071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط زندگی در نیوزیلند

شرایط زندگی در نیوزیلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بی شک کشور نیوزیلند که با نام مستعار Aotearoa “سرزمین ابرهای سفید” شناخته می شود، یکی از زیباترین و خوش عکس ترین کشورها در جهان خواهد بود، جزیره ای کوچک که بیش از 4.5  میلیون جمعیت را در خود جای داده است. کشور نیوزیلند کشوریست که دو جزیره اصلی (جزیره شمالی و جزیره جنوبی) و چندین جزیره کوچکتر نظیر: جزیره Stewart که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است را در خود جای داده است. باید بدانید که این دو جزیره اصلی توسط آبراهه ای 22 کیلومتری از یکدیگر جدا شده اند، موردی که در نزد بسیاری از افراد “تنگه کوک” نامیده می شود. زندگی در نیوزیلند مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی در نیوزیلند می باشد. واحد پول نیوزیلند ولینگتون می باشد. زبان رایج مردم این کشور در این کشور زبان انگلیسی و زبان مائوری می باشد.

راهنمای شرایط زندگی در نیوزیلند

معمولا از دلایل مهاجرت به کشور نیوزیلند کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد ، دستمزد و حقوق در این کشور آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم این کشور و همچنین شرایط زندگی در (نام پایتخت) این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در نیوزیلند را دارند مشورت کنید.

قبل از شروع زندگی در نیوزیلند شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در نیوزیلند، هزینه زندگی در نیوزیلند، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید. مخارج زندگی در نیوزیلند بسیار موضوع مهمی برای زندگی در نیوزیلند است. مخارج زندگی است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در نیوزیلند در این کشور مناسب می باشد.

بخاطر داشته باشید که کشور نیوزیلند در حدود 1500 کیلومتری شرق استرلیا و 1000 کیلومتری جزیره آرام قرار گرفته است. این کشور به دلیل دور بودن از مناطق ذکر شده و خصوصیت آب قفل شده آخرین کشور کشف شده برای زندگی و سکونت خواهد بود.

کشور نیوزیلند مناظر و طبیعت بسیار زیبایی را در خود جای داده است، طبیعتی که با دامنه گسترده ای از کوه ها، جریان های آتشفشانی و خطوط ساحلی متعددی در آمیخته است. فراموش نکنید که کشور نیوزیلند بهترین مکان برای افراد ماجراجو، محقیین و کسانی که به دنبال بازدید کردن از مناظر و جاذبه های طبیعی این کشور می باشند خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ویزا و مهاجرت به این کشور و همچنین وضعیت و شرایط اقامت شما می توانید به موسسه مهاجرت یا موسسات مهاجرتی نیوزیلند مراجعه کنید و با سپردن کار خود به دست یک وکیل مهاجرت با تضمین کامل به این کشور مراجعه کنید.

حکومت نیوزیلند

حکومت موجود در کشور نیوزیلند بر اساس سلطنت مشروطه می باشد، حکومتی که زیر نظر کشور انگلستان فعالیت می کند و مقام ملکه در صدر حکومت قرار دارد. به طور کلی باید بدانید که سیستم حکومتی این کشور به صورت پارلمانی می باشد و توسط نخست وزیر اداره می شود. مبحث رای دادن در این کشور هر سه سال یکبار اتفاق می افتد و در بعضی موارد به دستور دولت تغییر می یابد. دو حزب سیاسی اصلی در این کشور، حزب ملی و حزب کارگر خواهد بود. باید بدانید که کشور نیوزیلند اولین کشور در جهان می باشد که در سال 1893 حق رای دادن به زنان را اعلام کرد.

از سال 1902 کشور نیوزیلند پرچم مستقلی را به خود اختصاص داد چرا که قبلا پرچم این کشور با پرچم کشور انگلستان گره خورده بود. در سال های اخیر بحث های بسیاری ماورای پرچم این کشور (پرچمی سیاه با سرخس های نقره ای) شده است. باید بدانید که پرچم غیر رسمی کشور نیوزیلند معمولا در رویدادهای ورزشی جهان مورد استفاده واقع می شود.

تاریخچه اولیه کشور نیوزیلند

تاریخ اولیه کشور نیوزیلند اظهار دارد، که اقوام پولینزی اولین قوم ساکن (مابین سال های 1250-1300) در این کشور می باشند. با گذشت زمان این ساکنین فرهنگ خود را در تمامی قسمت های این کشور گسترانیدند فرهنگی که با نام ” مائوری زلاند جدید” شناخته می شود.

بسیاری از افراد اروپایی بر این باور بودند که سرزمینی در سواحل کشور نیوزیلند دارند، سرزمینی که توسط فرد هلندی (Abel Tasman) و در سال 1642 کشف شده بود. این درحالی بود که برخوردهای خصمانه ای مابین خدمه ها و مائوری های بومی مشاهده می شد. ناگفته نماند که تا سال 1769 و پس از کشف خطوط ساحلی توسط james cook اروپاییان به کشور خود بازنگشتند. به خاطر داشته باشید که در اوایل قرن 19، درگیری های متعددی مابین مائوری ها و بریتانیایی ها مشاهده شد.

در سال 1840 پیمان ویتانگی به امضاء رسید و این کشور را به یک کشور مستعمره مبدل ساخت. باید بدانید که این امر تا حد بسیاری موجب عزیمت کردن مهاجران کشور نیوزیلند به کشور مادری خود و رخ دادن جنگ های بسیاری در نیوزیلند گشت. این جنگ ها از سال 1845 تا سال 1872 به طول انجامید، جنگ هایی که بر اثر اخذ مالکیت و سکونت رخ می داد. امروزه بحث های تاریخی بسیاری ماورای این کشور وجود دارد، بحث هایی که در دادگاه ها و توسط مذاکره کنندگان صورت می گیرد.

جمعیت نیوزیلند

در حالی که جمعیت کثیری از کشور نیوزیلند در جزیره شمال و جنوب این کشور گسترانیده شده است، تخمین زده شده است که حدود دو سوم از این جمعیت در جزیره شمالی و مابقی در جنوب این جزیره سکونت دارند. دامنه گسترده ای از جمعیت این کشور مربوط به نجیب زادگان اروپایی می باشد این درحالیست که شهر آکلند یکی از بزرگترین شهرهای این کشور به حساب می آید. در این کشور اخلاقیات گوناگونی به چشم می خورد چرا که جمعیت پولینزی در اغلب شهرهای این کشور سکونت گزیده اند. باید بدانید که شهر آکلند حدود دو سوم از جمعیت کشور نیوزیلند (بیش از 1.3 میلیون نفر) را به خود اختصاص داده است، شهری که از ویلینگتن و جزیره جنوبی شهر کرایستچرچ متابعت می کند.

رنکینگ جمعیت مناطق شهری موقعیت منطقه (برطبق کیلومتر)
1 آکلند شمال جزیره 1086
2 ولینگتن شمال جزیره 444
3 کرایستچرچ جنوب جزیره 608
4 همیلتون شمال جزیره 877
5 نایپر هیستینگز شمال جزیره 375
6 تائورانگا شمال جزیره 178
7 داندین جنوب جزیره 255
8 پالمراستون شمال شمال جزیره 178
9 نلسون جنوب جزیره 146
10 تروا شمال جزیره 89
11 پلیموت جدید شمال جزیره 112
12 هانگری شمال جزیره 133
13 اینورکارگیل جنوب جزیره 123
14 هانگرین شمال جزیره 105
15 گیسبورن شمال جزیره 85

مردم این کشور مردمی بسیار خون گرم می باشند که با نام مستعار “Kiwis” شناخته می شوند. باید بدانید که این نام از کیوی، یک فرد بومی جنگجو نیوزلندی گرفته شده است، نامی که به عنوان سمبل کشور نیوزیلند در نظر گرفته می شود. کیوی فردی بود که به تنومندی، حل کننده مسائل بسیار دشوار و نوآور شهرت داشت. کیوی فردی بود که بسیاری از اوقات خود را صرف کشف و ماجراجویی در جهان (در بخش های ورزشی، تجارت، سیاست و…) می کرد. باید بدانید که این فرد نیوزلندی جوان در طول تعطیلات و برای کارکردن به کشور انگلیس مهاجرت می نمود.

زبان انگلیسی یکی از زبان های غالب در کشور نیوزیلند می باشد. این درحالی بود که پس از جنگ جهانی دوم، مائوری ها از تکلم به زبانی که در مدارس و محیط های کاری مورد استفاده قرار می گرفت دلسرد شدند. در حال حاضر زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی کشور نیوزیلند در نظر گرفته می شود، زبانی که در مدارس و سومین دوران به وفور مورد استفاده واقع می شود.

اقتصاد کشور نیوزیلند

باید بدانید که این کشور از جهت فعالیت های تجاری کاملا مستقل می باشد. فعالیت هایی که در زمینه کشاورزی، ماهی گیری، باغبانی، جنگلداری و معدن خواهد بود. از اصلی ترین شرکای صادراتی کشور نیوزیلند همسایگان این کشور نظیر: استرلیا، آمریکا، انگلستان و ژاپن خواهند بود. فراموش نکنید که بازارهای چینی و آسیایی پررشد ترین مقاصد صادراتی به حساب خواهند آمد.

مبحث توریست و گردشگری در کشور نیوزیلند از اهمیت والایی برخوردار است چرا که جاذبه های گردشگری و طبیعی این کشور موجب جذب مسافران بسیاری از کشور استرلیا و دیگر کشورها شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود که ویدیئو های مرتبط با مقاصد معروف نیوزلندی را مشاهده نمایید.

وضعیت آب و هوای نیوزیلند

نکته: باید بدانید که وضعیت آب و هوای جزیره شمال و جنوب نیوزیلند کاملا متفاوت می باشد.

به طور کلی آب و هوای کشور نیوزیلند معتدل می باشد و آب و هوای شمال طبق تجارب قبلی گرم تر از مناطق جنوبی می باشد. ناگفته نماند که آب و هوا در ارتفاعات زیاد و مناطق پوشیده از کوه خنک تر خواهد بود.

در جزیره جنوبی، بادهایی از سمت شمال غرب می وزد، بادهایی که به عنوان “Nor Wester” شناخته می شوند. باید بدانید که باران های سنگینی در سواحل غربی و بادهای خشکی در شرق سواحل این کشور مشاهده خواهد شد.

به تمامی بازدیدکنندگان پیشنهاد می شود که خود را برای رویارویی با تمامی آب و هواهای متفاوت آماده نمایند، چرا که دمای هوا قابلیت تغییر به سرعت در طول روز را خواهد داشت.

گیاهان و جانوران نیوزیلند

شما قادر به کشف گونه های منحصر به فردی از گیاهان و جانوران در کشور نیوزیلند خواهید بود. حیوانات بومی، گونه های پرنده و گیاهان مختلف که برخی از آنان در جهان همتا ندارند همگی در کشور نیوزیلند یافت خواهند شد.

پارک های ملی متعدد، مزارع بومی، مسیرهای پیاده روی و امکانات دریایی متنوع همگی از جاذبه های کشور نیوزیلند به حساب خواهند آمد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق باید بدانید که یخچال های طبیعی، کوه های نوک تیز، سواحل و مناطق گرمسیر بسیاری در این کشور مشاهده خواهد داشت، مناطقی که امکانات بسیاری را در اختیار گردشگران و مسافرین قرار می دهند.

پیروزی و موفقیت های نیوزیلند

با وجود کوچک بودن، کشور نیوزیلند نقش بسیار مهمی را در کل جهان ایفا کرده است. به خاطر داشته باشید که ورزش راگبی (نوعی توپ بازی)، یکی از ورزش های مشهور در این کشور می باشد. از دیگر ورزش های معروف مواردی نظیر : نت بال، گوی بازی، فوتبال و راگبی گروهی را در بر خواهد گرفت.

کشور نیوزیلند موفقیت های بسیاری در ورزش دو و میدانی،  قایقرانی، سفر با قایق تفریحی و دوچرخه سواری بدست آورده است. باید بدانید که ورزش کوهنوردی از زمان فتح قله اورست توسط آقای Edmund Hillary و در سال 1953 شهرت یافت.

علاوه بر اینکه کشور نیوزلند از جهت فرایند های ورزشی معروف می باشد، باید بدانید که نوآوری های کیوی در طول تاریخ زبانزد تمامی جهانیان بوده است. باید بدانید کهAJ Hackett  (در سال 1986) اولین فرد پیشگام در ورزش پرش و ویلیام همیلتون (در سال 1954) اولین فرد پیشقدم در ورزش جت بوده است. جت دریایی یکی از پیشرفته ترین و خلاق ترین سیستم ورزشی در جهان می باشد که امروزه مورد استفاده واقع می شود. از امتیاز دهندگان رایج در این کشور مواردی نظیر: سوت داور، حصار برقی، دستگاه های نمایش خطا و … را در بر خواهند گرفت.

از دیگر شمایل معروف نیوزیلندی می توان به اشخاصی نظیر: Lord Rutherford (کاشف اتم) و آقای پیتر جکسون، فردی نیوزلندی که کارگردان فیلم معروف ارباب حلقه ها می باشد نیز اشاره کرد. علاوه بر این Burt Munro فردی بود که رکورد سرعت را به سال 1960 شکست، فردی که امروزه از شهرت بالایی برخوردار است. باید بدانید که تمامی اسامی ذکر شده در فوق در میان تمام زیبایی های طبیعی و شگفت انگیز کشور نیوزیلند پنهان مانده اند.

در نهایت موسسات معتبر حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد. شما برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط زندگی در نیوزیلند می توانید با موسسات یا سفارت نیوزلند تماس حاصل کنید.

اسکرول به بالا