071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان با مقاصد و اهداف گوناگون جهت مهاجرت به کشور اوکراین اقدام می‌کنند. در حال حاضر مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج یکی از روش‌های پرطرفدار مهاجرتی به شمار می‌رود. نکات و مطالب بسیار مهمی در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج در این مقاله به شما ارائه خواهد شد که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌تان برای اقامت اوکراین موثر واقع شود.

چه انتظاری از کشور مقصد خود دارید؟

هر آنچه که برای یک زندگی آرام و ایمن نیاز دارید در کشور اوکراین فراهم است. قانون‌مندی شهروندان این کشور و احترامی که برای مسئله خانواده، سنت و قواعد و ضوابط موجود در کشور قائلند مسئله بسیار مهمی می‌باشد. خوش برخورد بودن، برقراری ارتباط آسان، عدم تبعیض نژادی از جمله خصوصیات مردم اوکراین است که برای بسیاری از مهاجرین جالب توجه می‌باشد.‌

هزینه‌های زندگی در کشور اوکراین بسیار مقرون به صرفه بوده و از طریق اشتغال بخش عمده‌ای از این مخارج تامین خواهد شد. این کشور دارای زیبایی‌های بصری و مناطق تفریحی و گردشگری بسیار زیادی است و سالانه نظر گردشگران بی‌شماری از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند.

مزایای مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

پس از ازدواج با شهروند اوکراینی و کسب اقامت دائم این کشور ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی شامل حال شما خواهد شد. از جمله مزیت‌های پس از ازدواج و کسب اقامت می‌توان به اجازه افتتاح حساب بانکی و دریافت وام از کشور اوکراین، مجوز اشتغال و فعالیت در تمام حیطه‌های این کشور، حق تحصیل و استفاده از امکانات موجود در دانشگاه‌ها، آموزش رایگان و تحصیل بدون هزینه برای فرزندان، رفت و آمد قانونی در اقصا نقاط کشور، دریافت حقوق بازنشستگی و استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، امکان اخذ اقامت سایر کشورها به خصوص کشورهای اروپایی اشاره کرد.

به طور خلاصه و در جمله‌ای کوتاه می‌توان گفت که پس از دریافت اقامت کشور اوکراین بین شهروندان این کشور و شخص خارجی هیچ تبعیضی قائل نخواهد شد.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

مدارک لازم برای ازدواج با شهروندان اوکراینی 

تمکن مالی یک ساله، مدرک زبان اوکراینی، گواهی تولد، مدت زمان آشنایی از جمله مواردی هستند که برای ازدواج و گرفتن اقامت مورد بررسی قرار خواهند گرفت. بسیاری از زنان طالب ازدواج با قصد فریب و یا با هدف ازدواج صوری در کشور اوکراین راه به جایی نخواهد برد چرا که مدارک در این کشور با دقت و تیز بینی خاصی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیشنهاد می‌شود تا از ارائه مدارک جعلی و غیر قانونی خودداری کنید تا روند مهاجرت شما سریع‌تر پیگیری شود. در برخی از برخوردهای سختگیرانه افرادی که مدارک نا معتبر و جعلی را ارائه می‌دهند تا چند سال از دریافت مجوز محروم خواهند شد.

2 راه اخذ اقامت از طریق ازدواج در اوکراین

اگر هدف شما دریافت اقامت دائم این کشور از طریق ازدواج باشد 2 راه پیش روی شما خواهد بود:

  1. ازدواج با شهروند اصیل اوکراینی
  2. ازدواج با افراد خارجی که مقیم کشور اوکراین هستند

در مورد اول شما می‌توانید پس از حدود تقریبی 3 سال ( در بعضی موارد تا 5 سال هم به طول می‌انجامد) ویزا و کارت شهروندی و پاسپورت این کشور را بدست آورید. البته توجه داشته باید در این شرایط شما نیاز به ویزای تایپ D هستید که با ریسک بسیار زیادی همراه است.

در مورد دوم شما یک ویزای موقت دریافت خواهید کرد؛ البته اخذ پاسپورت با این روش در این کشور کمی دشوار خواهد بود.

ازدواج با شهروند اوکراینی از طریق وکیل قانونی طرفین

تقریباً در تمام موارد برای مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج حضور طرفین الزامی است و با حضور نمایندگان یا وکلاء قانونی ازدواج انجام نمی‌شود. عموماً ثبت قانونی و طی کردن فرایند ازدواج در این کشور به ۳۰ روز زمان احتیاج دارد.

منتفی شدن اقامت اوکراین پس از جدایی طرفین

در این خصوص باید گفت که حتی اگر طرفین بعد از ازدواج برای طلاق اقدام کنند مسئله درخواست اقامت منتفی نخواهد شد و همچنان قابل پیگیری از مراجع قانونی می‌باشد.

پس از ازدواج نام خانوادگی زن به نام خانوادگی مرد تغییر پیدا می‌کند؟

در کشور اوکراین این قانون کاملاً به طور اختیاری بوده و زن می‌تواند تصمیم بگیرد که نام خانوادگی خودش را داشته باشد یا نام خانوادگی همسرش را اتخاذ کند.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

مدت زمان اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج

در سایر روش‌های مهاجرتی عموماً پس از گذشت پنج سال زندگی در کشور اوکراین اقامت شهروندی به فرد تعلق خواهد گرفت. اما در این روش مهاجرتی عموما پس از دو سال زندگی مشترک اقامت شهروندی به فرد تعلق می‌گیرد. به همین دلیل است که مهاجرت از طریق ازدواج را یکی از سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت می‌دانند.

جمع‌بندی

زندگی در کشور اوکراین مزیت‌های بی‌شماری را به دنبال دارد که باعث می‌شود افراد زیادی از سراسر جهان برای سفر، تفریحی، سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل آن را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. اگر قصد دارید تا مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل را انتخاب کنید ارائه مطالب اساتید دانشگاه به زبان روسی، اوکراینی و انگلیسی یکی از دغدغه‌های بزرگ شما را برطرف خواهد کرد. اگر قصد دارید تا از طریق کار و اشتغال برای مهاجرت به اوکراین اقدام کنید نرخ ثبات اقتصادی بالا و نرخ پایین بیکاری شانس شما را جهت پیدا کردن و دریافت درخواست کار از جانب کارفرما دو چندان خواهد کرد.

اگر تصمیم دارید تا با سرمایه‌گذاری در کشور اوکراین برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید ایمنی موجود در این کشور و تصویب قوانین سخت‌گیرانه در مقابله جرم و فساد شما را برای سرمایه‌گذاری دلگرم خواهد کرد. از طرفی شما با ازدواج با فردی اوکراینی می‌توانید پس از گذشت چند اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

جهت کسب اطلاعات دقیق و جزئی‌تر در خصوص انواع روش‌های مهاجرتی با‌ موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کرده و از بروز‌ترین اطلاعات آگاهی لازم را کسب کنید. این مجموعه تمام توان و تخصص خود را به کار می‌گیرد تا شما را در انتخاب بهترین روش مهاجرتی و مناسب‌ترین کشور راهنمایی کند.

اسکرول به بالا