071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

پذیرش و تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان گاها راهی آسان برای شروع تحصیلات در خارج از کشور و منطقه اروپا است. این گزینه می تواند آرزوی مهاجرت تحصیلی را برای متقاضیان تسهیل کرده و روند را تسریع بخشد. در این مقاله موسسه حقوقی میرداماد این مطالب را برای شما آورده تا مراحل اخذ پذیرش و تحصیل در لهستان را به دقت بدانید.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

تحصیل در لهستان، در بین کشور های اروپا با قیمت بسیار کم بدون نیاز به مدرک آیلتس می باشد. لهستان یک کشور جذاب، دارای فرهنگی غنی و قابل ملاحظه در بین کشور های اروپایی است، از همه مهمتر لهستان کشوری مدرن است که نه تنها دارای تاریخ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی فوق العاده ای است، بلکه همچنین دارای استانداردهای آموزشی برابر با هر کشور اروپایی است.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

لهستان در مرز جغرافیایی و فرهنگی اروپای شرقی و غربی قرار دارد و بزرگترین کشورهای اروپای شرقی با 38.6 میلیون نفر جمعیت است ولهستان ششمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا (در مقایسه با آلمان بزرگترین شریک تجاری خود) می باشد. لهستان احتمالا بیشتر به خاطر معماری قرون وسطایی اش، تاریخ جنگ جهانی دوم، میراث یهودی، اسکان جمعیت قابل ملاحظه از یهودیان و غذاهای دلپذیر در جهان شناخته شده است. اما به سرعت شهرت زیادی را به عنوان یک مقصد ادامه تحصیل بسیار جذاب بین المللی برای دانشجویان به دست آورد. در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هزینه های بسیار پایین زندگی در لهستان در میان گزینه ها عاملی کلیدی است.

مدرک آیلتس مورد نیاز نیست:

هر کاندیدا باید بنابر مصاحبه هایش، با نماینده یا مسئولان پذیرش دانشگاه مورد بررسی قرار میگیرد. تصمیم گیری راجع به پذیرش نهایی به نظریات مقامات دانشگاه بستگی است.

شرایط زندگی در لهستان

بنا بر وضعیت فردی، شیوه زندگی و عادت هایتان ممکن است شما مخارج و نیازهای مختلفی داشته باشد. عملا، برای پرداخت هزینه مسکن مناسب، پرداخت هزینه حمل و نقل شهری، و حتی گاهی اوقات مخارج روزمره دیگر، شما حداقل به مبالغی بالغ بر 1200-2500 PLN در هر ماه نیاز دارید. با این مبلغ باید هزینه های اجاره مسکن یا خوابگاه، خورد و خوراک، لباس و پوشاک، خدمات پزشکی، حمل و نقل شهری، مواد آموزشی، تلفن و هزینه های دیگر را پرداخت کنید – البته هزینه تحصیل، جز هزینه های روزمره زندگی طبقه بندی نمی شود.

شرایط زندگی در لهستان

نکات مهم برای تحصیل لهستان

 1. روش ها و فرایند پذیرش ساده و آسان است.
 2. ارائه نامه دعوت نامه در عرض 3 تا 4 روز انجام میشود.
 3. نیازی به اخذ مدرک آیلتس نیست.
 4. هزینه دوره تا مبلغی بالغ بر 4000 یورو می باشد.
 5. دیرکرد یک روزه قابل قبول است.
 6. هزینه روزمره زندگی تقریبا 400 یورو ماهانه است.
 7. برنامه های آموزشی گسترده ای و متنوعی برای لیسانس، کارشناسی ارشد و دیپلم ارائه می شوند.

دانشگاه هایی که در لهستان بدون مدرک زبان پذیرش می دهند

دوره های آموزشی زبان انگلیسی سالانه در دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی در ورشو

شرح دروس: میزان کل یادگیری زبان در طول دوره 600 ساعته و شامل 2 ترم است. در ترم اول، دانشجویان برای ارتقای مهارت های زبان انگلیسی خود تلاش می کنند. آنها توانایی های علمی و عملی مانند یادداشت برداری، نوشتن مقاله، درک و حل مسائل، بحث، کار گروهی، تمرین و شرکت در امتحان، و مهارت های دیگر را کسب می کنند. در پایان ترم، شرکت کنندگان دوره های آموزشی زبان انگلیسی در آزمون های مختلف مهارتهای خود را ارزیابی می کنند. به این ترتیب ارتقاء و پیشرفت مهارت شغلی و زبانی آنها مشخص میشود.

