071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

افراد متقاضی می توانند با مجوز اقامت لیختن اشتاین تا حداکثر 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند . پس از آن دارندگان مجوز و اعضای خانواده آنها می توانند برای مجوز اقامت دائم درخواست دهند. این قوانین اقامتی و مهاجرتی کشورهای خارجی را می توانید از زبان مشاورین موسسه حقوقی میرداماد که دارای تجربه چندین ساله در این عرصه می باشند، دقیقتر بشنوید و تنها به مقاله زیر اکتفا نکنید.

روش های مختلف اخذ اقامت لیختن اشتاین

افرادی که قصد زندگی در لیختن اشتاین را دارند، باید مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. سالیانه 89 مجوز اقامت برای شهروندان اروپایی و سوئیسی از طرف دولت صادر می شود. در شرایط خاص ، مجوز اقامت برای شهروندان غیر اروپایی نیز صادر می شود.

دولت لیختن اشتاین سیاست های سختگیرانه ای برای اعطای مجوز اقامت و اجازه زندگی در این کشور دارد. به طور کلی شهروندان خارجی که در این لیختن اشتاین کار می کنند ،حتی اگر در شرکت های بومی استخدام شده باشند،  اجازه زندگی در این کشور را ندارند.

دو نوع مجوز اقامت وجود دارد :

 1. مجوز اقامت برای اهداف کاری
 2. مجوز اقامت برای اهداف غیر کاری.

سالیانه 72 مجوز اقامت برای شهروندان اروپایی صادر می شود: 56 مجوز برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند و 16 مجوز برای افرادی که قصد کار کردن ندارند. نیمی از مجوزها از طریق لاتاری اعطا می شود و نیم دیگر آن به طور مستقیم از طرف دولت صادر می شود. برای  لاتاری می توان بهار و پاییز هر سال نام نویسی کرد.

محدودیت های بیشتری برای شهروندان سوئیسی اعمال می شود. سالیانه تنها برای  17 شهروند سوئیسی مجوز اقامت صادر می شود: 12 مجوز برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند و 5 مجوز برای افرادی که قصد کار کردن در  لیختن اشتاین را ندارند. تمام مجوزها برای شهروندان سوئیسی از طرف دولت صادر می شود.

شهروندان غیر اروپایی برای اخذ مجوز اقامت این کشور باید مدیر ، متخصص، کارگر ماهر با دوره کارآموزی گذرانده شده باشند و یا دارای سابقه کاری بلند مدت باشند. 

مزایای اقامت لیختن اشتاین

لیختن اشتاین ممکن است یکی از کوچکترین کشورهای جهان باشد، اما به دلیل مالیات های بسیار پایین آن، مزایای مالی فراوانی را برای افراد و شرکت های تجاری به ارمغان می آورد. نرخ مالیات بر درآمد شخصی و درآمد شرکت ها بسیار کم است. نه تنها مالیات کم است، بلکه پول لیختن اشتاین براساس فرانک سوئیس است که بسیار پایدار و دارای قدرت خرید زیادی است.

 • امنیت بالا

لیختن اشتاین به یکی از امن ترین کشورهای اروپایی شهرت دارد و نظر مهاجران را به سمت خود جلب می نماید.

 • مراقبت های پزشکی عالی

بر خلاف بسیاری از کشورها، هر کسی که در لیختن اشتاین کار می کند یا زندگی می کند، بیمه اجباری درمانی را دریافت می کند و این کشور دارای امکانات بیش از حد کافی پزشکی با کارکنان آموزش دیده با کیفیت خوب است.

 • آموزش کیفی

لیختن اشتاین دارای یک سیستم آموزش عالی با طیف وسیعی از گزینه های تربیتی و آموزش عالی است.

اقامت موقت لیختن اشتاین
اقامت موقت لیختن اشتاین
 • حمایت خانواده

در کشور لیختن اشتاین اعتقاد راسخ بر این زمینه استوار است که خانواده مهمترین شبکه اجتماعی در جامعه است و به منظور حفاظت و تشویق خانواده ها، لیختن اشتاین شرایط مناسب اجتماعی، قانونی و اقتصادی برای زندگی خانوادگی خوب فراهم کرده است. حتی فرض بر این است که شهروندان با کودکان مستلزم حمایت از سوی دولت هستند، ستون مرکزی سیاست خانواده است و خانواده ها در لیختن اشتاین، پس از تولد یک کودک و هنگام رشد، کمک هزینه دریافت می کنند. خانواده ها از مزایای مالیاتی نیز بهره مند می شوند و در صورت نیاز می توانند برای کمک هزینه اجاره درخواست دهند.

اقامت موقت لیختن اشتاین

لیختن اشتاین متعلق به توافق ژنو در سال 1985 است که براساس ایده “اروپا بدون مرز” است. بنابراین، به جای یک ویزای گردشگری / کسب و کار خاص برای لیختن اشتاین، شما فقط باید یک ویزای شنگی برای بازدید خود داشته باشید. اگر لیختن اشتاین اولین نقطه ورود و یا کشور مورد نظر شما باشد، باید برای دریافت ویزای شینگن در سفارت یا کنسولگری لیختن اشتاین درخواست بدهید.

الزامات ویزای لیختن اشتاین شبیه به هر کشور دیگر شنگن است. در واقع، این تنها یک ویزا است، به جز این واقعیت که شما باید آن را از دفتر دیپلماتیک لیختن اشتاین دریافت کنید. این همچنین به این معنی است که هنگامی که ویزای شینگن را دریافت می کنید، می توانید به لیختن اشتاین یا هر کشور دیگر شینگن با همان ویزا سفر به مدت خاص داشته باشید!

انواع ویزا با اقامت های کوتاه مدت در لیختن اشتاین

اهداف کسب و کار: در صورت سفر به لیختن اشتاین برای اهداف تجاری، باید قرارداد کار خود را همراه با درخواست ارسال کنید. شما همچنین باید یک نامه دعوت نامه از شرکت لیختن اشتاین که قصد بازدید از آن را دارید، پیوست کنید. برای اطمینان بیشتر، می توانید یک گواه بدون اخطار را از کارفرمای خود که هدف سفر شما را می پذیرد، ضمیمه کنید.

بازدید از خانواده / دوستان: اگر شما از یک خانواده یا دوست در لیختن اشتاین بازدید می کنید، لازم است یک نامه دعوت نامه از میزبان ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که نامه دعوت نامه شامل تمام جزئیات مهم است، مانند آدرس میزبان، جزئیات کارت شناسایی و شماره تلفن تماس. همچنین فتوکپی های معتبر پاسپورت خود را به گذرنامه اصلی خود وارد کنید.

متقاضیان کم سن: موارد خاصی وجود دارد که متقاضی زیر 18 ساله به تنهایی مسافرت می کند. در چنین شرایطی، متقاضی کوچک باید کپی گذرنامه هر دو والدین یا سرپرست را ضمیمه کند. فرم درخواست باید توسط والدین یا سرپرست به درستی امضا شود. از آنجایی که کودک احتمالا ابزار معیشت مالی ندارد، مدارک باید از جانب پدر و مادر باشد.

اهداف آموزشی: اگر شما قصد سفر به لیختن اشتاین را برای تحصیلات عالی یا اهداف تحقیقاتی خود دارید، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی لیختن اشتاین درخواست دهید. از آنجا که دوره ویزای دانشجویی ممکن است با توجه به نوع دوره / تحقیقاتی که در لیختن اشتاین دنبال می کنید متفاوت باشد، باید درمورد مدت دوره تحصیلی خود مشخص باشد.

برای دریافت ویزای دانشجویی برای اقامت در عرض 180 روز، شما باید تمام گواهینامه های زیر را ذکر کنید:

 • نامه پذیرش اصلی از دانشگاه، کالج یا مرکز شما که قصد ادامه تحصیل خود را دارید.
 • نامه ای با ارائه جزئیات مانند آدرس و اطلاعات تماس معتبر دانشگاه و یا کالج
 • نامه ای از سوی مقامات مربوطه در کشور خودتان مبنی بر اینکه هیچ گونه اعتراضی در مورد سفر شما به لیختن اشتاین وجود ندارد.
 • مدارک تمام دوره های قبلی خود را تکمیل کرده و شرایط تحصیلی خود را مشخص کنید.
 • گواهینامه های اعتبار مالی و جزئیات اقامت برای کل مدت اقامت.

اگر دوره ویزای دانشجویی شما بیش از 6 ماه طول بکشد، باید اسناد خاصی را علاوه بر الزامات ذکر شده اضافه کنید. این شامل یک گواهی نامه پزشکی اخیر است که متذکر می شود متقاضی هیچ بیماری کشنده یا مسری ندارد و آزاد است برای سفر به خارج از کشور.

