071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مجارستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروز حوزه اروپا به مقصدی تبدیل شده تا دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل و یا گاها ادامه زندگی، به آن سفر کنند. مهاجرت به مجارستان نیز از جمله همین موارد است که ما در موسسه حقوقی میرداماد به صورت تخصصی به آن پرداخته ایم تا نیاز های اطلاعاتی شما را جهت اقدام برای این کشور، رفع کنیم. در این مقاله ما دانشگاه های مجارستان را برای شما به شرح خصوصیات آورده ایم، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با مشاورین و کارشناسان زبده ما در ارتباط باشید.

شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان

برای مهاجرت به مجارستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور شرایطی لازم است که عبارتند از:

 • پیدا کردن برنامه تحصیلی مناسب

اول از همه شما باید گزینه های برنامه تحصیلی را که ممکن است مورد علاقه شما باشد، انتخاب کنید. شما می توانید با بازدید از « Study Finder»، پایگاه داده برنامه های مطالعه زبان خارجی یا با چک کردن وب سایت های خاص مؤسسات، این کار را انجام دهید. اطلاعات دقیق در مورد برنامه های تحصیلی در وب سایت های موسسات موجود است – پایگاه داده لینک Study Finder شما را به صفحات مناسب هدایت می کند.

 • پیدا کردن دانشگاه مناسب

مجارستان دارای دانشگاه های مختلفی است. همه آنها آموزش با کیفیت عالی ارائه می دهند. اما با دسترس بودن دانشگاه های بسیاری برای انتخاب، همیشه پیدا کردن دانشگاهی که به بهترین وجه متناسب با نیازهایتان باشد، آسان نیست.

 • اخذ پذیرش از دانشگاه و شرایط مورد نیاز

برای اینکه یک متقاضی واجد شرایط در نظر گرفته شود، باید معیارهای خاصی را داشته باشد. و مهم ترین شرط، برنامه های تحصیلی فردی ممکن است مجموعه خاصی از شرایط اضافی خود را داشته باشند. بنابراین، همیشه باید شرایط ورودی دقیق را به طور مستقیم با برنامه / موسسه مورد درخواست خود بررسی کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است نیاز به گذراندن آزمون ورودی داشته باشید (مخصوصا در هنگام درخواست برای ورود به مدرک لیسانس UAS / پلی تکنیک).

 • شرایط زبانی مورد نیاز

اگر شما برای یک دوره زبان خارجی درخواست می کنید، همچنین باید نشان دهید که دارای سطح مورد نیاز زبان خارجی (مثلا زبان انگلیسی) هستید.

 • هزینه ها / بودجه

درست از همان ابتدا، توجه به بودجه دوره تحصیلی خود در مجارستان مهم است. شما باید بتوانید هزینه های زندگی روزمره خود را در مجارستان پوشش دهید. به یاد داشته باشید، حتی زمانی که بورسیه تحصیلی موجود باشد، آنها به تمام متقاضیان «به طور خودکار» اعطا نمی شوند. بنابراین لطفا به این نکته توجه کنید که طرح مالی واقع بینانه و معتبری را برای تحصیل در مجارستان تهیه کنید.

روند درخواست تحصیل در دانشگاه های مجارستان

روند درخواست تحصیل در دانشگاه های مجارستان

هنگامی که شما درباره برنامه تحصیلی مورد علاقه خود تصمیم گیری کردید، باید چگونگی و زمان ارسال درخواست خود را برای این برنامه تحصیلی بررسی کنید.

 • ورود / ویزا

اگر شما به مجارستان دعوت شده اید تا در یک آزمون ورودی شرکت کنید، و / یا اگر در نهایت به عنوان یک دانشجوی دوره تحصیلی پذیرفته شدید، باید مدارک لازم برای ورود به مجارستان را به دست آورید. هنگام درخواست برای اجازه اقامت دانشجویی، معمولا باید به صورت شخصی به سفارت محلی مجارستان مراجعه کنید. با توجه به ملیت تان، به مدارک ورودی خاصی نیاز دارید. بنابراین بسیار مهم است که شما از قبل، فرآیند درخواست نامه برای مجوز اقامت / ویزای دانشجویی را بررسی کنید.

 • پیدا کردن محل اقامت

هنگامی که شما نامه رسمی پذیرش خود را دریافت کردید، می توانید مسائل عملی زندگی دانشجویی خود را در مجارستان شروع کنید. موسسه آموزشی میزبان شما می تواند بهترین گزینه های اقامت دانشجویی و دیگر موارد را به شما ارائه کند.

 • راهنما و مشاوره قبل از سفر

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان

مدرک کارشناسی؛ به منظور درخواست برای دوره تحصیلی کارشناسی در مجارستان، متقاضیان باید دارای گواهی دیپلم پایان دوره تحصیلی متوسطه/ دبیرستان باشند، که نشان دهنده واجد شرایط بودن متقاضی برای تحصیلات دانشگاهی است.

مدرک کارشناسی ارشد؛ برای دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، معمولا نتایج خوب کارشناسی مورد نیاز است. یک رونوشت نمرات، CV، توصیه نامه ها، و یک نامه انگیزشی از طرف دانشگاه ها برای اخذ پذیرش مورد نیاز است.

قبل از گرفتن پذیرش از دانشگاه های مجارستان، نیاز به شرکت در آزمون پذیرشی خاصی ندارید. اگر زبان آموزشی دوره انتخابی شما انگلیسی است، تنها شرط مورد نیاز مهارت در زبان انگلیسی است. برای این شرط، ممکن است لازم باشد نمره قبولی در آزمون های بین المللی مورد تایید مانند TOEFL را ارائه کنید، یا هنگام شروع دوره تحصیلی خود در آزمون های مهارت دانشگاه قبول شوید.

همچنین، دانشجویانی که برای تحصیل در دوره های کارشناسی درخواست می کنند، باید دوره تحصیلات متوسطه را با موفقیت به پایان رسانده باشند و دارای گواهی معتبر از دبیرستان باشند، که آنها را واجد شرایط تحصیلات عالی در مجارستان می کند. متقاضیان تحصیلات کارشناسی ارشد باید دارای مدرک لیسانس مربوطه یا معادل آن باشند. کسانی که مایل به تحصیل در سطح دکترا هستند، باید دارای مدرک کارشناسی ارشد دارای رسمیت در مجارستان باشند. شما می توانید از طریق UCAS برای دانشگاه ها در مجارستان درخواست دهید.

رتبه جهانی و رنکینگ دانشگاه های مجارستان

رتبه جهانی و رنکینگ دانشگاه های مجارستان

مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی (CWUR) یک سازمان مشاوره پیشرو ارائه کننده مشاوره سیاسی، بینش راهبردی و خدمات مشاوره ای به دولت ها و دانشگاه ها جهت بهبود نتایج آموزشی و تحقیقاتی است. رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه های مجارستان نیز بر اساس قوانینی ثابت مشخص می شود.

از سال 2012، CWUR تنها رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهانی را منتشر کرده است، که کیفیت آموزش، اشتغال فارغ التحصیلان، خروجی تحقیقات و ارجاع مقالات را بدون اتکا بر نظرسنجی ها و ارسال داده های دانشگاه ها ارزیابی می کند. این رتبه بندی به عنوان یک پروژه در جده، عربستان سعودی، با هدف ارزیابی 100 دانشگاه برتر جهان آغاز شد و به سرعت توسط دانشگاه ها و رسانه ها در سراسر جهان گزارش شد و بسیاری از درخواست ها برای گسترش آن دریافت شد.

در سال 2014، رتبه بندی 1000 دانشگاه برتر را از میان هجده هزار دانشگاه در سراسر جهان فهرست بندی کرد و به عنوان بزرگترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی معرفی شد. CWUR از هفت شاخص عینی و قوی برای رتبه بندی 1000 دانشگاه برتر جهان استفاده می کند:

 1. کیفیت آموزش و پرورش، که توسط تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که جوایز و مدال های بین المللی اصلی متناسب با اندازه دانشگاه (15٪ ) را برنده شده اند، اندازه گیری می شود.
 2. استخدام فارغ التحصیلان، که توسط تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که موقعیت مدیر عامل شرکت های برتر جهان را نسبت به اندازه دانشگاه (15 درصد) داشته اند، اندازه گیری می شود.
 3. کیفیت دانشکده، توسط تعدادی از دانشگاهیان که برنده جوایز و مدال های بین المللی اصلی (15 درصد) بوده اند، اندازه گیری می شود.
 4. نتایج تحقیقاتی، که بر اساس تعداد کل مقاله های تحقیقاتی (15 درصد) اندازه گیری می شود.
 5. کیفیت انتشارات، که بر اساس تعداد مقالات پژوهشی که در نشریات برتر چاپ شده اند (15 درصد) اندازه گیری می شود.
 6. تاثیر، اندازه گیری شده بر اساس تعداد مقالات پژوهشی در مجلات بسیار تاثیرگذار (15 درصد)
 7. نقل قول ها، اندازه گیری شده بر اساس تعداد بالای ارجاع به مقالات پژوهشی (10٪)

بهترین دانشگاه ها در مجارستان

موسسات با رتبه بندی جهانی هستند.

 • 413= دانشگاه اتوش لورند (Eötvös Loránd University)
 • 658= دانشگاه سملوایز (Semmelweis University)
 • 696= دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)
 • 758= دانشگاه سگد (University of Szeged)
 • 823= دانشگاه تکنولوژی و اقتصاد بوداپست (Budapest University of Technology and Economics)
 • 948= دانشگاه پچ (University of Pécs)

هزینه تحصیل دانشگاه های مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه های تحصیل در مجارستان بسیار کم است. دانشجویانی که دارای بهترین سوابق تحصیلی هستند، از بودجه های دولتی برخوردار می شوند، دولت مجارستان هزینه های تحصیل دانشجویان منتخب را پرداخت می کند.

اگر شما یک دانشجوی اتحادیه اروپا هستید و یا از کشورهایی که موافقت نامه متقابل با مجارستان دارند، می توانند واجد شرایط ” بودجه دولتی ” دانشجویی شوند. دانشجویان بین المللی، غیر اتحادیه اروپا در دسته ” بودجه دولتی” قرار نمی گیرند، باید هزینه های تحصیل بین 1000 تا 3000 EUR را در هر سال تحصیلی پرداخت کنند.

همچنین ممکن است هزینه های ثبت نام از 40 تا 700 EUR را با توجه به دوره تحصیلی که می گذرانند، پرداخت کنند. هزینه تحصیل برای مدرک لیسانس به طور متوسط تقریبا 1000 EUR در هر سال تحصیلی است، در حالی که هزینه تحصیل برای مدرک کارشناسی ارشد به طور متوسط 1500 USD در هر ترم است.

هزینه های زندگی در مجارستان برای دانشجویان حدود 450 تا 500 EUR در هر ماه تخمین زده می شود، که هزینه های اقامت، غذا، کتاب ها و غیره را پوشش می دهد. ریز اقلام به شرح زیر است:

 1. اجاره اتاق در بوداپست (در هر ماه): از 190 EUR + خدمات آب و برق
 2. عبور و مرور ماهانه در بوداپست: 30 EUR
 3. عبور و مرور ماهانه در بوداپست برای دانشجویان: 12 EUR
 4. بلیط تک: 1.099 EUR
 5. غذا خوردن در بیرون: 5-8 EUR ؛ 6-12 USD

دانشگاه های معتبر مجارستان

دانشگاه های معتبر مجارستان

 1. دانشگاه Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
 2. دانشگاه Eötvös Loránd Tudományegyetem
 3. دانشگاه Szegedi Tudományegyetem
 4. دانشگاه Debreceni Egyetem
 5. دانشگاه Közép-Európai Egyetem
 6. دانشگاه Pécsi Tudományegyetem
 7. دانشگاه Miskolci Egyetem
 8. دانشگاه Budapesti Corvinus Egyetem
 9. دانشگاه Semmelweis Egyetem
 10. دانشگاه Szent István
 11. دانشگاه Óbudai Egyetem
 12. دانشگاه Eszterházy Károly Egyetem
 13. دانشگاه Pázmány Péter Katolikus Egyetem
 14. دانشگاه Soproni Egyetem
 15. دانشگاه Széchényi István Egyetem
 16. دانشگاه Pannon Egyetem
 17. دانشگاه Nemzeti Közszolgálati Egyetem
 18. دانشگاه Liszt Ferenc Zenemuvészeti Egyetem
 19. دانشگاه Budapesti Gazdasági Egyetem
 20. دانشگاه Nyíregyházi Foiskola
 21. دانشگاه Neumann János Egyetem
 22. دانشگاه Moholy-Nagy Muvészeti Egyetem
 23. دانشگاه Magyar Képzomuvészeti Egyetem
 24. دانشگاه International Business School
 25. دانشگاه Kodolányi János Foiskola
 26. دانشگاه Budapesti Metropolitan Foiskola
 27. دانشگاه Dunaújvárosi Egyetem
 28. دانشگاه Károli Gáspár Református Egyetem
 29. دانشگاه Andrássy Universität Budapest
 30. دانشگاه Kaposvári Egyetem

اطلاعات ارائه شده فوق، خلاصه ای از چیزی بود که باید جهت اقدام در این راستا و اعزام دانشجو به مجارستان، بدانید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی میرداماد تماس برقرار کنید.

اسکرول به بالا