در طول ترم دوم، دانشجویان همچنان مهارت های گفتاری و نوشتاری خود را ارتقاء می دهند. در پایان ترم، دانشجویان در آزمون نهایی برای ارزیابی این مسئله شرکت میکنند که آیا شایستگی های لازم را در زبان انگلیسی کسب کردند و مهارت زبان انگلیسی آنها با سطح مهارت لازم برای ورود به دانشگاه و گذراندن یک برنامه آموزشی دانشگاهی در دانشگاه با SWPS مطابقت دارد. این برنامه آموزشی با یک مراسم رسمی فارغ التحصیلی انجام میشود و در آن، مدیر امور روابط بین الملل گواهینامه های آمادگی دوره های آموزشی زبان انگلیسی را تکمیل می کند.

شما می توانید از بهترین رشته ها برای مهاجرت آگاهی پبدا کنید و با این رشته ها آشنا شوید.

دوره های آموزشی زبان انگلیسی در دانشگاه لازاروس در ورشو

شرح دروس: این دوره آموزشی زبان 2 ترم است که از اواسط ماه اکتبر شروع می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. در طول دوره زبان انگلیسی تمام مهارت های زبان آموزش داده می شود که به عنوان مثال می توان به مهارتهای گوش دادن، درک مطلب، خواندن، دستور زبان، صحبت کردن و نوشتن اشاره کرد. بخش اول این دوره زبان انگلیسی به نحوی طراحی شده است تا دانش آموزان را در مورد نحوه استفاده از زبان در شرایط مرتبط با زندگی روزمره یاری کند.

در قسمت دوم این دوره آموزشی زبان به دانشجویان آموزش می دهند تا چگونه از واژگان و اصطلاحات مربوط به دروس تخصص رشته های تحصیلی آتیشان استفاده کنند. علاوه بر این، دانشجویان میتوانند در سخنرانی هایی انجام شده در دانشگاه و در رویدادهای مختلف فرهنگی و گردشگری شرکت کنند. تعداد ساعات در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی سالانه 700 ساعت + 20 ساعت مطالعه زبان لهستانی است.

دوره های آموزشی سالیانه در دانشگاه تکنولوژی ورشو

شرح دروس: این دوره آموزشی زبان 2 ترم است و در 600 ساعت کلاس ارائه می شود. تمامی دوره ها به سه روش مختلف 200 ساعت تقسیم شدند که برای یادگیری سطح خاصی از زبان انگلیسی طراحی شده اند و این دوره با آزمون های نهایی بنا بر مفاد تحت پوشش پایان می یابد. آموزش زبان انگلیسی در گروه های کوچک انجام می شود. کلاس ها از روزهای دوشنبه تا جمعه به مدت 4 ساعت در روز برگزار می شوند. این دوره مناسب افرادی است که در حال آمادگی برای پذیرش در رشته های تخصصی و فنی هستند.

علاوه بر این، دانش آموزان فرصت حضور در سخنرانی هایی را دارند که در دانشگاه تکنولوژی ورشو برگزار می شود و دروس تکمیلی عبارتند از ریاضیات و فیزیک، فرهنگ، تاریخ و جغرافیای لهستان و دانشجویان می توانند در کلاس های تلفیقی و رویدادهای مختلف اعم از جشن ها، گشت و گذار ها و سایر فعالیت های مشابه شرکت کنند. هزینه دروس و مواد درسی در حین آموزش در زمره هزینه های آموزشی دوره گنجانده شده است. دانش آموزان کارت های دانشجویی دریافت می کنند که به آنها اجازه می دهد تا تخفیف های مختلفی اعم از (تخفیف بلیط برای حمل و نقل عمومی و قطار، سینما، تئاتر، موزه ها و غیره) بهره مند شوند.

دانشجویان در رشته پلی تکنیک Polytechnic ورشو در محل خوابگاه، با شرایط خوب اسکان داده میشوند و همه وسایل مورد نیازشان برای آموزش و زندگی، در اختیارشان قرار داده می شود. تقریبا هزینه روزمره زندگی در هر ماه 400 zł است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان

اخذ ویزای تحصیلی لهستان، اگر همه چیز هم آماده باشد، دشوار و مشکل است. ویزای دانشجویی لهستان دارای الزامات خاصی است که مانند ویزای هر کشور دیگری است. بنابراین باید با همه چیز با جزئیاتش مقابله کنیم.

