071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای جستجوی کار آلمان یا Job Seeker

ویزای job seeker آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

به منظور انجام الزامات اقامت دائم آلمان از طریق ویزای job seeker آلمان شما باید دو مجموعه از اسناد را تهیه کنید و آنها را به مرکز درخواست خود منتقل کنید. این اسناد شامل مدارک تحصیلی، سوابق اجرایی و کاری و همچنین گواهی های مربوط به شغلتان است. توجه داشته باشید که داشتن تمام این اسناد تضمین نمی کند که ویزا به شما داده می شود اما طبق تجربه کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد، تضمین کننده توانایی شما برای مهاجرت کاری به آلمان است.

ویزای جاب سیکر job seeker آلمان چیست؟

آلمان یکی از پیشرفته ترین، پر رونق و قدرتمند ترین کشورهای اروپا و جهان است. همچنین ایده آل ترین ترین مقصد مهاجرت برای کارگران ماهر و دانش آموزان در سر تا سر جهان است. نرخ پایین بیکاری، مزایای امنیت اجتماعی، شرایط کاری ایده آل، و مشاغل با دستمزد بالا باعث جذب تعداد زیادی از کارگران ماهر و متخصصان در سراسر جهان برای درخواست ویزا در آلمان می شود.

آلمان همچنین به افراد ماهر و با استعداد برای رشد سریع صنایع و سازمان نیاز دارد که معمولا حقوق بالایی را به کارگر خود می دهند. با این حال، این ویزای مناسب برای مهاجرت به آلمان کدام است؟

این سوالیست که بیشتر علاقمندان به مهاجرت برای کار در آلمان ویزای کاری آلمان را گیج می کند. اگر شما کارگر ماهر هستید که به دنبال ورود سریع در این کشور فوق العاده اروپایی هستید، پس Germany Job Seeker Visa بهترین گزینه برای شما است.

ویزای شغلی آلمان Germany Job Seeker Visa

Germany Job Seeker Visa یک اجازه اقامت طولانی مدت برای مهاجرت به آلمان است که به شما این امکان را می دهد که به آلمان بروید و به دنبال یک کار مناسب برای خودتان باشید. این ویزا برای مدت شش ماه معتبر است. در نتیجه شما باید یک کار مناسب برای خودتان در این مدت پیدا کنید.

اما نکته کلیدی که باید به یاد داشته باشید این است که ویزای شغل یاب آلمان به شما اجازه نمی دهد که بلافاصله در آلمان کار کنید؛ بلکه تنها برای قادر ساختن کارگران خارجی جهت یافتن کار مناسب برای خود در مدت اعتبار ویزا، یعنی 6 ماه طراحی شده است.

زمانی که فرصت شغلی مناسب را پیدا کردید، باید این ویزا را به مجوز اقامت در آلمان تبدیل کنید تا بتوانید زندگی کنید و در آلمان به عنوان یک مهاجر کار کنید.

شرایط پذیرش ویزای شغل یاب آلمان Germany Job Seeker visa

برای واجد شرایط بودن برای ویزای شغل یاب آلمان، شما باید شرایط زیر را برآورده کنید:

 • شما باید یک لیسانس مدرک کارشناسی ارشد را معادل درجه تحصیلی دانشگاه آلمان داشته باشید
 • شما باید حداقل 5 سال تجربه در زمینه تحصیلیتان داشته باشید
 • شما باید مدارک مالی کافی برای حمایت از اقامت خود در آلمان را نشان دهید
 • شما باید برای اقامت خود در آلمان بیمه پزشکی دریافت کنید تا زمانی که اجازه کار و یا برای مجوز دوره کامل را دریافت کنید.

اگر تمام شرایط فوق را بدست آورید، شما واجد شرایط درخواست ویزای شغل یاب آلمان هستید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای job seeker آلمان

بعد از تایید واجد شرایط بودن، در گام بعدی برای حمایت از درخواست ویزای خود باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. مدارک حمایتی ماموران مهاجرت را متقاعد میکند که شما معیارهای ویزای JOB SEEKER آلمان را دارید. بنابراین شما باید به صورت دقیق و کامل مدارک مورد نیاز را به درخواست خود ضمیمه کنید تا شانس خودتان را برای انتخاب بالا ببرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای job seeker آلمان
مدارک لازم برای اخذ ویزای job seeker آلمان

