071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به لتونی 2023

مهاجرت تحصیلی به لتونی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته اروپایی و البته با هزینه هایی بسیار کم هستند. کشور لتونی واقع در شمال اروپا و عضو اتحادیه اروپا و پیمان ناتو می باشد که دارای پیشرفته ترین و متنوع ترین سیستم آموزشی می باشد و مدارک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار می باشد.

مهاجرت تحصیلی به لتونیشرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به لتونی

کشور لتونی دارای موسسات آموزش عالی و دانشگاه های بسیار پیشرفته  و مدرن در سطح اروپا میباشد. دانشگاه های لتونی امکانات آموزشی بسیار مطلوبی را با هزینه ای بسیار کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. مراکز آموزش عالی در لتونی شامل دانشگاه ها، دانشکده های هنر، مدارس فنی و کالج ها می شود. دانشجویانی که موفق به اخذ مدارک دانشگاهی لتونی می شوند آینده کاری خود را تضمین کرده و در هر کشوری به خصوص کشورهای اروپایی به راحتی می توانند شغل مناسبی بدست آورند. در دانشگاه های لتونی رشته های تحصیلی بسیار زیاد و متنوعی ارائه می شود و دانشجویان به راحتی می توانند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند. تحصیل در لتونی به زبان های انگلیسی و روسی و در برخی از دانشگاه ها به زبان های آلمانی و اسکاندیناوی امکانپذیر می باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس در لتونی

مهاجرت تحصیلی به لتونی و تحصیل در مقطع لیسانس 3 تا 4 سال به طول می انجامد که شامل 6 تا 8 ترم تحصیلی می باشد. لازمه ی تحصیل در این مقطع تحصیلی داشتن مدرک دیپلم می باشد. دانشجویان در مقطع لیسانس دانشگاه های لتونی در پایان تحصیلات خود میبایست یک پایان نامه نیز تحویل داده و از آن دفاع کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لتونی

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های لتونی حدود 2 سال به طول می انجامد که لازمه ی تحصیل در این مقطع داشتن مدرک لیسانس می باشد. تحصیل در لتونی در مقطع فوق لیسانس دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند و دانشجویان به راحتی می توانند در شغلی مناسب مشغول کار شوند.

تحصیل در مقطع دکترا در لتونی

مهاجرت تحصیلی به لتونی و تحصیل در مقطع دکترا 4 تا 6 سال به طول می انجامد. دروس در دانشگاه های لتونی در مقطع دکترا اغلب به زبان های انگلیسی و لتونیایی ارائه می شوند و داشتن مدرک زبان برای دانشجویان الزامی می باشد.

سال تحصیلی در لتونی در اغلب موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها از ماه سپتامبر آغاز می شود که شامل 40 هفته تحصیلی می شود که به 2 ترم تحصیلی پاییز و بهار تقسیم می شود. در دانشگاه های لتونی ترم پاییز از ماه سپتامبر تا دسامبر می باشد که در ماه های دسامبر و ژانویه امتحانات داخلی برگذار می شود. تعطیلات در ترم پاییز شامل تعطیلات کریسمس می شود. ترم تحصیلی بهار در دانشگاه های لتونی از ماه فوریه تا می می باشد که در ماه های می و ژوئن امتحانات داخلی برگذار می شود و تعطیلات در ماه های ژوئیه و اوت می باشد.

هزینه های تحصیل در لتونی

مهاجرت تحصیلی به لتونی و  هزینه های تحصیل در لتونی با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت در رشته هایی همچون مددکاری اجتماعی که 4 سال به طول می انجامند هزینه ای در حدود 1300 یورو در سال را شامل می شود و رشته هایی همچون دندانپزشکی که 5 ساله می باشند حدود 13000 یورو در سال و رشته هایی چون مدیریت کسب و کار حدود 22000 یورو در سال را شامل می شود.

بورس تحصیلی در لتونی

بورس تحصیلی در لتونی به آن دسته از افرادی که در موسسات و دانشگاه های لتونی تحصیل می کنند یا مشغول انجام کاراهی تحقیقاتی هستند با توجه به شرایط دانشجو، به دانشجویان تعلق می گیرد البته دانشجویانی که در کلاس های تابستانه دانشگاه های لتونی نیز شرکت می کنند از بورسیه های تحصیلی لتونی نیز بهره مند می شوند.
دانشجویا پس از ورود به دانشگاه های لتونی از بیمه درمانی نیز بهره مند می شوند که هزینه های درمانی آن ها به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

دانشگاه معتبر لتونیهزینه های زندگی در لتونی

مهاجرت تحصیلی به لتونی و هزینه های زندگی در لتونی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر می باشد که البته با توجه به محل سکونت و نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی در لتونی حدود 450 تا 700 یورو در ماه می باشد که این هزینه ها شامل: هزینه مسکن که بیشترین هزینه را در بر دارد و هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، حمل و نقل، آب، برق و … می باشد.

اسکرول به بالا