071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در لیختن اشتاین

تحصیل در لیختن اشتاین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور لیختن اشتاین مانند تمام کشورها مهاجرین زیادی را از روش های گوناگون می پذیرد. روش های مختلفی برای اخذ ویزای لیختن اشتاین وجود دارد که یکی از آنها مهاجرت از طریق تحصیل است. این مقاله که به تلاش موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز تهیه شده است به بررسی و شرایط تحصیل در لیختن اشتاین می پردازد، شما می توانید جهت دریافت هرگونه اطلاعات با ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در لیختن اشتاین و اعزام دانشجو

لیختن اشتاین ششمین کشور کوچک جهان و چهارمین کشور کوچک اروپا با حدود 40.000 نفر جمعیت است.لیختن اشتاین بین اتریش و سویئس در قلب اروپا واقع شده است. این کشور آلمانی زبان به طور کامل توسط کوه های آلپ پوشیده شده است پس مقصد خوبی برای دانشجویان علاقه مند به ورزش های زمستانی مثل اسکی و اسنوبرد است. پاییتخت کشور لیختن اشتاین vaduz(واوج) است و به همراه شهر blazer (بلرز) در جنوب و شهر nendein (نن دین) در شمال، سه شهر اصلی لیختن اشتاین را تشکیل میدهند.

لیختن اشتاین با داشتن زیبایی های طبیعی، روستاهای جذاب، جنگل های سرسبز، ساکنان گرم و صمیمی تفریحات مختلف، بهترین مراکز خرید و رستوران ها رویایی برای دانشجویان پر ماجراست. این کشور با داشتن مساحت فقط 160 کیلومتر یکی از بالاترین استاندارهای زندگی در جهان را داراست و بهترین موسسات مالی در جهان را به خود اختصاص داده است که مقصدی محبوب برای کسب و کارهای بین المللی است. تعداد شرکتهای ثبت شده در این کشور از ساکنان آن بیشتر است.

استانداردهای بالای زندگی و هزینه کم تحصیل ترکیبی ایده ال برای دانشجویان بین الملل است. به طور مثال دانشگاه لیختن اشتاین با 800 دانشجو از 40 کشور مختلف یکی از بهترین سهمیه های استاد-دانشجویی را در اروپا دارد.لختن اشتاین کمترین میزان جرم و جنایت را بین کشورهای اروپایی دارد و یکی از امن ترین کشورهای جهان است. هر چند که این کشور جزء کشورهای اتحادیه اروپا نیست اما مدرک های ارائه شده توسط دانشگاه های لیختن اشتاین در سطح اروپا و جهان شناخته شده است.

دانشجویان در زمانی که در لیختن اشتاین تحصیل می کنند میتوانند به کشور های همسایه مثل سوئیس سفر کنند و و فرصت های بیشتری برای کشف محیط اطراف داشته باشند. در لیختن اشتاین چهار موسسه آموزشی وجود دارد که طیف وسیعی از دوره های تحصیلی را پوشش می دهند. تمام دانشجویان بین الملل به جز دانشجویان عضو شهروندی اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس برای تحصیل در سوئیس به ویزای دانشجویی نیاز دارند.

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های لیختن اشتاین

به طور کلی برای درخواست پذیرش در لیختن اشتاین دانشجویان میتوانند به صورت آنلاین یا به صورت کتبی فرم درخواست خود را تکمیل کنند. درخواست رسمی در زمانی که تمام مدارک مورد نیاز دانشگاه و فرم کامل ارسال شد، ثبت میشود. متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا /EEA وسوئیس در مهلت های مختلف می توانند درخواست دهند. اما دانشجویانی که برای ورود به کشور به ویزا نیاز دارند باید در موعد های مقرر درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های لیختن اشتاین

دانشجویان بین الملل در دوره های کارشناسی در31 مه، دوره کارشناسی ارشد برای ترم زمستان 31 مارس برای همه رشته های کارشناسی ارشد و برای ترم تابستان در31 اکتبرباید درخواست دهند. تمام مدارک موجود باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند. تمام متقاضیان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید ثابت کنند که هیچ وقت از تحصیل در یک رشته تحصیلی در دانشگاه دیگر اخراج نشده اند.

به منظور پذیرش در دوره کارشناسی برای تمام رشته ها متقاضیان باید مدرک تحصیلی دوره متوسطه و همچنین دانش کافی از زبان آلمانی داشته باشند.در مورد مدرک mature یا matura حرفه ای، باید بر اساس توافقنامه matura افراد خارجی بررسی و نوع مدرک درخواستی تعیین شود. برای پذیرش در یک دوره کارشناسی ارشد دانشجویان باید مدرک لیسانس در یک رشته مربوطه یا برنامه های معادل مدرک دانشگاهی که تکمیل کرده اند را ارائه دهند. همچنین نسبت به دوره مورد نظر باید الزامات زبان را نیز فراهم کنند. برای دوره دکتری دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد به همراه اثبات مهارت های زبان و مدارک پژوهشی خود را ارائه کنند.

شرایط پذیرش و تحصیل در لیختن اشتاین لیسانس و کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی در لیختن اشتاین به دانشجویانی داده میشود که تمام نیازهای درخواستی دانشگاه یا موسسه مربوطه را فراهم کنند. در این کشور دوره کارشناسی یک دوره 4ساله است که به طور خاص بر روی موضوعات اصلی تمرکز دارد. هر چهار موسسه آموزش عالی در لیختن اشتاین دوره های کارشناسی را ارائه می دهند. دانشجویان با استفاده از روش های یادگیری نو آورانه و تمرکز بر دانش و محتوای اموزشی مرتبط با آینده کاری حرفه ای در بازار کار آموزش می بینند.

در لیختن اشتاین دوره لیسانس اولین مدرک حرفه ای است که توسط موسسات آموزش عالی این کشور ارایه می شود. دانشگاه لیختن اشتاین به عنوان دانشگاه مطرح این کشوردوره های کارشنایی علوم معماری(bsc avcn)، لیسانس علوم مدیریت بازرگانی(bsc) لیسانس علوم سیستم های کسب و کار(bsc) را آرائه میدهد. در دوره کارشناسی حرفه ای دانشجویان ممکن است برای کار اموزی به منطقه اقتصادی اروپا سفر کنند. مقررات کارآموزی انعطاف پذیری برای دانشجویان ورود دارد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس:

 • شرایط کلی برای واجد شرایط بودن برای ورود به دانشگاه(matura,int.bacc,abitur,a-level)
 • دوره های انگلیسی: سطح matura (سطح زبان b2)
 • دوره های آلمانی: سطح زبان c1 برای متقاضیان ورود به دانشگاه های خارجی

افرادی که قصد دارند دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه های لیختن اشتاین بگذارنند باید تمام اطلاعات شخصی، اطلاعات مالی و مدارک تحصیلی را ارائه دهند. دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های لیختن اشتاین محدود است اما از استانداردهای بالا و کیفیت مطلوب برخوردار است و از تجهیزات پیشرفته ای برای اموزش استفاده می شود. کارشناسی ارشد در دانشگاه های لیختن اشتاین از شهرت خوبی در سرتا سر جهان برخوردار هستندو مدرک تحصیلی در سراسر اروپا شناخته شده است. با این حال برخی از این استثناها وجود دارد.

قبل از شروع تحصیلات همه چیز را دقت بررسی کنید. از دوره های کارشناسی ارشد معتبر در این کشور کارشناسی ارشد معماری، کارشناسی ارشد کار آفرینی،کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و کارشناسی ارشد مدیریت مالی است. بسته به دوره یا تخصص انتخابی شما ممکن است تست های دیگری مثل gmat, gre, یا lsat نیز لازم به ارائه باشد. بسته به الزامات دانشگاه ممکن است از شما مدارک بیشتری درخواست کنند. همچنین اثبات مهارت های زبان انگلیسی ممکن است از الزمات ورود به دوره باشد.به خاطر اینکه در یک دوره بین المللی تحصیل می کنید باید مدارک زبان خود را نیز ارایه دهید. مدارک زبان بین المللی شامل TOEFL، IELTS یا C1 می شود.

پذیرش و تحصیل در لیختن اشتاین دکتری

دوره های دکتری در لختن اشتاین دانشجویان را به سمت دنیای تحقیقات هدایت میکند. تحقیق به این معنا که باید به سوالاتی که هنوز پاسخ رضایت بخشی برای انها مشخص نشده است بپردازید. در دوره دکتری دانشجویان باید ثابت کنند که شایستگی پژوهش را دارند. در دانشگاه های لیختن اشتاین پژوهش های علمی (پایان نامه) میتواند بر روی فاکتور های تحقیقاتی که دانشگاه ارائه میدهد انجام شود.

پذیرش و تحصیل در لیختن اشتاین دکتری

دانشگاه لیختن اشتاین به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر این کشور تنها دو برنامه دکتری در اقتصاد کسب و کار و دکترای معماری و برنامه ریزی ارایه میکند.برای درخواست در دوره های دکتری دانشجویان باید یک مدرک کارشناسی ارشد یا یک مدرک علمی معادل ان از یک دانشگاه بین المللی معتبر داشته باشند. همچنین لازم است که یک استاد (ناظر دکتری) دانشجویان را تایبد کند. در صورت پذیرش باید منابع مالی شما تایید شود.در صورتی که هزینه دوره تحصیلی توسط دانشجو یا سایر منابع مالی تامین نمی شود به تاییدیه مالی نیز نیاز دارند. مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

 • مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم معادل ان یا مدارک تحصیلی تایید شده
 • گواهی یا مکمل دیپلم
 • اثبات مهارت های زبان مطابق با دستورالعمل های پدیرش
 • رزومه
 • نامه انگیزه تحصیلی
 • کپی پاسپورت

کالج ها و دانشگاه های معتبر و برتر لیختن اشتاین

دانشگاه ها و کالج های معتبر در لیختن اشتاین:

 • دانشگاه لیختن اشتاین
 • دانشگاه سلطنتی لیختن استاین
 • موسسه لیختن اشتاین
 • اکادمی بین المللی لیختن اشتاین

هزینه تحصیل در لیختن اشتاین

هزینه تحصیل در لیختن اشتاین شبیه خیلی از کشورهای اروپایی است. بسته به نوع دانشگاه، دوره تحصیلی، مدت زمان تحصیل، برنامه های دانشجویی و یا اینکه شهروند لیختن اشتاین هستید یا دانشجوی بین الملل هزینه های تحصیل متفاوت است. هزینه های تحصیلی در هر سال تحصیلی به طور کلی 4.946 فرانک سوئیس (4000 دلار تا 5.133 دلار) بیشتر نمی شود. هزینه تحصیل در هر ترم برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا/EEA و شهروندان سوئیسی 950 فرانک و برای دیگر دانشجویان بین الملل 1.250 فرانک است.

هزینه تحصیل در لیختن اشتاین

 دانشجویان بین المللی که دوره های تحصیلی در لیختن اشتاین را میگذرانند در محل های ارائه شده توسط دانشگاه زندگی میکنند. با این حال اگر دانشجویان قصد رفتن به مکان های خصوصی را دارند دانشگاه های این کشور در این زمینه به دانشجویان مشاوره هایی ارائه میکنند. متوسط اجاره در هر ماه برای یک اپارتمان مناسب یک خوابه کمتر از 800 فرانک سوئیس است هزینه های دیگر مثل اینترنت 50 فرانک،هزینه آب و برق 560 فرانک، هزینه تلفن و موبایل 50 فرانک، هزینه غذا 350 فرانک، هزینه های درمان 100 فرانک، هزینه لباس و لباسشویی 90 فرانک و اوقات فراغت 850 فرانک به آن اضافه می شود.

بورسیه تحصیل در لیختن اشتاین

بورسیه تحصیلی هنری خارج از کشورHKAD، این بورس تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد در زمینه های هنر، سیاست و مدیریت هنر، تعمیریا بازاریابی ارتباطات، تحقیق و تحلیل، توسعه و کار آفرینی ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی برای تمامی متقاضیان بین المللی است. بورسیه تحصیلی POGO-SCORE برای کشورهای در حال توسعه، این بورسیه تحصیلی برای کشورهای در حال توسعه در سال 2018 است و برای کمک هزینه سفر در خصوص طرح های جهانی برای مشاهدات اقیانوس ها ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی توسط کمیته علمی تحقیقات قطب جنوب(SCAR) ارائه شده است.

بورسیه تحصیلی یادبود RITCHIE-JENNIGNS، این بورسیه تحصیلی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های حسابداری، مدیریت کسب و کار، امور مالی یا عدالت کیفری است. این بورسیه تحصیلی توسط انجمن متقاضیان خبرگان (ACFC) ارائه شده است. این بورسیه تحصیلی برای تمام ملیت هاست. بورسیه تحصیلی NWO RUBICAN، این بورسیه تحصیلی برای دوره دکتری در هر زمینه تحصیلی است و برای محققان در موسسات تحقیقاتی ارائه می شود. این بورسیه تحصیلی توسط سازمان تحقیقات علمی(NWO) ارایه می شود.

بورسیه تحصیلی MOMEN IRANIAN، این بورسیه تحصیلی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتردر تمام زمینه های تحصیلی است. این بورس تحصیلی توسط بنیاد مومنی ارائه می شود و برای متقاصیانی است که تابعیت ایران را بدون در نظر گرفتن تابعیت یا کشور اقامت دارند در نظر دارد. برای اطلاع از راه های اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد هم کلام شوید تا شما عزیزان را به صورت کامل راهنمایی کنند.

سوالات متداول در مورد تحصیل در لیختن اشتاین

1- فرم درخواست دانشگاه های لیختن اشتاین را به چه صورت تهیه کنم؟

برای درخواست پذیرش در لیختن اشتاین دانشجویان میتوانند به صورت آنلاین یا به صورت کتبی فرم درخواست خود را تکمیل کنند. درخواست رسمی در زمانی که تمام مدارک مورد نیاز دانشگاه و فرم کامل ارسال شد، ثبت میشود.

2- برای دوره های کارشناسی دانشگاه های لیختن اشتاین در چه تاریخی می توان درخواست داد؟

در31 مه

3- برای دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های لیختن اشتاین در چه تاریخی می توان درخواست داد؟

برای ترم زمستان 31 مارس برای همه رشته های کارشناسی ارشد و برای ترم تابستان در31 اکتبرباید درخواست دهند.

4- برای تحصیل در لیختن اشتاین مدارکم را به چه زبانی ترجمه کنم؟

تمام مدارک موجود باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند.

5- آیا افرادی که از دانشگاه کشور خود اخراج شده اند می توانند پذیرش دانشگاه های لیختن اشتاین را بگیرند؟

تمام متقاضیان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید ثابت کنند که هیچ وقت از تحصیل در یک رشته تحصیلی در دانشگاه دیگر اخراج نشده اند.

6- با چه مدرک تحصیلی می توان دردوره کارشناسی دانشگاه های لیختن اشتاین شرکت کرد؟

برای تمام رشته ها متقاضیان باید مدرک تحصیلی دوره متوسطه و همچنین دانش کافی از زبان آلمانی داشته باشند.

7- با چه مدرک تحصیلی می توان دردوره کارشناسی ارشد دانشگاه های لیختن اشتاین شرکت کرد؟

برای پذیرش در یک دوره کارشناسی ارشد دانشجویان باید مدرک لیسانس در یک رشته مربوطه یا برنامه های معادل مدرک دانشگاهی که تکمیل کرده اند را ارائه دهند. همچنین نسبت به دوره مورد نظر باید الزامات زبان را نیز فراهم کنند.

8- با چه مدرک تحصیلی می توان دردوره دکترا دانشگاه های لیختن اشتاین شرکت کرد؟

برای دوره دکتری دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد به همراه اثبات مهارت های زبان و مدارک پژوهشی خود را ارائه کنند.

9- دوره کارشناسی در لیختن اشتاین چند سال طول می کشد؟

یک دوره 4ساله است

10- زبان انگلیسی برای تحصیل در لیختن اشتاین در چه سطحی باید باشد؟

سطح matura (سطح زبان b2)

11- دوره های کارشناسی ارشد معتبر در لیختن اشتاین کدامند؟

کارشناسی ارشد معماری، کارشناسی ارشد کار آفرینی،کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و کارشناسی ارشد مدیریت مالی است.

اسکرول به بالا