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای JOB SEEKER آلمان

 1. پاسپورت معتبر( که در ده سال گذشته صادر شده باشد و برای حداقل 12 ماه بعد از بازگشت شما معتبر باشد)
 2. کپی از صفحه مشخصات پاسپورت به اندازه A4
 3. 3 عکس به اندازه عکس پاسپورت بر اساس مشخصات بیومتریک
 4. یک نامه که هدف شما از رفتن به آلمان، برنامه شما برای پیدا کردن کار، مدت اقامت شما در آلمان و همچنین گزینه های کاری بیشتر که شما نمیتوانید در آن استخدام شوید را توضیح میدهد.
 5. اثبات شایستگی تحصیلی( مدرک تحصیلی از دانشگاه های آلمان یا مدرک معادل آن ) به همراه مدرک تجربه کاری گذشته
 6. رزومه( شامل توضیحات کامل در مورد تحصیلات و تجربه کاری)
 7. اثبات اینکه در آلمان مکانی برای زندگی دارید( به طور مثال اقامت در آلمان در کنار دوستان، فامیل و غیره)
 8. اثبات منابع و سرمایه های مالی برای حمایت از خودتان در مدت اقامت در آلمان . شما میتوانید هر یک از مدارک زیر را ارائه دهید
 9. صورتحساب بانکی که ثابت میکند شما در مدت اقامت در آلمان می توانید از خودتان حمایت کنید
 10. نامه توانایی مالی از طرف حامی مالی در آلمان( در صورت وجود)
 11. ارائه مدارک شخصی کشور خودتان مثل گواهی تولد ( خودتان، همسر، فرزندان و غیره) گواهی ازدواج و دیگر مدارک ( با ترجمه انگلیسی)
 12. مدارک بیمه درمانی

شما باید دو نسخه از مدارک بالا را ارائه دهید . با این حال ارائه اسناد و مدارک تضمینی بر تصدیق ویزای JOB SEEKER آلمان نیست. اداره مهاجرت باید مدارک و دلایل شما را بررسی کند تا درخواست شما را تایید کند.

مرحله بعد از ارائه درخواست و مدارک

تصمیم نهایی در مورد درخواست ویزای شما با اداره مهاجرت( مرکز درخواستها) است. بعد از ارائه تمام مدارک ، مصاحبه شما با مامور مهاجرت برنامه ریزی میشود . بنابراین تایید ویزای JOB SEEKER آلمان شما به طور کامل به فرم درخواست ارائه شده، مدارک، مصاحبه و بررسی پیش زمینه شما بستگی دارد.

در نظر داشته باشید که یکی دیگر از ویزاهای کاری آلمان، ویزای حاب آفر آلمان می باشد که طرفدارای زیادی منیز دارد. در صورت علاقمندی به این نوع ویزا می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

تجربه ویزای جاب سیکر آلمان

کشور آلمان به سبب اقتصاد قدرتمند و جمعیت سالخورد، همواره به دنبال نیروی جوان و با استعداد میباشد. این کشور در زمینه مشاغلی چون تکنولوژی اطلاعات، تولید محتوا، پزشکی و غیره با کمبود نیروی کار مواجه میباشد. روند این ویزا در سال 2012 جهت حل این مشکلات آغاز شد. ویزای جست و جوی کار امکان سفر به آلمان برای مدت 6 ماه و یافتن شغل مناسب را فراهم می آورد.

پس از یافتن شغل مناسب، میتوان این ویزا را به ویزای کار و یا کارت آبی و یا هر ویزایی که کار در آلمان را قانونی اعلام میدارد تغییر داد. در صورتی که موارد زیر را در اختیار داشته باشید می توانید جهت اخذ ویزای جست و جوی کار اقدام نمایید.

 • داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس معادل با مدارک تحصیلی آلمان
 • داشتن 3 الی 5 سال سابقه کاری در زمینه تحصیلی
 • داشتن تمکن مالی جهت اثبات حمایت خود در آلمان

تمام این مراحل انگیزه من (نویسنده) جهت نوشتن این مقاله میباشد و امیدوار هستم تا اطلاعات صحیح در اختیار خوانندگان این مطلب قرار دهم.

افراد می توانند در صورت داشتن نمکن مالی اقدام به سرمایه گذاری در آلمان نمایند و از این طریق به درآمد برسند.

تسلط کامل بر زبان آلمانی

نیاز به دانستن زبان آلمانی به زمینه شغلی و حرفه ای متقاضیان بستگی دارد. چنانچه متقاضی این ویزا به عنوان تکنسین میباشید، ملزم به اثبات تسلط خود به این زبان نیستید. نکته قابل توجه آن است که دانستن کمی از این زبان جهت گذراندن زندگی معمولی بسیار کمک کننده میباشد. من، پیش از دریافت ویزا در کلاسهای زبان آلمانی سطح B1 شرکت کرده ام. پیشنهاد می شود که پیش از اخذ ویزا برای یادگیری این زبان اهمیت فراوانی قائل شوید.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز در تمامی زمینه های شغلی متفاوت میباشد. لیست تمامی مدارک مورد نیاز در وبگاه های رسمی قرار داده شده اند اما مبهم می باشند. به هر سو مدارک زیر در تمامی زمینه ها مورد نیاز میباشد:

 • فرم تقاضا: می توانید تمام فرم های مورد نیاز را در این وبگاه تکمیل نمایید.
 • گذرنامه معتبر
 • کپی صفحات گذرنامه: صفحه اول و اخر گذرنامه
 • نیازی به کپی صفحات روادید نمی باشد.
 • تعداد 3 عدد عکس گذرنامه: با توجه به مشخصات بیومتریک
 • نامه پوشش دهی: نامه ای که انگیزه شما را جهت اخذ ویزای جست و جوی کار در آلمان نشان میدهد. این نامه شامل اطلاعات پیش زمینه ای از جمله برنامه های شما جهت کار در آلمان میباشد. آخرین و مهم ترین نکته آن است که نامه تنها در یک صفحه خلاصه گردد. لطفا این نامه را خودتان بنویسید. یافتن شغل در کشوری دیگر آسان نمیباشد. چگونه می توانید بدون داشتن انگیزه در این شرایط دشوار شغلی در کشور آلمان بیابید؟
 • مدارک تحصیلی: این مدارک شامل تجارب کاری شما نیز میشوند. در این راستا، نیازمند کپی از تمامی مدارک شغل سابق خود می باشید. نامه های پیشنهادی میتوانند در این زمینه کمک کنند اما جایگزین خوبی برای مدارک تجربه کاری نیستند.
 • CV شخصی: که همان رزومه میباشد. این رزومه شامل تمامی مدارک تحصیلی و سوابق کاری متقاضی است. به یاد داشته باشید که توانایی های خود را در اولویت نوشته های خود قرار دهید.
 • محل اقامت: متقاضیان ملزم به آن هستند که محل اقامت خود را در زمان ورود به آلمان تعیین نمایند. در این راستا تنها وظیفه متقاضی آن است که از محل اقامت خود نامه ای مبنی بر سکونت در آن محل ارائه دهد ( نامه از هتل و یا کسانی که از نزدیکان شما هستند.) این مساله تا حدودی مهم است.

پادکست شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

اگر زمان کافی برای خواندن تمامی مطالب را ندارید ما به طور مختصر شرایط اخذ این ویزا را در پادکستی کوتاه برای شما توضیح داده ایم.

اخذ اقامت آلمان از طریق ویزای جاب سیکر

چنانچه شما مدرک تحصیلی معتبری دارید و به دنبال شغلی مناسب در کشور آلمان هستید، می توانید برای اجازه اقامت جاب سیکر درخواست دهید. شهروندان کشور های اتحادیه اروپا و منطقه تجاری اروپا جهت استخدام دراین کشور ملزم به دریافت اجازه اقامت بلکه آنها از امکان جا به جایی نامحدود در اروپا بهره می برند.

افراد با ملیت خارجی ( خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) در صورت داشتن مدرکی معتبر می توانید برای یافتن شغلی مناسب در آلمان درخواست اجازه اقامت از طریق ویزای جاب سیکر دهند .اگر بتوانید در زمان اقامت خود در کشور آلمان از طریق ویزای جاب سیکر شغلی متناسب پیدا کنید در این صورت امکان درخواست اجازه اقامت از طریق استخدام برایتان وجود خواهد داشت. برای آنکه واجد شرایط دریافت این ویزا باشید باید شغل جدیدتان مطابق با تحصیلات عالیتان باشد .

اخذ اقامت آلمان از طریق ویزای جاب سیکر
اخذ اقامت آلمان از طریق ویزای جاب سیکر

شما مجاز هستید که به مدت 6 ماه در آلمان بمانید و به واسطه ویزای کاری شغلی مناسب پیدا کنید . اگر شغلی یافتید باید درخواست اجازه کار دهید که این اجازه نامه به شما امکان اقامت بین 1 تا 3 سال در آلمان را می دهد . دریافت اجازه کاره به میزان قابل توجهی به ملیت شما بستگی دارد. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید نیاز به درخواست اجازه کار ندارید .

