071-91009294  | 021-88724227  |

همه چیز درباره کشور اتریش

همه چیز درباره کشور اتریش

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اطلاعات کلی کشور اتریش

  • پایتخت: وین
  • نوع حکومت: جمهوری پارلمانی
  • جمعیت: حدود 8 میلیون نفر
  • واحد پول: یورو
  • دامنه اینترنتی: .at
  • پیش شماره: +43

مهاجرت به اتریش

در مقایسه با کشورهای دیگر از اتحادیه اروپا و یا در سطح جهانی، اتریش یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین اقتصادهای ملی را دارد. بیش از 300 شرکت بین المللی از اتریش به عنوان قطب تولیدات اروپایی خود استفاده می کنند. با رونق اقتصادی این کشور، سیستم مراقب بهداشتی پیشرفته، ثبات و امنیت نیز در این کشور گسترده تر شد. مهاجرت به اتریش کیفیت بالای زندگی را در بر دارد و وین مرکز این کشور نسبت به کشورهای دیگر،دارای بالاترین رتبه از لحاظ شاخص زندگی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

متقایان به منظور تحصیل پزشکی در اتریش باید در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش شرکت کنند. برای کسب آمادگی در این آزمون متقاضیان باید در دوره یک ساله پیشپزشکی شرکت کنند تا آمادگی لازم را برای کسب نمره لازم در آزمون ورودی بدست بیاورند. از آن جا که زبان تحصیل در این دوره آمادگی پیشپزشکی زبان آلمانی است، متقاضیان باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی C1 باشند.

سرمایه گذاری در اتریش

بر طبق گزارش سالانه ی سرمایه گذاری در سازمان کنفرانس های ملل متحد در توسعه و تجارت( UNCTAD ) در سال 2018، جریان مستقیم سرمایه گذاری در اتریش از 9 میلیارد دلار در سال 2016 به 9.6 میلیارد دلار در سال 2017 رسیده است. اتریش در سال 2017 رتبه ی 31 ام را در جریان ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی به خود اختصاص داد در حالی که این کشور در سال قبل از آن رتبه ی 200 و آخرین جایگاه را کسب کرد.سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور اتریش حدود 25 درصد از سال 2016 به 2017 افزایش داشته و به 185 میلیون دلار رسیده است.

تابعیت و شهروندی اتریش

طبق قوانین کشور اتریش کسب تابعیت دوگانه از محدودیت هایی برخوردار می باشد .به طور کلی فقط شهروندان اتریش ای که در پایین به انها اشاره میکنم می توانند ملیت بیگانه را به دست اورند.

  • کسانی که به واسطه تولد تابعیت کشور دیگری را به دست اورده اند (ازجمله کودکانی که در امریکا متولد شده اند وپدر ومادر اتریشی دارند و یا کسانی که در کشور اتریش متولد شده اند ولی والدینشان خارجی هستند )مشمول این قانون می شوند;
  • توابع بومی کشور اتریش که نمی توانند از ملیت خود صرف نظر کنند ، نیز مشمول چنین قوانینی نمی شوند
  • کسانی که بواسطه داشتن سمت استادی یکی از دانشگاه های کشور اتریش ، تابعیت اتریش را بدست می آورند نیز مشمول این قوانین می شوند .
  • شهروندان استرالیایی که با شرط حفظ تابعیت اتریشی ، تابع کشور دیگری شده اند نیز مشمول این قانون می شوند .

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش طرفدار بسیاری دارد. این کشور دارای مزایای تحصیلی فراوانی همچون هزینه پایین، دانشگاه های معتبر و دارای رنک جهانی است و دانشجویان خواستار تحصیل در این کشور هستند. برای آشنایی با شرایط تحصیل در اتریش، مزایای دیگر این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی و حتی بدون مدرک زبان، پذیرش در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل مقاله زیر به همت موسسه میرداماد گردآوری شده است و شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر به شعب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز مراجعه کنید.

اسکرول به بالا