071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط زندگی در ایرلند

شرایط زندگی در ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بسیاری از افراد به خاطر ایده‌آل بودن شرایط زندگی در ایرلند و مزیت‌های فراوان در زمینه‌های گوناگون، مهاجرت به ایرلند را انتخاب می‌کنند. ایرلند دارای اقتصادی منسجم بوده و روند رو به رشدی در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دارد. افزایش نرخ ۱۵% مهاجران ایرانی نشان دهنده رضایت‌مندی آنان از زندگی در کشور ایرلند است.

۳ دلیل که ایرلند را در شمار برترین‌های جهان قرار می‌دهد

کشور ایرلند ویژگی‌های مختلفی در همه زمینه‌های متفاوت دارد؛ اما مهم‌ترین آن به شرح زیر می‌باشد:

1.      امنیت و رفاه بالا یکی از شرایط زندگی در ایرلند

رفاه اجتماعی در کشور ایرلند به میزان چشم‌گیری بالا بوده و مجموعه عواملی که کیفیت زندگی را رقم می‌زند تا حد قابل قبولی در کشور ایرلند فراهم شده است. یکی از شاخص‌هایی که کیفیت و شرایط زندگی را تعیین می‌‌کند مسئله امنیت است. کشور ایرلند جزء امن‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا بوده و محیطی آرام و ایمن را برای شهروندان خود ایجاد کرده است‌. جالب است بدانید که ایرلند جزء ۱۶ کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی شناخته شده است.

2.      نظام آموزشی پیشرفته

شیوه‌های تدریس و محتوای کتب درسی در ایرلند مرتّباً به روز رسانی شده و با برترین کشورهای جهان مبادلات علمی مداومی انجام می‌شود. از مقطع ابتدایی تا مقاطع دانشگاهی کشور ایرلند نیروهای متخصص و خلاق به کار گرفته می‌شود تا مسئله استعداد‌یابی و تحصیل افراد به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا کند.

3.      اهمیت به اشتغال و اقتصاد

نرخ پایین بیکاری در کشور ایرلند یک نقطه قوت به شمار می‌رود چرا که پایین بودن نرخ بیکاری در پایین آمدن نرخ فساد، جرم و جنایت نقش بسزایی ایفا می‌کند. نرخ پایین بیکاری به فارغ‌التحصیلان کشور ایرلند نوید می‌دهد تا در مسئله اشتغال و فعالیت پس از تحصیل خود دچار مشکل نخواهند شد. ثبات اقتصادی موجود در کشور ایرلند فرصت برنامه‌ریزی مالی و مدیریت درآمد شغلی را برای‌تان فراهم خواهد کرد و شما از این طریق می‌توانید سطح زندگی و رفاه خود را ارتقا دهید.

شرایط زندگی در ایرلند

جاهای گردشگری ایرلند شمالی

طبق آخرین آمار ارائه شده تفریح و گردش در کشور ایرلند با نرخ رضایت ۸۰ درصدی مواجه بوده است. این عدد نشان دهنده رضایت گردشگرانی است که ایرلند را به عنوان یک مقصد تفریحی انتخاب کرده‌اند. بی‌تردید برخورد خوب شهروندان ایرلندی با گردشگران در به وجود آمدن این درصد رضایت قابل توجه تاثیر بسزایی داشته است. اهمیت به صنعت گردشگری و حفظ آثار تفریحی، تاریخی و طبیعی نشان دهنده اهمیت جذب گردشگران خارجی برای دولت ایرلند است.

شرایط زندگی در ایرلند شمالی

جالب است بدانید که تنها ۱.۶ از جزیره ایرلند تحت عنوان ایرلند شمالی قرار دارد و مابقی این جزیره را قسمت جنوبی تشکیل می‌دهد. زندگی در هر بخش از کشور ایرلند دارای شرایط و قواعد خاص خود می‌باشد. در ادامه این قسمت به معرفی برترین مناطق گردشگری در ایرلند شمالی می‌پردازیم:

  1. گردش خود را از پایتخت شروع کنید!

قلعه بلفاست واقع در شهر بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی می‌‌باشد. این قلعه جذاب و دیدنی با سبک معماری خیره کننده نظر علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است.

  1. اگر دوستدار هیجان هستید لذت راه رفتن بر پل طناب کریک رید را از دست ندهید.

این پل هیجان‌انگیز در جزیره کریک قرار داشته و از یک طرف به صخره‌های دیدنی و از طرف دیگر به اقیانوس اطلس اتصال دارد.

  1. با دیدن طبیعت بکر صخره‌های موهر شگفت‌زده خواهید شد. واژه‌های باشکوه مناسبت‌ترین تعریفی است که می‌توان به این صخره‌های اعجاب برانگیز نسبت داد.
  2. گذرگاه عظیم

گذرگاه عظیم یک گذرگاه آبی بی‌نظیر است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که اطراف این گذرگاه با بیش از ۴۰ هزار ستون از جنس آتش فشان پوشانده شده است.

  1. حلقه گالین

با رفتن به حلقه گالین طبیعتی بکر و متفاوت را خواهید دید. فضای روح نواز این قلعه جذاب همراه با کوه‌های بلندی که آن را احاطه کرده یک تفریح به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد. خالی از لطف نیست که بدانید گالین به عنوان اولین حلقه زمین شناسی جهان مورد مطالعه دانشمندان قرار گرفته است. گذرگاه ساحلی جانیت، قلعه دانلوس، صخره بورن، کلیسا‌های جذاب و کافه بی‌نظیر از دیگر مناطق تفریحی در ایرلند شمالی به حساب می‌آیند.

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایرلند

روش‌های مهاجرت به ایرلند همانند سایر کشورهای جهان متفاوت است. بدیهی است که هر روش مهاجرتی دارای شرایط، هزینه، مزایا و معایب متفاوتی خواهد بود. به عنوان مثال هزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ایرلند از ۵۰۰ یورو آغاز خواهد شد و در مبالغ بالاتر ادامه پیدا خواهد کرد.

مهاجرت از طریق کار آفرینی به ایرلند نیز یکی از شیوه‌های معتبر و سودآور مهاجرت به ایرلند است. طرح‌های اقتصادی کارآمد و ایده‌های نوین افراد پس از بررسی در کشور ایرلند مورد حمایت قرار خواهند گرفت. نکته‌ای که در خصوص کار برای ایرانیان در ایرلند وجود دارد این است که اشتغال و کاریابی در ایرلند تا حد زیادی مستلزم تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد. توصیه می‌شود با بهبود و ارتقا سطح زبان انگلیسی‌تان دغدغه‌های مربوط به مسئله‌ خود اشتغال را کاهش دهید.

همواره مهاجرت تحصیلی به ایرلند مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. تحصیل در تنها کشور انگلیسی زبان اتحادیه اروپا یک فرصت بی‌نظیر است که خواهان و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. توجه داشته‌ باشید که رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی شما نقش بسزایی در تعیین هزینه‌های مربوطه ایفا می‌کند.

شرایط زندگی در ایرلند

هزینه تحصیل در چند رشته پرطرفدار در ایرلند

در جدول زیر به بررسی نسبی هزینه تحصیل در چند رشته پرطرفدار اشاره کرده ایم.

نام رشته تحصیلی‌ هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
رشته تجارت ۳۵۰۰۰ یورو ۲۰۰۰۰ یورو
رشته هنر ۲۲۰۰۰ یورو ۲۲۰۰۰ یورو
رشته هنر ۲۴۰۰۰ يورو ۲۴۰۰۰ یورو
رشته پزشکی ۴۵۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰۰ یورو ۴۵۰۰۰ تا ۵۴۰۰۰ یورو

 

کلام آخر

شرایط زندگی در ایرلند بسیار مطلوب و رضایت بخش است. بی‌شک مهاجرت به سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ دنیا از جذابیت‌ها و مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. با زندگی در پایتخت ایرلند که دوبلین نام دارد از امکانات و رفاه دو چندانی برخوردار خواهید شد و لذت یک زندگی با کیفیت را تجربه خواهید کرد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط و هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف کشور ایرلند با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب این مجموعه درخواست کنید.

اسکرول به بالا