071-91009294  | 021-88724227  |

پذیرش دانشگاه های اوکراین

پذیرش دانشگاه های اوکراین

پذیرش دانشگاه های اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

این مقاله شامل اطلاعاتی درمورد پذیرش دانشگاه های اوکراین و نحوه ی اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور است. در اینجا نکاتی درمورد مدارک لازم جهت اخذ پذیرش، هزینه ها و دیگر مطالب ضروری شرح داده شده است.امید بر آن است تا این مطالب برای دانشجویان عزیز مفید واقع گردد و بتوانند از آن نهایت استفاده را ببرند.علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین پرسش هایی در زمینه ی شریط اخذ پذیرش دانشگاه های اوکراین می توانند با مشاوران مجرب موسسه ی حقوقی و مهاجرتی میرداماد در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

 • نگاهی کلی بر پذیرش دانشگاه های اوکراین
 • مراحل پذیرش دانشگاه های اوکراین
 • مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه های اوکراین
 • نحوه اخذ پذیرش ویزا برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین
 • بورسیه و کمک هزینه مالی برای پذیرش دانشگاه های اوکراین
 • پاسخ به سوالات متداول در مورد پذیرش دانشگاه های اوکراین

نگاهی کلی بر پذیرش دانشگاه های اوکراین

پذیرش در مقاطع بالاتر تحصیلی در دانشگاه های برتر جهان یکی از مراحل اصلی زندگی هر فرد است. برای موفقیت در این مرحله فرد باید مهارت خود را در دانش های مربوطه به اثبات برساند. تحصیلات همچنین شامل پیشرفت فردی و شخصیتی افراد نیز می شود.دانشگاه های اوکراین از دانشگاه های برتر جهان هستند. دانشگاه های این کشور از سطح آموزشی بالایی برخوردارند. مدرک هایی که دانشگاه های اوکراین به دانشجویان خود ارائه می دهد، مدرک های معتبری هستند که در سراسر جهان اعتبار دارند.شهریه دانشگاه های اوکراین نسبت به دانشگاه های اروپایی و دانشگاه های شمال آمریکا کمتر است و همین امر باعث شده که دانشگاه های اوکراین از تمام کشور های دنیا برای پذیرش در دانشگاه ها متقاضی داشته باشد. متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین از کشور های آسیایی و غیر اروپایی برای ورود به این کشور در وحله ی اول موظف به دریافت ویزای تحصیلی هستند. در صورتی که افراد بتوانند ویزای تحصیلی اوکراین را دریافت کنند می توانند برای ثبت دانشگاه مورد نظر خود در این کشور اقدام نمایند. افراد حتی اگر پذیرش دانشگاه را نیز گرفته باشند بدون دریافت ویزا قادر به ثبت نام یا ورود به کشور نیستند.متقاضیان در صورتی که با یک موسسه حقوقی و مهاجرتی برای کارهای مربوط به ویزا و پذیرش دانشگاه اقدام کنند، بهتر و سریعتر به نتیجه می رسند، کما این که داشتن یک نماینده در بدو ورودشان به کشور اوکراین تا حد زیادی لازم و ضروری است.

مراحل پذیرش دانشگاه های اوکراین

پذیرش در دانشگاه های اوکراین دارای مراحلی است که این مراحل عبارتند از:

 • مرحله اول: انتخاب موضوع مورد تحصیل و دانشگاه مورد نظر در کشور اوکراین و جمع آموری اطلاعات شخصی متقاضی.
 • مرحله دوم: مکاتبه با دانشگاه از طریق موسسات مشاوره ای. این موسسات به افراد در گزینش بهترین دانشگاه مربوط به رشته مورد نظر کمک می کنند.
 • مرحله سوم: پس از ارسال مدارک مربوط به پذیرش برای دانشگاه و اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور فرد می تواند مدارک و گواهی نامه های خود را ارسال نماید.
 • مرحله چهارم: فرد متقاضی پس از اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر از سوی دانشگاه دعوت نامه دریافت می کند، این فرد همچنین از سوی وزارت آموزش و پرورش اوکراین با نام خود نامه ویزای تحصیلی دریافت می کند. این نامه برای دریافت ویزای تحصیلی و ورود فرد به اوکراین ضروری و لازم است.
 • مرحله پنجم: فرد پس از دریافت دعوت نامه و اخذ پذیرش باید برای جمع آوری مابقی مدارک خود و همچنین برای دریافت ویزای طولانی مدت تحصیلی در اکراین به سفارت این کشور در کشور مبدأ درخواست دهد.
  موسسات مشاوره ای در صورت نیاز به مدارک دیگر متقاضی را در جریان می گذارند تا در این بین اتلاف وقتی صورت نگیرد.
 • مرحله ششم: فرد در صورت دریافت ویزا می تواند به این کشور وارد شود. نمایندگان موسسات، در اقامت و دیگرمشکلات اولیه دانشجو در کشور اوکراین به آن ها کمک خواهند کرد.
مراحل پذیرش دانشگاه های اوکراین
مراحل پذیرش دانشگاه های اوکراین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه های اوکراین