شهروندان خارجی دیگر ایالت ها معمولا همراه با ویزای کاری باید درخواست اجازه کار در آلمان نیز بدهند . ارائه این درخواست درون کشور آلمان تنها برای مهاجران تعداد محدودی از کشور ها مشخص شده مانند کانادا و آمریکا امکان پذیر است.

پس از آن که این روند را پشت سر گذاشتید مامور دیپلمات آلمان با اداره مهاجرت آلمان ( Ausländerbehörde ) تماس برقرار خواهد کرد و در ادامه این اداره با آژانس استخدامی فدرال ارتباط برقرار می کند. سپس این آژانس می تواند درخواست شما را تایید کند و اجازه کار را صادر نمایند و به Ausländerbehörde ارائه دهد و بعد این اجازه کار به دست مامور دیپلمات ، جایی که در ابتدا درخواست ویزا دادید ، می رسد.

اگر به ویزای استخدام در آلمان علاقه دارید به نزدیک ترین سفارتخانه یا کنسولگری آلمان بروید و اقدامات زیر را انجام دهید :

 • شخصا درخواست ویزا دهید
 • پاسپورتی معتبر با حداقل یک رو نوشت از آن با خود به همراه ببرید
 • چند قطعه عکس پاسپورتی به همراه داشته باشید
 • هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید
 • مدارک اضافه ( مانند گواهی عملکرد خوب، قرارداد کاری، مدارک تحصیلی و معرفی نامه ها و غیره ) را تهیه کنید.

جزئیات مربوط به روند درخواست ویزا ممکن است با توجه به کشور شما متفاوت باشد. لطفا برای اگاهی دقیق از شرایط و مدارک لازم با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید.

شرایط پیدا کردن کار در آلمان از طریق ویزای job seeker

در کشور آلمان مکان های بسیاری برای جستجوی کار وجود دارد و شما می توانید با بسیاری از این مکان ها قبل از رفتن به این کشور تماس برقرار نمایید.برای شروع کار چندین مرجع تاثیرگذارتر را برایتان جمع آوری کرده ایم:

روزنامه ها و مجلات :

پیشنهادات شغلی در بخش دسته بندی شده روزنامه های روزانه ( معمولا در روز های چهارشنبه و آخر هفته صادر می شوند.) ، روزنامه های هفتگی ، مجلات ماهانه ( مجلات شهری ) و مجلات تخصصی تجاری و ژورنال ها ، نوشته می شوند. اگر به دنبال شغلی بسیار متناسب و یا آکادمیک در سطح ملی هستید باید چاپ روز شنبه روزنامه های ملی مانند Frankfurter Allgemeine Zeitung, Suddeutsche Zaitung, Die Welt, Handelsblatt وFrankfurter Rundschau را بررسی کنید.

برای جایگاه های شغلی کم اهمیت تر در روزنامه های محلی مانند Westdeutsche Zeitung, Stuttgarter Zeitung یا Berliner Zeitung که معمولا در روزهای چهارشنبه نیازمندی های شغلی را چاپ می کنند ، جستجو کنید. همچنین در ازای پرداخت هزینه شما می توانید در قسمت نیازمندی های شغلی در رابطه با خود بنویسید.

اینترنت:

در طول سال های گذشته شاهد رشد چشمگیری در بازار های شغلی آنلاین بوده اید و Online-Bewerbungen یکی از مشهورترین راه های درخواست کار مخصوصا در میان افراد جوانتر و فارغ التحصیلان است.

وب سایت های استخدام آنلاین ( Jobsborsen )به شما امکان جستجوی کار بر اساس معیارهایتان مانند جایگاه شغلی، حقوق و ناحیه، را می دهد.همچنین شما می توانید CV خود را به وب سایتشان ارسال نمایید و در نتیجه شرکت هایی که به دنبال مهارت های خاصی هستند می توانند شما را پیدا کنند.

اداره کار (Arbeitsamter ):

در سراسر کشور آلمان بیش از 800 مراکز کار (Arbeisamter ) وجود دارد و شهروندان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا حق استفاده از خدمات آن ها را دارند ، برای یافتن جزئیات بیشتر به سایتشان مراجعه کنید ، www.arbeitsagentur.de .

مراکز کار لیست گسترده ای از پست های بدون تصدی دارد که دیدن آن ها حتی بدون داشتن ویزای کار رایگان می باشد.بیشتر این جایگاه های شغلی برای کار های بدون نیاز به مهارت یا نیمه تخصصی می باشند . تبلیغ جایگاه های تخصصی و سطوح اجرایی معمولا توسط خود شرکت یا آژانس استخدامی انجام میگیرد.خارجی هایی که به دنبال استخدام در آلمان هستند باید اداره بین المللی که ZAV نام دارد ، را بررسی کنند.

قانون کار در آلمان

جهت استخدام شدن لازم است که شما اجازه کار ( Arbeitsgenehmigung یا Arbeitserlaubnis ) یا اجازه اقامت که به شما امکان کار کردن می دهد ، داشته باشید .همچنین به یک کارت مالیاتی ( Lohnsteuerkarter ) ، شماره تامین اجتماعی ( Sozialversicherungsnummer ) احتیاج دارید.کارت های مالیاتی توسط مقامات شهری یا منطقه ای ، جایی که به عنوان محل زندگی کردن ثبت کرده اید ، صادر می شوند .شماره تامین اجتماعی نیز توسط موسسه بیمه بازنشستگی صادر می شود.

زمانی که یک کارمند برای اولین بار استخدام می شود معمولا کارفرمای او ثبت نام وی را انجام می دهد و برایش شماره تامین اجتماعی و کارت شناسی تهیه می کند .سوال ها مربوط به شرکت بیمه شما یا موسسه بیمه ایالتی شما مستقیما از کارفرمایتان پرسیده خواهد شد.

قانون کار در آلمان
قانون کار در آلمان

اخذ تابعیت آلمان از طریق ویزای job seeker

همانطور که میدانید آلمان کشوری است با متقاضیان بسیار زیاد زندگی ، کار و تحصیل در آنجا .همچنین بسیاری از افراد مشتاق هستند که از نحوه دریافت شهروندی کشور آلمان اطلاع پیدا کنند.در کشور آلمان بروکراسی اداری بسیار سخت است و مقررات دست و پا گیر زیادی وجود دارد. با در نظر داشتن این مسئله پس به طور طبیعی حتی در اداره امور خارجی فدرال ، دریافت شهروندی بسیار پیچیده است.با این اوصاف ما راهنمایی های لازم را به بخش های قابل درک تقسیم کردیم که با نکات، الزامات و روندهای درخواست مربوط به دریافت شهروندی کشور آلمان همراه است.

تا زمانی که در کشور آلمان تنها تحت اجازه اقامت دائم زندگی می کنید برای شهروند آلمان شدن واجد شرایط نیستید . نداشتن شهروندی موجب ایجاد محدودیت هایی در وضعیت شما می شود.به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که اجازه اقامت دائم کشور آلمان را دارند به دنبال شهروندی هستند.

داشتن شهروندی کشور آلمان به شما حقوق و آزادی هایی می دهد که افراد غیر شهروند از آن ها محروم هستند. شما فرصت های زیر را به عنوان شهروند کشور آلمان خواهید داشت:

 1. حق رای دادن
 2. حق جابجایی آزادانه
 3. حق ورود به مجلس قانون گذاری و انجمن ها
 4. حق محافظت کنسولی
 5. دسترسی نامحدود شغلی در کشور آلمان
 6. حق استخدام به عنوان کارمند دولتی و غیره

تابعیت کشور آلمان

تابعیت کشور آلمان به این معنا است که پس از پشت سر گذاشتن دوره ای مشخص زندگی در آلمان تحت اجازه اقامت دائم برای شهروندی این کشور درخواست دهید .از آنجایی که محدودیت ها و الزامات بسیاری برای دریافت تابعیت کشور آلمان وجود دارد، همه متقاضیان نمی توانند این تابعیت را به دست بیاورند.

شرایطی که لازم است برای دریافت تابعیت کشور آلمان داشته باشید از این قرار است:

 1. باید حداقل به مدت 8 سال در کشور آلمان با اجازه اقامت دائم زندگی کرده باشید و یا
 2. باید به مدت 7 سال تحت اجازه اقامت دائم در کشور آلمان زندگی کرده باشید و در دوره یکپارچه سازی (Integration courses ) شرکت نموده باشید (در صورت شرکت در بعضی از دوره های یکپارچه سازی خاص به شش سال کاهش می یابد)
 3. باید داشتن مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 را به اثبات برسانید .
 4. توانایی حمایت مالی از خود و خانواده تحت پوشش خود را بدون دریافت هیچ کمکی از طرف دولت ، داشته باشید.
 5. شما باید شهروندی مطیع قانون و بدون هیچگونه سوء سابقه قضایی باشید.
 6. باید در آزمون شهروندی قبول شوید.
 7. باید تمام شهروندی های پیشین خود را رد کنید.

سابقه اقامت شما در سیستم دولت ثبت شده است پس به راحتی می توانید آن را ارائه دهید. برای نشان دادن ثبات مالی می توانید صورتحساب بانکی یا اسناد دیگری که شرایط مالی شما را اثبات می کند ، ارائه دهید. همچنین باید تمام شهروندی های سابق خود را از دست بدهید مگر اینکه آن کشور به شما این اجازه را ندهد یا برایتان انجام این کار غیر ممکن باشد. این شرایط در بسیاری از کشور هایی که درگیری داخلی دارند مانند کشور سوریه، وجود دارد. یکی از مهمترین الزاماتی که باید از طریق آزمون به اثبات برسانید مهارت شما در زبان آلمانی می باشد. 

اگر همچنان با مطالعه این مقاله سوالاتی را درمورد مهاجرت به آلمان در ذهن دارید می توانید با تماس تلفنی و به صورت رایگان، از مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در شیراز و تهران بپرسید.

سوالات متداول در مورد ویزای job seeker آلمان

1- آیا زبان آلمانی برای ویزای جاب سیکر آلمان الزامی است؟

وقتی درخواست نامه شغلی از یک شرکت آلمانی را دارید، مراحل درخواست ویزای جاب سیکر آلمانی ساده تر است. برای اقدام برای ویزای جاب سیکر آلملن، آشنایی به زبان آلمانی اجباری است.

2- ویزای جست و جوی کار یا جاب سیکر آلمان چیست؟

ویزای جاب سیکر آلمان مجوز اقامت طولانی مدت است که به شما امکان می دهد شش ماه در این کشور بمانید و به دنبال شغل باشید.

3- شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟

برای دریافت ویزای جست و جوی کار یا جاب سیکر آلمان حداقل باید زیر 40 سال سن باشید، علاوه بر آن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و مدرک زبان b1 را نیز داشته باشید.

4- مدت زمان دریافت ویزای جاب سیکر آلمان چقدر است؟

مدت زمان دریافت ویزای جاب سیکر آلمان از 10-13 ماه متغییر است.

5- آیا می توانم تحت عنوان ویزای جاب سیکر با خود همراه ببرم؟

خیر، تحت عنوان ویزای جاب سیکر نمی توانید با خود همراه ببرید.

6- ویزای جاب سیکر آلمان چند مدت اعتبار دارد؟

ویزای جاب سیکر آلمان 6 مدت اعتبار دارد.

7- از چه روش هایی می توانم کار در آلمان پیدا کنم؟

شما از روش های مختلفی مانند سایت های متفاوت، مجلات و به صورت مستقیم ارتباط با کارفرما می توانید کار مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

8- آیا با ویزای جاب سیکر آلمان می توانم تابعیت این کشور را دریافت نمایم؟

در صورتیکه کار پیدا کنید و ویزای خود را تمدید کنید و در زمان مشخص شده در آلمان مانده باشید و از قوانین پیروی کرده باشید می توانید برای تابعیت آلمان اقدام نمایید.

9- چگونه می توانم ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کنم؟

برای درخواست ویزای جستجوگر آلمان، باید این مراحل را دنبال کنید:

 • فرم درخواست ویزای جستجوگر آلمانی را تکمیل کنید
 • وقت سفارت را تعیین کنید.
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار جستجوگر آلمان را جمع آوری کنید.
 • در مصاحبه شرکت کنید.
 • هزینه را پرداخت کنید.

10- کدام شغل در آلمان تقاضا دارد؟

مشاغل زیر بیشترین نیاز را در آلمان دارند:

 • مشاغل فنی مهندسی
 • مهندسی سازه.
 • مهندسی علوم کامپیوتر.
 • مهندسی مکانیک.
 • مهندسی برق.
 • مهندسی خودرو.
 • ارتباطات از راه دور

11- آیا برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان باید تمکن مالی ارائه دهیم؟

بله، میزان تمکن مالی برای ویزای جاب سیکر آلمان حدود 5000 یورو می باشد.

اسکرول به بالا