071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه Tsinghua چین

دانشگاه Tsinghua چین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های چینی همچون دانشگاه Tsinghua می تواند یک گزینه مناسب برای افرادی باشد که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند. این موسسه در آسیا و همچنین دنیا جزو بهترین ها انتخاب شده و هر ساله فارغ التحصیلان زیادی را وارد بازار کار کرده و یا برای ادامه تحصیل راهی کشورهای اروپایی و آمریکایی می کند.

بیشتر بدانید:

مهاجرت به کشور چین
تحصیل در کشور چین
مهاجرت از طریق تحصیل به چین
تحصیل پزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده به بررسی موارد زیر در ارتباط با دانشگاه Tsinghua چین چین می پردازد:

 • شرایط تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین
 • تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین
 • کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه Tsinghua چین

برای کسب اطلاعات دقیق تر و اخذ پذیرش از کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه Tsinghua چین با مشاورین مجرب موسسه میرداماد تماس حاصل کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین

هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم می شود: بهار، پاییز و تابستان. دو ترم هجده هفته ای در بهار و پاییز برای دوره ها برگزار می شود، در حالی که ترم تابستانی دوازده هفته ای شامل یک دوره آموزشی پنج هفته عملی یا کارآموزی در خارج از کشور و یک تعطیلات پنج هفت هفته ای است.Tsinghua در تلاش است برای یک برنامه درسی کارشناسی که ترکیبی از آموزش عمومی و تخصص می باشد، ارائه دهد. در سال 2015، دانشگاه دور جدیدی از بررسی برنامه های درسی را برای به روزرسانی بیشتر برنامه های کارشناسی خود آغاز کرد. برنامه درسی پیش بینی شده شامل آموزش عمومی (44 واحد)، تخصصی (96116 واحد) و توسعه فردی (1020 واحد) است. به طور کلی، کل اعتبارات مربوط به مدارک تحصیلی در برنامه ها متفاوت است. برای رشته های چهار ساله علوم و مهندسی، دانشجویان باید 160170 واحد کسب کنند، برای رشته های علوم انسانی، 150 تا 160 واحد پاس می شود.در حال حاضر Tsinghua برای ترویج یک روش یادگیری محور اقدام به آموزش ابتکاری کرده است. برنامه درسی کارشناسی با ویژگی های Tsinghua بر اساس چندین حالت تدریس از جمله سمینار Freshmen، دوره های یادگیری مبتنی بر چالش، روش یادگیری ترکیبی، تالیف کتاب درسی تشکیل شده است.این موسسه محل اجتماع بسیار متنوعی است. در سال 2019 ، بیش از 4000 دانشجو بین المللی از بیش از 130 کشور جهان ثبت نام کردند، از جمله بیش از 3،200 دانشجوی لیسانس و بیش از 700 دانشجوی فنی. در سراسر جهان، بیش از 30،000 فارغ التحصیل بین المللی Tsinghua در توسعه اجتماعی، علمی، اقتصادی و پایدار نقش بسزایی دارند.

شرایط تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین
شرایط تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین

تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین

برنامه پزشکی دانشگاه Tsinghua آموزش بالینی فوق العاده ای ارائه می دهد. این علمی است که به منظور توسعه درمان با کیفیت و بهبود سلامت انسان، بر روی مطالعه علت، تشخیص، درمان و پیش آگهی بیماری ها تمرکز دارد. در سال 2009، ثبت نام اولین دوره به عنوان آغاز برنامه هشت ساله آموزشی انجام شد. اکثر فارغ التحصیلان پزشکی مجهز به مهارت های بالینی برجسته و توانایی تحقیق علمی حرفه ای خواهند شد و به عنوان رهبر در زمینه پزشکی عمل می کنند. سرانجام، آنها به عنوان دانشمندان پزشکی شناخته می شدند.تحصیل در چین در رشته پزشکی به زبان چینی انجام می شود.دانشکده پزشکی دانشگاه Tsinghua در نظر دارد در کنار اصلاح ساختار درسی اساسی و گسترش زمینه تحقیق علمی، این برنامه را برای آموزش بیشتر دانشمندان پزشکی در آینده گسترش دهد. در همین حال، دانشکده پزشکی در حال همکاری و پشتیبانی شرکت های داخلی و بین المللی و مؤسسات تحقیقاتی برای توسعه دانشمندان پزشک استقبال می کند.تحت هدایت تخصص های داخلی و خارج از کشور آموزش پزشکی، طرح آموزش تجربی پزشکی به سه مرحله تقسیم می شود که به مدل “3 + 2 + 3” معروف است.