مدارکی که هر فرد برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین نیاز دارد به شرح زیر می باشند:

 • ارائه پاسپورت به همراه ترجمه و کپی محضری آن به همراه ویزای دانشجویی در صورت لزوم (پاسپورت متقاضیان حداقل باید یک سال اعتبار داشته باشد)
 • ارائه گواهی نامه آموزش متوسطه تکمیل شده به همراه لیست موضوعات و امتحانات اصلی، به همراه ترجمه و کپی محضری آن
 • ارائه گواهی نامه سلامت مبنی بر اینکه فرد متقاضی بیماری ایدز ندارد. در صورتی که فرد متقاضی این گواهی نامه را ارئه نکند از او آزمایش ایدز گرفته می شود.
 • ارائه کپی شناسنامه
 • ارائه بیمه سلامت و زندگی
 • ارائه 12 قطعه عکس 3.5 در 4.5

متقاضیان باید توجه داشته باشند که تمامی مدارک ارسالی باید به زبان اوکراینی باشند.

مدارکی که فرد برای دریافت دعوت نامه برای پذیرش در دانشگاه های این کشور نیاز دارد، عبارتند از:

 • ارائه اسکن پاسپورت
 • ارائه اسکن گواهی نامه آموزش متوسطه تکمیل شده به همراه لیست موضوعات و امتحانات اصلی، به همراه ترجمه و کپی محضری آن

نحوه اخذ پذیرش ویزا برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین

متقاضیان در صورت تمایل برای تحصیل در دانشگاه های این کشور موظف به دریافت ویزای اوکراین هستند. این ویزا تحت عنوان ویزای نوع دی D یا ویزای طولانی مدت به دانشجویان و متقاضیان تحصیلی در دانشگاه های این کشور داده می شود.این ویزا برای بیش از 90 روز یا 3 ماه اعتبار دارد و متقاضیان می توانند بیش از این مدت در این کشور بمانند.برای اخذ این ویزا متقاضیان باید مراحل زیر را پشت سر بگذرانند:

 • به دست آوردن پذیرش: در اولین مرحله متقاضی باید بتواند پذیرش یکی از دانشگاه های اوکراین را به دست آورد.
 • جمع آوری و ارسال مدارک: پس از دعوت نامه فرد متقاضی موظف به جمع آوری مدارک خواسته شده و ارسال آن ها است.
 • پیگیری روند درخواست: متقاظی باید روند درخواست خود را پی گیری کند، که اگر احیانا در اواسط کار مشکلی پیش آمد، سریعأ برای رفع آن اقدام نماید.
 • در دست داشتن پاسپورت: متقاضیان ده روز کاری فرصت دارند که مدارک را ارسال یا دعوت نامه های خواسته شده را دریافت نمایند. آن ها همچنین در طول این مدت به صورت آنلاین می توانند روند درخواست خود را پیگیری نمایند.

متقاضیان همچنین باید برای دریافت این ویزا 65 دلار آمریکا بپردازند. این مبلغ غیر قابل برگشت می باشد. دیگر هزینه های پرداختی مثل هزینه های قانونی کردن و هزینه های مربوط به ترجمه نیز غیر قابل برگشت هستند.پروسه درخواست ویزا برای اوکراین در حدود ده روز کاری زملن می برد که شامل آخر هفته نیز می شود. این پروسه ممکن است تا 30 روز به طول انجامد. درصورتی که فردی تمایل به گرفتن سریعتر ویزا داشته باشد، می تواند ویزای ضروری را خریداری کند. این پروسه 5 روز کاری به طول می انجامد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین به شرح زیر می باشند:

 • ارائه فرم درخواست ویزا در سفارت
 • ارائه پاسپورت اصلی معتبر
 • ارائه سه قطعه عکس 3 در 4
 • ارائه دریافت دعوت نامه که توسط پست به دست فرد می رسد.
 • ارائه گواهی سلامت فرد
 • ارائه گواهی نداشتن بیماری ایدز و هپاتیت
 • ارائه گواهی نامه آموزش متوسطه
 • ارائه شناسنامه
مدارک لازم ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین
مدارک لازم ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین

مدارک بالا قبل از ارسال به سفارت اوکراین، باید به زبان های اوکراینی یا روسی ترجمه شده باشند و توسط وزارت امور خارجه کشور فرد متقاضی (مبدأ) نیز به رسمیت شناخته شده باشند.

