071-91009294  | 021-88724227  |

اطلاعات کامل تحصیل پزشکی در فنلاند

اطلاعات کامل تحصیل پزشکی در فنلاند

اطلاعات کامل تحصیل پزشکی در فنلاند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

فنلاند کشوری در منطقه اسکاندیناوی شمال اروپا است. این کشور با سوئد، نروژ و روسیه مرز مشترک دارد. فنلاند دارای 5.4 میلیون نفر جمعیت است که اکثر آن ها در مناطق جنوبی آن متمرکز شده اند. از نظر مساحت، این هشتمین کشور بزرگ اروپا و کم جمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا است. هر ساله دانش جویان زیادی از سراسر دنیا به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. رشته پزشکی یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین رشته ها در کشور فنلاند می باشد. بزرگ ترین و معتبر ترین دانشگاهی که برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در فنلاند فعالیت می کند، دانشگاه هلسینکی است.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

 • چرا تحصیل پزشکی در فنلاند؟
 • دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند
 • شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل رشته پزشکی در فنلاند
 • آزمون ورودی رشته پزشکی در کشور فنلاند
 • بورسیه های پزشکی در فنلاند
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند
 • رتبه دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند
 • مزایای تحصیل پزشکی در کشور فنلاند
 • سوالات متداول

چرا تحصیل پزشکی در فنلاند؟

تحصیل پزشکی در فنلاند می تواند به عنوان بخشی از تجربه تحصیل در خارج از کشور باشد. این کشور مکانی بسیار زیبا و انسان محور برای زندگی است و دارای شهرهایی است که برای مردم طراحی شده است و نه برای اتومبیل و ترافیک ساعتی. مؤسسات آموزش عالی در فنلاند کوچک هستند، اما به اندازه کافی عالی هستند که بتوانند تمام منابع مورد نیاز برای موفقیت را در اختیار دانش جویان پزشکی قرار دهند. دانشگاه ها از نظر بین المللی دارای ویژگی های ویژه منطقه ای هستند و دانش جویان بین المللی می توانند از بین محیط های مختلف تحصیلی، از دانشگاه های بزرگ شهری گرفته تا دانشگاه های کوچک تر در حومه شهر را انتخاب کنند.

دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند

تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند بر اساس کیفیت و استانداردهای بالای آموزشی صورت می گیرد. تمرکز اصلی این رشته بر توانایی ارائه ی با کیفیت خدمات به جامعه می باشد. برخی از دانشگاه های معتبر کشور فنلاند جهت تحصیل رشته پزشکی به شرح زیر می باشند :

دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند
دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند

دانشگاه هلسینکی :

دانشگاه هلسینکی بزرگ ترین و قدیمی ترین موسسه دانشگاهی در فنلاند است. دانشکده پزشکی متخصصان مراقبت های بهداشتی، از جمله پزشکان، دندان پزشکان ، روان شناسان و گفتار درمانگرها و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ارشد پزشکی کاربردی را آموزش می دهد. این دانشکده علاوه بر انجام تدریس و تحقیق، به عنوان یک مرجع مهم در زمینه مراقبت های بهداشتی فعالیت می کند و در مباحث اخلاق نیز شرکت می کند. دانشکده پزشکی بخشی از مرکز پزشکی دانشگاهی هلسینکی (AMCH) است.

دانشگاه تمپر :

دانشگاه تامپره یکی از دانشگاه های چند رشته ای فنلاند است. تقریباً تمام رشته های تحصیلی شناخته شده بین المللی در این دانشگاه آموزش داده می شود. دانشکده پزشکی و علوم زندگی ترکیبی از تحصیل و تحقیقات در بیوتکنولوژی و پزشکی است. در این دانشگاه پزشکی از جنبه های مختلف آن مورد مطالعه قرار می گیرد. فارغ التحصیلان پزشکی و کارشناسی ارشد علوم (در بیوتکنولوژی) از دانشکده پزشکی دانشگاه تمپر مهارت های فوق العاده خوبی برای انجام تحقیقات در پزشکی شخصی و کاربردهای آن کسب می کنند.

دانشگاه فنلاند شرقی :

دانشگاه فنلاند شرقی (UEF) طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی تدریس می شود، و همچنین برنامه های بدون مدرک که به ویژه نیاز دانش جویان است را ارائه می دهد . بسیاری از دانش جویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای ادامه تحصیل در برنامه های دکتری شرکت می کنند. UEF یکی از دانشگاه های پیشرو چند رشته ای در فنلاند می باشد. برنامه های تحصیلی این دانشگاه از استاندارد بالایی برخوردار است.

دانشگاه اولو :

دانشگاه اولو یک دانشگاه علمی بین المللی است که دانش و رفاه و آموزش جدیدی را برای آینده از طریق تحقیق و آموزش ایجاد می کند. این دانشگاه در سال 1958 تأسیس شده است، و دارای 13000 دانشجو و 2900 کارمند می باشد و یکی از بزرگ ترین دانشگاه های فنلاند است . دانشگاه اولو دارای هشت دانشکده و بسیاری از واحد های تحقیقاتی تخصصی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه یک جامعه چند رشته ای و بین رشته ای است که دارای تأثیر منطقه ای است.

دانشگاه تورکو :

دانشکده پزشکی دانشگاه تورکو یک واحد تحقیق و تدریس در سطح بین المللی است که با همکاری نزدیک با شرکای منطقه ای ، ملی و بین المللی فعالیت می کند. این دانشکده یک سازمان مدرن و چند رشته ای است که سنت آکادمی رویال تورکو را که در سال 1640 تأسیس شده است رعایت می کند. دانشگاه تورکو در سال 1922 فعالیت خود را آغاز کرد و دانشکده پزشکی در سال 1943 برای تأمین نیازهای یک کشور در جنگ تأسیس شد.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند می باشند.

شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل رشته پزشکی در فنلاند

تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند دارای شرایط و قوانین خاصی است. به منظور تحصیل پزشکی در کشور فنلاند دانش جویان باید در ابتدا یک دوره کالج (دوره مقدماتی پزشکی) را به زبان رسمی کشور فنلاند (و در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی) را پشت سر بگذارند . در نظر داشتن این نکته اهمیت دارد که تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند به زبان رسمی این کشور ارزان تر خواهد بود.

حداقل زبان :دو زبان رسمی در فنلاند، زبان فنلاندی و سوئدی است و هر دو در شهریه دانشگاه استفاده می شوند. همچنین ممکن است گذراندن دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند امکان پذیر باشد، اگر چه این زبان در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر از مدارک کارشناسی است. به دانش جویانی به زبان انگلیسی تحصیل می کنند، توصیه می شود حداقل فنلاندی در سطح مقدماتی را یاد بگیرند تا در زندگی روزانه خود در کشور از آن استفاده کنند.علاوه بر شرایط ذکر شده، دانش جویانی که قصد پذیرش از دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند را دارند باید مدارک زیر را ارائه دهند :

 • گذرنامه معتبر
 • ریز نمرات تحصیلی
 • ارائه مدرک B1 در زبان فنلاندی یا آیلتس 6.5
 • داشتن سن مناسب (بین 16 تا 22 سال)
 • ارائه گواهی تمکن مالی در طول زمان تحصیل
 • قبولی در آزمون ورودی
 • گواهی سلامت
شرایط لازم جهت تحصیل رشته پزشکی در فنلاند
شرایط لازم جهت تحصیل رشته پزشکی در فنلاند

آزمون ورودی رشته پزشکی در کشور فنلاند

از آن جایی که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی با جان انسان ها در ارتباطند، تمامی کشورها از جمله فنلاند، سخت گیری هایی را در خصوص پذیرش در این رشته تحصیلی اعمال می کند. با توجه به رقابتی بودن پذیرش و وجود آزمون ورودی، قبولی رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی بسیار سخت و دشوار می باشد. علاوه بر وجود آزمون ورودی، یادگیری زبان فنلاندی نیز از شروط پذیرش در این رشته تحصیلی است . متقاضیانی که موفق به قبولی در آزمون ورودی نشوند نخواهند توانست که رشته ی پزشکی را در کشور فنلاند دنبال کنند. آزمون ورودی شامل دروس فیزیک ، شیمی و زیست شناسی خواهد بود و به زبان فنلاندی و یا سوئدی برگزار خواهد شد.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

بورسیه های پزشکی در فنلاند

در صورتی که دانش جویان بین المللی از عملکرد تحصیلی خوبی برخوردار باشند، ملزم به پرداخت هزینه تحصیل نخواهند بود. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی از سوی دولت و دانشگاه های کشور فنلاند به دانش جویان رشته پزشکی اعطا می شود. در سطح کارشناسی، بورسیه های دانشکده پزشکی کمتر متداول است. با این حال ، هنوز هم تعدادی فرصت برای دانش جویان در رابطه با دریافت بودجه برای رشته های بهداشت و پزشکی ، با پوشش طیف وسیعی از انواع برنامه ها وجود دارد. بورس های تحصیلی برای دانش جویان کشورهای در حال توسعه به آن ها کمک می کند تا هزینه شهریه و هزینه های زندگی را تأمین کنند و آن ها را قادر به دستیابی به اهداف شغلی خود می کند.بورس تحصیلی کمک هزینه ماهیانه 1500 یورو را ارائه می دهد. این بورس تحصیلی برای تأمین هزینه های زندگی در فنلاند برای یک نفر در نظر گرفته شده است. هیچ هزینه اضافی برای مسکن را شامل نمی شود. فهرستی از دانشگاه هایی که بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را به دانش جویان بین المللی رشته ی پزشکی ارائه می دهند :

 • دانشگاه تورکو
 • دانشگاه اولو
 • دانشگاه فنلاند شرقی
 • دانشگاه تمپر

هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند

در این بخش سعی بر آن است تا به بررسی میزان شهریه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند برای دانش جویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا بپردازیم. میزان شهریه پرداختی بسته به دانشگاه متفاوت خواهد بود اما به طور کلی میانگین شهریه پرداختی در دانشگاه های مختلف پزشکی این کشور به شرح زیر می باشد :

هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند
هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند
نام دانشگاه : میانگین سالانه شهریه پرداختی :
دانشگاه هلسینکی 13،000 یورو
دانشگاه آلتو 15،000 یورو
دانشگاه اولو 12،000 یورو
دانشگاه تمپر 10،000 یورو

رتبه دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند

تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند فرصتی بی نظیر برای دانش جویان بین المللی خواهد بود. کیفیت آموزشی در دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار بالا است و مطابق با استاندارد های جهانی می باشد . دانشگاه های پزشکی این کشور از جایگاه خوبی در میان دانشگاه های برتر دنیا برخوردارند. رتبه دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند در سال 2020 به شرح زیر می باشد :

نام دانشگاه : رتبه جهانی :
دانشگاه هلسینکی 100 – 51
دانشگاه تمپره 250 – 201
دانشگاه تورکو 250 – 201
دانشگاه فنلاند شرقی 300 – 251
دانشگاه اولو 300 – 251

مزایای تحصیل پزشکی در کشور فنلاند

تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند دارای مزایای گوناگونی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ارتباط با بیماران اشاره کرد. به این شکل که دانش جویان می توانند از همان زمان شروع دوره تحصیلی در بیمارستان ها کارآموزی خود را بگذرانند و دوره های علمی را طی کنند. طول دوره تحصیل در این رشته شش الی هفت سال است و دانش جویان می توانند در طول مدت تحصیل به کار پاره وقت بپردازند. اعتبار مدرک اخذ شده از این کشور بالا است و فارغ التحصیلان این فرصت را خواهند داشت که در هر جای دنیا مشغول به کار شوند.

مزایای تحصیل پزشکی در کشور فنلاند
مزایای تحصیل پزشکی در کشور فنلاند

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز ، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در مورد تحصیل رشته پزشکی در فنلاند

1- آیا کشور فنلاند می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته پزشکی باشد؟

مؤسسات آموزش عالی در فنلاند کوچک هستند، اما به اندازه کافی عالی هستند که بتوانند تمام منابع مورد نیاز برای موفقیت را در اختیار دانش جویان پزشکی قرار دهند.

2- دانشگاه های پزشکی کشور فنلاند کدامند؟

دانشگاه های پزشکی کشور فنلاند شامل دانشگاه هلسینکی، دانشگاه اولو، دانشگاه تورکو و … می شود.

3- شرایط تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند چیست؟

به منظور تحصیل پزشکی در کشور فنلاند دانش جویان باید در ابتدا یک دوره کالج (دوره مقدماتی پزشکی ) را به زبان رسمی کشور فنلاند (و در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی) را پشت سر بگذارند.

4- مدارک لازم جهت اخذ پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه های کشور فنلاند چیست؟

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه های کشور فنلاند شامل گواهی تمکن مالی ، ریز نمرات تحصیلی، گواهی مهارت زبان و سایر موارد دیگر می شود.

5- آیا تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد؟

بله . دانش جویانی که قصد تحصیل رشته ی پزشکی را در دانشگاه های کشور فنلاند دارند باید در آزمون ورودی شرکت کرده و آن را با موفقیت پشت سر بگذارند.

6- آیا دانش جویان رشته پزشکی در کشور فنلاند قادر به اخذ بورسیه تحصیلی هستند ؟

بله . بورس تحصیلی کمک هزینه ماهیانه 1500 یورو را ارائه می دهد. این بورس تحصیلی برای تأمین هزینه های زندگی در فنلاند برای یک نفر در نظر گرفته شده است.

7- هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند بسته به دانشگاه انتخابی دانش جویان متفاوت خواهد بود.

8- رتبه دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند به چه صورت است ؟

دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند از جایگاه خوبی در دنیا برخوردارند و رتبه آن ها زیر 500 می باشد.

9- مزایای تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند چیست؟

از مهم ترین مزایای تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند می توان به ارتباط با بیماران اشاره کرد. و فارغ التحصیلان این فرصت را خواهند داشت که در هر جای دنیا مشغول به کار شوند.

10- آیا مدرک پزشکی اخذ شده از کشور فنلاند دارای اعتبار است؟

بله . مدرک پزشکی اخذ شده از کشور فنلاند در دنیا معتبر شناخته می شود.

11- مدت زمان تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند چقدر است؟

مدت زمان تحصیل رشته پزشکی در کشور فنلاند شش الی هفت سال خواهد بود.