071-91009294  | 021-88724227  |

موسسات کاریابی در کانادا

کاریابی در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کانادا از قدرتمند ترین کشور های جهان از نظر اقتصاد است و از بهترین شرایط برای زندگی برخورداراست. بسیاری از جوانان برای تجربه یک زندگی آرام و مرفه، این کشور را انتخاب می کنند و به نوعی کانادا به عنوان مقصدی رویایی برای اکثر آن ها محسوب می شود. پایین بودن نرخ بیکاری از یک سو و فراهم بودن فضای مناسب برای کسب و کار های مختلف از سوی دیگر، سبب شده این کشور به یکی از مقاصد مطرح برای مهاجرت کاری تبدیل شود. کاریابی در کشور کانادا موضوع پر اهمیتی است که در این مقاله قصد داریم به توضیح آن بپردازیم و با شرایط کاریابی در کانادا و موضوعات مرتبط به آن بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

کاریابی در کشور کانادا و شرایط آن

کانادا از جمله کشور های مهاجر پذیر به شمار می رود و به دلیل اقتصاد پویا، شرایط کاری مناسب و رفاه بالای زندگی، به کشوری محبوب بین مهاجران تبدیل شده است. افرادی که به دنبال کار در کانادا هستند، قبل از اقدام به هر کاری باید در مورد نحوه کاریابی در این کشور و پیدا کردن شغل مورد نظر، به حد کافی تحقیق کنند و اطلاعات لازم را دریافت نمایند. افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا و کار در این کشور هستند، باید راجع به فرهنگ کار در کشور کانادا، مهارت های لازم برای اشتغال و چگونگی فعالیت در شغل مورد نظر اطلاعات کاملی کسب کنند. افراد همچنین باید بدانند که کارفرمایان کانادایی چه انتظاراتی از کارمند خود دارند و تمام اطلاعات لازم در این موضوع را به دست آورند. در این صورت می توانند با اشراف بر همه مسائل و با شرایط بهتری، دنبال کار بگردند. یکی از شرایطی که متقاضیان کاریابی در کانادا باید برای کار در این کشور فراهم کنند، این است که به محض رسیدن به کانادا باید درخواست sin ارائه کنند. در واقع sin شماره بیمه اجتماعی در کانادا می باشد که متقاضیان برای کاریابی باید داشته باشند.

نرخ بیکاری در کانادا برای کاریابی

افرادی که قصد پیدا کردن کار در کشور های خارجی را دارند، اولین کاری که می کنند بررسی نرخ بیکاری در آن کشور است. از آن جایی که کانادا کشوری مناسب برای کاریابی می باشد و نرخ بیکاری در آن پایین است، افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصدی مطمئن برای مهاجرت و زندگی انتخاب می کنند. طبق گزارشات به دست آمده، نرخ بیکاری در کانادا در سال 2019 حدود 5.7 درصد بوده است که نرخ پایینی می باشد. اگر چه این مقدار در دوران همه گیری ویروس کرونا به بیش از 13 درصد رسید، اما پس از آن با مدیریت این کشور و همچنین کاهش ویروس کرونا و تلاش برای بازگشت به شرایط پیش از پاندمی به حدود 4.9 در سال 2022 درصد رسیده است. وضعیت مطلوب کاریابی در کانادا، سبب شده افراد از سراسر دنیا برای کاریابی در این کشور اقدام کنند.

 

نرخ بیکاری در کانادا

نگارش رزومه و کاورلتر

یکی از اصلی ترین نیازمندی ها برای جستجوی کار تهیه رزومه است، چرا که رزومه به عنوان شناسنامه ای از میزان توانایی ها و شرایط متقاضیان محسوب می شود. نوشتن یک رزومه قوی اهمیت فوق العاده ای دارد و افراد باید در آن، به صورت کاملا شفاف و البته مختصر، مهارت ها و سوابق خود را ارائه دهند. افراد می توانند برای نوشتن رزومه از کاریابی ایرانی در کانادا کمک بگیرند و رزومه ای مناسب و در خور تهیه کنند. در توضیح کاور لتر باید بگوییم که کاور لتر نامه ای است که به عنوان توضیح در کنار رزومه کاریابی در کانادا قرار می گیرد و می تواند کمک زیادی به افراد، برای پیدا کردن شغل نماید. متقاضیان می توانند در کاور لتر، توانمندی های خود را به گونه ای نشان هند، تا بتوانند کارفرما را مجاب کنند که آن ها بهترین گزینه برای استخدام می باشند. سعی کنید در نگارش کاورلتر، خود را شخص منحصر به فردی نشان دهید و تمام توانمندی ها و مهارت هایی که فکر می کنید، می تواند در استخدام شما تاثیر گذار باشد را ذکر کنید.

ویزای کار برای کاریابی در کانادا

متقاضیان برای این که بتوانند در کانادا کار پیدا کنند و ویزای کاری دریافت نمایند، باید به یک سری امتیازات دست پیدا کنند. به طور کلی افراد برای مهاجرت کاری به کانادا باید از طریق یکی از روش های نیروی متخصص فدرال، مجموعه های تجربی فدرال، نیروی تجربی کانادایی و یا برنامه های پذیرش ایالت های این کشور اقدام کنند. افراد برای این که بتوانند به عنوان نیروی کار متخصص انتخاب شوند، باید در یک سری فاکتور ها امتیازات لازم را کسب کنند. این فاکتور ها عبارتند از: سن، سطح زبان، تحصیلات و … که متقاضیان در این موراد امتیاز بندی می شوند و سپس بر اساس امتیازات کسب شده در مورد جذب آن ها به عنوان نیروی کار تصمیم گیری می شود. افراد در این حالت در دو مرحله می توانند ویزای کاری دریافت کنند و در این مراحل وضعیت متقاضیان بنا به رزومه و امتیازات اخذ شده بررسی می شود.

مرحله اول ( FEDERAL SKILLED WORKER)

در مرحله اول دریافت ویزای کاری، افراد باید از فاکتور های ذکر شده در بالا، حداقل 67 امتیاز ار 100 امتیاز را دریافت کنند تا مجوز ورود به مرحله بعدی را داشته باشند. در غیر این صورت متقاضیان واجد شرایط نخواهند بود. در ادامه شرایط و امتیاز های لازم برای ورود به مرحله بعدی آورده شده است:

میزان تحصیلات

در بخش تحصیلات، متقاضیان می توانند تا سقف 25 امتیاز کسب کنند. برای دریافت امتیاز در این بخش افراد باید یا مدرک کانادایی داشته باشند و یا مدرک تحصیلی آن ها توسط مراجعی که مورد تائید اداره مهاجرت کانادا می باشد، معادل سازی شود. در جدولی که در ادامه آورده ایم، نوع تحصیلات و امتیاز آن ها در این سیستم اشاره شده است:

 

نوع تحصیلات سطح امتیاز
مدرک دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل آن 5
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره یک سال کانادایی یا معادل آن 15
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 2 سال کانادایی یا معادل آن (فوق دیپلم) 19
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از 3 سال (لیسانس) کانادایی یا معادل آن 21
2 مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان کانادایی و یا معادل آن (یکی از مدارک باید حداقل دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد مانند لیسانس) 22
مدرک فوق لیسانس و یا معادل آن مدارک مشاغل تخصصی مانند (پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، اپتومتری، حقوق، کایروپراتیک، داروسازی )

مشاغل مربوط به این رشته ها باید در سطح A در NOC سال 2011 باشند و توسط سازمان تنظیم مقررات استانی تایید شوند.

23
مدرک دکتری و یا معادل آن 25

 

 

نوشتن رزومه

 

 

سطح زبان انگلیسی و فرانسه

امتیاز های بخش زبان انگلیسی و فرانسوی بر حسب مهارت های چهارگانه شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن تخصیص داده می شود. در این بخش حداکثر امتیاز قابل اخذ 27 می باشد که افراد می توانند آن را کسب کنند. جهت واجد شرایط بودن دریافت ویزای کاری متقاضیان حتما باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی ارائه دهند. در صورتی که افراد بخواهند هر دو مدرک زبان فرانسه و انگلیسی را ارئه دهند باید به طور هم زمان این کار را انجام دهند. در ادامه نمرات معدال CLB یا  IELTS آورده شده است:

 

سطح زبان امتیاز Writing امتیاز Reading امتیاز Speaking امتیاز Listening
پایین تر از CLB 7 بدون نمره بدون نمره بدون نمره بدون نمره
CLB 7 4 4 4 4
CLB 8 5 5 5 5
CLB 9 و یا بالاتر 6 6 6 6

 

سابقه کاری

برای سابقه کاری در سیستم امتیاز دهی، افراد می توانند تا سقف 15 امتیاز دریافت کنند. متقاضیان به ازای هر سال سابقه کاری به صورت تمام وقت یعنی حداقل 30 ساعت در هفته و یا معادل آن به صورت نیمه وقت که در آن درآمد داشته اند می توانند امتیاز های زیر را دریافت کنند:

 

امتیاز سابقه کاری
9 یک سال
11 2 تا 3 سال
13 4 تا 5 سال
15 6 سال و بالاتر

 

سن افراد

افراد برای این بخش می توانند حداکثر 12 امتیاز دریافت کنند که امتیازات مربوطه به سنین مختلف در ادامه آورده شده است.

 

سن متقاضی امتیاز
47 سال و بیشتر 0
46 سال 1
45 سال 2
44 سال 3
43 سال 4
42 سال 5
41 سال 6
40 سال 7
39 سال 8
38 سال 9
37 سال 10
36 سال 11
18 تا 35 سال 12
زیر 18 سال 0

 

تطبیق پذیری

متقاضیان متاهل می توانند از طریق همسر خود، 10 امتیاز به دست آورند. فاکتور های تطبیق پذیری عبارتند از سطح زبان همسر، کار در کانادا، تحصیل در کانادا و بستگان درجه یک در این کشور که به ازای این موارد بین 5 تا 10 امتیاز به افراد اضافه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که در صورت علاقمندی به کارآفرینی در کانادا می توانید از طریق این روش در کانادا مشفول به کار شوید.

مرحله دوم

پس از بررسی امتیازات افراد متقاضی ویزای کاری کانادا، در صورتی که امتیازات اولیه به 67 برسد، افراد واجد شرایط خواهند بود. متقاضیان می توانند وارد مرحله دوم شوند که در این مرحله هم تا سقف امتیاز می توان کسب کرد. از این 1200 امتیاز 600 امتیاز مربوط به امتیازات فردی بوده و 600 امتیاز بعدی مربوط به جاب آفر یا پیشنهاد کاری خواهد بود. در صورتی که متقاضیان به امتیاز لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا برسند می توانند اقدام به دریافت ویزای کاری نموده و به کانادا مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای کاری کانادا مدارکی لازم است که عبارتند از:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • عکس
 • پرداخت هزینه های تشکیل پرونده
 • دعوت نامه کاری

کاریابی در کانادا و سایت های کاریابی

یکی از روش های معمول برای کاریابی در کشور کانادا مراجعه به وب سایت کاریابی کانادا می باشد. متقاضیان معمولا به انواع سایت های معتبر دولتی و خصوصی مراجعه می کنند تا شغل مورد نظر خود را بیابند. در این سایت ها روزانه صد ها موقعیت شغلی قرار داده می شود که افراد متقاضی می توانند با ارسال آنلاین رزومه خود برای موقعیت های مناسب، اقدام به گرفتن شغل مورد نظر نمایند.

 

روش های معمول برای کاریابی در کانادا

 

در این قسمت به برخی از سایت کاریابی کانادا اشاره می کنیم:

سایت کاریابی کانادا indeed

این سایت معتبر ترین سایت کاریابی کانادا می باشد که در سال 2004 به منظور کمک به متقاضیان جویای کار برای یافتن شغل ایجاد شد. سایت indeed دارای حدود 250 میلیون کاربر در ماه می باشد و در هر ثانیه 10 لیست کاری جدید به لیست های خود اضافه می کند. این سایت بزرگ ترین سایت کاریابی کانادا و جهان می باشد و علاوه بر آن بهترین سایت کاریابی نیز محسوب می شود. در این وب سایت کاریابی هر نوع شغلی با هر سطحی و در هر صنعت و دسته ای وجود دارد و افراد می توانند با هر سطح از تجربه ای که دارند، هر تایم کاری اعم از تمام وقت، نیمه وقت، آزاد و کار ورزی را بسته به شرایط خود انتخاب کنند. متقاضیان در این سایت می توانند بر اساس اولویت های مختلفی همچون عنوان شغلی، موقعیت جغرافیایی، رنج دستمزد و سطح تجربه، در بین مشاغل جستجو انجام دهند.

تمام کاربران می توانند از سالیت indeed به صورت رایگان استفاده کنند و حتی اجباری به ساختن پروفایل در این سایت برای کاربران وجود ندارد. با این حال در صورتی که افراد در این سایت حساب کاربری ایجاد کنند، می توانند رزومه خود را در سایت کاریابی کانادا، بارگزاری کرده و در صورت پیدا شدن موقعیت شغلی جدید از آن مطلع شوند. با آپلود رزومه افراد می توانند از کارفرمایان مورد نظر پیام دریافت کنند.

سایت کاریابی کانادا monster

یکی دیگر از بزرگ ترین سایت های کاریابی کانادا و جهان، سایت مانستر می باشد که در سال 1994 با هدف جذب استعداد های مختلف به شرکت ها تاسیس شد. این سایت با بارگزاری بیش از 29 رزومه و 7900 درخواست کار در دقیقه، توجه بسیاری از کارجویان در کانادا و جهان را به خود جلب کرده است. متقاضیان کاریابی در کانادا می توانند در این سایت بر مبنای عنوان شغلی، مکان شرکت، تاریخ ثبت آگهی و مدت اعتبار، به جستجوی رایگان مشاغل بپردازند. برای استفاده از لیست شغل های سایت مانستر نیاز به ایجاد حساب کاربری وجود دارد که به سادگی انجام می شود. با ساخت حساب کاربری متقاضیان می توانند موقعیت های شغلی مناسب را ذخیره نمایند و همچنین در صورتی که فرصت شغلی جدید ایجاد شود از طریق ایمیل مطلع خواهند شد.

سایت کاریابی کانادا Glassdoor

وب سایت کاریابی گلس دور در سال 2008 تاسیس شد و یکی از سایت های معتبر کاریابی کانادا به شمار می رود. به طوری که بیش از 10 میلیون فرصت شغلی و یک میلیون کارفرما را در خود جای داده است. در این سایت هم مانند دیگر سایت های کاریابی در کانادا، متقاضیان باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و رزومه خود را بارگذاری نمایند تا در صورت ایجاد فرصت های شغلی جدید به آن ها از طریق ایمیل اطلاع داده شود. افراد می توانند در این سایت با مراجعه به حساب کاربری هر شرکتی که تقاضای نیرو کرده، از تجربه کارمندان آن شرکت و نظرات مصاحبه شوندگان دیگر مطلع شده و بتوانند تصمیم گیری درستی در مورد کار در آن شرکت داشته باشند. حتی می توانند با استفاده از این نظرات، خود را برای انجام مصاحبه آماده کنند. تمام خدمات نام برده در سایت گلس دور رایگان می باشد.

 

سایت های معتبر کاریابی در کانادا

 

 

سایت کاریابی کانادا LinkedIn

لینکداین بهترین سایت کاریابی برای ارتباط مستقیم با کارفرمایان می باشد. این سایت در سال 2003 راه اندازی شد که یک شبکه اجتماعی برای یافتن فرصت های شغلی می باشد. مزیتی که سایت لینکداین نسبت به دیگر سایت کاریابی کانادا دارد این است که افراد در آن می توانند کارفرمایان و سایر افراد را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرده و با آن ها به طور مستقیم ارتباط بگیرند. افراد با ساختن حساب کاربری در لینکداین این امکان را خواهند داشت که هر زمان فرصت شغلی جدیدی ایجاد شود، اطلاعات آن ها برای کارفرما ارسال می شود. این خدمات در سایت لینکداین رایگان است، اما برخی خدمات دیگر نیز وجود دارند که کاربران برای دسترسی به آن ها باید گزینه ای تخت عنوان عضویت برتر را انتخاب کنند.

سایت کاریابی کانادا flexjobs

این سایت در سال 2007 تاسیس شده است که بیشتر برای یافتن فرصت های شغلی دور کاری می باشد. وب سایت فلکس جابز از زمان تاسیس تاکنون بیش از 25000 لیست از مشاغل و 5000 شرکت در سراسر جهان را در خود جای داده است. این وب سایت بزرگ ترین سایت کاریابی کانادا از نوع دور کاری می باشد. وب سایت فلکس جابز برای ارائه خدمات از کاربران حق عضوبیت دریافت می کند و هزینه گرفته شده از کاربران را صرف تحقیقات در مورد اصیل بودن آگهی های استخدامی می نماید. از این رو کاربران در محیط امن و بدون کلاهبرداری مشغول کاریابی خواهند شد.

سایت کاریابی کانادا Job Bank

این سایت از سایت های کاریابی دولتی کانادا به حساب می آید و شرکت های کانادایی نیرو های خارجی خود را از طریق این سایت کاریابی تامین می کنند. از این رو این سایت بهترین گزینه برای  افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند و به دنبال کاریابی در این کشور هستند.

لیست سایر سایت های کاریابی کانادا

در ادامه به سایر سایت کاریابی کانادا اشاره می کنیم:

 

وب سایت Workopolis وب سایت Google for job
وب سایت Roberthalf وب سایت Eluta
وب سایت SimplyHired وب سایت CareerBuilder
Talentegg planet4it.com
Efinancialcareer.com Toronto.craigslist.org
Jobboom Wayup.com
ZipRecruiter.com Recruit.net
Kijiji.ca Careerowl.ca
Wowjobs.ca Ca.jobrapido.com
Mediajobsearchcanada.com Jobs.justlanded.com
Hypjobs.ca Ca.employment-look.com
Michaelpage.ca Hirecanada.ca
Jobnexus.com Jobscanadafair.com
Eventbrite.ca Canadianimmigrant.ca
Mtccc.com Accesemployment.ca
Randstad.com Neuvoo.ca

 

کاریابی در کانادا و میزان حقوق

یکی از مشخصه های اصلی که باید برای کاریابی در نظر گرفت، مسئله درآمد و حقوق می باشد. میزان حقوق در کاریابی کانادا به مسائل مختلفی بستگی دارد که از آن ها می توان به مواردی همچون تخصص افراد، سابقه کاری، رشته تحصیلی و … اشاره کرد. موارد نام برده سبب می شود که میزان حقوق و دستمزد برای هر کسی بنا به شرایط وی، متفاوت باشد. اما در حالت کلی در ادامه به حقوق و درآمد برخی شغل ها به ازای یک ساعت اشاره شده است.

 

دستمزد به ازای یک ساعت عنوان شغل
26 دلار برق کار
34 دلار مهندس  IT
23 دلار نجار
12 دلار فروشندگی
18 دلار حسابدار
59 دلار دندان پزشک
35 دلار فیزیوتراپ
37 دلار وکیل
28 دلار معمار
33 دلار پرستار
37 دلار برنامه نویس

 

7 مورد از مشاغل پر تقاضا برای سهولت کاریابی در تورنتو

در هر شهری میزان درخواست برای مشاغل مختلف بستگی به نیاز آن شهر، جغرافیا و صنایع مختلفی دارد که در آن شهر قرار گرفته است. تورنتو نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان بزرگ ترین شهر کانادا در زمینه های مختلفی نیاز به نیروی کار دارد. در این جا می خواهیم طبق گزارشات به دست آمده از سایت های کاریابی تورنتو، به هفت شغل پر تقاضا که افراد جویای کار در تورنتو به دنبال آن هستند اشاره کنیم. این مشاغل عبارتند از:

 • راننده برای حمل ونقل
 • نماینده خدمات مشتریان
 • پرستار دارای پروانه رسمی (رجیستر شده)
 • معلم
 • برنامه نوبس
 • تحلیل گر مالی
 • دانشمند پژوهشگر

پر درآمد ترین شغل برای کاریابی در ونکوور

پر درآمد ترین افراد در ونکوور کانادا، جراحان هستند. جراحان سالانه به طور میانگین حدود 478 هزار دلار کانادا درآمد دارند که این رقم بیش از 7 برابر میانگین درآمد در ونکوور می باشد.

سخن پایانی

کانادا به دلیل برخورداری از اقتصادی قوی و پویا و داشتن فرصت های شغلی، به مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری تبدیل شده است. متقاضیان می توانند از طریق سایت کاریابی در کانادا، فرصت های شغلی مناسب خود را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. اگر شما هم قصد کاریابی در کشور کانادا را دارید، می توانید از خدمات موسسه مهاجرتی میرداماد در این زمینه بهره مند شوید و به نتیجه مطلوب برسید.

سوالات متداول درباره کاریابی در کشور کانادا

 1. چگونه می توان لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را پیدا کرد؟

افراد می توانند با مراجعه به سایتهای کاریابی کانادا لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور را پیدا کنند.

 1. بهترین سایت کاریابی کانادا کدام است؟

انتخاب بهترین سایت کاریابی بنا به ویژگی های مد نظر هر کس متفاوت است، اما در حالت کلی سایت indeed بهترین سایت کاریابی کانادا به شمار می رود.

 1. پردرآمدترین شغل در ونکور کدام است؟

جراحان بیشترین درآمد را بین شاغلان در ونکوور دارند.

 1. آیا سایت کاریابی ایرانی در کانادا هم در کشور ایران وجود دارد؟

بله. چندین سایت کاریابی در کانادا برای ایرانیان وجود دارد.

 1. دست یابی به کارفرمایان چگونه ممکن است؟

افراد می توانند از طریق سایت های کاریابی در کانادا به کارفرمایان دسترسی پیدا کنند. از این میان شبکه اجتماعی لینکداین بهترین وب سایت کاریابی برای برقراری ارتباط با کارفرمایان است.

اسکرول به بالا