071-91009294  | 021-88724227  |

kurs s | کالج های زبان آلمانی و علوم انسانی در آلمان

kurs s

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کالج های بسیاری در آلمان وجود دارند که هر کدام از آن ها شرایط ویژه ای برای تحصیل خواهند داشت. در حقیقت اگر تمایل به تحصیل در آلمان داشته باشید باید خود را برای پروسه ای ویژه محیا کنید. یکی از انواه کالج های موجود در آلمان با نام کالج های kurs s شناخته می شوند. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق این کالج زبان آلمانی در آلمان می پردازیم. برای کسب نتبجه دقیق در این باره می توانید از طریق مشاوران و متخصصان مهاجرتی موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد اقدام نمایید.

منظور از کالج s kurs چیست؟

کالج های بسیار زیادی در کشور آلمان وجود دارند. هر کدام از این کالج ها برای گروه هایی هستند که قصد تحصیل در رشته های مختلف را دارند. به طور مثال افرادی که قصد تحصیل در دوره های ریاضی و فیزیک و دوره های تجربی دارند باید در کالج های مختلفی شرکت کنند. به طور مثال می توان به کالج های t kurs یا کالج های m kurs اشاره نمود. با این توصیفات مشخص می شود که کالج های s kurs آلمان هم برای رشته های خاصی مورد قبول هستند.

منظور از کالج s kurs چیست
منظور از کالج s kurs چیست

این کالح ها برای گروه های علوم انسانی و زبان خارجی آلمان می باشند. در واقع افرادی که تمایل به تحصیل در دوره های زیر مجموعه علوم انسانی دارند می توانند از این کالج ها بهره ببرند. به طور مثال افرادی که برای تحصیل در رشته های دانشگاهی تاریخ، ادبیات، زبان آلمانی، علوم اجتماعی، زبان های خارجی مدرن، فلسفه کلاسیک، مطالعات اسلامی و غیره آماده می شوند می توانند از دوره های این کالج ها استفاده کنند. پس می توان گفت کالج زبان آلمانی در آلمان دانشجویان را برای رشته های بسیار دیگری هم آماده می کند. با تحصیل در این کالج ها دانشجویان برای حضور در دانشگاه های آلمان آماده می شوند.

تحصیل در کالج ها

همان طور که اشاره کردیم تحصیل در کالج های آلمان دانشجویان را برای حضور در دانشگاه های این کشور آماده می کند. از این رو می توان گفت دوره های kurs s برای متقاضیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شما تمایل به تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید باید با شرکت در این کالج ها خود را آماده کنید. تحصیل در کالج زبان آلمانی در آلمان دارای دو ترم می باشد.

این ترم های تحصیلی با عناوین Untersemester و Obersemester   شناخته می شوند که شرکت در آن ها اجباری است. عموما کالج های s kurs آلمان برای دانشجویان اردو های مختلفی هم برگزار می کنند. در دوره های این کالج ها به دانشجویان دروسی از قبیل مطالعات اجتماعی، زبان آلمانی، تاریخ و ادبیات درس داده می شود. با این حال بهتر است دانشجویان دارای تسلط خاصی بر زبان آلمانی، ریاضی دانش پایه تا دیپلم دبیرستان و انگلیسی برای برخی از دانشگاه ها باشند.

شرایط اخذ پذیرش از کالج های kurs s آلمان

پس از بررسی روند تحصیل باید به این نکته بپردازیم که شرایط اخذ پذیرش از کالج های kurs s آلمان به چه صورت می باشد. افرادی که متقاضی تحصیل در کالج زبان آلمانی در آلمان هستند، باید دیپلم داشته باشند و یا دوره های پیش دانشگاهی را گذرانده باشند. اگر دانشجویان می خواهند در دوره های کالج ها شرکت کنند باید در آزمون ورودی نمره لازم را اخذ نمایند. برای پذیرش لازم است تا بر زبان آلمانی تسلط داشت. مدرک زبان مورد نیاز برای این دوره مدرک b2 می باشد.

آزمون ورودی کالج ها

با توجه به این که تعداد افراد زیادی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان تقاضا دارند، دانشجویان شرایط سختی خواهند داشت. از این رو متقاضیان باید در آزمون های ورودی شرکت کنند. این آزمون های ورودی با عنوان Aufnahmeprufung شناخته می شوند. البته باید توجه داشته باشید که این آزمون ها برای هر کالج به صورت جداگانه برگزار می شوند. به عبارتی می توان گفت که هر کالج آزمون های ویژه خاص خود را خواهد داشت. برخی از کالج ها هم در پایان دوره های خود از متقاضیان آزمون هایی را می گیرند. این آزمون ها با عنوان آزمون های پایانی کالج ها شناخته می شوند. عموما در آزمون های پایانی کالج های  kurs s آلمان از دروس زبان آلمانی، تاریخ و ادبیات سوال پرسیده می شود.

چه افرادی می توانند مشغول به تحصیل در کالج های s kurs آلمان شوند؟

برای این که بتوانید در انواع کالج های آلمان مشغول به تحصیل شوید، لازم است تا دیپلم دوازده ساله مدارس ایران را داشته باشد. البته به جز آن می توانید از شرایط دیگر هم استفاده نمایید. نکته بسیار مهم این است که اگر شما ۳۲ واحد درسی یا دو ترم را در دانشگاه های مختلف ایران گذرانده باشید، نیازی به شرکت در کالج های آلمان نخواهید داشت. اگر شما دیپلمی که مورد تایید دانشگاه های آلمان نباشد را داشته باشید، باید در دروه های مختلف این کالج ها شرکت نمایید. دقت کنید که اگر تمایل به تغییر رشته خود هم داشته باشید می توانید در این کالج های kurs s آلمان مشغول به تحصیل شوید.

