071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل رایگان در لهستان

تحصیل رایگان در لهستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در طول برنامه تحصیلی با توجه به شرابط تحصیل در لهستان شما باید برای کتاب ها، مجلات پژوهشی و سایر محصولات هزینه هایی را انجام دهید. اینها در اغلب موارد ضروری هستند و حتی باید از دانشگاه تهیه شوند، با این وجود تحصیل رایگان در لهستان امکان پذیر است. با این حال، به شما توصیه می شود تا خرید های مرتبط با تحصیل را در دانشگاه ها و کتابخانه های مربوطه انجام دهید.

شرایط تحصیل رایگان در لهستان

تاریخ گسترده لهستان، محیطی پر جنب و جوش و پر فرهنگ از دانشجویان بین المللی را در اختیار شما قرار می دهد. این کشور علیرغم تاریخ دردناک خود، به عنوان یک مقصد محبوب ظاهر شده است و مجموعه ای از معماری، غذاها و مناظر زیبا را در خود جای داده است. لهستان واقع در اروپای مرکزی، مکانی مناسب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند ضمن داشتن تحصیلات با کیفیت، فرهنگ اروپایی را تجربه کنند. امکان تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان نیز وجود دارد و دانشجویان می توانند تنها با داشتن دانش و مهارت کافی در زبان انگلیسی بدون مدرک در برخی دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند.

به دنبال فرایند بولونیا، لهستان دارای سه سطح مطالعه است و برنامه هایی را در طیف گسترده ای از زمینه های موضوعی ارائه می دهد. سیستم آموزش عالی لهستان بین موسسات تامین مالی عمومی و خصوصی تقسیم می شود. هر دو نوع این موسسه دارای سطح اعتباربخشی و تخصص های موضوعی خود هستند. دانشگاه لهستان را در بین 1000 رتبه برتر دانشگاه های جهانی QS پیدا خواهید کرد که بالاترین رتبه آن دانشگاه ورشو است. 

اولین موسسه آموزش عالی در لهستان، که اکنون به نام دانشگاه یاجیلونین شناخته می شود، سال 1364 تاسیس شد. این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های موجود در جهان است و در بین 500 رتبه برتر QS رتبه بندی شده است. مؤسسات آموزش عالی لهستان بیشتر به خاطر ارائه در هنرهای زیبا، موسیقی و درام مشهور هستند. همچنین می توانید انواع مختلفی از آموزشگاه های فنی را در رشته های مختلف پیدا کنید.

آموزش عالی در لهستان برای شهروندان لهستانی رایگان است. اگر شما هم دوست دارید به صورت رایگان تحصیل کنید، باید همان امتحانات ورودی دانشجویان لهستانی را امتحان بدهید و یک دوره تدریس شده به زبان لهستانی را نیز جز تحصیلات خود قرار بدهید. اگر نتوانید معیارها را برآورده کنید، از شما انتظار می رود شهریه پرداخت کنید. در یک موسسه دولتی می توانید انتظار داشته باشید که بین 8539 PLN (دلار 21163.7 ) و 16000 PLN ( 4054.30 دلار )در سال پرداخت کنید. در یک موسسه خصوصی، شهریه بالاتر 25300 PLN ( 6413.01دلار ) خواهد بود. بورس های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی در دسترس نیست، بنابراین نباید به کمک بودجه اعتماد کنید. اما، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که موسسه مورد نظر خود بررسی کنید، زیرا آنها ممکن است بودجه ای جهت کمک هزینه ارائه دهند.

توجه داشته باشید که افرادی که قبل از تحصیلات دانشگاهی در کشور لهستان تحصیل می کنند و مدرسه خود را نیر در این کشور سپری می کنند می توانند تحصیل در مدارس شبانه روزی لهستان را انتخاب نمابند.

انواع بورسیه های لهستان برای تحصیل رایگان
انواع بورسیه های لهستان برای تحصیل رایگان

انواع بورسیه های لهستان برای تحصیل رایگان

آژانس ملی لهستان برای تبادل دانشگاهی (NAWA) برنامه بین المللی Ulam

آژانس ملی لهستان برای تبادل دانشگاهی (NAWA) خوشحال است که برنامه Ulam 2019 را اعلام می کند. این برنامه برای دانشمندان از سراسر جهان که نماینده همه زمینه های علمی به موسسات علوم و آموزش عالی لهستان هستند، باز است. هدف از برنامه Ulam کمک به محققان خارجی برای توسعه حرفه خود با تشدید بین المللی است.

کمک هزینه دکتری CNBCh برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ورشو در لهستان

برنامه های دعوت شده برای مقطع PhD توسط مرکز ملی علوم ملی لهستان تحت حمایت مالی Opus 14 تحقیقات مکانیکی برای اکسیداسیون حرارتی موضعی MoS2 نازک در زمینه تحقیقات پایه برای نانوالکترونیک انعطاف پذیر دعوت شده اند. این فرصت ها برای دانشجویان مقطع دکترا در زمینه تحقیقات پایه برای نانوالکترونیک انعطاف پذیر در دسترس است.

کمک هزینه NSC 24 ماهه دانشجویی دکترا در دانشکده فیزیک دانشگاه ورشو در لهستان

دانشکده فیزیک برای تحصیل در لهستان، بورس تحصیلی را در دانشگاه ورشو ارائه می دهد. کمک هزینه آموزشی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این پروژه با هدف توسعه روش هایی برای تصویربرداری با وضوح فوق العاده از نانوساختارها با استفاده از متامرژی های هذلولی و تصویربرداری فشاری در زمینه دور انجام شده است.

جوایز کارشناسی ارشد اراسموس موندوس شیمی SERP- برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا

جایزه جدید بین المللی کارشناسی ارشد شیمی SERP اکنون به مدت دو سال در دسترس است. بورس های تحصیلی اراسموس موندوس هم به دانشجویان اروپایی و هم غیر اروپایی تعلق می گیرد. کارشناسی ارشد شیمی SERP با هدف آموزش دانشجویان جوان در اجرای عملی ترین ابزارهای تجربی و نظری مورد استفاده و توسعه در شیمی و فیزیک-شیمی و علوم مواد است.

بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی SWPS در لهستان

دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی SWPS بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دوره های تحصیلی برای دانشجویان متقاضی برنامه های کارشناسی (B.A) به زبان انگلیسی در دسترس هستند. دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی SWPS یا دانشگاه SWPS دانشگاهی ساده است كه در لهستان وابسته به موسسه زیست شناسی تجربی ننكی و موسسه است.

کمک هزینه های تحقیقاتی تزاوس پولانیا ICC در لهستان

کمک هزینه تحصیلی تزاوس پولانیا به متقاضیانی غیر ساکنان لهستان ارسال می شود. این یک برنامه کمک هزینه سه ماهه وزارت فرهنگ و میراث ملی جمهوری لهستان است. ICC دارای موقعیت در موسسه فرهنگی ملی است و در زمینه های انتشار پژوهش های پژوهشی و نمایشگاه ها فعالیت دارد.

بورسیه تحصیلی دانشجوی دکتری IP PAS در بیوفیزیک مولکولی برای دانشجویان بین المللی در لهستان

انستیتوی فیزیک آکادمی علوم زندگی لهستان به دنبال برنامه های دانشجوی دکتری است تا از این طریق در بیوفیزیک مولکولی درخواست کنند. این بورس تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی است.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی در دانشگاه های لهستان فرصتی برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در جهان است. 6 سال پزشکی عمومی، 4 سال ورودی فارغ التحصیلان، 5 سال دندانپزشکی و 5 سال داروسازی، 3 سال پرستاری، دوره های پایه به زبان انگلیسی از جمله برنامه های پزشکی هستند که دانشجویان سایر کشور ها را به خود جذب می کند. دانشجویان ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، اسرائیل، عربستان سعودی، ترکیه، نیجریه، غنا، هند، چین و غیره، این چالش را در پیش می گیرند و هر سال برای تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های لهستان ثبت نام می کنند.

