071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به لیتوانی 2023

مهاجرت تحصیلی به لیتوانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور لیتوانی واقع شده در شمال شرقی اروپا و بزرگ ترین کشور حوزه بالتیک در اروپا می باشد و به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است. کشور لیتوانی به دلیل عضویت در شنگن و داشتن دانشگاه های بسیار معتبر در جهان افراد زیادی متقاضی مهاجرت و ادامه تحصیل در لیتوانی می باشند.  مهاجرت تحصیلی به لیتوانی در کنار روش های دیگر مهاجرت به لیتوانی می باشد. شرایط کلی تحصیل و اعزام دانشجو به لیتوانی را در این مطلب بررسی می کنیم.

تحصیل پزشکی در لیتوانی

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به لیتوانی

کشور لیتوانی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهانی می باشد که مدارک آن در سراسر دنیا تایید شده می باشد. دانشگاه های لیتوانی امکانات بسیار مطلوبی با هزینه هایی بسیار کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد.کشور لیتوانی دارای موسسات آموزش عالی و دانشگاه های بسیاری در دو نوع خصوصی و دولتی می باشد که در اغلب آن ها تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. آن دسته از دانشجویانی که موفق به تحصیل در لیتوانی و اخذ مدارک دانشگاهی این کشور می شوند می توانند در سراسر جهان شغل مناسبی بدست آورند و آینده شغلی خود را تضمین نمایند. تحصیل در دانشگاه های لیتوانی همانند کشور عزیزمان ایران منوط بر داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و قبولی در کنکور سراسری دانشگاه ها می باشد.

تحصیل در لیتوانی

به طور کلی مراکز آموزش عالی در لیتوانی در دو نوع می باشند که شامل دانشگاه ها و کالج ها می شود که شامل 15 دانشگاه دولتی، 9 دانشگاه غیر دولتی، 16 کالج دولتی و 11 کالج غیر دولتی می شود. تحصیل در دانشگاه های لیتوانی خود شامل سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود. دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در لیتوانی هستند می بایست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند زیرا اغلب واحد های درسی به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی لیتوانی

تحصیل در لیتوانی در مقطع لیسانس حدود 3 تا 6 سال به طول می انجامد که این مدرت زمان برای هر رشته متفاوت می باشد به طور مثال تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های لیتوانی برای رشته هایی همچون حسابداری ، علوم انسانی ، مدیریت و علوم سیاسی حدود 3 سال، برای رشته هایی همچون فنی و مهندسی 4 سال و برای رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و معماری تا 6 سال به طول می انجامد.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد لیتوانی

مقطع فوق لیسانس در لیتوانی با توجه به رشته تحصیلی دانشجویان حدود یکسال و نیم تا 2 سال به طول می انجامد و مقطع دکترا در دانشگاه های لیتوانی 3 تا 4 سال به طول می انجامد. در اغلب دانشگاه های لیتوانی در مقطع دکترا دانشجویان میبایست قبل از پذیرش در دانشگاه موضوع پایان نامه خود را ارائه دهند اما در برخی از دانشگاه ها دانشجو می تواند پس از ثبت نام در دانشگاه موضوع پایان نامه خود را اعلام کند.

سال تحصیلی در دانشگاه های لیتوانی از ماه سپتامبر تا ما ژوئن می باشد و شامل دو ترم پاییز و بهار می شودو دانشجویان می توانند هم به صورت پاره وقت و هم به صورت تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشجویان در لیتوانی از اینترنت با سرعت بسیار بالایی بهره مند می شوند.اولین دانشگاهی که در کشور لیتوانی تاسیس شد دانشگاه کوناس نام دارد که در شهر کوناس تاسیس شده است این دانشگاه همچنین جزء معتبرترین دانشگاه های لیتوانی می باشد. دانشگاه کوناس کلیه امکانات خوابگاهی و تحصیلی را با بهترین کیفیت و با کمترین هزینه در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در حال حاظر حدود 50000 دانشجو از سراسر دنیا مشغول تحصیل در دانشگاه کوناس می باشند. در این دانشگاه اغلب واحدهای درسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

از دیگر دانشگاه های معتبر در لیتوانی می توان به دانشگاه ویلینیوس در پایتخت لیتوانی یعنی شهر ویلینیوس اشاره کرد که یکی از اصلی ترین و معتبرترین دانشگاه های لیتوانی می باشد. دروس در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه ویلینیوس از جمله دانشگاه هایی است که اغلب رشته های دانشگاهی را به دانشجویان ارائه می دهد و یکی از پرتنوع ترین دانشگاه های لیتوانی به شمار می آید و اغلب دانشجویان ایرانی در این دانشگاه مشغول تحصیل می باشند.

 

شهریه و هزینه تحصیل در لیتوانی

هزینه های تحصیل در دانشگاه های لیتوانی با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد اما می توان گفت در سال حدود 3000 تا 7000 یورو می باشد. بورسیه های تحصیلی در لیتوانی به دانشجویان در حال تحصیل چه در دانشگاه های خصوصی و چه در دانشگاه های دولتی و در تمامی مقاطع و رشته ها با توجه به وضعیت دانشجو اعطا می شود. دانشجویان همچنین می توانند پس از گذشت 1 سال از تحصیل در لیتوانی 20 ساعت در هفته را مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در لیتوانی می توانند با پیدا کردن شغلی مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و اقامت لیتوانی را دریافت نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی عبارتند از:

  • کپی و اصل شناسنامه
  • کپی و اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
  • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی

اخبار های مرتبط

تحصیل در لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

اگر قصد دارید در یکی از بهترین دانشگاه های لیتوانی تحصیل کنید با مشاورین آگاه که علمی به روز داشته

مشاهده

اسکرول به بالا