071-91009294  | 021-88724227  |

کار در گرجستان برای مهندس عمران

کار در گرجستان برای مهندس عمران

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مشاهده وضعیت کار در گرجستان برای مهندس عمران، برای تمامی افرادی فارغ التحصیل این رشته، که تمایل اخذ اقامت در این کشور را دارند، بسیار حائز اهمیت است. داشتن اطلاعات کافی در خصوص مشاغل مورد نیاز این رشته در گرجستان، میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان، هزینه‌های زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران و مواردی از ایم قبیل، از نکات مهم برای داشتن یک برنامه ریزی مناسب قبل از اقدام به اخذ ویزای کار و اقامت در کشور گرجستان به یک مهندس عمران کمک می‌کند. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در کنار دیگران همکارانمان در دفاتر تهران وشیراز با ارائه این مقاله در خصوص کار در گرجستان برای مهندس عمران در صدد رفع بخشی از ابهامات شما در این باره هستیم.

 • کار در گرجستان برای مهندس عمران
 • شرایط کار و شغل مهندسی عمران در گرجستان
 • میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان
 • بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان
 • مهارت‌های کاربردی و مورد نیاز مهندس عمران در گرجستان
 • وظایف شغلی مهندس عمران در گرجستان
 • نحوه اخذ ویزای کار برای مهندس عمران در گرجستان
 • هزینه‌های زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران
 • سوالات متداول درباره کار در گرجستان برای مهندس عمران

گرجستان یک کشور کم جمعیت است ،که به واسطه نزدیکی اش به ایران در لیست مهاجرت بیشتر افراد قرار دارد، نرخ بیکاری در این کشور نزدیک به 12 درصد بوده که در مقایسه با جمعیت کم گرجستان نشاندهنده کمبود کار یا کار به حقوق پایین به نسبت هزینه‌های بالا می‌باشد، بنابراین کار متقاضیان مهاجرت کاری در گرجستان باید به دنبال مشاغلی پر درآمد مثل مهندسی عمران باشند که امروزه در دسته مشاغل پر درآمد کار در گرجستان است.متقاضیان کار مهندسی عمران درگرجستان می‌توانند، رزومه خود را با روش‌های در نظر گرفته شده، به دست کارفرمایان این حوزه رسانده و منتظر پاسخ آنها بمانید، برای داشتن اطلاعات در زمینه نحوه مهاجرت به گرجستان برای کار در رشته‌ی مهندسی عمران یا هر رشته‌ی دیگری، با همکاران و مشاوران امور مهاجرت کاری، در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز درارتباط باشید.

کار در گرجستان برای مهندس عمران

در این بخش به آشنایی با بازار کار رشته‌ی مهندسی عمران در گرجستان می‌پردازیم و مشاغل این رشته در کشور گرجستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. ساخت و ساز بخش عظیمی از اقتصاد کشور گرجستان را در بر گرفته و امروزه افراد زیادی را در این حوزه مشغول به کار کرده است. توجه بیش از حد گرجستان به زیرساخت و سازه‌های قوی در این کشور را می توان به عبورش از اروپا به آسیا، و ایجاد ارتباطات بین دو قاره از راه‌های زمینی نسبت داد.در طرح لجیستیکی ابتکاری یک کمربند – یک جاده که همان طرح عمرانی جاده ابریشم جدید، گرجستان یک عامل مهم و کلیدی برای ایجاد ارتباطات ترانزیتی به چین شناخته شده است، به گونه ای که از این کشور به عنوان یک پل طبیعی بین کشور چین و اروپا یا کرده اند. دخیل شدن در همچنین پروژه‌های عمرانی وسیعی به رونق مهندسی عمران در گرجستان نقش به سزایی داشته است.