اگر شما دانشجوی دانشگاه لهستان شده اید و دوره آمادگی یک ساله را گذرانده اید، لازم است مدارک ویزای دانشجویی خود را در لهستان دریافت کنید. این ویزا به عنوان یک ویزای ملی کشور به نام D است که به مدت طولانی در قلمرو جمهوری لهستان وجود دارد. با مطالعه ویزای لهستان شما می توانید به مدت یک سال در لهستان اقامت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی لهستان

 • یک فرم تکمیل و امضا شده ویزا.
 • گذرنامه معتبر بین المللی که باید حداقل سه ماه پس از اینکه شما قصد ترک لهستان را داشتید، اعتبار داشته باشد و شامل حداقل دو صفحه خالی (اصلی و کپی) باشد.
 • اصل گذرنامه داخلی و کپی از تمام صفحات آن با یادداشت یا کارت شناسایی یا بیانیه ای از ثبت نام جمعیت (هم اصلی و هم کپی از تمام صفحات آن).
 • 2 عدد عکس گذرنامه، مطابق با رنگ مورد نیاز.
 • بیمه درمانی که در اروپا پذیرفته شده است.
 • نامه ای از دانشگاه لهستان که در آن پذیرفته می شوید و مدرک اقامت در خوابگاه در لهستان و یا اسناد مورد نیاز دیگر درباره آن.
 • رسید پرداخت هزینه ترم اول در سال تحصیلی مورد نظر.
 • اثبات این که شما از نظر مالی به اندازه کافی پول دارید که توانایی پرداخت مالیات را داشته باشید تا بتوانید هزینه های آموزشی و زندگی خود را در لهستان بپردازید.
 • هزینه درخواست ویزا، به عنوان مثال: ارائه اسناد فوق به منظور دریافت ویزای دانشجویی به لهستان، کفایت می کند. اما با توجه به مدارک کنسولگری ممکن است از شما درخواست شود که برای مصاحبه یا درخواست مدارک اضافی اقدام نمایید.

هزینه ویزای دانشجویی لهستان

همانطور که در عمل نشان می دهد، مدت دریافت ویزا به لهستان از 5 تا 10 روز کاری طول می کشد. اما در وب سایت های رسمی کنسولگری های لهستان، اطلاعاتی وجود دارد که در آن زمان بررسی اسناد می تواند تا 30 روز طول بکشد.

 • هزینه ویزا. از سال 2017، برای شهروندان اوکراین، هنگام درخواست ویزای D،مبلغ 0 یورو (بدون پرداخت مبلغ) می باشد، ولی برای شهروندان کشورهای دیگر این مبلغ 60 یورو است. این پرداخت برای بررسی اسناد شما است.
 • هزینه خدمات این مبلغ بین 15 تا 20 یورو است که بر اساس کشور مورد نظر و پول ملی آن کشور، این هزینه باید پرداخت شود، که این پرداخت بر عهده خدمات مرکز ویزا است.
 • پرداخت های اضافی شامل: بیمه درمانی، عکس ها، فتوکپی ها یا به عنوان مثال برای خدمات پیک، و غیره می باشد.

اگر چه لهستانی زبان رسمی در کشور لهستان است، با این حال دانشجویان نیازی به دانستن زبان لهستانی برای تحصیل در کشور لهستان را ندارند، زیرا بیشتر دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین، اگر آموزش دروس به زبان انگلیسی باشد، داشتن مهارت های زبان مانند: گذراندن آزمون های TOEFL، IELTS مورد نیاز است.

دانش آموزانی که فارغ التحصیل از دبیرستان زبان انگلیسی هستند و یا دانشجویانی که فارغ التحصیل از موسسه تحصیلات عالی می باشند، می توانند در لهستان بدون گذراندن آزمون IELTS تحصیل کنند، ولی نمی توانند اسناد اضافی را برای تایید مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهند.

هزینه ویزای دانشجویی لهستان

شرایط تحصیل رایگان در لهستان بدون مدرک زبان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد لهستانی این است که دانشگاه هم محبوب هستند و هم هزینه های آموزشی آنها کم است. دانشگاه های لهستان احساس تعلق و آزادی دانشجویان بین المللی را تقویت می کنند. همه دانشجویان بین المللی میتوانند از طریق بورسیه تحصیلی جهت تحصیل رایگان در لهستان اقدام کنند.

بسیاری از دوره های ارائه شده توسط دانشگاه می توانند چیزی حدود 2000 تا 3000 یورو در سال هزینه داشته باشند. در برخی موارد رئیس دانشگاه تصمیم می گیرد شهریه ها را کاهش دهد یا حتی به طور کامل لغو کند. نه فقط آموزش و پرورش بلکه حتی هزینه زندگی در لهستان کاملا مقرون به صرفه است.

مثلا یک دانشجو به طور متوسط میتواند به راحتی بین 2100-3200 PLN یا (558/831-851/552$) در ماه خرج کند. اگر تمایل دارید تا ریز هزینه تحصیل و زندگی در لهستان را برای تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان بدانید، کافی است تا با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کرده و شرایطتان را بررسی کنید.

اسکرول به بالا