071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه ابیدو

دانشگاه ابیدو

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد. یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. دانشگاه ابیدو اسپانیا از دانشجویان بین الملل در سراسر دنیا استقبال می کند. در این مقاله کارشناسان کجرب موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد برای شما شرایط و هزینه تحصیل در دانشگاه ابیدو اسپانیا را آورده اند.

شرایط تحصیل در دانشگاه ابیدو اسپانیا

مقطع تحصیلی کارشناسی، ساختار آکادمیکی در ارتباط با زمینه‌های خاص دانش به دانشجویان ارائه می‌ کند که آنها را برای پیشرفت در مشاغل حرفه‌ ای آینده‌ شان آماده می‌ کند. اغلب مقطع کارشناسی ارائه شده شامل 240 واحد درسی است که به چهار سال تقسیم می‌ شوند که هر سال 60 واحد درسی را باید گذرانده شود؛ به جز رشته پزشکی که دوره آکادمیکش 6 سال (360 واحد درسی) و مدرک دندان‌ پزشکی که 5 سال است (300 واحد درسی). سیستم آموزشی کارشناسی دانشگاه ابیدو اسپانیا کاملا با سیستم آموزشی اروپا مطابقت دارند و طبق دستورالعمل‌ های احکام سلطنتی تاریخ گذاری شده در 29 اکتبر 2017 سازمان‌ دهی شده‌ اند.این دانشگاه 51 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه می‌ کند که در همه رشته‌ ها کاملا با EHEA (European higher education area) مطابقت دارند.به لحاظ محتوایی، از 60 واحد درسی هر دوره حداقل 36 واحد باید به زمینه دانشی خاص با رشته تحصیلی اختصاصی مرتبط باشد که آنها در مباحث 6 واحد یا بیشتر قرار داده می‌ شوند. ممکن است دانشجویان برای حداقل 6 واحد شناختی هم درخواست بدهند تا بتوانند در فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، نمایندگی‌های دانشجویی، مسئولیت‌های مشترک و همکاری‌ها شرکت داشته باشند.اگر کارورزی‌های خارجی درخواست شوند، دوره آن حداکثر 60 واحد خواهد بود و در صورت امکان، در نیمه دوم دوره اخذ مدرک انجام خواهد شد. پایان نامه کارشناسی ارشد، که برای ارزیابی مهارت‌ های مرتبط با مدرک مورد توجه قرار می‌ گیرد، شامل 6 تا 30 واحد است و در طی مرحله دوم تحصیلات انجام خواهد شد.

آزمون ورودی دانشگاه (PAU)

آزمون ورودی دانشگاه (PAU) به دو بخش تقسیم می‌ شود: بخش عمومی و بخش تخصصی. دانشجویانی که بخش عمومی را قبول شوند (برای همه اجباری است)، می‌توانند برای پذیرش دانشگاه‌ های اسپانیا درخواست دهند. دانشگاه ابیدو هر سال دو جلسه دارد، یکی در ماه ژوئن و دیگری در ماه ژوئیه.

آزمون ورودی دانشگاه PAU
آزمون ورودی دانشگاه PAU

در سال تحصیلی 2009-2010 نوع جدیدی از آزمون ورودی اجرا شد که در آن ساختار و رویکرد تغییر داده شد. به گونه‌ ای که مفاد آزمون با رشته‌ ای که دانشجویان قصد تحصیل در آن را دارند، ارتباط بیشتری داشته باشد. به طور کلی رزومه علمی دانشجویان مهم‌ تر شد، به خصوص اگر برای رشته‌ هایی با ظرفیت محدود درخواست داده باشند. علاوه بر آن هر دانشجویی باید در آزمون مربوط به رشته تحصیلی منتخبش شرکت کند. آزمون ورودی دانشگاه در ارتباط با درخواست دانشجو برای پذیرش در رشته‌ های تحصیلی دوره کارشناسی سازمان‌ دهی می‌ شود.

درخواست:

هر دانشجویی این فرصت را دارد که به یک دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیایی وارد شود. این اتفاق زمانی رخ می‌ دهد که درخواست‌ های پذیرش به نوعی مورد قبول قرار بگیرند {آزمون ورودی دانشگاه (PAU)، دوره‌های آموزش فنی حرفه‌ ای سطح بالاتر (CFGS)، آزمون ورودی برای دانشجویان بالغ بالای 25 سال و …}.

شرایط پذیرش دانشگاه ابیدو اسپانیا

پذیرش دانشجویان سال اول

دانشجویانی که مایل به تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ابیدو هستند، باید در مواردی که دوره هایی با ظرفیت محدود یا ثبت نام مستقیم در دوره های باقی مانده را انتخاب می کنند، یک درخواست رسمی برای پیش ثبت نام ارائه دهند.
دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند و EBAU یا PAU را گذرانده انددرخواست برای ظرفیت (پیش ثبت نام) از طریق برنامه کامپیوتری که در سایت www.uniovi.es فعال می شود و در مدت زمان رسمی با استفاده از یک کاربر و پین کد ارائه شده به دانشجو در زمان ثبت نام در EBAU یا PAU دانشگاه ابیدو انجام می شود. برای دانشجویان از سایر حوزه های دانشگاهی، این برنامه در پایان مراحل درخواست، پین کد را تعیین می کند. اگر دانشجو از طریق لیست پذیرش، پذیرفته شود باید ثبت نام را در مهلت های مشخص به صورت رسمی انجام دهد.درخواست برای ظرفیت دانشگاه می تواند در هر دانشگاهی انجام شود. تمام مکان های تحصیل با محدودیت پذیرش در منطقه آزاد ارائه می شوند، یعنی دانشجو با متقاضیان هر حوزه ی دانشگاه اسپانیا رقابت می کند. شما می توانید تعداد موضوعات تحصیلی تعیین شده توسط هر دانشگاه را در هر دانشگاهی که شما بخواهید درخواست دهید (دانشگاه ابیدو حداکثر دوازده موضوع تحصیلی را تعیین می کند). توجه داشته باشید که در هر حوزه دانشگاه یا انجمن مستقل تنها یک درخواست انجام می شود.

دانشجویان سیستم های آموزشی اسپانیا قبل از قانون ارگانیک 2/2006 (LOE)

دانشجویانی که طبق مقررات سیستم آموزشی اسپانیا قبل از قانون ارگانیک 2/2006 در موقعیتی بودند که می توانستند بهدانشگاه دسترسی داشته باشند و دانشجویان دارای دوره گرایش دانشگاه (COU)، باید قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه یاهر یک از شرایط دسترسی به سیستم آموزشی مربوطه را قانونی و معتبر سازند.این دانشجویان می توانند با حضور در مرحله دسترسی و یا مرحله پذیرش EBAU، که به شیوه PCI / 12/2019 تنظیم می شود، نمرات شان را ارتقا بخشند.

دانشجویان با بیش از 25 سال که در آزمون قبول شدند

با قبول شدن در این آزمون امکان دسترسی به تحصیلات رسمی دانشگاه فراهم می شود. 3 درصد از کل ظرفیت های ارائه شده رزرو می شود. برای پذیرش، شاخه ای از دانشی که به تحصیل مربوط می شود و داشتن آزمون قبولی در دانشگاه اوبیدو در ارجحیت می باشد.

دانشجویان با بیش از 40 سال همراه با سابقه کار که در دانشگاه ابیدو در آزمون قبول شدند

قبولی در این آزمون فقط امکان دسترسی به تحصیلات مقطع کارشناسی که گذرانده اند را می دهد. 1 درصد از کل ظرفیت های ارائه شده رزرو می گردد.

دانشجویان با بیش از 45 سال که در دانشگاه ابیدو در آزمون قبول شدند

قبولی در این آزمون امکان دسترسی به تحصیلات کارشناسی ارشدی که در دانشگاه ابیدو آموزش داده شده را فراهم می سازد. یک درصد از کل ظرفیت های ارائه شده برای هر رشته ی تحصیلی رزرو می گردد.

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه ابیدو اسپانیا

رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2019

رتبه بندی تایمز برای دانشگاه های جهان در سال 2019 شامل بیش از 1250 دانشگاه است که آن را به بزرگترین جدول اتحاد بین المللی تا به امروز تبدیل کرده است.این تنها جدول عملکرد دانشگاههای جهانی است که در مورد همه مأموریت های اصلی خود در مورد دانشگاه های پرتحرک داوری می کند: تدریس، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی. در این امتیاز بندی از 13 شاخص عملکرد با دقت کالیبره شده برای ارائه جامع ترین و متعادل ترین مقایسه ها، مورد اعتماد دانشجویان، دانشگاهیان، رهبران دانشگاه ها، صنعت و دولت ها استفاده شده است.محاسبه رتبه های مربوط به سال 2019 توسط شرکت خدمات حرفه ای PricewaterhouseCoopers (PWC) حسابرسی شده است، و این تنها رتبه های دانشگاه های جهانی است که باید تحت نظارت کامل و مستقل این ماهیت قرار گیرد.این لیست امسال برای بهترین دانشگاه ها در جهان توسط دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج برای دومین سال پیاپی رهبری می شود. دانشگاه ییل (Yale) تنها تازه وارد در 10 دانشگاه برتر است، که از مقام دوازدهم به مقام هشتم رسیده است. در همین حال، دانشگاه صنعتی زوریخ از این گروه نخبه خارج شده است، و از جایگاه دهم به یازدهم سقوط کرده است.

دانشگاه چینهوا (Tsinghua)، اکنون دانشگاه برتر آسیا است، پس از بالا آمدن هشت جایگاه و رسیدن به جایگاه بیست و دوم، به اولین موسسه چینی تبدیل شده است که طبق این روش (از سال 2011) رهبری این قاره را بر عهده داشته است. به طور کلی، چین از جایگاه خود، که ناشی از بهبود تأثیر استناد است، افزایش یافته است.

در جایگاه های دیگر آسیا، ژاپن با 103 موسسه از بریتانیا (با 98 موسسه)، به عنوان دومین کشور با نمایندگی زیاد، پیشی گرفته است. همچنین خبرهای خوبی برای فرانسه وجود دارد که از سال 2011 برای اولین بار 50 دانشگاه برتر دارد، در حالی که چندین دانشگاه برجسته در ایتالیا، اسپانیا و کانادا رشد کرده اند. در کل، 86 کشور جهان از جمله عراق، جامائیکا، نپال، تانزانیا و قزاقستان برای اولین بار ارائه شده اند.

رتبه بندی جهانی دانشگاه ابیدو در سال 2019 به شرح زیر می باشد:

 • رتبه بندی جهانی: رتبه 601 تا 800
 • رتبه بندی تاثیرگذاری دانشگاه در سال 2019: 301
 • رتبه بندی آموزش اروپا در سال 2019: 151-200
رتبه بندی جهانی دانشگاه ابیدو2019
رتبه بندی جهانی دانشگاه ابیدو2019

رشته های تحصیلی دانشگاه ابیدو اسپانیا

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ابیدو به صورت زیر می باشد:

 1. هنر و علوم انسانی
 2. تاریخ و هنر
 3. جغرافیا و برنامه ریزی منطقه ای
 4. تاریخ
 5. تاریخ و علوم موسیقی
 6. فلسفه
 7. تحصیلات کلاسیک و رمانس
 8. تحصیلات انگلیسی
 9. زبان اسپانیایی و ادبیات مربوطه
 10. زبانهای مدرن و ادبیات آنها
 11. علوم
 12. زیست شناسی
 13. زیست و فناوری
 14. شیمی
 15. ریاضی
 16. فیزیک
 17. ریاضیات و فیزیک
 18. زمین شناسی
 19. علوم بهداشتی
 20. پرستاری
 21. پرستاری و بهیاری (مرکز مرتبط)
 22. فیزیک درمانی
 23. زبان گفتاری و زبان درمانی
 24. پزشکی
 25. دندانپزشکی
 26. روانشناسی
 27. کاردرمانی (مرکز همراه خصوصی)
 28. علوم اجتماعی و حقوقی
 29. روابط کار و منابع انسانی
 30. مدیریت تجارت و مدیریت و حقوق
 31. مدیریت و مدیریت بازرگانی
 32. تجارت و بازاریابی
 33. حسابداری و امور
 34. قانون
 35. اقتصاد
 36. آموزش اجتماعی
 37. مدیریت و مدیریت عمومی
 38. آموزش به خردسالان و کودکان
 39. آموزش و تدریس به کودکان (مرکز خصوصی)
 40. آموزش دروس ابتدایی
 41. مدرک آموزش دروس ابتدایی (مرکز خصوصی)
 42. آموزش و پرورش
 43. کار اجتماعی و مددکاری
 44. رشته گردشگری
 45. گردشگری (مرکز خصوصی)
 46. مهندسی و معماری
 47. مهندسی عمران و مهندسی معدن و منابع انرژی
 48. مهندسی عمران
 49. مهندسی معدن و منابع انرژی
 50. مهندسی فناوری های صنعتی
 51. مهندسی فناوری های معدن
 52. مهندسی برق
 53. مهندسی الکترونیک و اتوماتیک صنعت
 54. مهندسی فناوری ها و خدمات ارتباطات از راه دور
 55. رشته جنگلداری و منابع طبیعی
 56. مهندسی ژئوماتیک و توپوگرافی
 57. مهندسی کامپیوتر و نرم افزار
 58. مهندسی IT
 59. مهندسی مکانیک
 60. مهندسی شیمی
 61. مهندسی شیمی صنعتی
 62. خدمات دریایی
 63. حمل و نقل دریایی و دریایی
 64. مهندسی مکاترونیک
 65. مدیریت و مدیریت بازرگانی
 66. زیست فناوری که در زمینه حفاظت و مدیریت منابع طبیعی و گیاهی فعالیت دارد
 67. زیست فناوری و محیط زیست
 68. علوم تحلیلی و علوم زیستی
 69. تحلیل و تاریخ اجتماعی فرهنگی
 70. زبان اسپانیایی و زبانشناسی
 71. مدیریت بهداشت و ایمنی و مدیریت آن
 72. شیمی نظری و مدل سازی محاسباتی
 73. بینابینی
 74. مدل سازی ریاضی و تحقیق ، آمار و محاسبات
 75. مدیریت پروژه
 76. ابزارهای تحلیل اقتصادی
 77. یکپارچگی و دوام مواد در امور ساختمان ، اجزای سازه و ساختار آنها
 78. موسیقی سنتی
 79. منابع طبیعی و‌محیطی و استراتژی های آن و برنامه ریزی
 80. دانشگاهی-حرفه ای
 81. هنر و علوم انسانی
 82. آموزش زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان خارجی
 83. تنوع و گوناگونی
 84. علوم
 85. بیوتکنولوژی مواد غذایی
 86. حفاظت از دریایی
 87. ذرات، اخترفیزیک، نانوفیزیک و مواد کوانتومی
 88. شیمی و توسعه پایدار
 89. منابع زمین شناسی و مهندسی زمین شناسی
 90. علوم بهداشتی
 91. مدیریت و تحلیل اضطراری و فاجعه
 92. زیست شناسی و فناوری تولید مثل
 93. زیست پزشکی و انکولوژی مولکولی
 94. پرستاری در مراقبت های ویژه و فوری
 95. ارتودنسی و دندانپزشکی
 96. روانشناسی بالینی عمومی
 97. علوم اجتماعی و حقوقی
 98. حقوق
 99. مدیریت و برنامه ریزی گردشگری
 100. آموزش پیش دبستانی و ابتدایی
 101. آموزش معلمان در دوره متوسطه و آموزش حرفه ای
 102. تحقیقات اجتماعی و آموزشی
 103. حمایت از حقوق اقشار آسیب پذیر و افراد
 104. سیستم های اطلاعاتی و تحلیل حسابداری
 105. مهندسی و معماری
 106. علوم و فناوری مواد
 107. تبدیل انرژی الکتریکی و سیستم های قدرتی
 108. مهندسی اتوماسیون و محاسبات صنعتی
 109. فناوری های دریایی و پیمانکاری
 110. مهندسی معدن
 111. مهندسی ارتباطات از راه دور
 112. مهندسی انرژی
 113. مهندسی صنایع
 114. مهندسی کامپیوتر
 115. مهندسی مکاترونیک
 116. رشته دریایی و مدیریت حمل و نقل دریایی
 117. مهندسی شیمی
 118. مهندسی وبسایت

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه ابیدو اسپانیا

دانشگاه ابیدو (Ovido) یک مؤسسه عمومی آموزش عالی در کشور اسپانیا است که در سال 1608 تأسیس شده است. این دانشگاه دارای وسعت متوسطی می باشد و بیش از 23،000 دانشجو، 2.100 استاد، و 1،000 نفر کارمند اداری دارد. دوره های تحصیلی که در این دانشگاه ارائه می گردند، شامل کلیه شاخه های علمی، از جمله 51 دوره تحصیلی کارشناسی، 49 دوره تحصیلی کارشناسی ارشد و 24 دوره تحصیلی دکترا است.همچنین، این دانشگاه 14 مدرک تحصیلی را که دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می شوند، ارائه می نماید، و سالانه 1،100 دانشجوی خارجی را نیز جهت ادامه تحصیل پذیرش می کند.
دانشگاه ابیدو (Ovido) دارای یک شبکه به خوبی تأسیس شده شامل شرکای در مقیاس جهانی است و هم اکنون عضو گروه 9G دانشگاه های اسپانیا نیز می باشد. در مورد انجام تحقیقات در این دانشگاه باید گفت که دانشگاه ابیدو (Ovido)، دارای گروه های پیشرو در چندین شاخه از علوم (شامل علوم انسانی، آموزش و علوم اجتماعی) است و در حال حاضر 500 قرارداد با شرکت های مختلف در زمینه انجام تحقیقات منعقد نموده است. در سال 2009، دانشگاه ابیدو (Ovido)، یکی از نه مؤسسه ای بود که جایزه تعالی بین المللی را از وزارت آموزش کشور اسپانیا دریافت نمود. این جایزه مجدداً در سال 2014 نیز به دانشگاه ابیدو (Ovido)، اعطاء گردید. دانشگاه ابیدو (Ovido)، تنها مؤسسه آموزش عالی در منطقه آستوریاس (Asturias) است و یک تأثیر و فعالیت بسیار قوی در این منطقه دارد.

حداقل و حداکثر میزان شهریه رسمی دانشگاه ابیدو (Ovido):

 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی (حداقل 200 ساعت): 2،800- 1،150 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی (حداقل 350 ساعت): 5،000- 1،970 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی ارشد (حداقل 500 ساعت): 12،850-5،000 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی: 1،700- 980 یورو

در شرایط استثنایی، هزینه متقاضی برای دریافت مدارک دانشگاه ابیدو (Ovido)، بویژه هنگامی ممکن است بالاتر باشد که جنبه های عملی موضوع رشته تحصیلی نیز در نظر گرفته شود. این شرایط استثنایی توسط دفتر معاونت آموزش بین المللی و مطالعات تحصیلات تکمیلی ارزیابی می شود و مورد تأیید کمیته برنامه ریزی دانشجویی و علمی قرار می گیرد.

در صورتی که با خواندن مقاله ارائه شده مایل به تحصیل در اسپانیا و دریافت ویزای اسپانیا هستید، می توانید برای گسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های ذکر شده در سایت با دفاتر ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه ابیدو

1- شرایط برای دانشجویان با بیش از 25 سال که در آزمون دانشگاه ابیدو اسپانیا قبول شدند چیست ؟

با قبول شدن در این آزمون امکان دسترسی به تحصیلات رسمی دانشگاه فراهم می شود. 3 درصد از کل ظرفیت های ارائه شده رزرو می شود. برای پذیرش، شاخه ای از دانشی که به تحصیل مربوط می شود و داشتن آزمون قبولی در دانشگاه اوبیدو در ارجحیت می باشد.

2- شرایط برای دانشجویان با بیش از 40 سال همراه با سابقه کار که در دانشگاه ابیدو اسپانیا در آزمون قبول شدند چیست ؟

قبولی در این آزمون فقط امکان دسترسی به تحصیلات مقطع کارشناسی که گذرانده اند را می دهد. 1 درصد از کل ظرفیت های ارائه شده رزرو می گردد.

3- شرایط برای دانشجویان با بیش از 45 سال که در دانشگاه ابیدو اسپانیا در آزمون قبول شدند چیست ؟

قبولی در این آزمون امکان دسترسی به تحصیلات کارشناسی ارشدی که در دانشگاه ابیدو آموزش داده شده را فراهم می سازد. یک درصد از کل ظرفیت های ارائه شده برای هر رشته ی تحصیلی رزرو می گردد.

4- رتبه بندی جهانی دانشگاه ابیدو اسپانیا در سال 2019 به چه صورت است ؟

 • رتبه بندی جهانی: رتبه 601 تا 800
 • رتبه بندی تاثیرگذاری دانشگاه در سال 2019: 301
 • رتبه بندی آموزش اروپا در سال 2019: 151-200

5- حداقل و حداکثر میزان شهریه رسمی دانشگاه ابیدو اسپانیا به چه صورت است ؟

 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی (حداقل 200 ساعت): 2،800- 1،150 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی (حداقل 350 ساعت): 5،000- 1،970 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی ارشد (حداقل 500 ساعت): 12،850-5،000 یورو
 • شهریه برای دریافت مدارک کارشناسی: 1،700- 980 یورو

6- در شرایط استثنایی، هزینه متقاضی برای دریافت مدارک دانشگاه ابیدو اسپانیا به چه صورت است ؟

در شرایط استثنایی، هزینه متقاضی برای دریافت مدارک دانشگاه ابیدو (Ovido)، بویژه هنگامی ممکن است بالاتر باشد که جنبه های عملی موضوع رشته تحصیلی نیز در نظر گرفته شود. این شرایط استثنایی توسط دفتر معاونت آموزش بین المللی و مطالعات تحصیلات تکمیلی ارزیابی می شود و مورد تأیید کمیته برنامه ریزی دانشجویی و علمی قرار می گیرد.

7- دانشجویان سیستم های آموزشی اسپانیا قبل از قانون ارگانیک در دانشگاه ابیدو اسپانیا به چه صورت است ؟

دانشجویانی که طبق مقررات سیستم آموزشی اسپانیا قبل از قانون ارگانیک 2/2006 در موقعیتی بودند که می توانستندبه دانشگاه دسترسی داشته باشند و دانشجویان دارای دوره گرایش دانشگاه (COU)، باید قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه
یاهر یک از شرایط دسترسی به سیستم آموزشی مربوطه را قانونی و معتبر سازند.این دانشجویان می توانند با حضور درمرحله دسترسی و یا مرحله پذیرش EBAU، که به شیوه PCI / 12/2019 تنظیم می شود، نمرات شان را ارتقا بخشند.

اسکرول به بالا