مهاجرت و اقامت

مهاجرت زمستانی به اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا

مهاجرت زمستانی به اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا

کرونا ویروس بیماری که این روز ها به سر تیتر اخبار کل دنیا تبدیل شده است و برای متقاضیان مهاجرتی می تواند همراه با معضلاتی باشد. البته همه گیری این بیماری بر روند و شرایط کشور ها از نظر اقتصادی هم تاثیر داشته است. مهاجرت زمستانی به اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا با مشکلاتی مواجه شده است و از تعداد متقاضیان تا حد بسیاری کاسته شده. کشور ها نیز برای جلوگیری از همه گیری راه های مهاجرتی را محدود کرده اند.

مهاجرت زمستانی به اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا

کشور های اروپایی هم مانند سایر کشور ها تحت تاثیر همه گیری کرونا قرار گرفته اند. مثلا مهاجرت به آلمان یا مهاجرت به فرانسه با وجود شیوع بیماری کرونا با چالش هایی مواجه شده است. از این رو اگر تمایل به مهاجرت به کشور های اروپایی داشته باشید، باید قوانین مهاجرتی این کشور ها را مورد بررسی قرار دهید.

به تازگی نیز اخباری مبنی بر مهاجرت زمستانی به اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفته است. مهاجرت زمستانی یا سفر های زمستانی به اروپا به منظور تفریحات یا روند مسابقات زمستانی در سال های قبل برقرار می شدند.

با پیش رو بودن فصل برف و در میانه موج دوم همه گیری کشنده ای که امسال همه دنیا را درگیر خود کرده است ، کشور های اروپایی معروف به مناطق اسکی، خود را در یک معضل اساسی ناشی از عدم حضور توریست های زمستانی مشاهده می کنند.

بسته بودن استراحتگاه ها به معنای از دست دادن سود مالی کل فصل گردشگری زمستانی است و هزاران شغل و فرد شاغل را به خطر می اندازد تا از خطرات افزایش تعداد موارد COVID-19 جلوگیری شود.

حتما بخوانید:  5 شهر اروپایی که می توانید با وجود ممنوعیت ورود به اتحادیه اروپا از آنها بازدید کنید

از طرف دیگر ، افتتاح استراحتگاه ها در برخی کشور ها و در میان تعداد زیادی از موارد COVID-19 که در حال حاضر در هر یک از اعضای اتحادیه اروپا مشخص شده است ، به معنای خطرناک شدن اوضاع می باشد. این خطر حتی تا جایی است که قرنطینه کلی یک بار دیگر به یک ضرورت تبدیل می شود.

گردشگری زمستانی و شرایط کشور های اروپایی

همان طور که اشاره کردیم گردشگری زمستانی تحت تاثیر همه گیری بیماری کرونا با مشکلات بسیاری مواجه شده است. کشور های اروپایی که به عنوان مقاصد گردشگری اقتصادی شناخته می شدند، این روز ها نمی توانند برای برنامه های زمستانی خود را آماده کنند.

با این حال نکته قابل توجه این است که هر تلاشی برای هماهنگی پاسخ بین کشور های عضو تاکنون ناکام مانده است. به طور مثال کشور های اتریش و سوئیس قصد دارند اجازه ندهند که این فصل از دست آن ها خارج شود. این در حالی است که فرانسه ، آلمان و ایتالیا قصد دارند مراکز اسکی را بسته نگه دارند.

هفته گذشته آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، آلمان اشاره داشت نه تنها قصد دارد پیست های اسکی خود را بسته نگه دارد ، بلکه قصد دارد عضو های دیگر اتحادیه اروپا را نیز متقاعد کند. وی به پارلمان آلمان گفت: “فصل اسکی نزدیک است … ما سعی خواهیم کرد در اروپا به توافق برسیم که آیا می توانیم همه مراکز اسکی را تعطیل کنیم یا نه.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *