071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در مدارس اوکراین

تحصیل در مدارس اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اگر برای زندگی خود برنامه بلند مدتی دارید و می‌خواهید تا تحصیل خود را از پایه در یک کشور مقرون به صرفه اروپایی آغاز کنید، اوکراین را به عنوان یک گزینه طلایی مد نظر داشته باشید. تحصیل در مدارس اوکراین یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که قصد دارند فرایند تحصیل خود را در خارج از کشور ادامه دهند.

این کشور با ارائه نوین مطالب آموزشی و تدوین برنامه تحصیلی همه جانبه به رشد و ارتقاء سطح علمی و مهارتی دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی توجه ویژه‌ای دارد.‌‌ بی‌تردید تحصیل در این کشور اروپایی آینده روشنی را برای فرزندان شما به وجود خواهد آورد.

آشنایی با روند آموزشی کشور اوکراین

از سن ۶ تا ۱۵ سالگی تحصیل در اوکراین به صورت اجباری ارائه خواهد شد. عموما در مدارس این کشور مواردی از قبیل برنامه‌های تفریحی، هنری، ورزشی در کنار ارائه دروس به دانش آموزان عرضه خواهد شد که این موارد در ایجاد علاقه دانش آموزان به محیط درس و مدرسه تاثیر بسیار زیادی دارد. برنامه تنظیم شده در مدارس این کشور به گونه‌ای است که از تنوع لازم برخوردار بوده و مسئله استعداد‌‌یابی دانش آموزان به طور جدی پیگیری خواهد شد.

تعداد دانش آموزان هر کلاس بسته به فضا و امکانات موجود بین ۲۵ تا ۳۰ نفر خواهد بود. این تعداد به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که معلم امکان توجه و بررسی رفتار دانش آموزان را به صورت جداگانه داشته باشد و به توانمندی یا ناتوانی آن‌ها پی ببرد.

تحصیل در مدارس اوکراین

تحصیل رایگان در اوکراین

تحصیل برای شهروندان و کسانی که مقیم کشور اوکراین هستند به صورت کاملاً رایگان بوده است و در مدارس دولتی با بهترین امکانات صورت می‌گیرد. مهاجران و شهروندان خارجی که وارد خا‌‌ک این کشور می‌شوند‌ باید هزینه‌ای را تحت عنوان شهریه به مدارس خصوصی و بین‌المللی این کشور بپردازد. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در مدارس در اوکراین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه بوده اما رایگان نیست.

هزینه تحصیل در مدارس کشور اوکراین

برای فرایند تحصیل فرزند‌تان در مدارس خصوصی یا بین‌المللی کشور اوکراین به مبلغ تقریبی ۲۰ هزار دلار نیاز دارید. این مبلغ بسته به منطقه‌ای که مدرسه در آن احداث شده است، امکانات فوق برنامه (سفر، کلاس‌های آموزش مهارت، موسیقی، ورزش، کامپیوتر و…) و تجهیزاتی که اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد متغیر خواهد بود. قوانین زندگی در اوکراین را در این میان فراموش نکنید.

بورسیه تحصیلی برای مدارس اوکراین

مسئله بورسیه تحصیلی عمدتاً در مقاطع بالاتر دانشگاهی (‌کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) مطرح است. در برخی از مدارس کشور اوکراین کمک‌های مالی جهت پرداخت شهریه به دانش‌آموزان اعطا خواهد شد. افراد در صورتی مشمول دریافت این کمک‌های مالی خواهند شد که چند سال در مدارس این کشور تحصیل کرده باشند و دارای معدل و نمرات بالایی باشند.

آیا با تحصیل در مدارس اوکراین، امکان درخواست ویزای همراه به وجود می‌آید؟

پاسخ به این سوال منفی است و والدین یا اشخاص دیگر نمی‌توانند از طریق ویزای همراه برای رفتن به خاک اوکراین اقدام کنند. در عوض برای ملاقات و دیدار با فرزند خود می‌توانند از طریق ویزای توریستی اقدامات لازم را انجام دهند.

نکاتی در خصوص ویزای توریستی

کسانی که از طریق ویزای توریستی برای ورود به خاک کشور اوکراین اقدام می‌کنند، باید پس از مدت زمان تعیین شده به کشور بازگردند و در طول اقامت خود در کشور اوکراین اجازه سرمایه‌گذاری، کار و یا تحصیل را نخواهند داشت.

زبان تدریس در مدارس اوکراین

عموماً مدارس دولتی این کشور با زبان رسمی خود یعنی اوکراینی مطالب آموزشی را تدریس می‌کنند. در مدارس بین‌المللی و خصوصی که برای تحصیل افراد خارجی در نظر گرفته شده است، زبان تدریس انگلیسی می‌باشد. توجه داشته باشید که دانش‌آموز می‌تواند بین سه زبان انگلیسی، اوکراینی و روسی حق انتخاب داشته باشد.

تحصیل در مدارس اوکراین

چرا مهاجرت تحصیلی به اوکراین با روند افزایشی مواجه شده است؟

اوکراین جزء برترین کشورهای اروپایی از نظر سطح علمی و آموزشی می‌باشد. این کشور با برترین‌های جهان در رقابت بوده و سیستم آموزشی شبیه به کشور روسیه را در مدارس خود پیاده می‌‌کند. بهره‌گیری از آموزگاران متخصص و علاقه‌مند، همچنین به کارگیری اساتید توانمند در حوزه دانشگاهی کشور اوکراین را در مدار موفقیت آموزشی قرار داده است. علاوه بر علاقه‌مندان زیادی که متقاضی تحصیل در مدارس کشور اوکراین هستند، افراد زیادی قصد دارند تا در مدارج بالاتر تحصیلی و مقاطع دانشگاهی در این کشور ادامه تحصیل دهد.

اهمیت آموزش و پرورش مهارت‌ها از مقاطع تحصیلی پایه و ابتدایی تا مقاطع دانشگاهی برای دولت کشور اوکراین حائز اهمیت می‌باشد. این حائز اهمیت بودن باعث می‌شود تا مراکز آموزشی عالی این کشور مرتّباً شیوه‌های آموزشی و محتوای درسی خود را مورد نقد و بررسی قرار داده و برای بهبود آن تلاش‌های فراوانی انجام دهند.

قبولی در دانشگاه‌های اوکراین با تحصیل در مدارس این کشور

طبیعتاً اگر شما از زمان تحصیل در مقاطع پایین‌تر در کشور اوکراین حضور پیدا کنید با فرهنگ، قواعد، قوانین، سیستم آموزشی و زبان مردم این کشور آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد و در نتیجه برای ورود به دانشگاه‌های آن مسیر سهل‌تری را پیش رو خواهید داشت.

پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین که معتبر و با رنگینگ جهانی بالا هستند خواست بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می‌باشد. خالی از لطف نیست بدانید که با اشتغال پس از تحصیل، می‌توانید اقامت دائم کشور اوکراین را به دست آورده و از یک زندگی با کیفیت بهره‌‌مند شوید.

جمع‌بندی

از میان روش‌های مهاجرت به اوکراین، مهاجرت تحصیلی یکی از پرمخاطب‌ترین‌ها به شمار می‌رود. به دلیل مزیت‌هایی که در طول مقاله به آنها اشاره شد افراد زیادی تمایل دارند تا به تحصیل در مدارس اوکراین بپردازد. این کشور با داشتن محیط آموزشی غنی و شهروندانی با فرهنگ بالا به عنوان یکی از کشورهای محبوب مهاجرتی شناخته می‌شود.

اگر قصد دارید تا به اطلاعات جامع‌تری در خصوص مدارس کشور اوکراین دسترسی داشته باشید با کارشناسان باتجربه و توانمند موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل نمایید.

اسکرول به بالا