071-91009294  | 021-88724227  |

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در سال های اخیر بسیاری از پزشکان ایرانی به محض فارغ تحصیلی در پی مهاجرت به بهترین کشورهای جهان می باشند. بر این اساس در این مقاله به بررسی بهترین کشور جهان برای مهاجرت پزشکان ایرانی ها می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا مهاجرت پزشکان به خارج از کشور؟
 • شرایط کار پزشکان ایرانی در خارج از کشور
 • کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان ایرانی
 • بهترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان ایرانی
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی ها

چرا مهاجرت پزشکان به خارج از کشور؟

در امر مهاجرت پزشکان ایرانی ها موارد زیادی دخیل می باشند. یکی از مهم ترین این موارد بیکاری، تورم، نامساعد بودن اوضاع و شرایط جامعه، برخورداری از امکانات بهتر زندگی، کسب درآمد بالاتر و تحصیل و فرصت های شغلی بهتر می باشد. عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت و بازار و تورم و بیکاری از جمله مهم ترین دلایل پزشکان برای مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد. یک پزشک با طی کردن مراحل سخت و دشوار دانشجویی و فارغ تحصیلی انتظار اشتغال و طبابت با حقوق بالا و مزایای فراوان را دارد، اما متاسفانه در سال های اخیر بیکاری آینده شغلی و حرفه ای پزشکان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و بنا به شرایط نامناسب و نامساعد حرفه ای پزشکان به محض فارغ تحصیلی در جست و جوی کشور مناسب برای مهاجرت می باشند. در واقع این روزها مهاجرت تنها راه یافتن شغل با حقوق مکفی و زندگی در آرامش و امنیت برای قشر تحصیل کرده پزشکان می باشد.

در این راستا مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) به تهیه این مقاله پرداختند تا بهترین کشور جهان برای مهاجرت پزشکان ایرانی ها و موارد مهم در اشتغال و کار و طبابت در کشورهای برتر جهان را مورد بررسی قرار دهند. اگر پزشک هستید و قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط کار پزشکان ایرانی در خارج

پزشکان ایرانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر جهان را دارند، باید دارای مدرک مورد تائید و معتبر از نظر کشور مقصد باشند. برخی از کشورها مانند کانادا و آمریکا مدرک پزشکان متخصص ایرانی را برای کار در آن کشورها مورد پذیرش قرار نمی دهند. پزشکان متخصص برای اشتغال و طبابت در این دو کشور باید یا با مدرک پزشکی عمومی خود مشغول به کار شوند و یا این که دوباره در رشته تخصصی پزشکی تحصیل کنند. برخی از کشورها شرایط معادل سازی را برای پذیرش مدرک پزشکان ایرانی ارائه می دهند. پزشکان در این کشورها زمانی می توانند به طبابت و کار بپردازند که مدارک آن ها معادل سازی شده باشد. به طور کلی کشورهای اروپایی برای مهاجرت پزشکان ایرانی بهترین گزینه می باشند.

شرایط کار پزشکان ایرانی در خارج
شرایط کار پزشکان ایرانی در خارج

کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان ایرانی

به منظور انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان باید موارد فراوانی را مورد بررسی قرار داد. از مهم ترین این موارد می توان معادل سازی را نام برد. برخی از کشورها به منظور پذیرش مدرک پزشکان شرط این مدارک را معادل سازی می کنند. معادل سازی شامل شرکت در آزمون ها و دوره های تخصصی و ارزیابی مدرک تحصیلی می باشد. دیگر موارد مهم در انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت پزشکان عبارت است از:

 • کشور مقصد نیازمند تخصص پزشکی پزشکان مهاجر باشد.
 • شرایط ادامه تحصیل پزشکان مهاجر در آن کشور فراهم باشد و پزشکان بتوانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در رشته های تخصصی مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند.
 • شرایط کار و اشتغال و طبابت پزشکان مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد و پزشکان مهاجر بتوانند با اخذ مجوز کار در آن کشور مشغول کار و طبابت شوند.
 • امکان همراهی خانواده پزشکان مهاجر در آن کشور وجود داشته باشد. پزشکان متاهل با همراهی همسر و خانواده خود بهتر می توانند به ادامه تحصیل و کار بپردازند.
 • کشور مقصد برای کار و طبابت پزشکان دارای شرایط سنی نباشد. برخی کشورها دارای محدودیت سنی برای کار پزشکان می باشند.
 • کشور مقصد دارای همه رشته های تخصصی پزشکی برای ادامه تحصیل پزشکان عمومی مهاجر باشد.

بهترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان ایرانی

در میان کشورهای جهان کشورهای اروپایی شرایط مناسب تری را برای کار و اشتغال پزشکان ایرانی فراهم کرده اند. شرایط کاری و درآمد بالا و همچنین نیاز به نیروی متخصص علمی این کشورها موجب شده است تا نیازمند تخصص حرفه ای و کاری پزشکان عمومی و متخصص باشند. در ادامه به بررسی شرایط برخی کشورهای اروپایی برای مهاجرت پزشکان ایرانی می پردازیم:

انگلستان

کشور انگلستان که یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت پزشکان ایرانی می باشد، دارای ساعات کاری بسیار طولانی برای پزشکان می باشد، اما برای این ساعت های کاری طولانی حقوق و درآمد بالا پرداخت می کنند. پزشکان ایرانی و یا پزشکان از هر جای جهان برای کار و طبابت در انگلستان باید در آزمون Professional and Linguistic Assessment Board( PLAB) نمره لازم را کسب کنند. این مهم ترین شرط مهاجرت به انگلستان برای پزشکان و کار و طبابت در این کشور است. کشور انگلستان با ارائه تسهیلات و امکانات مالی و همچنین حمایت های مالی زمینه لازم در جهت جذب نیروی متخصص و حرفه ای را فراهم می کند.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در انگلستان سالانه در حدود ۱۵۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در انگلستان سالانه در حدود ۱۱۸.۰۰۰ دلار می باشد.

هلند

کشور هلند را می توان از محبوب ترین و بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان ایرانی محسوب کرد. کشور سوئد نیز یکی از برترین مقاصد مهاجرت پزشکان به شمار می آید. از مهم ترین دلایل انتخاب کشور هلند می توان بالا بودن درآمد پزشکان و کم بودن ساعت های کاری برای پزشکان در این کشور را نام برد. برخورداری از امکانات پیشرفته پزشکی و ارائه به روزترین تجهیزات پزشکی از دیگر دلایل انتخاب کشور هلند و سوئد در زمره برترین کشورها برای مهاجرت پزشکان می باشد.شرایط کاری مناسب و به دور از استرس پزشکان و همچنین عدم انتظار طولانی مدت برای پذیرش بیماران در هلند موجب شده است تا پزشکان از کار در این کشور بسیار راضی و خرسند باشند.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در هلند سالانه در حدود ۲۶۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در هلند سالانه در حدود ۱۲۰.۰۰۰ دلار می باشد.

آمریکا

کشور آمریکا را می توان بهترین کشور جهان برای کار و اشتغال پزشکان محسوب کرد. پزشکان ایرانی و یا از هر جای جهان برای ادامه تحصیل در آمریکا و مهاجرت به این کشور باید در ۲ آزمون USMAL نمره لازم را کسب کنند. پزشکان مهاجر می توانند با ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی مدرک تخصص پزشکی خود را در آمریکا دریافت کنند و با همین مدرک تخصصی در این کشور مشغول کار و طبابت شوند. کشور آمریکا مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت پزشکان است زیرا دارای شرایط زندگی عالی و امکانات پزشکی پیشرفته می باشد. پزشکان با مهاجرت به آمریکا و ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و سپس کار و طبابت می توانند درآمد بسیار عالی داشته باشند.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در آمریکا سالانه در حدود ۱۶۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در آمریکا سالانه در حدود ۲۲۰.۰۰۰ دلار می باشد.

اتریش

کشور اتریش از جمله کشورهایی است که مدرک پزشکی ایران را پذیرش می کند. پزشکان می توانند با تحصیل ۳ ساله در دوره PHD کلینیکال و کسب نمره لازم در آزمون زبان آلمانی شرکت کنند و در این کشور مشغول طبابت و کار شوند. از مهم ترین مزیت های تحصیل دوره های تخصصی پزشکی در اتریش، تحصیل رایگان می باشد. از آن جا که دوره های تخصصی پزشکی اتریش به زبان انگلیسی تدریس می شود، پزشکان می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی در این دوره ها تحصیل کنند. متقاضیان تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی اتریش می توانند در حدود ۴ سال در رشته های تخصصی پزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کنند و از مزایای تحصیل و کار در این کشور بهره مند شوند. از آن جا که دارا بودن مدرک مهارت زبان از شرایط پذیرش تحصیلی پزشکی اتریش نمی باشد، این کشور یک مقصد عالی برای مهاجرت پزشکان محسوب می شود. پزشکان ایرانی که در رشته های تخصصی پزشکی در دانشگاه های اتریش تحصیل می کنند، می توانند برای ادامه تحصیل به کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان منتقل شوند.دانشگاه های پزشکی اتریش در حدود ۲۵ گرایش پزشکی را در تخصص پزشکی به دانشجویان پزشکی در این کشور ارائه می دهند. مدرک پزشکی تخصصی اتریش در همه کشورهای جهان معتبر و مطرح می باشد. کشور اتریش امکان همراهی همسر و فرزندان پزشکان مشغول تحصیل در اتریش را فراهم کرده است و متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود را در مدت تحصیل در این کشور همراه خود داشته باشد.

اتریش برای مهاجرت پزشکان ایرانی
اتریش برای مهاجرت پزشکان ایرانی

استرالیا

کشور استرالیا از بهترین مقاصد مهاجرت برای پزشکان ایرانی می باشد. کشور استرالیا در سال های اخیر نیروهای متخصص کاری را از برترین کشورهای جهان جذب کرده است. پزشکان در استرالیا باید با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات دانش خود را به روز کنند و در دوره های تخصصی پیشرفته شرکت کنند. پزشکان ایرانی به منظور مهاجرت به استرالیا،این کشور پهناور باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند.پزشکان عمومی باید در آزمون های AMC و ECFMG نمره های لازم را کسب کنند. پس از موفقیت و کسب نمره لازم در این دو آزمون پزشکان باید در آزمون های AMC MCQ و همچنین OET شرکت کنند و نمره لازم را کسب کنند. آزمون OET آزمون زبان تخصصی پزشکی است که کسب نمره B در این آزمون معادل نمره آیلتس ۷ می باشد.
بنا به دلایل فراوانی مانند سالمند بودن جمعیت این کشور، نیاز به تخصص پزشکی، شرایط مناسب تر اخذ اقامت استرالیا در مقایسه با کشورهای آمریکا و کانادا و همچنین زبان رسمی انگلیسی استرالیا موجب شده است تا این کشور در زمره برترین کشورهای غیر اروپایی برای مهاجرت پزشکان ایرانی محسوب شود.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در استرالیا سالانه در حدود ۱۹۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در استرالیا سالانه در حدود ۲۵۰.۰۰۰ دلار می باشد.

بلژیک

کشور بلژیک از مقاصد محبوب پزشکان مهاجر می باشد. این کشور با دارا بودن بالاترین سطح رفاه و کیفیت زندگی یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار و زندگی محسوب می شود. گرچه پزشکان ناچار به کار در ساعت های طولانی می باشند، اما امکانات رفاهی و زندگی در این کشور بسیار مناسب می باشد.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در بلژیک سالانه در حدود ۶۵.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در بلژیک سالانه در حدود ۱۸۵.۰۰۰ دلار می باشد.

کانادا

کشور کانادا از بهترین کشورهای جهان نه تنها برای تحصیل پزشکی و تخصص پزشکی بلکه برای کار و طبابت پزشکان مهاجر می باشد. البته این کشور پهناور مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را پذیرش نمی کند و پزشکان مهاجر ایرانی پس از معادل سازی و چند سال تحصیل در این کشور می توانند به کار و طبابت بپردازند.روند معادل سازی مدارک پزشکان در کانادا به مراتب سخت تر از استرالیا می باشد. علاوه بر معادل سازی، پزشکان ایرانی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و یا نمره معادل تافل آن باشند. پزشکان ایرانی برای کار در ایالت کبک باید دارای مدرک مهارت زبان فرانسوی باشند.پایین بودن درآمد پزشکان عمومی و متخصص در این کشور در مقایسه با کشور آمریکا موجب شده است تا بسیاری از پزشکان کانادا برای کسب درآمد بیشتر راهی آمریکا شوند. کشور کانادا که در سال های اخیر با کمبود نیروی متخصص پزشکی روبه رو شده است، با تسهیل شرایط مهاجرت روند مهاجرت پزشکان مهاجر را امکان پذیر کرده است و با افزایش میزان درآمد پزشکان و ارائه امکانات لازم شرایط مناسب را برای کار و طبابت آن ها فراهم کرده است.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در کانادا سالانه در حدود ۱۱۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در کانادا سالانه در حدود ۱۶۰.۰۰۰ دلار می باشد.
کانادا برای مهاجرت پزشکان ایرانی
کانادا برای مهاجرت پزشکان ایرانی

سوئیس

کشور مرفه و آرام سوئیس از برترین کشورهای جهان برای مهاجرت پزشکان عمومی و متخصص می باشد. بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و همچنین بالا بودن استانداردهای زندگی در این کشور موجب شده است تا هر ساله خیل عظیمی از مهاجران روانه این کشور برتر اروپایی شوند.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در سوئیس سالانه در حدود ۱۱۵.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در سوئیس سالانه در حدود ۱۳۰.۰۰۰ دلار می باشد.

فرانسه

کشور صنعتی و پیشرفته فرانسه از برترین مقاصد پزشکان مهاجر می باشد. بالا بودن درآمد پزشکان، بالا بودن کیفیت زندگی و بالا بودن سیستم آموزشی در این کشور موجب شده است تا پزشکان فراوانی برای کار و اشتغال جذب این کشور اروپایی برتر شوند. البته پزشکان ایرانی برای طبابت و کار در فرانسه باید مدارک خود را معادل سازی کنند.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در فرانسه سالانه در حدود ۹۵.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در فرانسه سالانه در حدود ۱۵۰.۰۰۰ دلار می باشد.

سوئد

کشور سوئد به عنوان صنعتی ترین کشور اسکاندیناوی دارای بالاترین کیفیت زندگی در میان کشورهای اروپایی است. سالمند بودن مردم این کشور نیاز به نیروی متخصص پزشکی را در این کشور چند برابر کرده است. بالا بودن کیفیت زندگی و بالا بودن درآمد و حقوق پزشکان در این کشور موجب شده است تا پزشکان فراوانی از سرتاسر جهان برای کار و طبابت به این کشور مهاجرت کنند.پزشکان ایرانی برای مهاجرت به کشور سوئد باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند و در آزمون زبان سوئدی نمره لازم را کسب کنند تا بتوانند مجوز کار و طبابت در این کشور را دریافت کنند.

سوئد برای مهاجرت پزشکان ایرانی
سوئد برای مهاجرت پزشکان ایرانی

دانمارک

کشور دانمارک را می توان برترین کشور اسکاندیناوی از لحاظ کیفیت و استانداردهای زندگی نامید. کشور دانمارک دارای بالاترین امکانات زندگی می باشد. این کشور مرفه با دارا بودن سالمندان فراوان و همچنین توجه به موضوع سلامت و بهداشت جامعه تسهیلاتی را برای جذب نیروی کار پزشکی متخصص از کشورهای دیگر فراهم کرده است و با افزایش میزان درآمد پزشکان شرایط مناسب را برای کار و طبابت آن ها در این کشور فراهم کرده است.

 • میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در دانمارک سالانه در حدود ۹۵.۰۰۰ دلار می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در دانمارک سالانه در حدود ۱۱۰.۰۰۰ دلار می باشد.

امارات متحده عربی

کشور امارات که در سال های اخیر به عنوان نماد توسعه و پیشرفت شناخته می شود، برای توسعه کشور خود نیازمند نیروی متخصص حرفه ای مانند پزشکان می باشد و در مقابل کار متخصصان و پزشکان درآمد و مزایای بالایی را پرداخت می کند. بالا بودن درآمد و حقوق پزشکان در این کشور شیخ نشین موجب شده است تا برخی از پزشکان ایرانی به این کشور مهاجرت کنند. پزشکان ایرانی می توانند پس از معادل سازی مدارک مجوز فعالیت و طبابت را در این کشور اخذ کرده و مشغول کار شوند.

عمان

کشور عمان در راستای توسعه همه جانبه این کشور نیازمند نیروی کاری متخصص و حرفه ای می باشد. ارزش بالای پول این کشور و نیاز به تخصصی حرفه ای پزشکان موجب شده است تا بسیاری از پزشکان مهاجر ایرانی راهی این کشور عربی شوند. پزشکان ایرانی برای اخذ مجوز طبابت و کار و اشتغال در این کشور باید مدارک خود را معادل سازی کنند.

سخن آخر

در این مقاله بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که پزشکان ایرانی برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید مواردی مانند نیازمند بودن آن کشور به تخصص پزشکی متقاضی، پذیرش در آزمون های معادل سازی، وجود محدودیت های سنی، امکان ادامه تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی و درآمد و حقوق را مد نظر قرار دهند.کشورهای کانادا و آمریکا مدرک پزشکی متخصصان پزشکی ایرانی را پذیرش نمی کنند و پزشکان ایرانی باید برای کار و طبابت در این کشورها در دوره های تخصصی پزشکی و آزمون ها شرکت کنند و نمره لازم را کسب کنند. کشورهای اروپایی در مقایسه با کشورهای کانادا و آمریکا شرایط مناسب تری برای مهاجرت پزشکان ایرانی دارند. کشورهای عربی امارات متحده عربی و عمان نیز از کشورهای مناسب برای مهاجرت پزشکان ایرانی محسوب می شوند.

اگر با خواندن این مقاله هنوز نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در مورد بهترین کشور جهان برای مهاجرت پزشکان ایرانی می باشید، می توانید با برخورداری از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند و با پیگیری های مکرر و دقیق موارد مهم در اخذ پذیرش دانشگاه، اخذ ویزای تحصیلی، اخذ اقامت کاری و شغلی و اخذ مجوز کاری و تحصیلی را برای متقاضیان شرح می دهند و شرایط لازم برای مهاجرت مهاجران را فراهم می کنند.

این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی پرداخت. پزشکان ایرانی برای مهاجرت به برخی از کشورها مانند کانادا و آمریکا باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند. کشورهای عربی عمان و امارات متحده عربی نیز با معادل سازی مدارک پزشکان ایرانی را می پذیرند. اما کشورهای اروپایی در مقایسه با این کشورها دارای شرایط بهتری برای مهاجرت پزشکان ایرانی می باشد. از دیگر موارد مهم در مهاجرت پزشکان ایرانی نیازمند بودن کشور مقصد به تخصص متقاضی ایرانی. شرایط سنی، امکان ادامه تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی و امکان اخذ ویزای همراه می باشد. اگر می خواهید با چگونگی مهاجرت به کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا و کانادا آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی

1- شرایط کار پزشکان ایرانی در کانادا و آمریکا چیست؟

پزشکان متخصص برای اشتغال و طبابت در این دو کشور باید یا با مدرک پزشکی عمومی خود مشغول به کار شوند و یا این که دوباره در رشته تخصصی پزشکی تحصیل کنند.

2- مهم ترین معیار کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان ایرانی چیست؟

معادل سازی. معادل سازی شامل شرکت در آزمون ها و دوره های تخصصی و ارزیابی مدرک تحصیلی می باشد.

3- معیارهای کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان ایرانی کدامند؟

کشور مقصد نیازمند تخصص پزشکی پزشکان مهاجر باشد.شرایط ادامه تحصیل پزشکان مهاجر در آن کشور فراهم باشد شرایط کار و اشتغال و طبابت پزشکان مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد.

4- میزان درآمد پزشکان در انگلستان چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در انگلستان سالانه در حدود ۱۵۰.۰۰۰ دلار و درآمد پزشکان عمومی در انگلستان سالانه در حدود ۱۱۸.۰۰۰ دلار می باشد.

5- دلایل محبوبیت هلند در مهاجرت پزشکان چیست؟

بالا بودن درآمد پزشکان و کم بودن ساعت های کاری برای پزشکان، برخورداری از امکانات پیشرفته پزشکی، شرایط کاری مناسب و به دور از استرس پزشکان

6- مهم ترین مورد در مهاجرت پزشکان به اتریش چیست؟

پزشکان ایرانی که در رشته های تخصصی پزشکی در دانشگاه های اتریش تحصیل می کنند، می توانند برای ادامه تحصیل به کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان منتقل شوند.

7- میزان درآمد پزشکان در آمریکا چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در آمریکا سالانه در حدود ۱۶۰.۰۰۰ دلار و درآمد پزشکان متخصص در آمریکا سالانه در حدود ۲۲۰.۰۰۰ دلار می باشد.

8- آیا کانادا مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را پذیرش می کند؟

کانادا مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را پذیرش نمی کند و پزشکان مهاجر ایرانی پس از معادل سازی و چند سال تحصیل در این کشور می توانند به کار و طبابت بپردازند.

9- شرایط کشور سوئد برای کار پزشکان ایرانی چیست؟

پزشکان ایرانی برای مهاجرت به سوئد باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند و در آزمون زبان سوئدی نمره لازم را کسب کنند تا بتوانند مجوز کار و طبابت در این کشور را دریافت کنند.

10- شرایط کار پزشکان ایرانی در امارات متحده عربی چیست؟

پزشکان ایرانی می توانند پس از معادل سازی مدارک مجوز فعالیت و طبابت را در این کشور اخذ کرده و مشغول کار شوند.

11- میزان درآمد و حقوق پزشکان در دانمارک چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد پزشکان عمومی در دانمارک سالانه در حدود ۹۵.۰۰۰ دلار و درآمد پزشکان متخصص در دانمارک سالانه در حدود ۱۱۰.۰۰۰ دلار می باشد.

اسکرول به بالا