شما همچنین ممکن است نیاز به دریافت یک گواهینامه پلیس از یک مقام صلاحیتدار داشته باشید که توسط وزارت امور خارجه و یا دفتر دیپلماتیک کشور خودتان قانونی است. به یاد داشته باشید که این گواهی ها نباید بیش از 3 ماه باشد. هنگامی که شما با تمام این شرایط ویزا لیختن اشتاین آماده هستید، می توانید برای ویزا بدون هیچ مشکلی بیشتر درخواست کنید.

اقامت دائم لیختن اشتاین

به دست آوردن اقامت دائم در اتحادیه اروپا لیختن اشتاین بسیار دشوار است. مقامات – ساکنان لیختن اشتاین به این موضوع بسیار متعصب هستند. با وجود این واقعیت که لیختن اشتاین یک کشور کوچک است که شامل 11 روستای (کمون) با پایتخت آن در وادوز و همراه با 33 هزار نفر از ساکنان است. و اکثریت مردم هنوز خارجی هستند.  به دست آوردن اقامت دائم در لیختن اشتاین در راه های مختلف ممکن است:

 1. با ویزای کار
 2. پس از تحصیل در لیختن اشتاین؛
 3. از طریق ازدواج با یک شهروند (شهروند) لیختن اشتاین.

با این حال، تمام این گزینه ها، از جمله آخرین (ازدواج) تنها پس از زندگی در کشور برای بیش از 10 سال ممکن است. و این معیار اصلی نیست. اگرچه لیختن اشتاین بخشی از اتحادیه شنگن نیست، شما می توانید وارد کشور شوید ویزای شنگن با طبقه بندی “C”را دریافت کنید.

مقامات رسمی، رویکردهای مختلفی در مورد دریافت اقامت دائم لیختن اشتاین توسط شهروندان کشورهای مختلف دارند. شهروندان سوئیس و اتریش می توانند اقامت دائمی خود را پس از پنج سال اقامت خود بدست آورند. شهروندان اروپایی باید در 10 سال گذشته در خاک این کشور زندگی کرده باشند. و شهروندان همه کشورهای دیگر نه تنها باید به طور مداوم در لیختن اشتاین در 10 سال زندگی کنند، بلکه باید متقاضی کار نیز باشند، به این صورت که شرایط کارمند بودن را داشته باشند.

ویژگی های محل اقامت دائم علاوه بر امکانات مختلفی برای اسکان مجدد اقوام نیز وجود دارد: برای کشورهای عضو EEA، سوئیس، اتریش مهاجرت تمام بستگان نزدیک ممکن است، از جمله پدر و مادر، برای سایر کشورها تنها اعضای خانواده ممکن است. شهروندان لیختن اشتاین نیز به مسئله ازدواج تعصب دارند. همسر باید حداقل 12 سال در لیختن اشتاین اقامت داشته باشد و همسر دوم می تواند اقامت دائمی را پس از 3 سال پس از ثبت نام رسمی ازدواج بدست آورد.

افرادی که قصد دارند بیش از سه ماه در لیختن اشتاین اقامت کنند باید برای اجازه اقامت درخواست دهند. خوب است بدانید که اجازه اقامت می تواند از طریق قرعه کشی به دست آید یا می تواند توسط دولت در لیختن اشتاین اعطا شود.

اجازه اقامت لیختن اشتاین برای شهروندان کشورهای جهان سوم

شهروندان کشورهای بدون موافقت نامه مهاجرت دوجانبه با لیختن اشتاین می توانند برای اجازه اقامت برای اهداف کاری درخواست دهند و همچنین می توانند بدون نیاز به داشتن شغل در کشور، اجازه اقامت را کسب کنند. باید بدانید که دولت لیختن اشتاین، طبق قانون خارجی در لیختن اشتاین، می تواند اجازه اقامت برای مشاورت های اقتصادی برای افرادی که دارای منافع خاصی به دولت هستند، اجازه اقامت صادر کند. هنگامی که اجازه اقامت اعطا شده است، فرد می تواند اعضای خانواده خود را به عنوان افراد وابسته مانند همسر یا یک کودک زیر 18 سال و به مجوز اقامت خود بپیوندد.

اداره مهاجرت و گذرنامه در لیختن اشتاین، اجازه اقامت برای خارجی هایی که مایل به کار و زندگی در لیختن اشتاین هستند، مجوز اقامت صادر می کنند. فقط 89 مجوز اقامت در هر سال توسط دولت ارائه می شود. لطفا توجه داشته باشید که وکلای در لیختن اشتاین می توانند اطلاعات و راهنمایی های قانونی خود را در صورت نیاز به اجازه اقامت در لیختن اشتاینارائه دهند.

لیختن اشتاین هر سال فقط 89 مجوز اقامت را به شهروندان کشورهای عضو EEA و سوئیس می دهد. شهروندان کشورهای دیگر همچنین می توانند اجازه اقامت لیختن اشتاین را در موارد خاص به دست آورند.

اقامت لیختن اشتاین از طریق کار

لیختن اشتاین مشاغل بیشتری نسبت به ساکنان خود دارد. بیش از نیمی از نیروی کار لیختن اشتاین از خارج از کشور می آیند. مشاغل صنعتی، خدمات مالی و تولیدی، کارگران ماهر و نیروی کار با استعداد را این کشور جذب میکند. شرکت های لیختن اشتاین به نیروهای کار ماهر شغل های جالب را با چشم اندازهای قوی برای آینده ارائه می دهند.

پس از پیدا کردن شغل در لیختن اشتاین، سوال بعدی این است که چگونه برای هر مجوزی که ممکن است مورد نیاز است، باید درخواست شود. با توجه به ملیت شخص، مقررات مختلفی وجود دارد.

اقامت لیختن اشتاین از طریق کار
اقامت لیختن اشتاین از طریق کار

مسافران مرزی

مسافران مرزی، به عنوان مثال کارکنانی که در لیختن اشتاین کار می کنند اما در خارج از سرزمین لیختن اشتاین و محیط شهری زندگی می کنند، به سه دسته تقسیم می شوند: شهروندان سوئیس، شهروندان EEA و شهروندان کشورهای دیگر.

شهروندان EEA

شهروندان اروپایی که در لیختن اشتاین کار می کنند باید در اداره پلیس ثبت نام کنند. کارفرما باید ظرف ده روز از شروع کار این افراد، کارکنان جدید EEA را با اداره مهاجرت و گذرنامه آنها ثبت نماید. کارکنان پس از تأیید وضعیت خود یک گذرنامه فرامرزی دریافت می کنند. کشورهای عضو EEA که در لیختن اشتاین مشغول به کار هستند نیز در لیختن اشتاین مالیات پرداخت خواهند کرد. همه شهروندان کشورهای متعلق به منطقه اقتصادی اروپا، شهروندان اروپایی هستند.

شهروندان کشورهای دیگر

شهروندان کشورهای دیگر قبل از شروع کار در لیختن اشتاین، به اجازه اقامت در لیختن اشتاین نیاز دارند. این مجوز برای یک سال صادر می شود و تنها با شرایط خاص اداره مهاجرت و گذرنامه مورد تایید قرار میگیرد. درخواست باید حداقل 14 روز قبل از روز اول حاضر شدن در محل کار به اداره مهاجرت و گذرنامه ارسال شود. متقاضیان فقط می توانند پس از آن که اجازه اقامت دریافت کرده اند در لیختن اشتاین شروع به کار کنند . شهروندان کشورهای دیگر که در لیختن اشتاین کار می کنند نیز در لیختن اشتاین مالیات خواهند گرفت.

اقامت لیختن اشتاین از طریق تحصیل و دانشجویی

قلمرو لیختن اشتاین در قلب اروپا واقع شده است. تجربه شگفت انگیز تحصیل در لیختن اشتاین همان چیزی است که شما منتظر آن هستید. لیختن اشتاین با هزینه های تحصیل متعارف، سطح بالای استاندارد زندگی و مناظر زیبا به دانش آموزان یک ارزش تحصیلی استثنایی را ارائه میدهد. از جاذبه های فرهنگی و تاریخی لیختن اشتاین، حکومت متعلق به پادشاهان این کشور است.

لیختن اشتاین به عنوان محلی برای تحصیل مورد توجه دانش آموزان قرار گرفته است.نرخ پایین بیکاری در لیختن اشتاین ،دانشجویان فارغ التحصیل این کشور را که قبلا توسط جذابیت های دیگر این کشور جذب شده بودند را متقاعد میکند که شهروند لیختن اشتاین شوند و کار جدید خود را در این کشور شروع کنند.

مسائل مربوط به مهاجرت و ویزا لیختن اشتاین

اگر چه لیختن اشتاین جز اتحادیه اروپا نیست اما با کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کرده است که شهروندان اتحادیه اروپا بتوانند بدون ویزا به لیختن اشتاین سفر کنند.با این وجود، دانشجویان اتحادیه اروپا برای تحصیل در لیختن اشتاین به اجازه اقامت نیاز دارند. از طرف دیگر دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در لیختن اشتاین نیاز به درخواست برای ویزای دانشجویی دارند. قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • شما باید قبلا پذیرش در دانشگاه های لیختن اشتاین را به دست اورده باشید.
 • شما نباید در تصاحب گروه تروریستی یا ویزای کاری باشید و نباید درزمان درخواست ویزا داخل کشور باشید.
 • تمام هزینه های مورد نیاز ویزا را باید پرداخت کرده باشید
 • شواهدی که نشان دهد بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین را دارید
 • شما باید بیمه درمانی جامع داشته باشید

روش درخواست ویزا

کشور لیختن اشتاین و سوئیس شرایط ورود یکسانی دارند و مقررات برای ویزا برای افراد مشابه است. دانشجویان بین الملل که برای تحصیل عمومی و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لیختن اشتاین به ویزا نیاز دارند میتوانند درخواست خود را به نمایندگی سوئیس در کشورشان ارائه دهند. مقامات سوئیسی در مورد درخواست دانش آموزان تصمیم گیری میکنند و انها را پردازش میکنند.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

 • فرم درخواست ویزا و چهار قطعه عکس اندازه عکس پاسپورت
 • نامه پذیرش:نامه پذیرش توسط موسسه آموزشی که در ان پذیرفته شده اید صادر میشود.این نشان میدهد که متقاضی در یک دوره تحصیلی در یک موسسه انتخاب شده است.
 • اثبات منابع مالی:متقاضیان باید مدارک مالی کافی برای حمایت از خودشان در زمان اقامت در کشور لیختن اشتاین را ارائه دهند
 • رسید پرداخت هزینه دانشگاه: این رسید نشان میدهد که شما هزینه دوره تحصیلی را به طور کامل پرداخت کرده اید
 • پوشش بیمه درمانی: شما باید بیمه پزشکی خصوصی داشته باشید و مدارک ثبت نام خود را برای اثبات ان ارایه دهید.
 • بازگشت/بلیط برگشت: در پایان تحصیلات شما باید به کشور خود یه هر کشوری که مقصد شماست برگردید
 • مدارک سفر: پاسپورت معتبر
 • مدارک داشتن مسکن: این مدارک نشان میدهد که شما برای زندگی در کشور لیختن اشتاین مسکن دارید
 • کپی گواهی تولد
 • زمان پردازش ویزا به طور کلی بین 6 تا 8 هفته است.

دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس میتوانند در کنار تحصیل حدود %35 از زمان نیمسال تحصیلی را کار کنند. از اواسط ژوئیه تا اواخر سپتامبر دانش آموزان میتوانند به طور تمام وقت کار کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس تنها در صورتی مجاز به کار هستند که شغل مورد نظر مربوط به دوره تحصیلی آنها باشد و توسط دانشگاه تایید شده باشد.

اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

لیختن اشتاین کشوری بسیار کوچک اما ثروتمند است که بین اتریش و سوئیس در قلب اروپا قرار دارد. این کشور بزرگترین مرکز مالی برای حساب های بانکی و سرمایه گذاری است. در این کشور زبان آلمانی و لیختن اشتاینی به طور گسترده صحبت می شود. فادوتس پایتخت آن و فرانک سوئیس پول رایج این کشور می باشد. لیختن اشتاین دارای سیستم مالیاتی مطلوبی برای فعالیت های اقتصادی تجاری است. گردشگری و بانکداری، اصلی ترین بخش های اقتصادی کشور هستند. لیختن اشتاین دارای قراردادهای دوگانه مالیاتی (DTT) و توافق نامه های تبادل اطلاعات مالیاتی (TIEA) با کشورهای متعددی از جمله آلمان، سوئیس، اتریش و ایالات متحده می باشد.

اقتصاد لیختن اشتاین عمدتا بر صنعت، تولید و بخش خدمات متمرکز می باشد. در گذشته کشاورزی نیز یکی از بخش های اصلی اقتصاد بود. مزایای مالی صنعت گردشگری برای کشور لیختن اشتاین اساسی و منحصر به فرد نیست.  صنعت لیختن اشتاین به طور عمده به صادرات خدمات و کالاهای باکیفیت متمرکز می باشد. اصلی ترین حوزه های فعالیتی عبارتند از : تولیدات، ماشین و سازه های زمینی ، ابزارآلات دقیق ، ابزارهای دندانپزشکی و صنعت مواد غذایی.

حدود 40 درصد نیروی کار لیختن اشتاین در بخش صنعتی مشغول به کار هستند که در مجموع با بخش تولیدات حداقل 40 درصد ارزش افزوده سالیانه کشور بوجود می آید. اکثر شرکت های صنعتی دارای متخصصان بسیار ماهر هستند و موقعیت خوبی در بازار دارند. بر اساس تحقیقات دقیق ، تعداد قابل ملاحظه ای از آنها به رهبرهای جهانی تبدیل شده اند.

اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی
اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی
 • نام سرمایه گذاری: سرمایه گذاری بیزنس (Business investment)
 • حداقل سرمایه : 100 هزار CHF الی یک میلیون CHF ( بدون محدودیت)
 • شرایط سرمایه گذاری : سرمایه گذاری در بیزنس لیختن اشتاین و ایجاد شغل. هیچ محدودیتی در هیچ بخشی وجود ندارد.
 • نوع ویزا : ویزای C / ویزای D / مجوز اقامت
 • پروسه اخذ ویزا : یک ماه
 • اقامت دائم : پس از پنج سال زندگی در این کشور اتخاذ می شود.
 • شهروندی لیختن اشتاین : پس از 30 سال زندگی در این کشور کسب می شود.
 • تابعیت دوگانه : مجاز است.

اقامت لیختن اشتاین از طریق خرید ملک

اقامت در لیختن اشتاین از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست و خرید ملک به تنهایی باعث تابعیت یا مجوز اقامت شما نمیشود. خرید ملک در لیختن اشتاین مستلزم اقامت سه ساله در این کشور است. بعضی از نظارت ها برای خرید ملک در لیختن اشتاین توسط افراد خارجی اعمال میشود. از زمان پیوستن لیختن اشتاین به منطقه اقتصادی اروپا ( سازمانی که به عنوان پل ارتباطی بین اتحادیه اروپا و تجارت آزاد اروپا(EFTA)عمل میکند) قوانین سختگیرانه ای برای مجوز اقامت اعمال شده است. اتحادیه اروپا به دلیل اینکه لیختن اشتاین کشور کوچکی است آزادی های ورود به این کشور را محدود کرده است.

خرید املاک توسط افراد خارجی به شدت کنترل میشود. در حال حاضر تنها 28 کشور اتحادیه اروپا میتوانند بدون مجوز کار ، به استثنای افراد چند ملیتی که اجازه اقامت از طریق مجوز کار دارند، در لیختن اشتاین کار کنند. هنگامی که خریدار تصمیم به خرید ملک در لیختن اشتاین میگیرد، نماینده آن از طریق وکلا جریان پیدا کردن و خرید ملک را در بنگاه اقتصادی دولت (GRUNDBUCHREGISTAR) انجام میدهد. پس از تکمیل مرحله جستجو و اعمال رسمی به خریدار در به دست آوردن اموال ، پول به حساب خصوصی وکیل منتقل میشود.

زمانی که تمام مراحل اداری به پایان رسید و ثبت ملک و چک کردن بدهی ها و مالیات ملک انجام شد. پول به حساب فروشنده منتقل میشود. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین را دارند میتوانند از طریق سرمایه گذاری در بازار کسب و کار این کشور اقدام کنند و مجوز اقامت لیختن اشتاین را به دست آوردند.

طبق آمار املاک جهانی(property world) هزینه خرید ملک در لیختن اشتاین در هر سال حدود %4 تا%5 افزایش پیدا میکند. برای خرید ملک در لیختن اشتاین باید بین 640.000 دلار تا 4040.000 دلار هزینه کنید اما این تنها هزینه نیست و برای اطلاع از ریز هزینه ها نیاز است تا با افراد دارای تجربه در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید سوالات خود را از مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در دو دفتر شیراز و تهران بپرسید.

سوالات متداول در مورد اقامت لیختن اشتاین

1- روش های مختلف اخذ اقامت لیختن اشتاین کدامند ؟

افرادی که قصد زندگی در لیختن اشتاین را دارند، باید مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. سالیانه 89 مجوز اقامت برای شهروندان اروپایی و سوئیسی از طرف دولت صادر می شود. در شرایط خاص ، مجوز اقامت برای شهروندان غیر اروپایی نیز صادر می شود.دولت لیختن اشتاین سیاست های سختگیرانه ای برای اعطای مجوز اقامت و اجازه زندگی در این کشور دارد. به طور کلی شهروندان خارجی که در این لیختن اشتاین کار می کنند ،حتی اگر در شرکت های بومی استخدام شده باشند، اجازه زندگی در این کشور را ندارند.دو نوع مجوز اقامت وجود دارد :

 • مجوز اقامت برای اهداف کاری
 • مجوز اقامت برای اهداف غیر کاری.

2- مزایای اقامت لیختن اشتاین کدامند؟

 • امنیت بالا
 • مراقبت های پزشکی عالی
 • آموزش کیفی
 • حمایت خانواده میباشد .

3- حمایت خانواده به عنوان یکی از مزایای اقامت لیختن اشتاین چگونه میباشد ؟

در کشور لیختن اشتاین اعتقاد راسخ بر این زمینه استوار است که خانواده مهمترین شبکه اجتماعی در جامعه است و به منظور حفاظت و تشویق خانواده ها، لیختن اشتاین شرایط مناسب اجتماعی، قانونی و اقتصادی برای زندگی خانوادگی خوب فراهم کرده است. حتی فرض بر این است که شهروندان با کودکان مستلزم حمایت از سوی دولت هستند، ستون مرکزی سیاست خانواده است و خانواده ها در لیختن اشتاین، پس از تولد یک کودک و هنگام رشد، کمک هزینه دریافت می کنند. خانواده ها از مزایای مالیاتی نیز بهره مند می شوند و در صورت نیاز می توانند برای کمک هزینه اجاره درخواست دهند.

4- چگونه میتوانم اقامت موقت لیختن اشتاین را دریافت کنم ؟

لیختن اشتاین متعلق به توافق ژنو در سال 1985 است که براساس ایده “اروپا بدون مرز” است. بنابراین، به جای یک ویزای گردشگری / کسب و کار خاص برای لیختن اشتاین، شما فقط باید یک ویزای شنگی برای بازدید خود داشته باشید. اگر لیختن اشتاین اولین نقطه ورود و یا کشور مورد نظر شما باشد، باید برای دریافت ویزای شینگن در سفارت یا کنسولگری لیختن اشتاین درخواست بدهید.الزامات ویزای لیختن اشتاین شبیه به هر کشور دیگر شنگن است. در واقع، این تنها یک ویزا است، به جز این واقعیت که شما باید آن را از دفتر دیپلماتیک لیختن اشتاین دریافت کنید. این همچنین به این معنی است که هنگامی که ویزای شینگن را دریافت می کنید، می توانید به لیختن اشتاین یا هر کشور دیگر شینگن با همان ویزا سفر به مدت خاص داشته باشید!

5- شرایط متقاضیان کم سن جهت اقامت در لیختن اشتاین چگونه میباشد ؟

موارد خاصی وجود دارد که متقاضی زیر 18 ساله به تنهایی مسافرت می کند. در چنین شرایطی، متقاضی کوچک باید کپی گذرنامه هر دو والدین یا سرپرست را ضمیمه کند. فرم درخواست باید توسط والدین یا سرپرست به درستی امضا شود. از آنجایی که کودک احتمالا ابزار معیشت مالی ندارد، مدارک باید از جانب پدر و مادر باشد.

6- برای دریافت ویزای دانشجویی برای اقامت در عرض 180 روز چه گواهینامه هایی لازم است ؟

 • نامه پذیرش اصلی از دانشگاه، کالج یا مرکز شما که قصد ادامه تحصیل خود را دارید.
 • نامه ای با ارائه جزئیات مانند آدرس و اطلاعات تماس معتبر دانشگاه و یا کالج
 • نامه ای از سوی مقامات مربوطه در کشور خودتان مبنی بر اینکه هیچ گونه اعتراضی در مورد سفر شما به لیختن اشتاین وجود ندارد.
 • مدارک تمام دوره های قبلی خود را تکمیل کرده و شرایط تحصیلی خود را مشخص کنید.
 • گواهینامه های اعتبار مالی و جزئیات اقامت برای کل مدت اقامت.

7- اگر دوره ویزای دانشجویی شما در لیختن اشتاین بیش از 6 ماه طول بکشد، شرایط چگونه خواهد شد؟

باید اسناد خاصی را علاوه بر الزامات ذکر شده اضافه کنید. این شامل یک گواهی نامه پزشکی اخیر است که متذکر می شود متقاضی هیچ بیماری کشنده یا مسری ندارد و آزاد است برای سفر به خارج از کشور.شما همچنین ممکن است نیاز به دریافت یک گواهینامه پلیس از یک مقام صلاحیتدار داشته باشید که توسط وزارت امور خارجه و یا دفتر دیپلماتیک کشور خودتان قانونی است. به یاد داشته باشید که این گواهی ها نباید بیش از 3 ماه باشد. هنگامی که شما با تمام این شرایط ویزا لیختن اشتاین آماده هستید، می توانید برای ویزا بدون هیچ مشکلی بیشتر درخواست کنید.

8- چگونه میتوانم اقامت دائم لیختن اشتاین را دریافت کنم ؟

به دست آوردن اقامت دائم در اتحادیه اروپا لیختن اشتاین بسیار دشوار است. مقامات – ساکنان لیختن اشتاین به این موضوع بسیار متعصب هستند. با وجود این واقعیت که لیختن اشتاین یک کشور کوچک است که شامل 11 روستای (کمون) با پایتخت آن در وادوز و همراه با 33 هزار نفر از ساکنان است. و اکثریت مردم هنوز خارجی هستند. به دست آوردن اقامت دائم در لیختن اشتاین در راه های مختلف ممکن است :

 • با ویزای کار
 • پس از تحصیل در لیختن اشتاین؛
 • از طریق ازدواج با یک شهروند (شهروند) لیختن اشتاین.

9- اجازه اقامت لیختن اشتاین برای شهروندان کشورهای جهان سوم چگونه است ؟

شهروندان کشورهای بدون موافقت نامه مهاجرت دوجانبه با لیختن اشتاین می توانند برای اجازه اقامت برای اهداف کاری درخواست دهند و همچنین می توانند بدون نیاز به داشتن شغل در کشور، اجازه اقامت را کسب کنند. باید بدانید که دولت لیختن اشتاین، طبق قانون خارجی در لیختن اشتاین، می تواند اجازه اقامت برای مشاورت های اقتصادی برای افرادی که دارای منافع خاصی به دولت هستند، اجازه اقامت صادر کند. هنگامی که اجازه اقامت اعطا شده است، فرد می تواند اعضای خانواده خود را به عنوان افراد وابسته مانند همسر یا یک کودک زیر 18 سال و به مجوز اقامت خود بپیوندد. اداره مهاجرت و گذرنامه در لیختن اشتاین، اجازه اقامت برای خارجی هایی که مایل به کار و زندگی در لیختن اشتاین هستند، مجوز اقامت صادر می کنند. فقط 89 مجوز اقامت در هر سال توسط دولت ارائه می شود. لطفا توجه داشته باشید که وکلای در لیختن اشتاین می توانند اطلاعات و راهنمایی های قانونی خود را در صورت نیاز به اجازه اقامت در لیختن اشتاینارائه دهند.

10- اقامت لیختن اشتاین از طریق کار چگونه دریافت میشود ؟

لیختن اشتاین مشاغل بیشتری نسبت به ساکنان خود دارد. بیش از نیمی از نیروی کار لیختن اشتاین از خارج از کشور می آیند. مشاغل صنعتی، خدمات مالی و تولیدی، کارگران ماهر و نیروی کار با استعداد را این کشور جذب میکند. شرکت های لیختن اشتاین به نیروهای کار ماهر شغل های جالب را با چشم اندازهای قوی برای آینده ارائه می دهند.پس از پیدا کردن شغل در لیختن اشتاین، سوال بعدی این است که چگونه برای هر مجوزی که ممکن است مورد نیاز است، باید درخواست شود. با توجه به ملیت شخص، مقررات مختلفی وجود دارد

11- مدارک لازم برای ویزای دانشجویی لیختن اشتاین کدامند ؟

 • فرم درخواست ویزا و چهار قطعه عکس اندازه عکس پاسپورت
 • نامه پذیرش:نامه پذیرش توسط موسسه آموزشی که در ان پذیرفته شده اید صادر میشود.این نشان میدهد که متقاضی در یک دوره تحصیلی در یک موسسه انتخاب شده است.
 • اثبات منابع مالی:متقاضیان باید مدارک مالی کافی برای حمایت از خودشان در زمان اقامت در کشور لیختن اشتاین را ارائه دهند
 • رسید پرداخت هزینه دانشگاه: این رسید نشان میدهد که شما هزینه دوره تحصیلی را به طور کامل پرداخت کرده اید
 • پوشش بیمه درمانی: شما باید بیمه پزشکی خصوصی داشته باشید و مدارک ثبت نام خود را برای اثبات ان ارایه دهید.
 • بازگشت/بلیط برگشت: در پایان تحصیلات شما باید به کشور خود یه هر کشوری که مقصد شماست برگردید
 • مدارک سفر: پاسپورت معتبر
 • مدارک داشتن مسکن: این مدارک نشان میدهد که شما برای زندگی در کشور لیختن اشتاین مسکن دارید
 • کپی گواهی تولد
 • زمان پردازش ویزا به طور کلی بین 6 تا 8 هفته است

اسکرول به بالا