071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت پزشكان به ايرلند

مهاجرت پزشكان به ايرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه مهاجرت پزشكان به ايرلند یکی از‌ هدفمندترین تیتر‌های خبری است. سالانه پزشکان زیادی از سراسر جهان برای رفتن به این کشور اقدام کرده و فرایند ادامه تحصیل یا اشتغال خود را در ایرلند پیگیری می‌کنند. این کشور با فراهم کردن امکانات علمی و بازار کار مناسب جهت فعالیت و اشتغال پزشکان به عنوان یکی از پر‌مخاطب‌ترین کشور‌ها جهت مهاجرت این قشر شناخته می‌شود. مسئله مهمی که در این خصوص نقش آفرینی می‌کند مزایا و امکاناتی است که دولت ایرلند در اختیار پزشکان قرار می‌دهد. در ادامه به بررسی این مزایا و مشکلاتی که ممکن در مسیر مهاجرت پزشکان به این کشور رخ دهد خواهیم پرداخت.

راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان و بررسی کشور ایرلند

روش‌های مختلفی از جمله ازدواج، ادامه تحصیل، مهاجرت از طریق کار و … پیش روی پزشکان برای مهاجرت می‌باشد. با توجه به این که نیاز به پزشکان متخصص و حتی عمومی در اروپا با افزایش چشم‌گیری روبه‌رو است، کشورهای خارجی شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای اقامت پزشکان لحاظ نکرده‌اند. در این صورت می‌توان گفت که مهاجرت از طریق کار بهترین و پرطرفدارترین نوع مهاجرت پزشکان می‌باشد.

توجه داشته باشید که مدارک تحصیلی شما باید تاییدیه رسمی دولت کشور مقصد بدست آورد و در غیر این صورت معادل‌سازی دروس صورت خواهد گرفت. همچینن یادگیری زبان کشور مقصد تاثیری بسیار زیادی در پذیرفته شدن مدارک شما خواهد داشت. کشورهای آلمان، دانمارک و ایرلند به ترتیب جزء راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت پزشکان محسوب می‌شود پس با خیالی آسوده می‌توانید برای اقامت ایرلند اقدام فرمایید.

مهاجرت پزشكان به ايرلند

دلیل مهاجرت پزشكان به ايرلند چیست؟

کشور ایرلند برنامه‌ریزی بسیار دقیق و منظمی جهت افزایش سلامت جامعه و ارتقاء سطح حوزه بهداشت و درمان‌ تدوین کرده است. به همین منظور از پزشکان با تبحر و توانمند سراسر جهان استقبال خوبی به عمل آورده و امکانات رفاهی و آموزشی مناسبی را در اختیارشان قرار می‌دهد و خیال پزشکان را از بابت بازار کار به نوعی راحت کرده است و مشکلی برای مهاجرت پزشكان به ايرلند وجود نخواهد داشت.

جالب است بدانید که کارت‌های پزشکی با عناوین مختلف در اختیار شهروندان کشور ایرلند قرار می‌گیرد تا سطح سلامت عمومی آن‌ها مورد بررسی پزشکان این کشور قرار گیرد. این کارت‌ها برای سنین بالای ۷۰ سال و کودکان زیر ۶ سال با تخفیفات ویژه‌ای ارائه شده و در مواردی مثل چکاب کلی هزینه نسخه آزمایشات و غیره مورد استفاده آن‌ها قرار خواهد گرفت.

آیا داشتن مدرک پزشکی برای مهاجرت به کشور ایرلند کفایت می‌کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از ارسال مدارک شما، احراز هویت و تایید قانونی بودن این مدارک توسط کشور ایرلند با ثبت نام در شورای پزشکی این کشور و دریافت مجوز حق کار می‌توانید به طور قانونی مشغول به فعالیت شوید.

اپلای پزشکان متخصص برای مهاجرت به ايرلند

پزشکان متخصص و فوق متخصص برای مهاجرت به ایرلند می‌توانند بعد از ثبت‌ نام در کالج و معادل‌سازی دروس در صورت نیاز، برای اپلای اقدام کنند.

فرصت ارتقا سطح علمی و تحقیقاتی پزشکان در ایرلند

اگر برای تحصیل و یا اشتغال در رشته پزشکی کشور ایرلند را انتخاب کرده‌اید، از فرصت‌های تحقیقاتی‌ای که این کشور در اختیار‌تان قرار خواهد داد غافل نشوید. ایرلند با استقبال بسیار زیاد از ایده‌های علمی و پژوهشی پزشکان و متخصصان سعی دارد تا دانش و مهارت خود را در زمینه پزشکی افزایش دهد و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. تخصیص بودجه سالانه برای ارتقاء سطح علم و دانش و پروژه‌های تحقیقاتی مهر تاییدی بر صحت گفته‌های فوق است. پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور ایرلند را دارند با شرکت در سمینار‌ها و سفر به اقصا نقاط جهان می‌توانند برای به روز رسانی و افزایش کیفیت یافته‌های خود اقدام کنند.

از طرفی هزینه‌های تحصیل پزشکی در ایرلند تا حدودی مقرون به صرفه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید در این رشته تحصیل کنید و مدرک تحصیلی و دانش خود را ارتقا دهید.

مهاجرت پزشكان به ايرلند

بررسی موقعیت مهاجرت و  درآمد پزشکان در کشور ایرلند

در کشور ایرلند همانند سایر کشورهای جهان بسته به محیطی که در آن مشغول به کار هستید (بیمارستان خصوصی، بیمارستان دولتی و دیگر مراکز درمانی) و همچنین شیفت‌های کاری‌تان درآمدی متفاوت خواهید داشت. در ادامه به ارائه درآمد برخی از رشته‌های پزشکی در کشور ایرلند اشاره خواهیم کرد. البته توجه داشته باشید که این درآمدها به طور نسبی خواهد بود.

  • درآمد جراح قلب ۱۷۲ هزار یورو در سال
  • درآمد متخصص قلب و عروق ۱۵۳ هزار یورو در سال درآمد پزشک داخلی ۱۲۰ هزار یورو در سال
  • درآمد جراح‌ مغز ۱۴۸ هزار یورو در سال
  • درآمد جراح‌ پلاستیک ۱۵۵ هزار یورو در سال

درآمد پزشکان در ایرلند در مقایسه با فرانسه و سوئیس بیشتر در مقایسه با کشورهایی نظیر هلند کم‌تر می‌باشد. البته شما باید هزینه‌های زندگی در هر کشور را نیز در نظر بگیرید.

کدام رشته در ایرلند برای مهاجرت موقعیت مناسبی دارد؟

علاوه بر شرایط مناسبی که برای تحصیل پیراپزشکی در ایرلند مهیا است درآمد خوبی نیز نصیب متخصصان این رشته شده است. رشته پرستاری به عنوان یکی از رشته‌های پرمخاطب و پر‌درآمد کشور ایرلند به شمار می‌رود. این کشور با در نظر گرفتن حقوق و مزایای مناسب توانسته نظر علاقه‌مندان زیادی را جهت اشتغال به خود جلب می‌کند. ۳۱۵۰۰ یورو به عنوان درآمد نسبی یک پرستار در این کشور در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که درآمد رشته پرستاری همانند رشته پزشکی با محل کار و شیفت‌های بیمارستانی که در آن مشغول به کار هستید ارتباط مستقیم دارد.

آخرین نکات مهاجرت پزشكان به ايرلند

فراهم کردن بازار کار فوق‌العاده برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، ایرلند را به عنوان یکی از پر‌مخاطب‌ترین کشور‌ها جهت مهاجرت پزشكان تبدیل کرده است. اگر قصد دارید تا به عنوان یک پزشک در کشور ایرلند مشغول به کار شوید لحظه‌ای در تصمیم خود تردید نکنید؛ چرا که مهاجرت پزشكان به ايرلند و اشتغال در این کشور پیشرفت شغلی و علمی فراوانی برای شما رقم خواهد خورد.

موسسه مهاجرتی میرداماد آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان جهت مهاجرت به کشور ایرلند است. با ارسال مدارک و رزومه علمی تان به این موسسه، فرایند مهاجرت را تسهیل کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به ایرلند سفر کنید.

اسکرول به بالا