به عنوان شواهدی از دانشگاه های پزشکی در لهستان، دکتر ماریا سیمونیو، که در دسامبر 2008 توجه عمومی را به دست آورد، هنگامی که او یک تیم از شش جراح را در یک عمل جراحی 22 ساعته هدایت کرد، اولین عمل پیوند صورت در ایالات متحده را بر روی یک فرد لهستانی انجام داد. وی در سال 1974 از دانشگاه علوم پزشکی پوزنان فارغ التحصیل شد و دکترای خود را دریافت کرد. او تحصیلات خود را ادامه داد و در سال 1985 دکترای خود را، در جراحی میکرو و سپس در سال 1992 مهارت خود را در علوم پزشکی دریافت کرد. وی پیش از مهاجرت به ایالات متحده، از سوی رئیس جمهور لچ كاچینسكی عنوان استاد را به وی اعطا كرده بود.

اعزام دانشجو پزشکی به لهستان انتخاب مناسبی است و دانشگاه های پزشکی این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در خارج از کشور هستند. بیش از 11 دانشکده پزشکی در لهستان دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. در کنار دوره های یکپارچه پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی، دانشگاه های پزشکی لهستان یک برنامه 4 ساله ورود به دانشگاه را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، که برای آن دسته از دانشجویان دارای مدرک لیسانس طراحی شده است (این برنامه در بین ایالات متحده کانادا، انگلیس و دانشجویان اسکاندیناوی بسیار محبوب است). بیشتر دانشگاه های پزشکی نیز سال پایه (فاندیشن) و اساس مطالعات پزشکی را به زبان انگلیسی ترتیب می دهند: و افراد علاقمند به تحصیل در لهستانی می توانند یک سال زبان لهستانی را یاد بگیرند.

دوره های پزشکی انگلیسی دانشگاه های پزشکی در لهستان مطابق با معیارهای آموزش لهستانی و اتحادیه اروپا، وزارت آموزش ایالات متحده (برنامه لوان استفورد) و انجمن های پزشکی در ایالات متحده است. فارغ التحصیلان دوره های پزشکی انگلیسی در لهستان واجد شرایط درخواست دوره های رزیدنسی و آموزش کارشناسی ارشد در بیمارستان های آموزشی دانشگاه در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، نیجریه، اسرائیل، انگلیس، ایرلند، نروژ، سوئد و لهستان هستند.

در پزشکی و دندانپزشکی آموزش رایگان وجود ندارد و در صورت داشتن رزومه و مدارک تحصیلی خوب می توانید برای تعداد محدود بورسیه تحصیلی یا برای وام دانشجویی اقدام کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در لهستان

لهستان یک کشور قابل دسترسی در اروپا با اقتصاد بسیار پایدار و هزینه های زندگی 450 تا 650 یورو در ماه است. شما می توانید بسته به شهر یا منطقه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید بودجه خود را تنظیم کنید. شهرهای بزرگتر مانند کراکوف یا ورشو ماهانه 500 تا 850 یورو نیاز دارند.

هزینه اقامت در لهستان

مسکن موضوع اصلی در لهستان است زیرا طبق یک مطالعه اروپایی 37٪ از کل بودجه ماهانه را تشکیل می دهد. دانشجویان بین المللی ممکن است گزینه هایی را در خوابگاه های دانشگاه یا آپارتمان های اجاره ای خصوصی که مشترک هستند نیز پیدا کنند. همچنین، دانشگاه ها خدماتی را به دانشجویان اختصاص داده اند که به دنبال اسکان در خارج از دانشگاه هستند.

هزینه اسکان در لهستان کمی بالاتر از میانگین اروپایی 200 تا 300 یورو در ماه است. اما آپارتمان های اجاره ای خصوصی از استانداردهای بالایی برخوردار هستند. در زیر هزینه های مسکن در بیشتر شهرهای لهستان را مشاهده خواهید کرد.