لیست انواع کالج زبان آلمانی در آلمان

برخی از کالج های موجود در کشور آلمان در کنار کالج های s kurs  یا kurs s برای دوره های زبان آلمانی نیز فعال هستند. این کالج ها مدارکی را به دانشحویان ارائه می کنند که مورد تایید دانشگاه های آلمان می باشد. خواه دارای زبان آلمانی در سطح مبتدی یا پیشرفته باشید، دوره های فشرده بی شماری برای انتخاب در بسیاری از مراکز یا دانشگاه های آلمانی زبان خواهید داشت. اما کالج های زبان آلمانی در آلمان عبارتند از:

 • کالج گروه زبان یوهانس گوتنبرگ در شهر گوتنبرگ
 • کالج گروه زبان دانشگاه لایپزیگ در شهر لایپزیگ
 • کالج گروه زبان زاکسن آنهالت هاله در شهر هاله
 • کالج گروه زبان دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ در شهر هایدلبر
 • کالج گروه زبان دانشگاه آزاد برلین در شهر برلین

هر کدام از این کالج ها شرایط خاص خود را دارند. برخی از انواع کالچ زبان آلمانی در آلمان هم دوره های خود را به صورت رایگان برگزار می کنند.

لیست انواع کالج زبان آلمانی در آلمان
لیست انواع کالج زبان آلمانی در آلمان

انواع کالج زبان آلمانی در آلمان با دوره های رایگان

شما می توانید اساساً زبان آلمانی را در آلمان به صورت رایگان بخوانید! علاوه بر کالج های مختلف s kurs یا kurs s کالج های رایگان زبان آلمانی عبارتند از:

 • موسسه آموزش بین المللی دانشجویان خارج از کشور (IES)
 • شورای تبادل بین المللی آموزشی (CIEE)
 • مدرسه میدلبری
 • GLS پردیس برلین
 • مرکز تحصیل در خارج از کشور (CSA)
 • موسسه NACEL
 • دانشگاه گوته

در این میان مدرسه میدلبری با برای تجربه برجسته تحصیل در خارج از کشور در سراسر جهان موفق به کسب رتبه شده است. به عنوان یک دانشجو در برلین، زبان آلمانی را با تأکید بر ادغام در جامعه آلمان یاد خواهید گرفت. هنگام تحصیل این فرصت را خواهید داشت که داوطلب شوید، یا در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید. این کالج زبان آلمانی در آلمان به عنوان زیر مجموعه kurs s بیش از ۱۰۰ دوره فشرده زبان آلمانی را ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در کالج های kurs s آلمان

برای تحصیل در کالج های مختلف s kurs باید بدانید که هر کالج هزینه های مربوط به خود را دارد. با این حال هزینه ها برای دانشگاه های دولتی حدود ۳۰۰ یا ۵۰۰ یورو می باشد. البته باید دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل در کالج های خصوصی  s kurs  بیشتر خواهد بود.

هزینه تحصیل در کالج های kurs s آلمان
هزینه تحصیل در کالج های kurs s آلمان

هزینه زندگی در آلمان

دانشجویانی که برای تحصیل در آلمان اقدام می کنند علاوه بر هزینه های اخذ ویزای تحصیلی و ثبت نام در کالج های s kurs باید به هزینه های زندگی هم دقت کنند. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان برای دانشجویان ماهیانه حدود ۸۵۰ یورو خواهد بود. هزینه مسکن در این میان بیشترین خواهد بود.

سخن آخر

کالج های مختلف  s kurs برای افرادی هستند که متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان برای رشته های علوم انسانی می باشند. هر کالج زبان آلمانی در آلمان به عنوان زیر مجموعه kurs s  می تواند شما را برای دوره های دانشگاهی مختلف آماده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و بررسی شرایط تحصیل در آلمان می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با kurs s

 1. آيا آلمان برای تحصیل کشوری مناسب است؟

  بله کشور آلمان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل و زندگی می باشد.

 2. منظور از کالج های kurs s آلمان چیست؟

  این کالج ها برای تحصیل دانشجویانی است که قصد دارند در رشته های مربوط به علوم انسانی تحصیل کنند.

 3. برای تحصیل در کالج های s kurs آلمان چه شرایطی موجود است؟

  متقاضیان باید دارای دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان باشند و مدرک زبان آلمانی داشته باشند.

 4. چه مدرک زبان آلمانی برای دوره های s kurs مهم هستند؟

  مدرک زبان آلمانی b2

 5. آیا برای تحصیل در کالج های s-kurs باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟

  بله داشنجویان باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

 6. هزینه تحصیل در کالج های s kurs  آلمان چقدر است؟

  هزینه تحصیل به طور میانگین تا حدود ۵۰۰ یورو می باشد. این هزینه برای کالج های خصوصی بیشتر است.

 7. هزینه زندگی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

  هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان حدود ۸۵۰ یورو در ماه می باشد.

 8. انواع کالج زبان آلمانی در آلمان کدامند؟

  برخی از این کالج ها عبارتند از: کالج زبان دانشگاه روپرشت، کالج زبان گوته، کالج زبان آکسن آنهالت، کالج زبان یوهانس گوتنبرگ و غیره.

اسکرول به بالا