071-91009294  | 021-88724227  |

بهترین شهر های سوئیس برای زندگی

بهترین شهر های سوئیس برای زندگی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور سوئیس به دلیل فراهم کردن امکانات اجتماعی، رفاهی و امنیت بالا نظر افراد زیادی را برای مهاجرت به خود جلب کرده است. حضور در این کشور مزیت‌های فراوانی را به دنبال دارد و فرصت تجربه یک زندگی ایده آل و استاندارد از جنبه‌های مختلف را برای افراد فراهم می‌کند. بهترین شهر سوئیس برای زندگی مسئله‌ای است که در مقاله به ان اشاره خواهیم کرد.

چرا مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس و زندگی در سوئیس جنبه‌های مثبت فراوانی دارد که در این بخش از مقاله به ۵ مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  1. در کشور سوئیس اقتصادی قدرتمند حکم فرما است و فرصت‌های شغلی متعدد همراه با درآمدهای ایده آل برای افراد وجود دارد.
  2. مسئله بهداشت و سلامت به طور ویژه در این کشور پیگیری شده و خدمات مراقبتی و درمانی در بالاترین سطح به شهروندان ارائه می‌شود.
  3. عموم افراد جامعه در کشور سوئیس به زبان انگلیسی تسلط دارند و این مسئله حضور شما به عنوان یک مهاجر بین‌المللی در این کشور را با دغدغه کمتری در خصوص برقراری ارتباط با شهروندان مواجه می‌کند.
  4. دسترسی به مناطق و شهرهای مختلف کشور سوئیس بسیار آسان بوده و شما با در نظر گرفتن زمان تقریبی یک ساعت می‌توانید از شهری به شهر دیگر سفر کنید.
  5. در این کشور آمار فساد و جرم و جنایت به میزان حیرت‌انگیزی پایین بوده و امنیت در سراسر شهرهای آن به طور مطلوبی برقرار است.

بهترین شهر های سوئیس برای زندگی

بهترین شهر‌های سوییس برای زندگی

کشور سوئیس دارای شهرهای بی‌نظیر همراه با امکانات متفاوت در زمینه‌های گوناگون می‌باشد. شهر زوریخ، ژنو، برن، وینترتور، لوزان، زرمات، بازل به عنوان ۷ شهر برتر کشور سوئیس و بهترین شهر سوئیس برای زندگی شناخته می‌شوند.

وسیع‌ترین شهر سوئیس را بشناسید

شرایط زندگی در سوئیس و در این شهر فوق العاده است. زوریخ وسیع‌ترین شهر کشور سوئیس از لحاظ مساحت به شمار می‌رود. این شهر به عنوان یکی از موفق‌ترین قطب‌های اقتصادی کشور سوئیس مشغول به فعالیت است. زوریخ در شماره ۱۰ شهر برتر جهان در زمینه گردشگری قرار دارد و زیبایی‌های طبیعی و تاریخی و امکانات تفریحی متفاوتی را به گردشگران ارائه می‌کند. جالب است بدانید که شهر زوریخ در سال ۲۰۱۶ گرانترین شهر جهان شناخته شد و بارها و بارها در شمار بهترین شهرهای جهان برای زندگی معرفی شد.
این شهر جذاب دارای شرکت‌های تجاری و بین‌المللی متعددی است که عموماً در زمینه هنر و رسانه مشغول به فعالیت هستند. شهر زوریخ به دلیل موقعیت احداثی در فاصله نزدیک با بسیاری از آثار دیدنی قرار دارد به عنوان مثال زوریخ تنها ۴۵ دقیقه با آبشار راین فاصله دارد.

ژنو

احتمالاً تاکنون نام شهر ژنو را شنیده باشید. این شهر جذاب به عنوان مرکز کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و مرکز نشستهای سازمان ملل اروپا شناخته می‌شود. ژنو نیز به عنوان دومین قطب اقتصادی موفق در کشور سوئیس شهرت دارد. جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۹ ژنو به عنوان چهارمین شهر گران قیمت جهان شناخته شد. وجود شرکت‌های مطرح و پر آوازه جهان‌ مثل ویتول، کاترپیلار، اچ پی و… اعتبار و قدرت خاصی به شهر ژنو داده است. اگر از علاقمندان به کسب اطلاعات در مقوله فناوری و تجارت هستید، در نمایشگاه‌های بین‌المللی و جذاب شهر ژنو شرکت کنید. تحصیل در سوئیس یک فرصت طلایی می باشد.

برن، شهر رویا ها

معماری و ساخت خانه‌های شهر برن، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. در این شهر کلبه‌های جذاب با نمایی دل انگیز ساخته شده است. طبیعت فوق العاده و هوای مطبوع از جمله مزایای زندگی در شهر برن به شمار می‌رود. اگر از دوستداران آرامش هستید و می‌خواهید که یک محل زندگی ایمن و بی‌دغدغه را انتخاب کنید شهر برن یک گزینه طلایی در پاسخ به سلیقه شماست.

وینترتور، شهر موزه‌ها

این شهر جذاب ۱۰۰ هزار نفری با داشتن بیش از ۱۶ موزه همواره به عنوان یکی از مقاصد گردشگران انتخاب می‌شود. هزینه زندگی در این شهر نسبت به سه مورد نام برده شده به میزان قابل توجهی پایین‌تر است بنابراین بسیاری از مهاجران زندگی در این شهر را ترجیح می‌دهند.

لوزان

زندگی در شهر لوزان فرصت آشنایی با ملیت و فرهنگ‌های متفاوت را برای شما فراهم خواهد کرد. این شهر در مجاورت دریاچه ژنو واقع شده و فرصت تجربه یک زندگی آرام را برای شما ایجاد می‌کند. بی‌تردید این شهر به عنوان یکی از ایمن‌ترین شهرهای کشور سوئیس شناخته می‌شود چرا که آمار بسیار پایینی از جرم و جنایت و فساد از آن گزارش شده است. جالب است بدانید که ارنست همینگوی نویسنده مطرح جهان نیز در این شهر زندگی کرده است. لوزان جزء بهترین شهر سوئیس برای زندگی محسوب می شود. سرمایه گذاری در سوئیس نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

زرمات، شهر شگفتی‌ها

اگر از دوست‌داران ورزش اسکی هستید حضور در این شهر می‌تواند تجارب بی‌نظیری را برای شما رقم بزند. جالب است بدانید که بلندترین کوه‌های کشور سوئیس در این شهر واقع شده و زمستان‌های بی‌نظیر و پر برفی را برای ساکنین این شهر به ارمغان می‌آورد. یکی دیگر از نکات جالب در خصوص شهر زرمات عدم تردد خودروهای بنزینی است. تعجب نکنید! تمام خودروهای حاضر در این شهر به وسیله باطری کار می‌کنند. این شهر یکی از مناسب‌ترین شهر سوئیس برای زندگی به شمار می‌رود.

بهترین شهر های سوئیس برای زندگی

بازل، شهر بیزینس من‌ها

شهر بازل به دلیل موقعیت جغرافیایی به عنوان منطقه بیزینسی و رابط تجارت‌های آلمان، فرانسه و سوئیس است. یکی از جذابیت‌های زندگی در شهر بازل وجود رودخانه راین و بهره‌مندی از زیبایی‌های بصری این رودخانه جذاب می‌باشد.

شهر پرجمعیت سوئیس

کشور سوئیس به دلیل فراهم کردن موقعیت‌های فوق العاده در زمینه تحصیل، اشتغال و سرمایه‌گذاری با روند افزایش جمعیتی بسیار زیادی روبرو است. همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید زوریخ به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کشور سوئیس شناخته می‌شود. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی‌ د‌ر سوئیس در شهر های گونانگون شرایط خاصی را به دنبال خواهد داشت.

 نام شهر جمعیت حال حاضر
زوریخ ۳۶۶.۴۴۵ نفر
ژنو ۱۷۷.۵۰۰ نفر
بازل ۱۶۵.۰۰۰ نفر
برن ۱۴۰.۲۲۸ نفر

جمع بندی

در طی این مقاله سعی شد تا ۷ شهر از بهترین شهر سوئیس برای زندگی به شما عزیزان معرفی شود. به طور کلی کیفیت زندگی در این کشور مطابق با سطح بالای استانداردهای جهانی بوده و مزیت‌های بیشماری را به دنبال دارد. اگر قصد دارید تا کشور سوئیس را برای زندگی انتخاب کنید لحظه‌ای در تصمیم خود تردید نکنید و فرصت شگفت انگیز زندگی در این کشور زیبا را از دست ندهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع روش‌های مهاجرت به کشور سوئیس با کارشناسان توانمند و مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کرده و یا به شعب حضوری این مجموعه مراجعه کنید.

اسکرول به بالا