 • برای دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند: 350-400 یورو در ماه
 • دانش آموزانی که با همسر یا فرزند خود زندگی می کنند: 450 یورو در ماه
 • دانشجویان ساکن دانشگاهها: 169 یورو در ماه

مسکن در محوطه دانشگاه برای دانشجویان خیلی در دسترس نیست. تنها 12٪ از آنها در سالن های اقامتی زندگی می کنند و 57٪ از خدمات و مسکن خصوصی خود راضی هستند. یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف حدود 290 – 390 یورو در ماه هزینه دارد در حالی که ورشو قیمت های 350 – 460 یورو در ماه دارد.

هزینه های دیگر مربوط به محل اقامت

هنگامی که در لهستان زندگی می کنید، علاوه بر اجاره، هزینه های اضافی نیز خواهید داشت که شامل خدمات رفاهی می باشد. اصلی ترین آنها برق، گرمایش، آب و زباله است و قیمت کل آنها در حدود 155 یورو در ماه برای یک آپارتمان 85 متر مربع است. هزینه اضافی دیگر شامل دو ماه سپرده می شود که بسیاری از صاحبخانه ها هنگام ورود به آپارتمان از مستاجر خود علاوه بر اجاره دریافت می کنند.

هزینه های غذا

غذا برای یک دانشجوی بین المللی معمولاً 100 تا 150 یورو در ماه هزینه دارد. اگر می خواهید مواد غذایی بخرید و از سوپر مارکت های ارزان قیمت خریداری کنید می توانید مقداری پول پس انداز کنید. برخی از رایج ترین آنها تسک، کارفور، لکلرک و لیدل هستند. شما می توانید تنها با 5 یورو در یک رستوران در دسترس از یک شام لذت ببرید یا 23 یورو را برای یک وعده غذایی سه دوره ای در یک رستوران متوسط برای دو نفر بپردازید. یک نوشیدنی فقط 2 یورو برای شما هزینه خواهد کرد.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل عمومی گزینه اصلی دانشجویان است که 50 یورو را در طول ترم پرداخت می کنند که به مدت 6 ماه در دسترس است. بسیاری از شهرهای لهستان دارای منظره و مسیرهای جذاب هستند، بنابراین می توانید پیاده راه بروید.

هزینه اقامت در لهستان
هزینه اقامت در لهستان

لیست دانشگاه های رایگان لهستان

 • دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو در بین 3٪ برتر دانشگاه های برتر جهان، از برتری های خود در برنامه های تحقیقاتی برخوردار است، و بهترین دانشگاه در لهستان است. از نظر کیفیت تحصیلات، دانشگاه ورشو دانشجویان خود را ناامید نکرده است، زیرا رضایت کلی دانشجویان از تمامی جوانب وجود دارد.علاوه بر آموزش با کیفیت، شهر ورشو به زندگی بسیار مقرون به صرفه خود معروف است و همچنین دانشگاه ورشو شهریه کمی را دریافت می کند. از آنجایی که دانشجویان به کمک مالی نیاز دارند، این دو عامل مزیت بزرگی برای دانشجویان بین المللی است. بیشتر دانشجویان بین المللی به دلیل زندگی ارزان و شهریه ارزان قیمت، ورشو را خانه خود می پندارند.