هزینه تحصیل برای پذیرش دانشگاه های اوکراین

هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور اوکراین و همچنین هزینه ی زندگی در اوکراین بسیار کم و مقرون به صرفه است. برای مثال هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان رایگان است ولی هزینه ی زندگی، شامل اقامت، غذا، حمل و نقل و غیره تا 13000 دلار در سال هم می رسد. شهریه دانشگاه های دیگر کشور ها که برای تحصیل هزینه دریافت می کنند از 3000 تا 10000 دلار متغیر است.در صورتی که شهریه تحصیلی دانشگاه های اوکراین در سال، 2000 دلار، هزینه ی غذا 1500 هزینه اقامت 500 دلار و هزینه ی حمل و نقل 300 دلار است. در سال تمام این هزینه ها به 4300 دلار می رسد. این مقدار سه برابر کمتر از هزینه ای است که یک فرد در دانشگاه های آلمان که رایگان هستند، می پردازد و همچنین شش برابر کمتر از هزینه ای است که یک فرد در کانادا می پردازد.

سوالات متداول در مورد پذیرش دانشگاه های اوکراین

1- آیا دریافت پذیرش در دانشگاه های اوکراین اعتبار دارد؟

بله، دانشگاه های این کشور از سطح آموزشی بالایی برخوردارند. مدرک هایی که دانشگاه های اوکراین به دانشجویان خود ارائه می دهد مدرک های معتبری است که در سراسر جهان اعتبار دارند.

2- هزینه های کلی برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین چقدر است؟

شهریه تحصیلی دانشگاه های اوکراین در سال 2000 دلار، هزینه ی غذا 1500 هزینه اقامت 500 دلار و هزینه ی حمل و نقل 300 دلار است. در سال تمام این هزینه ها به 4300 دلار می رسد.

3- مدارک لازم جهت اخذ ویزای پذیرش در دانشگاه های اوکراین چیست؟

ارائه فرم درخواست ویزا در سفارت، پاسپورت اصلی معتبر، سه قطعه عکس 3 در 4، دریافت دعوت نامه از سوی دانشگاه اوکراین، گواهی سلامت، گواهی نداشتن بیماری ایدز و هپاتیت، گواهی نامه آموزش متوسطه.

4- ارسال مدارک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اوکراین باید به چه زبانی باشد؟

ارسال مدارک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اوکراین باید به زبان اوکراینی باشد. مدارک ویزای پذیرش دانشگاه های می تواند به زبان اوکراینی یا روسی باشند.

5- برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اوکراین چه مدارکی لازم است؟

ارائه پاسپورت به همراه ترجمه و کپی محضری، ارائه گواهی نامه آموزش متوسطه تکمیل شده به همراه ترجمه و کپی محضری آن، ارائه گواهی نامه سلامت، ارائه کپی شناسنامه، ارائه بیمه سلامت و زندگی و ارائه 12 قطعه عکس 3.5 در 4.5.

6- هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین چقدر است؟

هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین 65 دلار آمریکاست. این مبلغ برگشت ناپذیر است.

7- پروسه ی بررسی و دریافت ویزا برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین چه مدت به طول می انجامد؟

پروسه ی درخواست ویزا برای اوکراین در حدود ده روز کاری که شامل آخر هفته نیز می شود. این پروسه ممکن است تا 30 روز به طول بینجامد.

8- برای دریافت دعوت نامه اولیه برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین چه مدارکی لازم است؟

ارائه اسکن پاسپورت و ارائه اسکن گواهی نامه آموزش متوسطه تکمیل شده به همراه لیست موضوعات و امتحانات اصلی، به همراه ترجمه و کپی محضری آن.

9- قدم اول برای دریافت پذیرش در دانشگاه های اوکراین چیست؟

قدم اول برای دریافت پذیرش در دانشگاه های اوکراین دریافت دعوت نامه از یکی از دانشگاه های اوکراین و سپس دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.

10- برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین چه ویزایی لازم است؟

ویزایی که به متقاضیان  تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین داده می شود، ویزای نوع D یا ویزای طولانی مدت است.

11- ویزای تحصیلی پذیرش دانشگاه های اوکراین و ویزای توریستی این کشور چه تفاوتی دارد؟

ویزاهای توریستی این کشور به مدت 90 روز یا سه ماهه است، در صورتی که ویزاهای تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین برای بیش ار 90 روز است.

نظرات کاربران

 • توسط صادقی
  تاریخ: خرداد 19, 1399
  نفر
  نفر

  سلام روز بخیر
  بنده 34 سال سن دارم ، و تحصیلاتم فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه علامه هستش.
  برای پذیرش بورس دکترا می خوام اقدام کنم.
  یک مقاله ای اس ای دارم و یک مقاله ای اس سی .
  اولویتم کشورهای روسیه و اوکراین هستش ، و بورس بودن برام مهم هستش.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 22, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و احترام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا رزومه علمی شما مورد بررسی قرار می گیرد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر باکارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید