071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت مالتا

اقامت مالتا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور مالتا یا جمهوری مالت اخیرا به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. بر این اساس در این مقاله به بررسی روش های اقامت مالتا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا اقامت کشور مالتا؟
 • دلایل انتخاب کشور مالتا برای اقامت و مهاجرت
 • اقامت مالتا از طریق تحصیل
 • اقامت مالتا از طریق کار
 • اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت مالتا از طریق ازدواج
 • اقامت مالتا از طریق تولد
 • اقامت مالتا از طریق پناهندگی
 • مزایا و معایب اقامت و زندگی در مالتا
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد اقامت مالتا

چرا اقامت کشور مالتا؟

کشور کوچک مالتا که در جنوب اروپا و در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد، یکی از کوچک ترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. این مجمع الجزایر که دهمین کشور کوچک جهان محسوب می شود، به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار مورد توجه می باشد. برخورداری از منابع طبیعی فراوان، ثبات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و بالا بودن امنیت اجتماعی و امکانات رفاهی بی نظیر این کشور بسیار مورد توجه مهاجران می باشد.تنوع و گوناگونی صادرات و دارا بودن موقعیت تجاری و اقتصادی استراتژیک و حمایت دولت از سرمایه گذاران را نیز می توان به عنوان مهم ترین موارد تعیین کننده در موفقیت سرمایه گذاری در این کشور اروپایی پیشرفته ذکر کرد. علاوه بر این موارد سرمایه گذار با سرمایه گذاری در این کشور می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) در این مقاله به بررسی دقیق روش های اخذ اقامت مالتا پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

دلایل انتخاب کشور مالتا برای اقامت و مهاجرت

متقاضیان مهاجرت به کشور مالتا این کشور را بنا به دلایل مختلف و معیارهای مهم برای زندگی و کار و اقامت انتخاب می کنند. به طور کلی شاخص ها و معیارهای مهم و تاثیرگذار در انتخاب کشور مالتا برای اقامت و مهاجرت عبارت است از:

 • دارا بودن ثبات و امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی
 • دارا بودن نظام حقوقی سالم و عدم فساد اداری
 • حمایت دولت از مهاجران
 • پایین بودن نرخ بیکاری و نرخ تورم
 • بالا بودن رشد ناخالص داخلی
 • پایین بودن نرخ مصادره اموال
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی با سرمایه گذاری
 • دارا بودن سیستم قضایی قدرتمند و مستقل
 • عدم تبعیض رفتاری میان مهاجران و اتباع یک کشور

اقامت مالتا از طریق تحصیل

متقاضیان اخذ اقامت مالتا می توانند از طریق تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه های این کشور مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. متقاضیان به دلیل بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه ها، بالا بودن کیفیت و سیستم آموزشی تحصیلی، مدرک مورد اعتبار و باارزش و امنیت اجتماعی و اقتصادی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. البته دانشجویان صرفا با تحصیل در دانشگاه های این کشور نمی توانند اقامت مالتا را دریافت کنند.دانشجویان پس از فارغ تحصیلی با جست و جوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی مالتا به ویزای کاری می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. فارغ تحصیلان این کشور با مهلت ۶ ماهه جست و جوی کار پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند با یافتن کار مناسب و مرتیط با رشته تحصیلی ویزای کاری مالتا را دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی مالتا ۳ ماهه است که قابل تمدید می باشد. متقاضی در ۳ ماهه اول تحصیل خود مجوز کار و اشتغال در مالتا را ندارد اما پس از این مدت می تواند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال دانشجویی بپردازد.

اقامت مالتا از طریق تحصیل
اقامت مالتا از طریق تحصیل

اقامت مالتا از طریق کار

متقاضی اخذ اقامت مالتا از طریق یافتن کار و اخذ ویزای کار مالتا می تواند اقامت این کشور کوچک اروپایی را دریافت کند. بدین منظور متقاضی باید مدارک و سوابق کاری و حرفه ای، پاسپورت معتبر، فرم تکمیل شده ویزای کار و رزومه حرفه ای خود را برای کارفرمای مالتایی ارسال کند. کارفرمای مالتایی در صورتی که در کشور مالتا و کشورهای اتحادیه اروپا نیروی کاری را برای این فرصت شغلی پیدا نکرد، با متقاضی قرارداد کاری امضا می کند. متقاضی با اخذ ویزای کار و کار در این کشور با لحاظ شرایطی می تواند کارت آبی اتحادیه اروپا را اخذ کند. از جمله شرایط مهم در اخذ این کارت دارا بودن مدرک لیسانس و سوابق کاری درخشان می باشد. متقاضی با اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا می تواند اقامت مالتا را دریافت کند و در کشورهای اروپایی مشغول کار و اشتغال شود.

اقامت مالتا از طریق کار
اقامت مالتا از طریق کار

اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری کشورهایی می باشند که از لحاظ اقتصادی فعال و پویا باشند، ثبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی داشته باشند، دارای سیستم اقتصادی قوی باشند، متقاضی با سرمایه گذاری در این کشورها به سوددهی مناسب برسد و از همه مهم تر با اقامت و مهاجرت به این کشورها متقاضی بتواند تابعیت و اقامت دائم این کشورها را اخذ کند.متقاضیان خارجی با سرمایه گذاری در مالتا و اجرای طرح تجاری و پرداخت مالیات ها می توانند پس از ۳ سال اقامت این کشور را دریافت کنند. در ادامه به بررسی انواع سرمایه گذاری در مالتا می پردازیم.

سرمایه گذاری در مالتا با خرید خانه و ملک

متقاضی با خرید خانه و ملک در کشور مالتا نه تنها می تواند سرمایه گذاری سودآوری انجام دهد بلکه می تواند مجوز اقامت مالتا را اخذ کند. متقاضی برای خرید خانه و ملک در این کشور باید در حدود ۳۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کن و تا ۵ سال خانه خریداری شده را حفظ کند و آن را به فروش نرساند. متقاضی می تواند خانه ای را نیز برای مدت ۵ سال در این کشور اجاره کند.

سرمایه گذاری مالتا با خرید خانه و ملک
سرمایه گذاری مالتا با خرید خانه و ملک

سرمایه گذاری در مالتا با ثبت شرکت تجاری

متقاضی ثبت شرکت در کشور مالتا باید طرح تجاری و اقتصادی خود برای راه اندازی شرکت تجاری را ارائه دهد.طرح تجاری متقاضی باید دارای توجیه اقتصادی باشد و از سوددهی مطلوبی برخوردار باشد. ثبت شرکت با مسولیت محدود در این کشور یکی از روش های کسب و کار در مالتا می باشد. متقاضی برای ثبت شرکت با مسولیت محدود در این کشور نیازمند دوسهامدار می باشد. متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور باید در حدود ۲۱۶۵۰ یورو سرمایه گذاری کند. متقاضی برای ثبت شرکت با مسولیت محدود که جز شرکت های دولتی در مالتا محسوب می شود، باید اساسنامه و نوع شرکت و مشخصات سهامداران را مشخص کند.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی

متقاضیانی که دارای طرح های تجاری و اقتصادی جدید و ایده های تجاری خلاقانه می باشند، می توانند با ارائه این طرح ها به دولت مالتا و کسب تائید از جانب آن ها به راه اندازی این طرح ها بپردازند و مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. متقاضیان می توانند با ارائه طرح کارآفرینی و اجرای موفق این طرح و پرداخت مالیات در ۵ سال اقامت دائم کشور مالتا را دریافت کنند.متقاضی با کارآفرینی در کشور مالتا می تواند کارت اقامت ERESIDENCE را دریافت کند که با دارا بودن این کارت متقاضی می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ویزای طلایی

سرمایه گذارانی که اقدام به سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک، خرید سهام شرکت ها، خرید اوراق قراضه دولتی، ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور مالتا می کنند، می توانند ویزای طلایی MRVP را اخذ کنند. سرمایه گذاران با این ویزا می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به همه کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن رفت و آمد کنند. سرمایه گذار پس از مدتی در صورتی که واجد شرایط باشد، می تواند تابعیت و شهروندی کشور مالتا را اخذ کند. مدت زمان رسیدگی به ویزای مارتین و یا MRVP در حدود ۹۰ روز می باشد که از نظر مدت زمان و میزان سرمایه گذاری برای دریافت آن از سریع ترین و کم ترین میزان سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد.متقاضی با سرمایه گذاری در مالتا و دریافت این نوع ویزا می تواند به همراه همسر و فرزندان خود در کشور مالتا زندگی کند و به همه کشورهای اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا سفر و رفت و آمد کند. با اخذ این ویزا متقاضی نیاز به دریافت ویزای شینگن ندارد. متقاضی به منظور اخذ ویزای مارتین یا MRVP باید در حدود ۳۰.۰۰۰ یورو را در این کشور سرمایه گذاری کند. دارا بودن تمکن مالی سالانه ۱۰۰.۰۰۰ یورو در خارج از کشور مالتا و یا ۵۰۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری در این کشور و همچنین عدم سابقه کیفری و سوپیشینه از دیگر شرایط مهم این نوع سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه گذاری در مالتا با خرید اوراق قراضه

متقاضی سرمایه گذاری در کشور مالتا می تواند از دو روش با خرید اوراق قراضه دولتی در این کشور سرمایه گذاری کند. در روش اول متقاضی با خرید اوراق قراضه در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو می تواند در این کشور سرمایه گذاری کند و اقامت مالتا را اخذ کند و پس از ۵ سال سرمایه خود را پس بگیرد. در واقع در طی این ۵ سال متقاضی نمی تواند دخل و تصرفی در این سرمایه داشته باشد اما پس از ۵ سال همه این مبلغ سرمایه گذاری شده به وی مسترد می گردد.متقاضی با روش دوم می تواند در حدود ۱۰۰.۰۰۰ یورو را برای خرید اوراق قراضه سرمایه گذاری کند و اقامت این کشور را از همان ابتدای سرمایه گذاری دریافت کند اما نمی تواند این مبلغ را پس بگیرد. در واقع در این روش مبلغ سرمایه گذاری شده به متقاضی مسترد نخواهد شد. متقاضی با این سرمایه گذاری می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی موارد بالای ۱۸ سال و پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود اقامت کشور مالتا را دریافت کند. فرزندان متقاضی نیز می توانند به طور رایگان در این کشور تحصیل کنند.

اقامت مالتا از طریق ازدواج

متقاضی اخذ اقامت مالتا از طریق ازدواج با تبعه و شهروند مالتایی می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. بدین منظور متقاضی ازدواج باید اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است. در ابتدا این ازدواج باید به صورت قانونی و رسمی ثبت شود و متقاضی پس از ازدواج باید برای درخواست اخذ اقامت مالتا اقدام کند. البته ازدواج با تبعه مالتایی و اخذ اقامت این کشور تابع شرایط خاصی می باشد. برخی از این شرایط عبارت است از:

 • متقاضی خارجی که با شهروند و تبعه مالتایی ازدواج می کند باید با ارائه اسناد مالی ثابت کند که درآمد مکفی برای تامین هزینه های زندگی مشترک خود و همسرش در مدت زندگی در مالتا را دارا می باشد.
 • متقاضی پس از ۵ سال از گذشت ازدواج می تواند برای اخذ اقامت و تابعیت اقدام کند.
 • اگر متقاضی از همسر دارای تابعیت مالتا جدا شود در صورتی می تواند برای اخذ تابعیت مالتا اقدام کند که به مدت ۵ سال با همسر خود زندگی کرده باشد.

اقامت مالتا از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت و شهروندی بر اساس دو قانون عمل می کنند: قانون خون و قانون خاک. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت و شهروندی آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت و شهروندی آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند.کشور مالتا از این نظر از قانون خون تبعیت می کند. کشور مالتا در صورتی تابعیت را به کودک متولد شده اعطا می کند که یا پدر و یا مادر کودک دارای تابعیت مالتا باشند و یا پدربزرگ و مادربزرگ این کودک در کشور متولد شده باشند.

اقامت مالتا از طریق پناهندگی

متقاضی اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشور مالتا پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.به طور کلی پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. متقاضیان پناهندگی به محض ورود به کشور مالتا باید تقاضای پناهندگی خود را مطرح کنند. این افراد پس از ارائه مدارک جهت درخواست پناهندگی باید تا زمان اعلام نتیجه در کمپ های پناهندگان اقامت کنند.گاهی متقاضیان پناهندگی باید ماه ها منتظر اعلام نتیجه پناهندگی خود باشند و شرایط نامناسب زندگی در کمپ های پناهندگان را تحمل کنند. البته کشور مالتا در سال های اخیر اعلام کرده است که شرایط زندگی مناسبی را برای پناهندگانی فراهم می کند که درخواست پناهندگی آن ها پذیرفته نشده است و شرایط بازگشت به کشور خود را ندارند.

مزایا و معایب اقامت و زندگی در مالتا

متقاضیان با اقامت در کشور مالتا به روش های گوناگون از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 1. سرمایه گذاری در شرایط امن و ثبات اقتصادی
 2. عضویت کشور مالتا در اتحادیه اروپا و برخورداری از مزیت های بی شمار این عضویت
 3. وجود خدمات بهداشتی در سطح بسیار عالی
 4. امکان اخذ اقامت دائم کشور مالتا با سرمایه گذاری و اشتغال
 5. امکان اخذ پاسپورت مالتا با کار و اشتغال
 6. امکان رفت و آمد به ۱۶۳ کشور جهان با داشتن پاسپورت مالتا
 7. امکان سوددهی برای نسل های بعدی در آینده
 8. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای همسر و فرزندان
 9. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای پدر و مادر متقاضی سرمایه گذار
 10. امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای پدر و مادر همسر متقاضی
 11. امکان اخذ اقامت و تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی
 12. امکان سرمایه گذاری و کار و تحصیل در کشورهای اروپایی
 13. اطمینان از سرمایه گذاری در خارج از کشور
 14. زندگی در کشوری اروپایی
 15. برخورداری از امکانات رفاهی و تفریحی
 16. امکان همراه داشتن خانواده در مالتا
 17. امکان تحصیل در مالتا به صورت رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 18. پایین بودن نرخ بیکاری
 19. امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا
 20. معایب اقامت و زندگی در مالتا
 21. عدم قدرتمندی و توسعه یافتگی اقتصاد
 22. عدم شهرت جهانی و بین المللی
 23. کشوری در حال توسعه و نه توسعه یافته
 24. کوچکی و کم جمعیتی مالتا
مزایا و معایب اقامت و زندگی در مالتا
مزایا و معایب اقامت و زندگی در مالتا

سخن آخر

در این مقاله روش های اخذ اقامت کشور مالتا مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که به طور کلی متقاضی با روش های گوناگون سرمایه گذاری، تحصیل، کار و اشتغال و ازدواج می تواند زمینه لازم در جهت اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. متقاضی علاوه بر اخذ اقامت برای خود و خانواده خود برای پدر و مادر خود و پدر و مادرهمسر خود نیز می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. با عضویت کشور مالتا در اتحادیه اروپا متقاضی می تواند از مزیت های بی شمار این عضویت برخوردار شود و با اخذ پاسپورت مالتا به ۱۶۳ کشور جهان رفت و آمد کند.

اگر قصد اخذ اقامت مالتا را دارید، می توانید از مشاوره های مهاجرتی مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) برخوردار شوید. وکلا و کارشناسان برجسته موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه میدهند.در این مقاله به بررسی روش های اخذ اقامت کشور مالتا پرداختیم. اگر قصد سرمایه گذاری در شرایط امن و ثبات اقتصادی را دارید، اگر می خواهید در یک کشور باثبات کار و اشتغال داشته باشید، ما به شما کشور مالتا را پبشنهاد می کنیم. با مهاجرت به مالتا می توانید اقامت دائم و سپس تابعیت و شهروندی کشور مالتا را نیز دریافت کنید. علاوه بر این با سرمایه گذاری در مالتا امکان اخذ اقامت و تابعیت و شهروندی برخی از کشورهای اروپایی نیز وجود دارد. امکان رفت و آمد به ۱۶۳ کشور جهان با داشتن پاسپورت مالتا و امکان سوددهی در سرمایه گذاری برای نسل های بعدی در آینده و امکان اخذ اقامت کشور مالتا برای همسر و فرزندان از دیگر مزیت های اخذ اقامت مالتا می باشد.اگر برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا و استرالیا نیاز به مشاوره با متخصصان مهاجرت دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت مالتا

1- مزایای اقامت و زندگی در مالتا چیست؟

عضویت کشور مالتا در اتحادیه اروپا و برخورداری از مزیت های بی شمار این عضویت امکان اخذ پاسپورت مالتا با کار و اشتغال امکان رفت و آمد به ۱۶۳ کشور جهان با داشتن پاسپورت مالتا

2- آیا از طریق اخذ ویزای طلایی مالتا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

بله

3- تمکن مالی برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قراضه چقدر است؟

در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو

4- روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت مالتا چیست؟

خرید خانهثبت شرکتکارآفرینی و خرید اوراق قراضه

5- تمکن مالی برای سرمایه گذاری ثبت شرکت در مالتا چقدر است؟

در حدود ۲۱۶۵۰ یورو

6- تمکن مالی برای سرمایه گذاری در مالتا با خرید خانه و ملک چقدر است؟

در حدود ۳۵۰.۰۰۰ یورو

7- آیا می توان با خرید ملک اقامت مالتا را اخذ کرد؟

بله

8- روش های سرمایه گذاری در مالتا کدامند؟

خرید خانه و ملک، ثبت شرکت تجاری ،کارآفرینی و اشتغال زایی و خرید اوراق قرضه

9- متقاضی چند سال پس از ازدواج می تواند تابعیت مالتا را اخذ کند؟

پس از گذشت ۵سال از ازدواج و اقامت

10- قانون اعطای تابعیت مالتا بر اساس قانون خون است یا خاک؟

بر اساس قانون خون

11- آیا با تحصیل می توان اقامت مالتا را اخذ کرد؟

صرفا تحصیل در مالتا موجب اخذ اقامت نمی شود، دانشجو پس از فارغ تحصیلی با پیدا کردن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار می تواند مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کند.

اسکرول به بالا