 • فاز یک: دوره سه ساله. این طرح با حمایت از مزیت های جامع تحصیلی دانشگاه Tsinghua، برای ایجاد پایه دانش دانشجویان و پرورش انسانیت تعیین می شود تا ارزش و قاعده زندگی را درک کنند. این برنامه مستلزم داشتن استاد تئوری در دانش و مهارتهای زیست شناسی مدرن و همچنین دانش سیستماتیک سلامت است. در همین حال، مهارت های مدیریت اطلاعات، منطق علمی و توانایی یادگیری نیز از اهداف آموزشی هستند. برنامه های درسی شامل بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی و سایر دوره های اصلی و همچنین دوره های اصلی پزشکی و دوره های پیش بالینی است.
 • فاز دو: یک دوره دو ساله. پذیرش “سیستم آموزش دوتایی”. دانشجویان آموزش های مربوط به زیست پزشکی در مدارس برتر پزشکی در خارج از کشور را انجام می دهند و تحقیقات علمی را در زمینه انتقال پزشکی مربوط به پزشکی تحت هدایت مدرسان انجام می دهند. به این ترتیب، دانشجویان به وسیله ذهنی علمی و سبک دقیق و همچنین روحیه بین المللی و طرز فکر خلاقانه آموزش می بینند.
 • فاز سه: دوره سه ساله. دوره های پزشکی بالینی در بیمارستان های عمومی داخلی انجام می شود و اقدامات بالینی را انجام می دهد تا توانایی های دانشجویان از تکنیک های بالینی و عملکرد و کدهای سلولی را پرورش دهد. برنامه های درستی تشخیصی، پزشکی داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، مغز و اعصاب، روانپزشکی، طب سنتی چینی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، دندانپزشکی، پوست، آلرژی، انکولوژی، بهداشت، اپیدمیولوژی، پزشکی عمومی، فیزیکی و توان بخشی.
تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین
تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین

کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه Tsinghua چین

بورسیه های متعددی در این موسسه ارائه می شود که معروف ترین آن ها به شرح زیر است:

 • بورس تحصیلی دولت چین :شورای بورس تحصیلی چین بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای پیگیری تحصیلات آکادمیک در چین ارائه می دهد. دانشگاه Tsinghua برای دریافت متقاضیان واجد شرایط در این برنامه بورسیه تعیین شده است.بورسیه دولت چین (CGS) برای دانشجویان دوره های تحصیلی (کارشناسی و کارشناسی ارشد) و دانشجویان غیر مقطع (بازدید / مبادله) آزاد است. CGS را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد: بورس تحصیلی کامل CGS و بورس تحصیلی جزئی . CGS کامل هزینه های شهریه ، محل اقامت در محوطه دانشگاه را پوشش می دهد و یک کمک هزینه ماهیانه و بیمه پزشکی را در اختیار شما قرار می دهد. CGS جزئی یک یا چند مورد از این جنبه ها را در بر می گیرد. موارد خاص تحت پوشش CGS جزئی طبق آیین نامه برنامه خاص CGS و نامه پذیرش دانش آموزان تعیین می شود.
 • بورس های تحصیلی دیگر :این دانشگاه بورسیه های شهریه رقابتی را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهد. سه بورس تحصیلی در دسترس است.
 • بورس تحصیلی دولت پکن (دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • بورس تحصیلی دانشگاه Tsinghua (دانشجویان دکتری)
 • بورسیه تحصیلی “کمربند و جاده” دولت پکن (برنامه های معین)

با مطالعه مقاله بالا نسبت به شرایط و قوانین تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین و تحصیل پزشکی و رند آموزشی آن آشنا شده همچنین بورسیه های تحصیلی دانشگاه Tsinghua چین نیز مورد بررسی قرار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد درشعب تهران و شیراز تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه Tsinghua چین

1- آیا در دانشگاه Tsinghua چین می تواند در رشته پزشکی تحصیل کرد؟

بله دانشکده پزشکی این دانشگاه از معروف ترین ها در چین می باشد.

2- هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی به صورت سالیانه حدود 5000 دلار می باشد.

3- زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین چیست؟

زبان تحصیل با توجه به رشته انتخابی شما چینی و انگلیسی می باشد.

4- آیا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه Tsinghua چین بورسیه وجود دارد؟

بله بورسیه های متعددی چه دولتی و چه دانشگاهی به افراد ارائه می شود.

5- آیا برای تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین آزمون ورودی وجود دارد؟

خیر برای ورود به این موسسه آزمون ورودی وجود ندارد.

6- آیا دانشگاه Tsinghua چین رشته های انگلیسی زبان نیز دارد؟

بله این موسسه رشته های مختلفی به انگلیسی ارائه می دهد.

7- آیا می توان برای تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین بورسیه دولتی گرفت؟

بله تمام دانشجویان این دانشگاه واجد شرایط بورسیه تحصیلی دولتی هستند.

8- هزینه زندگی دانشجویی در چین چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در چین حدود 500 دلار تا 1000 دلار می باشد.

9- آیا دانشگاه Tsinghua چین خوابگاه دانشجویی دارد؟

بله این دانشگاه دارای خوابگاه های دانشجویی در محیط دانشگاه است.

10- آیا دانشگاه Tsinghua چین دوره آموزش زبان چینی می گذارد؟

بله این دانشگاه برای دانشجویان خارجی دوره زبان چینی ارائه می دهد و گاهی همراه با بورسیه است.

11- آیا تحصیل در دانشگاه Tsinghua چین انتخاب مناسبی است؟

این دانشگاه دارای رتبه یکم در کشور چین می باشد و یکی از بهترین موسسات آموزشی در دنیا می باشد.

اسکرول به بالا