071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

جاذبه های بی نظیر کشور زیبای اسپانیا در جنوب غربی اروپا، بیشتر از جشن ها و کارناوال های رنگارنگ و شاد، رقص زیبای فلامینگوهای خوش رنگ و گاوبازی های هیجان انگیز است. این کشور که بالاترین میزان امید به زندگی را در کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از آن خود کرده است؛ به عنوان بنیانگذار رنسانس علمی در قاره اروپا و سومین مقصد گردشگران در جهان شناخته شده است. قاره آمریکا را دریانوردان اسپانیایی کشف و تسخیر کردند. مسلمانان نیز زمانی اسپانیا را فتح کرده و نام اندلس بر آن نهادند. از همه این ویژگی های منحصر به فرد که بگذریم، از مزایای اقامت این کشور اروپایی نمی توانیم به سادگی عبور کنیم. بر همین اساس مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در این مقاله به شرح چگونگی روش های اخذ اقامت این کشور می پردازند. در این مقاله می خوانید:

 • مزایای اقامت اسپانیا
 • اقامت اسپانیا از طریق ازدواج
 • اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا اقامت غیر کاری
 • اقامت اسپانیا از طریق کار و تخصص
 • اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

مزایای اقامت اسپانیا

هزینه کم زندگی در اسپانیا یک عظمت بزرگ است. هزینه های زندگی در اسپانیا برای شیوه های زندگی بسیار کم است، البته، بستگی به میزان صرفه جویی شما دارد. اگر در منزل زیاد هزینه کنید، می توانید مکان های زیادی برای صرف پول در اسپانیا پیدا کنید. در مادرید، سویا و مالاگا مواد غذایی ارزان قیمت وجود دارد و گزینه های زیادی برای استفاده وجود دارد. این قطعا در کوستال دل نیست که در آن غذای ارزان و نوشیدنی بسیار یافت می شود.

مزایای کلی زندگی در اسپانیا توانایی داشتن یک زندگی عالی در بودجه بسیار کم است، نه فقط به این دلیل که همه چیز ارزان تر است اما به این دلیل که بهترین چیزها در زندگی در اسپانیا بدون هیچ هزینه ای در دسترس هستند. آفتاب، سواحل، هوای تازه، مردم شاد، شراب و قهوه را می توان با پول بسیار کم مورد استفاده قرار داد. به شما توصیه می شود که در سه ماه اول پس از ورود به اسپانیا، ثبت نام کنید.

مزایای اقامت اسپانیا
مزایای اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

مفهوم “شهروندی از طریق ازدواج” در اسپانیا وجود ندارد. ممکن است شهروندی اسپانیا را از طریق یکی از پنج راه زیر به دست آورید: تولد، ملیت توسط پادشاه یا حکم حکومتی و روند اعطای تابعیت بر اساس یک مجوز اقامت قبلی “nacionalidad por residenceencia” نامیده می شود، که در مورد شهروندی اسپانیا از طریق ازدواج امکان پذیر است. لطفا در نظر داشته باشید که یک سال از تاریخ مجوز اخذ اقامت اسپانیا بر اساس ازدواج محاسبه می شود، و نه از تاریخ ازدواج. در زمانی که اسناد برای ملیت را ارائه می دهید، ممکن است به طور جداگانه زندگی نکنید یا از نظر قانونی طلاق گرفته یا جدا شده باشید. این بدان معنی است که حتی اگر زن و شوهر به طور قانونی ازدواج کنند، زندگی به طور جداگانه می تواند زمینه لغو پرونده های ملیت را داشته باشد.

برای واجد شرایط بودن برای تابعیت اسپانیا پس از ازدواج، شما باید از طریق ازدواج مجوز اقامت داشته باشید و برای یک سال با هم زندگی کنید. علاوه بر این، مهم است که ثبت نام مشترک (empadronamiento) با یک همسر داشته باشید، منابع درآمدی خود را گزارش دهید، در کنسولگری کشور خود ثبت نام کنید، سوابق جنائی قبلی نداشته باشید و در جامعه اسپانیایی ادغام شوید. مدارک مورد نیاز به قرار زیر می باشد:

 • درخواست برای تابعیت اسپانیا
 • اجازه اقامت
 • گذرنامه بین المللی
 • سند empadronamiento
 • گواهی قانونی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد همسر
 • گواهی تولد کودکان (مشترک یا از ازدواج قبلی)
 • گواهی ثبت نام در کنسولگری کشور مبدا
 • گواهی رفتار مناسب
 • فرم تأییدیه مالی

 

 • مهاجرت به آلمان

   مهاجرت به آلمان

  قرارداد کاری

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا اقامت غیر کاری

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا دارید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگان تان دارید، می توانید برای ویزای اقامت Non-lucrative درخواست دهید. این ویزا شما را مجاز به کار در اسپانیا نمی کند. شما باید درآمد حداقل 25560 € در سال داشته باشید، به علاوه 6،390 € برای هر عضو خانواده. درآمد ممکن است از طریق سرمایه گذاری، مقرری سالیانه، درآمد و سایر منابع مالی حاصل شود. ویزای صادر شده دارای اعتبار سه ماه و پانزده روز، با مالتیپل اینتری و 90 روز اقامت در اسپانیا است. ظرف مدت یک ماه از زمان ورود به اسپانیا، شما باید برای اجازه اقامت و یک کارت شناسایی ملی خارجی درخواست دهید.

مجوز اقامت معمولا برای مدت 2 سال صادر می شود و قابل تجدیدنظر است، به شرطی که هنوز هم شرایط مالی کافی را دارید و هر سال حداقل 183 روز در اسپانیا زندگی می کنید. پس از گذراندن 5 سال اقامت موقت، شما برای اقامت دائم واجد شرایط هستید. اقامت دائم به شما این امکان را می دهد که بطور نامحدود در اسپانیا کار و زندگی کنید. پس از 10 سال اقامت قانونی (موقت یا دائمی) ممکن است واجد شرایط حق تابعیت شوید. برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی، شما ملزم هستید که ملیت قبلی خود را رها کنید، ثبات مالی داشته باشید، هیچ سابقه کیفری، مصاحبه ای داشته باشید و در آن سطح تحصیلات خود را در جامعه اسپانیا ثابت کنید، مثلا دانش زبان اسپانیایی، فرهنگ، ارزش ها و مشارکت در فعالیت های اجتماعی اسپانیایی.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار و تخصص

بعضی از ملیت ها نیاز به ویزای کاری اسپانیایی دارند که به طور قانونی در اسپانیا زندگی و کار می کنند. تعدادی از انواع مجوز کار اسپانیایی، و همچنین معافیت ها، بسته به وضعیت کاری شما در اسپانیا وجود دارد. مجوز کار اسپانیایی به طور مستقیم با وضعیت اقامت شما در اسپانیا ارتباط دارد و در بیشتر موارد، قبل از اینکه شما بتوانید درخواست اجازه اقامت در اسپانیا را بدهید باید در یک سمت شغلی در اسپانیا مشغول به کار باشید. اگر شما عضو شهروندی اتحادیه اروپا یا سوئیس هستید، می توانید بدون محدودیت در اسپانیا زندگی کنید و کار کنید، به استثنای کروات هایی که مجوز لازم را تا 30 ژوئن 2020 دریافت خواهند کرد.

اکثر شهروندان غیر اتحادیه اروپا مجوز کار برای زندگی و کار در اسپانیا را خواهند داشت، اگر چه برخی از استثنائات وجود دارد مانند دانشگاهیان یا دانشمندانی که در پروژه های خاص کار می کنند و یا خانواده های نزدیک که عضو خانواده می شوند و در اسپانیا برای یک سال کار می کنند.اگر شما به عنوان یک کارمند در اسپانیا استخدام شده اید، باید مجوز کار را دریافت کنید. پس از اینکه شما مشغول به کار شدید، کارفرمای شما باید برای اجازه کار درخواست کند که در اسپانیا کار قانونی کنید. سفارت به اداره منطقه ای اطلاع می دهد که درخواست شما در اداره کار در حال پردازش می باشد. برای پردازش یک درخواست مجوز کار می تواند تا هشت ماه طول بکشد.مجوز کار برای یک سال معتبر است.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل
اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اگر می خواهید در طولانی مدت یا حتی به طور دائم در اسپانیا زندگی کنید، باید برای شرایط اقامت دائم اسپانیا درخواست کنید. پس از پنج سال زندگی در اسپانیا می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید و بعد از 10 سال می توانید برای ملیت اسپانیا درخواست دهید، ویزای دانشجویی برای دانشجویانی که قصد گرفتن ویزای اسپانیا را دارند. در اسپانیا برای 3 سال یا بیشتر در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرده باشید. شما باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید که حداقل 1 سال معتبر باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیلات دانشگاهی در اسپانیا سرپرستی می شوند و اغلب مشغول کار در آنجا هستند.

اکثر دانشجویان کالج اسپانیا در صنایع مشغول به کار هستند که نیازی به تجربه و تخصص زیادی ندارند. اگر از کشور دیگری می آیید، باید از کنسولگری اسپانیا در کشوری که در آن اقامت دارید، اجازه تحصیل در اسپانیا و کار دریافت کنید. شما همچنین باید در صورت تمایل برای اقامت یک دوره بیش از 90 روز (که اکثر دانش آموزان آن را داشته باشید) یک ویزای اقامت داشته باشید. ممکن است کارآموزی برای کار در اسپانیا به عنوان یک دانشجو نیز معرفی شود.

سوالات متداول مهاجرت و اقامت اسپانیا

 1. مزایای زندگی در کشور اسپانیا چیست؟
  مزایای کلی زندگی در اسپانیا توانایی داشتن یک زندگی عالی با بودجه بسیار کم است، نه فقط به این دلیل که همه چیز ارزان تر است، به این دلیل که بهترین چیزهای زندگی در اسپانیا بدون هیچ هزینه ای در دسترس هستند، آفتاب، سواحل، هوای تازه، مردم شاد و قهوه.
 2. به منظور اخذ تابعیت اسپانیا پس از ازدواج، چه شرایطی لازم است؟
  برای واجد شرایط بودن برای تابعیت اسپانیا پس از ازدواج، شما باید از طریق ازدواج مجوز اقامت داشته باشید و برای یک سال با هم زندگی کنید.
 3. مدارک لازم به منظور اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج را نام ببرید؟
  درخواست برای تابعیت اسپانیا، اجازه اقامت، گذرنامه بین المللی، سند empadronamiento، گواهی قانونی تولد، گواهی ازدواج، گواهی تولد همسر، گواهی تولد کودکان (مشترک یا از ازدواج قبلی)، گواهی ثبت نام در کنسولگری کشور مبدا، گواهی رفتار مناسب، فرم تأییدیه مالی.
 4. شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را توضیح دهید؟
  اگر قصد مهاجرت به اسپانیا دارید و درآمد کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید، می توانید برای ویزای اقامت Non-lucrative درخواست دهید. این ویزا شما را مجاز به کار در اسپانیا نمی کند. شما باید سالانه حداقل درآمد 25560 € و در حدود 6،390 € برای هر عضو خانواده داشته باشید.
 5. مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟
  به شرطی که شرایط مالی کافی داشته باشید و هر سال حداقل 183 روز در اسپانیا زندگی کنید، پس از گذراندن 5 سال اقامت موقت، شما برای اقامت دائم واجد شرایط هستید.
 6. شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل چیست؟
  باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند که حداقل 1 سال معتبر باشد.
 7. مزایای اخذ شهروندی و تابعیت کشور اسپانیا چیست؟
  در این کشور شما دارای حقوقی مشابه با شهروندان اسپانیا خواهید بود و همچنین به عنوان شهروند اتحادیه اروپا می توانید در سراسر اتحادیه اروپا رفت و آمد کنید. همچنین می توانید در انتخابات اروپا نیز رأی دهید.
 8. مدارک لازم به منظور اخذ اقامت دائم اسپانیا را نام ببرید؟
  پاسپورت معتبر، اثبات اقامت قانونی در اسپانیا (قرارداد اجاره خانه طولانی مدت)، عدم سو سابقه جنایی صادر شده توسط مقامات مسئول در کشور متقاضی، گواهی پزشکی.
 9. شرایط دریافت ملیت اسپانیا چیست؟
  پس از 10 سال اقامت در اسپانیا، می توانید برای ملیت اسپانیا درخواست کنید.
 10. وضعیت کار دانشجویان در کشور اسپانیا چگونه است؟
  اکثر دانشجویان کالج اسپانیا در صنایع مشغول به کار هستند که نیازی به تجربه و تخصص زیادی ندارند. اگر اهل کشور دیگری هستید، باید از کنسولگری اسپانیا در کشوری که در آن اقامت دارید، اجازه تحصیل و کار را همزمان دریافت کنید.
 11. شرایط اخذ مجوز کار توسط کارفرما در اسپانیا چیست؟
  اگر به عنوان یک کارمند در اسپانیا استخدام شده اید، باید مجوز کار را دریافت کنید. پس از این که مشغول به کار شدید، کارفرمای شما باید برای اجازه کار قانونی در اسپانیا درخواست دهد.

اگر این چیزی است که شما علاقه مند به آن هستید باید با انجمن دانشجویان بین المللی برای اقتصاد و بازرگانی تماس بگیرید. شما باید بیشتر از شرکت های موجود در داخل کشور زبان اسپانیایی صحبت کنید. پیدا کردن یک کار در اسپانیا بیشتر کارهایی که برای دانش آموزان کالج در اسپانیا انجام می شود، فصلی است، به این معنی که فقط ماه های خاصی از سال وجود دارد که می توانید کار کنید. البته که هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با هزینه زندگی در کانادا و یا سایر کشور ها قابل مقایسه نیست، اما برای دریافت اطلاعات کامل شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید.