تحصیل و اعزام دانشجو به ترکیه

دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان یک دانشگاه دولتی ترکی است که به آموزش عالی هنرهای زیبا اختصاص دارد. این دانشگاه در منطقه فندقلی استانبول، ترکیه قرار گرفته است. دانشگاه هنر استانبول در 1 ژانویه 1882 به عنوان “دانشگاه هنرهای زیبا” توسط عثمان حمدی ، نقاش مشهور ترک، که همچنین یک مورخ هنری، باستان شناس و هنرمند موزه بود تاسیس شد.

تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان که نخستین نوع خود جهت تحصیل در ترکیه بود، در 2 مارس 1883، با 8 مدرس و 20 دانشجو، در هنرهای زیبا و معماری شروع به تدریس کرد. آموزش و پرورش مطابق با برنامه درسی گروه های نقاشی، مجسمه سازی، معماری و خوشنویسی مشخص شد.

در سال 1982، طبق تغییرات در قانون آموزش عالی، آکادمی به دانشگاه تغییر کرده است. از آن به بعد، دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان با دانشگاه های استانبول (دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده معماری و دانشکده علوم و ادبیات) و همراه با موسسه موسیقی کنسرواتوار و حرفه ای و نیز موسسه علوم اجتماعی، موسسه خیریه هنر و موسسه علم و فناوری به آموزش ادامه داد.

دوره های دانشگاه هنر استانبول

دوره های دانشگاه هنر استانبول

دوره های دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان یکی از قدیمی ترین موسسات عالی در زمینه آموزش معماری در ترکیه است. بنابراین استودیوی طراحی آنها و تخصص علمی بسیار مرتبط با فعالیت های پروژه است. دانشکده هنرهای زیبا که در سال 1955 به عنوان دانشکده هنرهای زیبای کاربردی تاسیس شد، در سال 1982 به دانشگاه مرمره استانبول وابسته بود. زبان آموزش ترکی است و 13 دانشکده وجود دارد.

 • فیلم متحرک
 • طراحی
 • محصولات صنعتی
 • عکاسی
 • هنر سنتی ترکیه
 • هنرهای تجسمی
 • مجسمه سازی
 • طراحی داخلی
 • موسیقی
 • نقاشی
 • سرامیک و شیشه
 • سینما و تلویزیون
 • هنر نساجی

آموزش در دانشگاه هنر استانبول

دپارتمان هنرهای زیبای دانشگاه بوغازیچی تلاش می کند که به عنوان یک دوره آموزشی در خدمت دانشجویانی باشد که مایل به توسعه منافع خود در هنر پلاستیک هستند، چه در نقاشی، طراحی پایه و خلاق و چه در سرامیک و در جنبه های مختلف تئاتر مانند فن درام نویسی و مطالعات تراژدی، رقص، باله و موسیقی. این دپارتمان به خودی خود مدرکی ارائه نمی دهد، بلکه دوره های منظم را در ارتباط با کار علمی دپارتمان های دیگر ارائه می دهد.

حتما بخوانید:  شرایط تحصیل در ترکیه

گروه هنرهای زیبا دو نوع دوره ارائه می دهد. اولین نوع دوره هایی که به طور انحصاری از کار استودیویی تشکیل شده است که در آن دانشجویان مهارت ها و منافع بیانگر خود را در سطح مقدماتی، متوسط ​​و پیشرفته توسعه می دهند، اعتبار دوره دانشجویان با نمره Pass / Non-Pass (قبولی/ مردودی) ارائه می شود.

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه هنر استانبول

در بخش رنکینگ جهانی دانشگاه ها در وب سایت آموزش عالی تایمز (Times Higher Education World University Rankings ) در سال 2019 بیش از 1250 دانشگاه رتبه بندی شده اند و تا به امروز این جدول، بزرگترین جدول بین المللی رنکینگ می باشد. 

این تنها جدول جهانی دانشگاه هایست که تمام بخش های یک دانشگاه تحقیقاتی را به دقت مورد ارزیابی قرار می دهد: آموزش، تحقیق و پژوهش، انتقال دانش و دیدگاه بین الملل. این سایت از 13 شاخص عملکردی دقیق و درجه بندی شده استفاده می کند تا جامع ترین و متعادل ترین مقایسه ها، که مورد اعتماد دانشجویان، دانشگاهیان، روسای دانشگاه، صنایع و دولت باشد، ارائه دهد. محاسبات رنکینگ سال 2019 توسط شرکت خدماتی حرفه ای Price water house Coopers انجام شده است و این جدول را به تنها جدول کامل، دقیق و مستقل تبدیل کرده است.

مروری بر رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2019:

در سال 2019 دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در صدر فهرست رتبه بندی دانشگاه ها قرار دارند. دانشگاه Yale که سال گذشته رتبه 12 را کسب کرده بود، امسال جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است و جز 10 دانشگاه برتر جهان به حساب می آید. در این میان، دانشگاه ETH Zurich سوئیس از جایگاه دهم به جایگاه 11 ام افول کرده است.

در حال حاضر دانشگاه Tsinghua چین دانشگاه برتر آسیاست و رتبه 22 ام را به خود اختصاص داده است. ژاپن در تعداد موسسات آموزش عالی از انگلیس پیشی گرفته است، زیرا پیش از آن انگلیس با داشتن 98 موسسه آموزشی رتبه یک را داشت اما اکنون ژاپن با 103 موسسه آموزشی به عنوان بیشترین دارنده موسسه آموزش عالی در جهان شناخته شده است.

برای اولین بار از سال 2011 دانشگاه های فرانسه جز 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. همچنین چندین دانشگاه در ایتالیا، اسپانیا و کانادا رتبه های بالاتری به خود اختصاص داده اند. در مجموع، دانشگاه های 86 کشور از جمله عراق، جامائیکا، نپال، تانزانیا و قزاقستان برای اولین بار در این رتبه بندی ها قرار گرفته اند.

 • رتبه و رنکینگ دانشگاه هنر استانبول در رنکینگ جهانی 2019: 3628
شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنر استانبول در 18 می 2007 طبق قانون 5656 بنیاد آموزش و فرهنگ توسط کمال بی باک مطابق بند 76 تاسیس شد. دانشگاه شامل 3 مدرسه، یک مدرسه فنی حرفه ای، موسسه علوم اجتماعی و موسسه علوم می باشد. این دانشگاه دارای دو پردیس Tepekent و Sefaköy می باشد. پردیس Tepekent در Tepekent Uydukent در نزدیکی دریاچه در غرب و پردیس Sefaköy در مرکز جاده E5 واقع شده است.

دانشگاه هنر استانبول رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشدی را ارائه می دهد که در دانشکده هایی از جمله دانشکده هنر و علوم، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی، دانشکده ارتباطات و دانشکده مهندسی و معماری موجود است. این دانشگاه رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در چندین زمینه ارائه می دهد. برای پذیرش در این دانشگاه شرکت در آزمون ورودی برای تمام دانشجویان بومی و شرکت در آزمون GRE برای دانشجویان بین المللی همراه با گواهی مهارت زبان ترکی الزامی است. دانشجویان بین المللی موظفند در GRE حداقل نمره 280 را کسب کنند. هزینه تحصیل در رشته کارشناسی هنر در دانشگاه هنر استانبول حدود 1597 پوند می باشد. برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول با مشاورین موسسه میرداماد به گفت و گو بنشینید.

حتما بخوانید:  تحصیل در ترکیه

سوالات متداول در مورد دانشگاه هنر استانبول

1-نخستین دانشگاه هنر استانبول چه نام دارد؟

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان

2-در دانشگاه هنر استانبول دروس به چه زبانی تدریس می شود؟

در این دانشگاه آموزش به زبان ترکی است.

3-رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه هنر استانبول چقدر می باشد؟

درسال 2019رنکینگ جهانی این دانشگاه 3628 می باشد.

4-در دانشگاه هنر استانبول چه مقاطعی ارائه می شود؟

کارشناسی و کارشناسی ارشد

5-چه رشته های در دانشگاه هنر استانبول تدریس می شود؟

رشته های هنر و علوم، رشته های هنرهای زیبا، رشته های اقتصاد و علوم مدیریتی، رشته ارتباطات و رشته های مهندسی و معماری

6-برای پذیرش در دانشگاه هنر استانبول در چه آزمونی باید شرکت کرد؟

در آزمون GRE باید شرکت کنند.

7-حداقل نمره مورد نیاز در امتحان GRE برای گرفتن پذیرش در دانشگاه هنر استانبول چقدر می باشد؟

دانشجویان بین المللی موظفند در GRE حداقل نمره 280 را کسب کنند.

8-چه گواهی برای گرفتن پذیرش در دانشگاه هنر استانبول مورد نیاز است؟

گواهی زبان ترکی برای گرفتن پذیرش الزامی می باشد.

9-هزینه تحصیل در رشتع کارشناسی هنر در دانشگاه هنر استانبول چقدر می باشد؟

هزینه تحصیل در رشته کارشناسی هنر در دانشگاه هنر استانبول حدود 1597 پوند می باشد.

10-دانشگاه هنر استانبول دارای چند دانشکده می باشد؟

این دانشگاه دارای 13 دانشکده می باشد.

11-دانشگاه هنر استانبول دارای چند پردیس می باشد؟

این دانشگاه دارای دو پردیس Tepekent و Sefaköy می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *