071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه های هنر اسپانیا

دانشگاه های هنر اسپانیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور اسپانیا دارای دانشگاه های هنر زیادی در زمینه موسیقی، نقاشی، عکاسی و دیزاین است و هر سال دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف برای ورود به این موسسات به اسپانیا می روند. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گرد آوری شده به بررسی موارد زیر برای تحصیل در دانشگاه های هنر اسپانیا می پردازد:

  • دانشگاه های هنر برتر در اسپانیا
  • شرایط تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا
  • هزینه تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا
  • درآمد فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر اسپانیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مجرب موسسه میرداماد تماس برقرار کنید.

دانشگاه های هنر برتر در اسپانیا

در صورتی که علاقمند به مهاجرت به اسپانیا و تحصیل هنر در این کشور هستید، باید با دانشگاه های آن آشنا شوید. دراین بخش به بررسی موسسات معتبر هنر در کشور اسپانیا می پردازیم:

دانشگاه پومپو فابرا

دانشگاه پومپو فابرا (UPF) که در سال 1990 تأسیس شده، یک دانشگاه دولتی در بارسلون کاتالونیا، پایتخت اسپانیا است.UPF به دلیل انعطاف پذیری و پویایی شناخته شده است. مطالعات در دانشگاه به طور فزاینده ای قابل انعطاف و عملی می باشد. نقاط قوت اصلی دانشگاه رشته های هنر، علوم اجتماعی و علوم انسانی، بهداشت و علوم زندگی و ارتباطات و فناوری اطلاعات است.UPF توسط پارلمان کاتالونیا برای آموزش متخصصان جوان و بهبود سهم اسپانیا در تحقیقات جهانی مأمور شده است. این دانشگاه به اسم زبان شناس پومپو فابرا، یک متخصص زبان کاتالونیا شناخته شده است. کاتالان زبان رسمی UPF است. دانشجویانی که مایل به یادگیری زبان کاتالونیا هستند، در بارسلونا و اطراف پومپو فابرا فرصت زیادی خواهند داشت.

دانشگاه لا لاگونا

دانشگاه لا لاگونا قدیمی ترین مرکز آموزش عالی جزایر قناری است و دارای بیش از دویست سال سابقه می باشد. حکم تأسیس آن از 11 مارس 1792 به امضاء پادشاه کارلوس چهارم می رسد. در حال حاضر، این مؤسسه دولتی با بیش از 25000 نفر از جمله دانشجویان، اساتید و پرسنل مدیریت و خدمات تشکیل شده است. رشته های این دانشگاه شامل 45 برنامه کارشناسی، 52 برنامه دکترا و 25 برنامه کارشناسی ارشد است. علاوه بر این، در مجموع 17813 دانشجو در مقاطع کارشناسی و 2918 در کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند که همه دانشجوی بین المللی هستند.

دانشگاه ری خوان کارلوس

دانشگاه ری خوان کارلوس جوانترین و مدرن ترین دانشگاه های دولتی مادرید است. از زمان تأسیس در سال 1996، دانشگاه به دلیل روح پویا و نیرومند خود در بین دانشگاه های عمومی مادرید مشهور شده است. هدف اصلی URJC ارائه آمادگی همه جانبه برای دانشجویان با ترکیب تدریس نظری و آموزش عملی در رشته های هنر می باشد. در این دانشگاه بیش از 40000 دانشجو ثبت نام کرده است که 4212 نفر آن، دانشجوی بین المللی (11٪) از صد کشور در سراسر جهان هستند.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا، که در سال 1450 تأسیس شده، یک مؤسسه آموزش عالی است که سنت های علمی عمیق را به همراه دانش برون مرزی ارائه می دهد. این موسسه در شهر بارسلونا، یکی از قطب های اصلی تحصیلی در اروپا می باشد. شانزده مرکز دانشگاه بارسلونا، که در شش پردیس اصلی قرار گرفته اند، در سطح شهر پراکنده شده.دانشگاه بارسلونا که یکی از بزرگترین دانشگاه های اسپانیا است، سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان از شهرهای اسپانیا و خارج از کشور است. این دانشگاه بالغ بر 44000 دانشجوی کارشناسی و تقریبا 19000 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری دارد. تقریباً 15٪ دانشجو خارج از کشور و بیش از 122 ملیت مختلف هستند.به عنوان یک نهاد عمومی، دانشگاه بارسلونا با تمرکز بر تعالی دانشگاهی، متعهد است که آموزش و آماده سازی فعلی و نسل بعدی شهروندان اسپانیا را برای بالا بردن ظرفیت نیروی کار در سطح مناسب انجام دهد.

شرایط تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا

دوره های کارشناسی رشته های هنر اسپانیا به دوره های اصلی و دوره های تخصصی (مربوط به یک گرایش خاص) تقسیم می شود. از هر یک از دوره های برنامه ریزی شده یا ارائه شده در مقطع کارشناسی، می توان برگزیدگان را انتخاب کرد. دوره های تخصصی بر اساس میزان توانایی شما و نیاز به کار عملی شروع می شود که ممکن است در همه دانشگاه ها دردسترس نباشد. برای ورود به رشته های هنری باید دارای نمونه کار باشید و بتوانید علاقه خود را برای ورود به هر گرایش نشان دهید. تحصیل در دانشگاه های هنر اسپانیا گاهی ممکن است همراه با مصاحبه اسکایپ یا حضوری باشند.تسلط به انگلیسی برای تحصیل رشته های انگلیسی زبان، داشتن دیپلم برای ورود به رشته های هنری اسپانیا ضروری است. دانشجویانی که 17 سال یا بالاتر داشته باشند، که کمتر از 12 سال آموزش رسمی را گذرانده اند و دارای مدرک دیپلم دبیرستان نیستند امکان دسترسی به آموزش عالی در کشور اسپانیا را ندارند و باید در برنامه پیش دانشگاهی با 60 واحد درسی اضافی شرکت کنند.

هزینه تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا

هزینه تحصیل رشته های هنری با توجه به مقطع و گرایش انتخابی همچون موسیقی، نقاشی، طراحی فشن و… مبالغ متفاوتی را در بر می گیرد که از حدود 3000 یورو تا 15000 یورو می تواند باشد.به طور کلی، اسپانیا کشوری نسبتاً مقرون به صرفه است که دانشجویان بین المللی در آن تحت فشار مالی نیستند.برای زندگی در اسپانیا بین 900 تا 1100 یورو نیاز دارید. اگر مادرید یا بارسلونا را انتخاب کنید، که گرانترین شهرهای اسپانیا هستند، هزینه ها بیشتر است.در شهرهایی مانند والنسیا، سویا یا کادی می توانید هزینه های کمتری برای زندگی بپردازید که به طور متوسط در حدود 700 900 یورو در ماه است.خوابگاه های دانشجویی حدود 360 650 یورو در ماه می باشد و برای ارتباط با سایر دانشجویان عالی است، اما شرایط می تواند در هر خوابگاه نسبت به دیگری متفاوت باشد.اجاره در یک آپارتمان مشترک حدود 200 1000 یورو بوده و محبوب ترین گزینه در بین دانشجویان اسپانیایی استهنگامی که در اسپانیا زندگی می کنید، علاوه بر اجاره، هزینه های اضافی نیز خواهید داشت.موارد اصلی برق، گرمایش، آب و قیمت کل آنها در حدود 115 یورو در ماه برای یک آپارتمان 85 متر مربع است. هزینه اضافی همچنین می تواند یک ماه سپرده در نظر گرفته شود که بسیاری از صاحبخانه ها شروع اجاره آپارتمان آن را می خواهند. هزینه های غذا برای یک دانشجوی بین المللی معمولاً 200 تا 400 یورو در ماه است. در صورت انتخاب خرید مواد غذایی از سوپر مارکت های ارزان تر نیز می باشد و می توانید مقداری پول پس انداز کنید. شما می توانید تنها با 10 یورو در یک رستوران مقرون به صرفه شام میل کنید یا 35 یورو را برای یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط برای دو نفر بپردازید. یک نوشیدنی سبک فقط 5 یورو برای شما هزینه خواهد داشت.حمل و نقل عمومی گزینه اصلی دانشجویان است و 100 یورو را برای گذراندن هر ترم پرداخت می کنند که به مدت شش ماه در دسترس است.

هزینه تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا
هزینه تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا

درآمد فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر اسپانیا

فردی که به عنوان آرتیست در اسپانیا فعالیت می کند، معمولاً در هر ماه حدود 2600 یورو درآمد دارد. حقوق از 1400 یورو (پایین ترین) تا 3000 یورو(بالاترین) متغییر است.این میانگین حقوق ماهیانه شامل حق مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق آرتیست ها در روسیه براساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت تغییر می کند.سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتا هرچه سال ها تجربه کسب کنید دستمزد شما بیشتر می شود. حقوق آرتیست ها را براساس سطح تجربه تقسیم شده و در زیر شرحی از آن موجود است.یک آرتیست با تجربه کمتر از دو سال تقریباً 1650 یورو در ماه دریافت می کند.در حالی که انتظار می رود شخصی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال 2080 یورو در ماه کسب درآمد کند و 21٪ بیشتر از کسی که تجربه کمتر از دو سال دارد، حقوق داشته باشد.با حرکت به جلو و کسب تجربه بین پنج تا ده سال درآمد با مبلغ 2740 یورو در ماه، 29٪ بیشتر از درآمد کسی است که دو تا پنج سال سابقه دارد.علاوه بر این، آرتیست هایی که در زمینه ای مشخص تخصص دارند در هر جایی بین ده تا پانزده سال سابقه داشته باشند، حقوق معادل 3300 دلار در ماه است که 18٪ بیشتر از کسی می باشد که 5 تا 10 سال سابقه دارد. اگر سطح تجربه بین 15 تا 20 سال باشد، پس دستمزد مورد انتظار ماهانه 3550 دلار، 5٪ بیشتر از کسی است که دارای 10 تا 15 سال سابقه است.

با مطالعه مقاله فوق تحصیل در اسپانیا در دانشگاه های برتر این کشور را شناخته و شرایط تحصیل در دانشگاه های هنر اسپانیا، هزینه ورود به رشته های هنری در اسپانیا همچنین درآمد فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر در این کشور بررسی شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مجرب موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه های هنر اسپانیا

1- زبان تحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا چیست؟

زبان تحصیلی اسپانیایی و انگلیسی و کاتالون است.

2- آیا دانشگاه های هنر اسپانیا اعتبار دارند؟

بله اسپانیا معتبرترین موسسات هنری دنیا را دارد.

3- هزینه تحصیل در دانشگاه های هنر اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل حدود 3000 تا 15000 یورو در موسسات مختلف است.

4- آیا برای دانشگاه های هنر اسپانیا مدرک آیلتس لازم است؟

بله برای تحصیل به انگلیسی باید مدارک آیلتس یا تافل ارائه کنید.

5- آیا دانشگاه های هنر اسپانیا دارای بورسیه هستند؟

بله موسسات هنر اسپانیا بورسیه های محدود ی دارند.

6- آیا دانشگاه های هنر اسپانیا رایگان است؟

خیر هیچ دانشگاه هنر رایگانی در اسپانیا نیست.

7- درآمد فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر اسپانیا چقدر است؟

درآمد به طور متوسط 2600 دلار برای فارغ التحصیلان هنر است.

8- آیا برای ورود به دانشگاه های هنر اسپانیا آزمون لازم است؟

خیر، آزمونی برای ورود به دانشگاه های هنر اسپانیا لازم نیست.

9- آیا برای ورود به دانشگاه های هنر اسپانیا نمونه کار لازم است؟

بله دانشگاه های زیادی از شما نمونه کار برای ورود می خواهند.

10- بازار کار فارغ التحصیل دانشگاه های هنر اسپانیا چگونه است؟

بازارکار آرتیست ها در اسپانیا متوسط است.

11- آیا دانشگاه های هنر اسپانیا رنکینگ جهانی دارند؟

بله موسساتی در اسپانیا هستند که در میان دانشگاه های جهان رتبه دارند.

اسکرول به بالا