071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بررسی های مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور نشان می دهد که دانش آموزان می توانند ادامه تحصیلات خود را در قاره آمریکا هم انجام دهند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک یکی از گزینه هایی است که می توانید شما را به آرزوی رسیدن به آمریکا برساند، البته اصل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا نیز همچنان مورد تقاضای افراد زیادی است که قابل بررسی است. ما در موسسه حقوقی میرداماد راهنمای شما در این زمینه برای اقدامات مربوط به مهاجرت خواهیم بود.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

از گذشته تا به امروز مکزیک یکی از مراکز تحصیلی در آمریکا بوده است . موسسات تحصیلی متعدد و متغبری که در سراسر این کشور تاسیس شده اند نیز گواهی بر این ادعا می باشند. امروزه در مکزیک دانشگاه هایی وجود دارند که دوره هایی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده اند:

در مکزیک مدارس پزشکی بسیاری وجود دارد که در در سطح های مختلف بین المللی تدریس می کنند و هزینه ی تمام این دوره ها مقرون به صرفه می باشد. این در حالیست که شهریه ی دوره با توجه به سطح مالی دانشجو و شایستگی وی کمتر نیز خواهد شد.

دلایل خوبی برای انتخاب دوره های آموزش پزشکی در مکزیک جهت ادامه ی تحصیل وجود دارد. این مدارس در سطح جهانی به دلیل شهریه ی مقرون به صرفه ای که دارند شهرت گرفته اند. هزینه ی تحصیلی آن ها در مقایسه با مدارس ایالات متحده ی آمریکا و سایر نقاط جهان بسیار پایین است . چنانچه شما شرایط لازم برای ورود به این دوره ها را داشته باشید دلیلی وجود ندارد که جهت پذیرش در دوره های انگلیسی زبان مکزیک ، شانس خود را امتحان نکنید.این دانشگاه ها شرایط تحصیل زیر نظر اساتید مجرب و باهوش با پرداخت شهریه ای بسیار کم را برای دانشجویان تضمین می کنند.

مدارک مورد نیاز:

  1. گواهینامه ی فارغ التحصیلی از دبیرستان و یا مدرک معادل آن
  2. رونوشت گواهینامه ی فارغ التحصیلی از دبیرستان و یا مدرک معادل آن
  3. گواهی مهارت در زبان انگلیسی : کسب امتیاز حداقل 173 ( CBT ) یا 60 (iBT ) در آزمون تافل (www. ets.org ) و یا کسب حداقل نمره ی 5.5 در آزمون آیلتس. در نظر داشته باشید که این گواهی تنها تا دو سال پس از تاریخ آزمون اعتبار خواهد داشت.

در صورتی که مدرک تحصیلی شما توسط یک موسسه ی آموزشی که زبان اول آن انگلیسی است صادر شده است و یا در آینده صادر خواهد شد، دیگر احتیاجی به ارائه ی گواهی آیلتس یا تافل نمی باشد.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در مکزیک

مکزیک دارای یک سیستم عالی برای تحصیلات تکمیلی بوده و مکانی فوق العاده برای مسافرت و لذت بردن حین تحصیل می باشد. کشور مکزیک از شمال و جنوب در بین آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد و از غرب و شرق به دو اقیانوس منتهی می شود. این موقعیت مکانی به مکزیکی ها تاریخ غنی و یک هویت فرهنگی و تنوع قومی داده است. علوم پزشکی یک حوزه مهم تحصیلی در مکزیک بوده و توسط بسیاری کالج ها و دانشگاه های بزرگ در این کشور به دانشجویان ارائه می شود.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در مکزیک
شرایط تحصیل رشته پزشکی در مکزیک

دوره های ارائه شده توسط دانشگاهی های پزشکی مکزیک در سراسر دنیا به خاطر کیفیت بالای تحقیقات پیشرفته در آن ها به رسمیت شناخته شده است و در رده تحصیل پزشکی در آمریکا قرار دارد. این دانشگاه ها به خاطر برتریشان، و برنامه های کاربردهای فصیح در حوزه های انسانی و فکری با استانداردهای بالایی که دارند شناخته می شوند. این دانشکده های درجه 1 مسئولیت های متنوعی را بر عهده می گیرند، از جمله:

  • اطمینان از برنامه درسی دقیق برای داشتن یک مسیر حرفه ای در علوم پزشکی
  • برطرف کردن نیازهای رو به جلو علوم پزشکی
  • همراهی با توسعه تحقیقات کلینیکی و زیستی
  • همکاری با دیگر موسسات سلامت عمومی با ارائه آموزش و راهنمایی
  • توسعه یک سیستم غنی از تحقیقات بنیادی و کاربردی و ارتباطات بیولوژیکی با دیگر قسمت های دانشگاه
  • کمک به بیمارستان های وابسته به دانشگاه و اطمینان از تحقق بالاترین استانداردهای مراقبتی، به عنوان یک هنجار برای بیماران پذیرفته شده
  • بنا نهادن ارتباطات نزدیک با دانشجویان و فارغ التحصیلان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مکزیک

لیسانس علوم دندانپزشکی (BDS) بیش از 5 سال به دانشجویان ارائه می‌شود و دوره ای آموزشی کامل است. در برهه زمانی سال های اول تا سوم تحصیلی ، به دروس بیو زیستی، علوم حقوقی و علوم دندانپزشکی وجود توجه خاصی معطوف می شود.

در سالهای تحصیلی چهارم و پنجم، بر درک مسائل پزشکی، دندانپزشکی، اجتماعی در عملیات بالینی دندانپزشکی متمرکز گردیده است. پس از اتمام تحصیلات 5 ساله شما ملزم به گذراندن دوره کار 1 ساله کاروازی در جامعه خواهید بود. دانش آموزانی که برای اولین بار برای BDS ثبت نام می کنند، باید در شورای بهداشت حرفه ای مکزیک ثبت نام کنند.

دندانپزشکی حرفه ای برای افرادی است که ذهنهای خلاق زیرک و دلسوز دارند، که میتوانند مهارت های دستیار با چالش ذهنی تلفیق کنند، افرادی که از برقراری ارتباط با مردم لذت می برند و ارزش این فرصتها را به خوبی می دانند و اینکه دانش و مهارت خود را در خدمت دیگران صرف میکنند.

اکثر مردم کار دندانپزشک را “مراقبت از دندان” توصیف می کنند، اما دندانپزشکی مدرن به مراتب فراتر از حوزه “خالی کردنذ و پر کردن دندان” بنا بر باورهای گذشته است. مدیریت بیماری ها و اختلالات خاص و ناهنجاری های صورت، فک، مفاصل فک و بافت نرم بافت دهان، زمینه رابرای ایجاد یک سیستم جامع مراقبت از کل سیستم دهان و مجاری گوارشی مساعد کرده است. دندانپزشکان تقریبا “پزشکان بخش فوقانی بدن بخصوص سر و گردن هستند.

دانشگاه های معتبر پزشکی مکزیک

دانشکده پزشکی دانشگاه آتونوما د گوادالاجارا Universidad Autonoma de Guadalajara  (UAG)

دانشکده پزشکی اولین تشکیلات پزشکی را برای ارائه خدمات پزشکی به مناطق روستایی و حومه ای در ایالت جلیسکو ایجاد کرد. دانش آموزان تحت نظارت و ارزیابی روزانه کمی و کیفی بر اساس یک فرایند گواهینامه مبتنی بر چهار سطح مهارت های بالینی، معاینه فیزیکی، ارتباط و نوشتن تاریخچه بالینی قرار می گیرند.

در سال 1935 بنا نهاده شده است، UAG یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه خصوصی در مکزیک است. این توسط وزیر امور خارجه مکزیک (SEP) تأیید شده است.

دانشگاه ناسیونال اتونوما د مکزیکو Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)

دانشگاه مستقل دانشگاه مکزیک (UNAM) در سال 1551 تحت نام دانشگاه سلطنتی و کلیسایی مکزیک تاسیس شد. این بزرگترین و مهمترین دانشگاه در مکزیک و ایبرو آمریکا است. UNAM در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS در رتبه 261 در سطح جهان قرار دارد.

دانشگاه اتونوما د نوو لئون Universidad Autónoma de Nuevo León (UANL)

این مهمترین دانشگاه عمومی با بزرگترین پیشنهاد دانشگاهی در بخش شمال شرقی کشور است. در سال 2009، آن را توسط روزنامه ملی “ال جهانی”، به عنوان پنجمین دانشگاه برتر مکزیک رتبه بندی شد. UANL یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مکزیک است که از سال 1824 به عنوان یک دانشکده حقوق تاسیس شد و در سال 1859 این دانشکده و دانشکده پزشکی را تاسیس کرد. همه برنامه های کارشناسی ارشد توسط شورای ملی ارزیابی آموزشی (CIEES). Universidad deQuintana Roo تایید شدند.

Universidad deQuintana Roo یا UQROO

یک موسسه آموزش عالی در مکزیک است که در سال 1991 تاسیس شده است. این مرکز در ایالت Queintana Roo واقع شده است و به ” سکرتریا د اجوکیشن پابلیکا Secretaría de Educación Pública ” اعطا شده است. این دانشگاه دارای چندین دانشگاه در سراسر کویتانا روو است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی در هنر و علوم انسانی، علوم تجربی و اجتماعی، مهندسی، مطالعات زبان و فرهنگ، پزشکی و بهداشت، و علم و فناوری را فراهم می کند. محوطه دانشگاه دارای امکانات کتابخانه، کافه تریا و ورزش برای دانش آموزانش است.

دانشگاه د مونتری Universidad de Monterrey

Universidad de Monterrey، UDEM یک موسسه آموزش عالی است که در مونتری، مکزیک واقع شده است. این دانشگاه خصوصی در سال 1969 توسط دختران مسیحی مری گوادالوپ، راهبه های قلب مقدس، برادران ماریان و اعضای لا Salle تاسیس شد. این دانشگاه دارای نزدیک به 12،000 دانشجوی دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. UDEM نیز برای ارائه دوره های تخصصی پزشکی شناخته شده است.

UDEM گزینه های تحصیل در خارج از کشور را فراهم می کند، همانطور که در توافق دو جانبه، متقابل و یک جانبه با تعداد دانشگاه های ایالات متحده، اسپانیا، ایتالیا و سایر کشورها است.

شهریه و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

مکزیک، یک کشور آمریکای شمالی بین ایالات متحده آمریکا و آمریکای مرکزی است. این شهر برای زیبایی های منحصر به فردش و اقیانوس آرام و سواحل خلیج مکزیک و چشم انداز متنوع کوه ها، بیابان ها و جنگل ها مشهور است. توجه داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید در مکزیک به عنوان یک دانشجوی خارجی تحصیل کنید، شما الزاما باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید . اگرچه تعدادی از نهاده ها و موسسات خصوصی وجود دارند که دوره های آموزشی انگلیسی را ارائه می دهند . در مکزیک برای دانشجویان بین المللی تعداد زیادی دانشگاه های آموزشی عالی و تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

مخارج و هزینه های تحصیل در مکزیک

هزینه های تحصیل در دانشگاه های مکزیک برای هر دانشگاه مشابه نیستند، زیرا دانشگاه های مختلف مجموعه ای از دانشجویان مختلف را می پذیرند . این نیز اصولا برنامه تحصیلی انتخاب شده شما را تحت تاثیر قرار می دهند. برنامه هایی دوره های آموزشی مانند رشته پزشکی هزینه بیشتری نسبت به دوره های نسبتا رقابتی دارند. با این حال، هزینه های متوسط ​​آموزش عالی را می توان در هر سال بطور سالانه رقمی بالغ بر 5000 دلار آمریکا تخمین زد. دانشگاه های دولتی مکزیک برای برنامه های دوره کارشناسی مبلغ بین 400 تا 900 دلار در سال هزینه می کنند، در حالی که موسسات خصوصی بین 1600 تا 1600 دلار در سال هزینه می کنند.

مخارج روزمره زندگی

هزینه روزمره زندگی در مکزیک بسیار پایین است به خصوص در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته در جهان این رقم قابل ملاحظه است . به عنوان مثال، اماکن مسکونی و اقامتی در شهرهای اصلی مکزیک معمولا بین 150 تا 200 دلار در ماه است . اما اگر می خواهید این هزینه ها را کم کنید، می توانید تصمیم بگیرید که در شهرهای کوچک مکزیک زندگی کنید.

همچنین هزینه حمل و نقل در مکزیک بسیار پایین و مقرون به صرفه است، با قطار و مترو هزینه 3 دلار در روز برای تردد شهری نامحدود و با اتوبوس هزینه 2 دلار در هر بار سوار شدن باید پرداخت شوند .

میزان این هزینه ها تا چه میزان کاهش یافته است؟ به عنوان یک مقدار تخمینی بر اساس تحقیقات پژوهشی در مورد زندگی واقعی، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما باید مبلغی حدود 500 دلار برای مخارج زندگی روزمره خود بپردازید که شامل هزینه و مخارج خورد و خوراک و تغذیه، خرید کتاب ها، حمل و نقل و تردد شهری و غیره و … می شود .

مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

در دانشگاه های دولتی تحصیل دانشجویان بین المللی تقریبا رایگان است اما شما باید آزمون دانش آموزان بین الملل را بگذرانید و باید GPA عالی کسب کنید. همچنین باید در زبان انگلیسی نمره TOEFL IBT یا IELTS بالایی داشته باشید.

این دانشگاه ها هزینه های کمتری بسته به دوره مورد نظر ارائه میکنند . به دلیل استانداردهای بالای آموزشی ورود به این دانشگاه ها بسیار رقابتی است و شما باید در آزمون دانش آموزان بین الملل ( که برای سنجش ریاضیات،تفکر تحلیلی و مهارت حل مسئله است) شرکت کنید. همچنین باید نمرات عالی در دبیرستان کسب کرده باشید و نمرات بالا در TOEFL یا IELTS برای اثبات مهارت زبان انگلیسی داشته باشید.

بعضی از دانشگاه های خصوصی در مکزیک استانداردهای بسیار بالایی دارند . ورود به دانشگاه های برتر خصوصی رقابتی است .برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به آزمون دانش آموزان بین الملل نیست . دانش آموزان باید نمرات خوبی در دبیرستان کسب کرده باشند( معمولا میانگین %80). زبان تدریس در این دانشگاه ها انگلیسی و اسپانیایی است بنابراین شما نیاز به نمره بالا در TOEFL IBT/ IELTS یا یک سال شرکت در برنامه مقدماتی زبان انگلیسی دانشگاه دارید. بعضی از دانشگاه های خصوصی همچنین نمره های GMAT، GRE،SAT را نیاز دارند.

دوره پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی

بسیاری از دانش آموزان بین الملل متقاضی این دوره ها هستند اما ورود به این دوره ها محدود است بنابراین شانس پذیرش به خصوص در دانشگاه های برتر بسیار پایین است. برای افزایش شانس پذیرش در این دوره ها توصیه میشود که حداقل یک سال برای آزمون مقدماتی دانش آموزان بین الملل تلاش کنید و مهارت زبان ترکی خود را تقویت کنید. برخی قوانین پذیرش این دانشگاه های دولتی، مانند شرایط آزمون پزشکی ایالات متحده می باشد.

دوره های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی خوبی در مکزیک وجود دارند که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را ارائه میدهند. ظرفیت پذیرش دانشجویان بین الملل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است. برای پذیرش باید نمرات خوبی در دبیرستان کسب کرده باشید و بسته به دانشگاه هزینه ها را پرداخت کرده باشید . زبان آموزش در بعضی از دوره ها انگلیسی و در برخی اسپانیایی است. در صورت نیاز به اعتبار سنجی مدارکتان و امکان سنجی که آیا می توانید در این دوره ها شرکت کنید یا خیر، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید و سوالات خود را از متخصصین دفاتر شیراز و تهران این موسسه بپرسید.

اخبار مرتبط

اسکرول به بالا