071-91009294  | 021-88724227  |

لیست وکیل(دفاتر مهاجرتی معتبر) در شیراز و تهران و اصفهان؛مشاوره رایگان اعزام دانشجو!

دفتر مهاجرتی معتبر در شیراز

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه مهاجرت به یکی از دغدغه های افراد برای آینده خانواده ها و یا فرزندان ایشان تبدیل شده است انتخاب یک دفتر مهاجرتی معتبر برای سپردن امور اقامت و سایر موارد مشابه نیز با توجه به حساسیت بسیار زیاد این بحث بسیار دشوار شده است. ما در این مطلب سعی خواهیم کرد نکاتی را راجع به دفاتر مختلف مهاجرتی برای شما ارایه کنیم که در انتخاب شما کمکی هر چند کوچک کرده باشیم.

بهترین شرکت یا دفتر مهاجرتی در تهران و شیراز

از نکات مهمی که شاید جالب باشد اطلاع داشته باشید این است که اصولا در کشور ما ایران مجوزی و یا گواهینامه ای و یا درسی در دانشگاه در قالب مهاجرت وجود ندارد یعنی افرادی که خود را وکیل مهاجرت می نامند اصولا هیچ مجوزی از ارگان یا مرکز خاصی دریافت نکرده اند و صرفا با توجه به نوع حرفه خود این نام را برای خود انتخاب کرده اند. بر خلاف کشورهای مهاجرپذیری مثل کانادا استرالیا و غیره که اصلا در دانشگاه یا کالج ها دروسی درباره مهاجرت تدریس می شود و گواهینامه هایی در قالب وکیل مهاجرت تعریف می شود در ایران چنین چیزی وجود ندارد.

در ایران دفاتر مهاجرتی در قالب های دفاتر اعزام دانشجو به خارج دفاتر کاریابی خارجی و همچنین موسسات حقوقی فعالیت می کنند. بالطبع حوزه فعالیتی دفاتر اعزام دانشجو یا کاریابی با توجه به نوع فعالیت و اختیارات آنها محدود است ولی موسسات حقوقی با توجه به همکاری با وکلای دادگستری یا قوه قضاییه می توانند دامنه فعالیت گسترده تری را داشته باشند.

دفتر مهاجرتی معتبر در شیراز

انتخاب دفتر مهاجرتی معتبر در تهران و شیراز

با توجه به کثرت دفتر مهاجرتی در شهر های بزرگ مثل تهران وشیراز و اصفهان، با دفاتری مشاوره نمایید که دارای مجوز (اعزام دانشجو یا کاریابی خارجی و یا موسسات حقوقی) هستند، نکته قابل بررسی این است که از الزامات یک دفتر معتبر مهاجرتی اطلاع از قوانین کشورها و قوانین اخذ اقامت می باشد. بعضاً متاسفانه مشاهده می شود که با توجه به عدم اطلاع کافی دفاتر مهاجرتی در  شهر های مختلف، افراد را به روش های غیر قانونی مثل پناهندگی و مهاجرت از طریق قاجاقچی ترغیت می نمایند و معمولاً افراد ناخودآگاه گرفتار مشکلاتی می شوند. ما در این وب سایت سعی نموده ایم روش های مهاجرت قانونی را ارائه دهیم، قطعاً برای افراد در سنین و مدرک تحصیل متفاوت روش های بسیار مناسب و قانونی مهاجرت وجود دارد و افراد هیچ نیازی به توسل به روش های مهاجرت غیر قانونی و غیره نیست.

دفاتر اعزام دانشجو مورد تایید وزارت علوم(و بهداشت) در ایران

در لیست وزارت علوم که معمولا ماهانه بروزرسانی می شود معمولا نام ۵-۶ موسسه در شیراز و اصفهان وجود دارد اما با بررسی دقیق متوجه خواهید شد که فقط چند مورد از این موارد فعال هستند و مابقی فعالیت چندانی ندارند،البته در لیست وزارت علوم دفاتر دیگری در شهر های دیگر از جمله تهران وجود دارد که میتوانید این لیست را در سایت وزارت علوم دانلود کنید لسیت را در سایت وزارت عل. نکته قابل عرض دیگر این که همه امور اعزام دانشجو یا اخذ پذیرش تحصیلی و یا مهاجرت تحصیلی در یک قالب قرار می گیرند و عملا تفاوتی بین این ها وجود ندارد. نکته دیگر این که بر خلاف تصور بسیاری از افراد تفاوت چندانی بین اقدام از طریق موسسات اعزام دانشجو و سایر دفاتر مهاجرتی از لحاظ انجام کار وجود ندارد و عملا چنانچه موسسه اعزام دانشجوی قوی ای نباشد به تناسب همان دفتر مهاجرتی ضعیف عمل می کند و بارها مشاهده شده که یک دفتر غیر اعزام دانشجو خدمات بهتری را به متقاضیان ارایه داده است و البته این مورد قابل تعمیم برای همه دفاتر نیست.

لازم به ذکر است طبق مجوزی که وزارت علوم به این موسسات می دهد موسسات اعزام دانشجو حق فعالیت فقط حداکثر برای ۲ یا ۳ کشور که از طرف وزارت علوم مشخص شده است را دارند و اجازه مشاوره در امور مهاجرت غیر تحصیلی را تحت هیچ شرایطی ندارند.

سایت وزارت علوم :

www.msrt.ir

دفاتر کاریابی خارجی یا مهاجرت کاری در ایران

مرکز صدور مجوز دفاتر کاریابی خارجی همانطور که از اسم شان مشخص نیست اداره کار و وزارت کار و رفاه اجتماعی می باشد. این موسسات در زمینه اخذ ویزاهای کاری و کاریابی خارجی اقدام می کنند و حوزه فعالیت مهاجرتی این موسسات نیز محدود به ویزاهای کاری و کاریابی خارجی است. در شیراز تعدادی شرکت موفق به اخذ مجوز از اداره کار شده اند ولی با بررسی دقیق تر این شرکت ها متوجه خواهید شد که فقط چند مورد اینها به صورت جدی مشغول به فعالیت هستند. از مزایای کار با این دفاتر این است که زیر نظر اداره کار فعالیت می کنند و بازرس های این نهاد معمولا به اینها سر زده و مسایل و مشکلات را بررسی می کنند.

فعالیت شرکت های مهاجرتی خارجی در تهران و شیراز و اصفهان

نکته دیگری که در زمینه موسسات یا شرکت های مهاجرتی باید مدنظر داشته باشید فعالیت شرکت های خارجی در ایران است. همانطور که مستحضر هستید شرکت ها یا وکلای خارجی با داشتن مجوز فعالیت در کشور خود اجازه کار در کشور دیگر را ندارند به عنوان مثال یک وکیل مهاجرتی در کانادا که از دولت کانادا اقدام به اخذ مجوز مشاوره مهاجرت گرفته نمی تواند با همان مجوز در ایران شروع به فعالیت کند و چنانچه قصد فعالیت در ایران را دارد می بایست حتما از نهادی در ایران مجوز اخذ کند. این نکته را نیز در انتخاب یک شرکت مهاجرتی مد نظر داشته باشید که یک شخص یا شرکت با صرف ارایه مدارک و اسناد فعالیت در کشور مطبوع خود نمی تواند اعتماد شما را جلب کند و البته که کار کردن با این شرکت ها و اشخاص با توجه به این که هیچ جایی در ایران ندارند می تواند برای شما ریسک زیادی داشته باشد.

نظرات افراد درباره شرکت ها و موسسات مهاجرتی

نکته جالب در حوزه فعالیت شرکت ها و دفاتر مهاجرتی این است که شما ممکن است از شخصی راجع به یک دفتر مهاجرتی تعریف های بسیار خوبی بشنوید و دقیقا در همان زمان از یک شخص دیگر نکات منفی زیادی درباره همان دفتر مهاجرتی به گوش شما برسد! به نظر شما علت چیست؟! در واقع پاسخ به این سوال مولفه ها و نکات زیادی دارد یکی از علل می تواند حساسیت بسیار زیاد افراد راجع به آینده خود یا فرزندان باشد طوری که کوچک ترین چیزی که از یک دفتر می بینند آن را بسیار بزرگ تلقی کرده و سبب بروز نگرانی برای آن ها شده طوری که ترجیح می دهند کل پروسه مهاجرتی خود را کنسل کنند. نکته دیگر مشکلات و برخورد سفارت های مختلف با ایرانی است که ارتباط چندانی هم به دفاتر مهاجرتی ندارد به عنوان مثال سفارتی در ماهی به خوبی با پرونده ها برخورد می کند و جواب خوبی از نظر ویزا دریافت می شود و همان سفارت ماه دیگر ترجیح می دهد که ویزاهای افراد را ریجکت کند که همین ریجکتی که شاید هیچ کوتاهی از سمت دفتر مهاجرتی نباشد سبب بروز ناراحتی و دلگیری از موسسه مذکور شود.

پس بنابراین برای انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر نمی توان چندان به نظرات افراد دقت کرد چون واقعا نظر افراد مختلف قابل ارزیابی دقیق نیست و بهتر است رزومه موسسه یا سابقه ی فعالیت شرکت مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهید.

نکته دیگر این است که برخی افراد اصلا نظر مساعدی نسبت به موسسات مهاجرتی ندارند و ترجیح می دهند خود نسبت به انجام امور مهاجرتی خود اقدام کنند که به نظر ما نیز چنانچه شخصی توانایی و تجربه لازم در این زمینه را دارد هیچ نیازی به کار با موسسات مهاجرتی یا اعزام دانشجو نیست. البته برای این موارد سعی کنید احتیاط های لازم را داشته باشید چرا که یک مهر منفی از هر سفارتی می تواند طبعات زیادی برای شما داشته باشد.

از جمله دفاتر حقوقی مهاجرتی معتبر در تهران و شیراز میتوان به موسسه مهاجرین مهر گستر میرداماد اشاره کرد؛

شما میتوانید با شماره های مشخص شده در وبسایت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امید است این مطلب هر چند کوتاه توانسته باشد پاسخگوی سوالات شما باشد. این مقاله به کوشش همکاران در موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد تهیه و منتشر شده است.

سوالات متداول در مورد لیست وکیل(دفاتر مهاجرتی معتبر) در شیراز و تهران و اصفهان

1- آیا مجوز و یا درسی در دانشگاه تحت عنوان مهاجرت ارائه می شود؟

خیر, در کشور ما ایران مجوزی و یا گواهینامه ای و یا درسی در دانشگاه در قالب مهاجرت وجود ندارد یعنی افرادی که خود را وکیل مهاجرت می نامند اصولا هیچ مجوزی از ارگان یا مرکز خاصی دریافت نکرده اند.

2- آیا در کشوری به جز ایران گواهینامه و یا درسی در دانشگاه تحت عنوان مهاجرت ارائه می شود؟

بله, کشورهای مهاجرپذیری مثل کانادا استرالیا و غیره در دانشگاه یا کالج ها دروسی درباره مهاجرت تدریس می شود و گواهینامه هایی در قالب وکیل مهاجرت تعریف می شود که در ایران چنین چیزی وجود ندارد.

3- عناوین دفاتر مهاجرتی در ایران چیست؟

در ایران دفاتر مهاجرتی در قالب های دفاتر اعزام دانشجو به خارج, دفاتر کاریابی خارجی و همچنین موسسات حقوقی فعالیت می کنند.

4- آیا فعالیت دفاتر اعزام دانشجو و دفاتر کاریابی در ایران محدود می باشد؟

بله, حوزه فعالیتی دفاتر اعزام دانشجو یا کاریابی با توجه به نوع فعالیت و اختیارات آنها محدود است.

5- آیا فعالیت موسسات حقوقی در ایران محدود می باشد؟

خیر, موسسات حقوقی با توجه به همکاری با وکلای دادگستری یا قوه قضاییه می توانند دامنه فعالیت گسترده تری را داشته باشند.

6- خصوصیت مهم یک دفتر مهاجرتی در شهرهای مختلف ایران چیست؟

دارای مجوز (اعزام دانشجو یا کاریابی خارجی و یا موسسات حقوقی) باشد.

7- محدوده فعالیت موسسات اعزام دانشجو چگونه است؟

طبق مجوزی که وزارت علوم به این موسسات می دهد موسسات اعزام دانشجو حق فعالیت فقط حداکثر برای ۲ یا ۳ کشور را دارند.

8- سایت رسمی وزارت علوم چیست؟

www.msrt.ir

9- محدوده فعالیت دفاتر کاریابی خارجی چگونه است؟

حوزه فعالیت مهاجرتی این موسسات محدود به ویزاهای کاری و کاریابی خارجی است.

10- محدوده فعالیت شرکت ها یا وکلای خارجی چگونه است؟

شرکت ها یا وکلای خارجی با داشتن مجوز فعالیت در کشور خود اجازه کار در کشور دیگر را ندارند. و چنانچه قصد فعالیت در ایران را دارند می بایست حتما از نهادی در ایران مجوز اخذ کنند.

11- خصوصیت قابل توجه یک شرکت مهاجرتی خارجی چیست؟

یک شخص یا شرکت با صرف ارایه مدارک و اسناد فعالیت در کشور مطبوع خود نمی تواند اعتماد شما را جلب کند و البته که کار کردن با این شرکت ها و اشخاص با توجه به این که هیچ جایی در ایران ندارند می تواند برای شما ریسک زیادی داشته باشد.

نظرات کاربران

 • توسط zahra
  تاریخ: اسفند 17, 1396
  نفر
  نفر

  با سلام
  من لیسانس معماری از دانشگاه دولتی با معدل 14 و در حال حاضر ترم 3 رشته طراحی شهری از دانشگاه آزاد هستم. شهریور سال آینده دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم. تا اینجا که معدلم 18.90 بوده. مدرک زبان هم ندارم.
  من اگه بخوام در رشته ی گریم سینمایی ادامه تحصیل بدم و ترجیحا بورسیه بشم باید چیکار کنم؟ جایی هم میخوام که هزینه بالایی نداشته باشه. لطفا منو راهنمایی کنید که اقدامات لازم انجام بدم و اگه کلاسی نیاز هست رو برم .
  با تشکر.

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 20, 1396
   نفر
   نفر

   با سلام
   اگر قصد استفاده از بورسیه تحصیلی داشته باشید، در ایتالیا می توانید از بورسیه مقاطع مختلف استفاده نمایید.

 • توسط Iman hoseinnejad
  تاریخ: خرداد 28, 1397
  نفر
  نفر

  سلام
  من متاهلم اگر بخوام مهاجرت کنم برای کار و تحصیل باید چکار کنم؟سرمایه ای هم ندارم حالا باید چکار کنم و کدوم کشور برم ؟؟من توی این بحث ها نبودم و چیزی نمیدونم لطفا راهنمایی ام کنید؟؟؟
  منتظر جوابتان هستم

  • توسط مشاور
   تاریخ: خرداد 29, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت خوش
   برای تمام روش های مهاجرت قطعا به سرمایه نیاز است.در برخی روش ها این هزینه ها کمتر است.
   شما باید ابتدا در مورد روش ها، در سایت مطالعه فرمایید.عموم روش ها عبارتند از: سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری، شرکت در دوره زبان، خرید ملک و ثبت شرکت در کشور مقصد؛ که هر کدام از این روش ها، در هر کشور شرایط متفاوتی دارد.

 • توسط mahmoud bahrii
  تاریخ: دی 22, 1397
  نفر
  نفر

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده فارغ التحصیل دانشگاه ازاد با معدل17:19 از رشته عمران هستم
  در حال حاضر هم ترم یک دامشگاه سراسری در رشته عمران سازه های هیدرولیکی هستم و خواستم برای کشورهای اروپایی اقدام کنم کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.09164295786خیلی فوری هست

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 25, 1397
   نفر
   نفر

   سلام وقت بخير دوست عزيز برای درخواست پذيرش در كشورهای اروپايی بسته به شرايط تحصيلی كشور مربوطه، ارائه مدرك زبان و رزومه ی تحصيلی شما حائز اهميت است.

 • توسط raha
  تاریخ: دی 23, 1397
  نفر
  نفر

  سلام من فارق التحصیل لیسانس رشته مرمت هستم اما شغلم طراحی لباس هست (عروس،) بالای 900 ساعت دوره های خیاطی فنی و حرفه ای گذراندم ولی مدرکی با عنوان طراح لباس ندارم، پورتفولیو خوبی دارم و با برندای خوبی کار کردم، سه سال سابقه کار دارم، آیا میتونم در رشته طراحی لباس برای مستر اقدام کنم؟ برای بورسیه هنر یا طراحی لباس استرالیا ؟ برادرم ساکن ملبورن هست، زبانم هم عالیه دبستانم رو در انگلستان تمام کردم و قابلیت گرفتن نمره 8 آیلتس رو دارم. (دیپلم گرافیک دارم و کاردانی هم گرافیک خوندم)

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 25, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام خدمت شما
   بله جهت مستر می توانید اقدام کنید، اما جهت بورسیه شما نسبت به دانشجویان دیگر مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت زیرا هر دانشگاه شرایط خاصی خود را دارد. نمی توان گفت که شانس بورسیه به صورت قطعی را خواهید داشت، اما غیر ممکن هم نیست.

 • توسط Nima_hdv
  تاریخ: دی 26, 1397
  نفر
  نفر

  شرکت کار مهاجرت به کشور عمان یا قطر هم انجام میده؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 27, 1397
   نفر
   نفر

   سلام بله انجام می دهیم. جهت کار در کشورهای حوزه خلیج فارس بهتر است که پیشنهاد شغلی از کشور مربوطه داشته باشید، البته باید رزومه شما توسط مشاورین ما ارزیابی شود.

 • توسط محمدرضا محمدزادگان
  تاریخ: دی 28, 1397
  نفر
  نفر

  درود بر شما ودست مریزاد
  من دربرازجان زندگی میکنم
  همسر(خانم) من با فرزندم (پسرسه ساله) اگربرای دوره زبان بخواهند به کانادا بروند امکانش هست ؟ چقدرهزینه اش می شود؟
  لطفا راهنمایی کنید . سپاسگزارم

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 30, 1397
   نفر
   نفر

   سلام دوست عزيز برای گذراندن دوره زبان كانادا پيش نياز ايلتس ٥/٥ ملاک پذيرش شماست. ميانگين هزينه های زبان در كانادا بسته به سطح و محدوده از ١٠ هزار دلار كانادا به بالا برآورد می شود.

 • توسط mehdi
  تاریخ: دی 30, 1397
  نفر
  نفر

  با سلام و خسته نباشید
  شرایط گرفتن ویزای کار در سوئد چگونه است؟
  آیا همراه ویزای کار شرایط اقامت دائم در سوئد نیز مهیا میشود؟
  حداقل هزینه پرداختی برای ۴نفر( یک نوزاد و یک کودک ۳ ساله و دو نفر فرد بالغ) چقدر است؟ با تشکر

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 2, 1397
   نفر
   نفر

   سلام شما می توانيد از طريق دوره زبان اقامت خود را در سوئد براي خود رقم بزنيد، اطلاعات در خصوص هزینه متغیر می باشد.

 • توسط Elhan aghili
  تاریخ: بهمن 23, 1397
  نفر
  نفر

  باسلام من ليسانس گفتاردرماني از دانشگاه علوم پزشكي شيراز دارم ورتبه اول رشته خودم شدم لطفا براي اقدامات اوليه تحصيل در رشته داروسازي يا دندان پزشكي خارج از كشور راهنماييم كنيد

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 25, 1397
   نفر
   نفر

   سلام وقت بخیر بسته به سن و معدل تحصیلی شما می توانید مدارک خود را مورد بررسی قرار دهید و به نتیجه گیری مطلوب و کافی برسید.

 • توسط مسلم
  تاریخ: بهمن 29, 1397
  نفر
  نفر

  سلام
  من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و سه سال بیمه غیرمرتبط دارم و میخواستم به یکی از کشور های کانادا یا استرالیا مهاجرت کنم . شما کدوم کشور رو پیشنهاد میدید ؟
  و شما چه راهی پیشنهاد میدید ؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 1, 1397
   نفر
   نفر

   سلام شما می توانید از طریق دوره های فنی در کانادا پذیرش را دریافت نمایید، که اقامت و‌ورکپرمیت را برای شما رقم خواهد زد.

 • توسط زیبا
  تاریخ: اسفند 13, 1397
  نفر
  نفر

  سلام من یک خانم پنجاه ساله هستم که سه فرزند پایین 18 سال دارم کل سرمایه ی من هم 700 میلیون هستش و دارای مدرک مامائی با 34 سال سابقه ام . و قصد مهاجرت دارم با این شرایط به نظرتون از چه راه قانونی میشه رفت و چه کشوری رو توصیه میکنید

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 14, 1397
   نفر
   نفر

   سلام وقت بخیر شما میتوانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی همچون لهستان اقامت مطلوب و ممتازی را دریافت نمایید.

 • توسط سارا
  تاریخ: اسفند 14, 1397
  نفر
  نفر

  با سلام ،من سال سوم دبیرستان هستم معدلم ۱۹ هست میخوام قبل از ورود به دانشگاه مهاجرت کنم یکی از دوستانم کانادا هست میخواستم شرایط مهاجرت تحصیلی رو بدونم .ممنون

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 16, 1397
   نفر
   نفر

   سلام شما میتوانید در خصوص پذیرش در مدارس این کشور اقدام نمائید و از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار شوید.

 • توسط پویا
  تاریخ: اسفند 17, 1397
  نفر
  نفر

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و در حال حاضر دانشجوی سال سوم هوشبری دانشگاه دولتی هستم. به زبان انگلیسی مسلط هستم و کتابی هم در حیطه تخصصی رشته خودم ترجمه کردم که در دست تالیف هست. متاسفانه به دلیل وضع مالی ضعیف قادر به تامین هزینه تحصیل نیستم. راهی هست برای من که بتونم در مقطع کارشناسی یا ارشد بورسیه تحصیلی بگیرم؟
  خیلی ممنون

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 19, 1397
   نفر
   نفر

   در خصوص بورسیه باید مدارک و مقالات علمی معتبر داشته باشید و همچنین شرایط خاص دیگری هم وجود دارد که بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد، در این زاستا بهتر است که با مشاورین ما در تماس باشید.

 • توسط ساینا
  تاریخ: فروردین 14, 1398
  نفر
  نفر

  سلام و خسته نباشید
  من دانش آموز دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک هستم وامسال دیپلمم رو میگیرم وانشالا میخوام رشته کامپیوتر و ای تی بخونم میخوام بدونم برای بورسیه تحصیلی ترکیه چه اقدامی باید بکنم و شرایط چیجوریه؟هزینه وکالج رفتن اونجا چجوریه؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: فروردین 17, 1398
   نفر
   نفر

   سلام جهت پذیرش در دانشگاه ترکی