مراحل تقاضا برای دانشجویان کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلان یکسان است، بنابراین لینک های پذیرش یکسان خواهد بود. از آنجا که در لینک مربوطه برای شما توضیح داده شده است، به رویه ها توجه کنید. شهریه کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی در لینک مربوطه ذکر شده است. متوسط شهریه بیشتر دوره ها 3000 یورو معادل 3500 دلار است و حتی اگر شهریه پایینی هم داشته باشد، آنها هنوز بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 • دانشگاه علم و صنعت AGH

این دانشگاه همچنین به عنوان مختصر AGH شناخته می شود، و روی توانایی های تحقیقاتی و فناوری های نوآورانه آنها تمرکز دارد. داشتن تعداد کمی از دانشجویان بین المللی، AGH تلاش دارد با پیوستن به همکاری ها و سازمان های بین المللی مانند برنامه اراسموس، تعداد آنها را افزایش دهد. همچنین یکی از ارزان ترین دانشگاه های لهستان است. AGH شهریه کم برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

 • دانشگاه صنعتی ورشو

دانشگاه صنعتی ورشو با داشتن یک تاریخچه غنی با پایه و اساس عالی، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در لهستان، و همچنین یکی از برترین دانشگاه های لهستان می باشد. علاوه بر شهرت آنها، دانشگاه ورشو دوره های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را با نرخ ارزان ارائه می دهد.

این دانشگاه بیش از 100 سال پیش ساخته شده است. دانشگاه صنعتی ورشو به تولید فارغ التحصیلان موفق بسیاری ادامه می دهد که همچنان به دستاوردهای اجدادشان ادامه می دهند. با ارائه شهریه کم، دانشگاه صنعتی ورشو نیز یکی از ارزان ترین دانشگاه های لهستان است. بورسیه های تحصیلی و پذیرش تحصیل رایگان در لهستان روندی را دارد که متخصصین مهاجرتی موسسه میرداماد شما را به طور واضح و کامل، راهنمایی خواهند کرد، با ما همراه باشید تا قوانین اخذ ویزای تحصیلی لهستان را برای شما شرح دهیم.

سوالات متداول در مورد تحصیل رایگان در لهستان

1- چگونه می توانم به طور رایگان در لهستان تحصیل کنم؟

تحصیلات عالی در لهستان برای شهروندان لهستانی رایگان است. اگر شما نیز دوست دارید به صورت رایگان تحصیل کنید، باید در آزمون ورودی دانشگاه های لهستان شرکت کنید و در یک یک دوره تحصیلی به زبان لهستانی شرکت کنید.

2- آیا تحصیل در لهستان رایگان است؟

تحصیلات عالی در لهستان برای شهروندان لهستانی رایگان است. در غیر این صورت، دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند.

3- هزینه تحصیل در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در لهستان بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما متفاوت است؛ که معمولاً در دانشگاه های دولتی لهستان سالانه بالای 2000 یورو در سال است.

4- آیا با تحصیل رایگان در لهستان می توان حین تحصیل کار کرد؟

بله، دانشگاه های لهستان به دانشجویان اجازه کار پاره وقت 20 ساعت در هفته می دهد.

5- بهترین دوره تحصیلی رایگان در لهستان کدام دوره است؟

برترین دوره های رایگان تحصیلی در لهستان عبارتند از:

 • پزشکی
 • فناوری مهندسی
 • مدیریت
 • تجارت
 • فضانوردی

6- آیا می توانم در لهستان در رشته پزشکی به صورت رایگان به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

خیر، متاسفانه نمی توانید در لهستان در رشته پزشکی به صورت رایگان به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

7- هزینه زندگی در لهستان چقدر است؟

هزینه زندگی در لهستان بسته به سبک زندگی و شهر زندگی متقاضی متفاوت است. به طور کلی حدود 500-700 یورو است.

8- چرا دانشجویان بین المللی در لهستان تحصیل می کنند؟

دانشگاه های لهستان دارای کیفیت خوبی هستند. شما می توانید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید.

9- آیا تحصیل در لهستان ارزان است یا گران؟

لهستان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها در اتحادیه اروپا برای تحصیل است.

10- آیا با تحصیل رایگان در لهستان می توانید در این کشور بمانید؟

بله، در صورت یافتن کار در لهستان می توانید دراین کشور بمانید.

11- تحصیل رایگان در لهستان به چه زبانی است؟

در صورت تحصیل به زبان لهستانی می توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

اسکرول به بالا