071-91009294  | 021-88724227  |

لیتوانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اطلاعات کلی کشور لیتوانی

  • پایتخت: ویلنیوس
  • نوع حکومت: جمهوری
  • جمعیت: حدود 3 ملیون و 500 هزار نفر
  • واحد پول: یورو
  • دامنه اینترنتی: .lt
  • پیش شماره: +370

مهاجرت به لیتوانی

کشور لیتوانی در سال های اخیر بسیار مورد توجه متقاضیان ایرانی قرار گرفته است که به دلیل تمکن مالی ناکافی نمی توانند به کشورهای اروپایی دیگر مهاجرت کنند. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل، وجود فرصت های شغلی فراوان، امنیت سرمایه گذاری و موارد دیگر از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور اروپایی برای زندگی و تحصیل و اشتغال از لحاظ مهاجران می باشد. زندگی در این کشور بر اساس جاذبه های طبیعی و همچنین فرصت های شغلی و سرمایه گذاری موجب شده است تا این کشور به عنوان گزینه مهاجرتی مناسبی محسوب شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لیتوانی

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لیتوانی در میان بهترین مقصدها در اروپا هستند. سطح سواد در لیتوانی بسیار بالا است و کشور دارای یکی از بالاترین درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهان است. علاوه بر این، 90٪ از لیتوانیایی ها زبان دوم را می خوانند و 50٪ از مردم به دو زبان خارجی، بیشتر انگلیسی و روسی صحبت می کنند. امروز، 15 دانشگاه عمومی و 6 کالج خصوصی در لیتوانی کار می کنند.

دریافت اقامت لیتوانی

مجوز اقامت موقت در لیتوانی ، سندی است که توسط اداره مهاجرت این کشور صادر شده و به اتباع خارجی که مقیم کشور های اروپایی نیستند(28 کشور عضو اتحادیه اروپا) اجازه اقامت موقت در این کشور را می دهد. مجوز اقامت در لیتوانی معمولا برای 1 سال صادر می شود و در پایان سال اول اقامت باید برای تمدید آن اقدام شود که می تواند تا 5 سال دیگر تمدید شود و پس از 5 سال مجوز اقامت دائم و تابعیت لیتوانی به فرد داده می شود.

تحصیل در لیتوانی

لیتوانی با واقع شدن در قلب اروپا از یک اقتصاد رو به رو رشد و پیشرفت بهره میبرد که این باعث می شود لیتوانی یکی از مکان های ایده آل برای تحصیل داشنجویان بین المللی در خارج از کشور باشد. زبان مردم این کشور لیتوانیایی می باشد که یکی از زیر شاخه های زبان های هند و اروپایی است. امکان تحصیل در لیتوانی در مقاطح عالی در دانشگاه ها و کالج های این کشور وجود دارد.

اسکرول به بالا