071-91009294  | 021-88724227  |

مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا

مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور کانادا یکی از کشور‌های مهاجرپذیر است که محل زندگی افراد با اعتقادات، آیین ها و سبک های گوناگون زندگی است. شهرهای ونکوور و تورنتو دو شهر پرجمعیت کشور کانادا هستند. شهر تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر کشور کانادا و دارای 6 میلیون 200 هزار جمعیت است بعد از آن شهر مونترال است و بعد شهر ونکوور با 2 میلیون 600 هزار نفر جمعیت در رتبه 3 شهرهای پرجمعیت کانادا قرار گرفته است. برای مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل در کانادا

زندگی در شهر ونکوور

مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا

شهر ونکوور مانند سن فرانسیسکو و ملبورن با تمرکز بر روی سلامت و آرامش مردم یکی از شهرهای برتر جهان در ده سال پیش بوده است. شهر ونکوور یکی از زیباترین شهرهای کشور کاناداست که با کوه‌های پوشیده از برف احاطه شده است و دریاچه عمیق و آبی رنگ آن چشم ها را به خود خیره می کند. این شهر دارای یک شبه جزیره مرکزی می‌باشد که بیش از ۴۰۰ هکتار مساحت دارد و برای افرادی که دوست دارند در شهرهای کوچک و سرسبز زندگی کنند بهترین موقعیت است.

ونکوور یکی از شهرهای گران قیمت در کشور کانادا است که مقصدی مناسب برای سرمایه‌گذری است. این شهر یکی از مقاصد افراد ثروتمند جهان از جمله چین و خاورمیانه است. ونکوور در صنعت فیلم سازی فعالیت گسترده‌ای دارد به همین دلیل هالیوود کانادا نامیده می‌شود. هزین زندگی در این شهر برای افراد ساکن این شهر یا کسانی که به آن مهاجرت می‌کنند بالا است؛ البته شما با زنذدگی در این شهر از بهترین موقعیت‌های یک زندگی بهره‌مند خواهید شد.

زندگی در شهر تورنتو

شهر تورنتو یکی از بزرگترین مراکز تجاری، مالی، تکنولوژی، فرهنگی و تفریحی در جهان می باشد. تعداد زیاد مهاجران در این شهر باعث شده است که یکی از متنوع ترین فرهنگ ها را داشته باشد. این شهر بیشتر مهاجران ایرانی را به خود جذب می‌کنند. اگر به شهرهای شلوغ و پر از آسمان خراش‌های بلند مثل نیویورک علاقه دارید شهر تورنتو بهترین است. آب و هوای این شهر در تابستان‌ها تا 30 درجه و در زمستان‌ها به منفی 25 درجه می‌رسد و با برف و باران نیز همراه است.

مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا

با توجه به اینکه تفاوت ونکوور و تورنتو در نحوه‌ی زندگی در این دو شهر است؛ ولی از نظر هزینه‌ی این دو شهر تقریبا هزینه‌های شبیه به هم دارند و جز 5 شهر گران قیمت کشور کانادا است. در ادامه به مقایسه زندگی در دو شهر ونکوور و تورنتو و هزینه‌های مربوط به هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل عمومی و .. آشنا می‌شوید

هزینه مواد غذایی و رستوران

به طور کلی هزینه غذا و رستوران در شهر ونکوور بیشتر تورنتو است.

 • قیمت خرید غذا در رستورانی با قیمت متوسط در ونکوور: ۱۳.۸۹درصد کمتر از تورنتو
 • قیمت یک لیتر شیر در ونکوور: ۲۱.۷۳درصد کمتر از تورنتو
 • قیمت یک قرص نان ۵۰۰گرمی در ونکوور: ۱۰.۱۵درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم برنج در ونکوور: ۳۲.۶۹درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت دوازده عدد تخم‌مرغ در ونکوور: ۱۳.۸۷درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم پنیر محلی در ونکوور: ۱۸.۸۱درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو در ونکوور: ۳۹.۴۴درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم موز در ونکوور: ۱۴.۷۰درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم پرتقال در ونکوور: ۱۳.۱۵درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی در ونکوور: ۱۷.۲۱درصد بیشتر از تورنتو
 • قیمت یک کیلوگرم سیب‌زمینی در ونکوور: ۱۱.۰۳درصد بیشتر از تورنتو

هزینه حمل و نقل عمومی

هزینه حمل و نقل در کشور کانادا بالاست اما برای افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند یا حتی افرادی که در کشور کانادا زندگی می‌کنند بهتر از استفاده از ماشین شخصی است.

 • بلیط یک طرفه در ونکوور 2.85 دلار و در تورنتو 3.25 دلار کانادا است.
 • کرایه ماهیانه اتومبیل در ونکوور 96.50 دلار و در تورنتو 146 دلار کانادا است.
 • بنزین(یک لیتر) در ونکوور 1.50 دلار و در تورنتو 1.30 دلار کانادا است.

هزینه های مراقبت از کودک

 • هزینه ماهانه مهد کودک یا پیش دبستان در ونکوور 1,227.31 C$ و در تورنتو 1,501.50 C$ است که تفاوت آن +22.34% می‌شود.
 • هزینه سالانه در مقطع ابتدایی برای یک کودک در ونکوور 21,285.71 C$ و در تورنتو 25,133.33 C$ است که تفاوت آن +18.08% می‌شود.

هزینه مسکن

 • متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر تورنتو به نرخ دلار کانادا  $2,027.16 می‌باشد.
 • متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر ونکوور به نرخ دلار کانادا  $1,912.77 می‌باشد.

هزینه لباس

هزینه لباس در کانادا بسیار مقرون به صرفه است و تقریبا 6 تا 10 درصد مخارج را شامل می‌شود. شما می توانید انواع لباس را از در فروشگاه‌های زنجیره ای مانند Zara و H& M و برندهایی مانند نایک و آدیداس به قیمت معقول تهیه کنید. هزینه برخی آیتم ها در جدول زیر آورده شده است. قیمت یک جفت شلوار جین 64.03 دلار، قیمت پیراهن تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای 45.20 دلار و قیمت یک جفت کفش ورزشی نایک (کیفیت متوسط) 101.45 دلار است.
در این مقاله به مقایسه هزینه ها در ونکوور و تورنتو کانادا پرداختیم. دو شهر ونکوور و تورنتو از بهترین شهرهای دنیا برای مهاجرت هستند برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد این دو شهر و چگونگی مهاجرت به کشور کانادا به سایت موسسه مهاجرتی میرداماد مراجعه کنید. یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا از طریق اکسپرس اینتری کانادا است برای اقدام برای این روش شرایطی وجود دارد در مقاله شرایط دریافت اکسپرس اینتری کانادا درمورد آن مطالعه کنید.

اسکرول به بالا