از عوامل دیگری که می‌تواند در تاثیر رشته‌ی مهندسی عمران در بازار کار کشور گرجستان اشاره داشت، رشد بخش ساخت و ساز در خصوص پرو‌ژه‌های زیر بنایی جدید این کشور می‌باشد. در کنار تمای این موارد رشد خرده فروشی و تاثیر مستقیم آن بر بازار ساخت و ساز و مهندسی عمران را نمی توان نادیده گرفت، به گونه‌ای که در سال 2013 بر اساس آمار به دست آمده از شاخص جهانی توسعه انسانی، کشور گرجستان بعنوان هشتمین کشور در حال توسعه در راستای گسترش خرده فروشی شناخته شد.از پروژه ساخت برج های محور و برج پادشاه دیوید که یک پروژه مستقل در این زمینه می‌باشد، می توان بعنوان یک نمونه برای نمایش پیشرفت ساخت و ساز در گرجستان نام برد. اما در کنار تمامی این پیشرفت‌ها و نوسازی‌ها نیاز به رعایت یک سری اصول مهندسی و استاندارها دیده می‌شود، که در این حالت اهمیت کار و رشته مهندسی عمران در گرجستان آشکار می‌گردد.

کار در گرجستان برای مهندس عمران
کار در گرجستان برای مهندس عمران

از دیگر مواردی که بازار کار مهندسی عمران را در کشور گرجستان رونق داده است، نیاز به تغییرات جدید و بازسازی بعضی مناطق توریستی و همین طور قدم گذاشتن در راه ساخت و ساز‌های پیشرفته و نوین در صنعت گردشگری در این کشور می‌باشد. کشور گرجستان با ساخت هتل‌ها و مراکز تفریحی در دسترس و یا قیمت مناسب و زیبا می‌تواند در جذب توریست موفق بوده و از موقعیت جغرافیای مناسب خود نهایت استفاده را داشته باشند. تمامی این موارد بیان شده در جان گرفتن مشاغل وابسته به مهندسی عمران در گرجستان تاثیر مثبتی دارد.

در ادامه این مطلب پس از آشنایی با وضعیت بازار کار مهندسی عمران در کشور گرجستان، به بررسی شرایط کار و مشاغل وابسته به مهندسی عمران در این کشور می‌پردازیم. علاقمندان مهاجرت به گرجستان از نظر کاری و افرادی که تمایل دارند حرفه‌ی مهندسی عمران را در بازار کار این کشور امتحان کنند، برای داشتن اطلاعات در خصوص نحوه اقدام به اخذ ویزای کار در این کشور با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران وشیراز در ارتباط باشند.

شرایط کار و شغل مهندسی عمران در گرجستان

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم این بخش از پیشرفت ساخت و ساز‌های عمرانی در کشور گرجستان، نیازمند یک ناظر و در کنار آن به کار گیری مهندسان عمران در گرایشات مختلف را در این شکور بیش از پیش کرده است. به گونه ای که امروزه ناظران بین المللی پروژه‌های جهانی این کشور نیاز سریع خود را به ناظر فنی تحصیل کرده در این رشته اعلام داشته اند، این مطلب به اندازه کافی بیانگر شرایط کار برای رشته‌ی مهندسی عمران در گرجستان می‌باشد.متقاضیان کار در رشته‌ی مهندسی عمران که رزومه علمی و کاری قوی دارند، با قراردادن اطلاعات خود در مراکز مرتبط در لیست پیشنهاد کار از کشور گرجستان قرار می‌گیرند، و کارفرمایان و ناظران پرو‌ژه های ساختمانی بزرگ که به دنبال به کار گیری نیرو‌های موفق از سرتاسر جهان هستند، با دیدن رزومه کاری آنها برای پذیرش مدارکشان در خصوص مشاغل مرتبط با گرایشات این رشته تصمیم گیری می‌کنند.ناظران پروژه‌های بین المللی در گرجستان علاوه بر مطالعه رزومه افراد متقاضی کار یک سری شرایط و وظایف را در قالب قرار داد کار در اختیار این افراد قرار می‌دهد، که عمده مواردی که باید بر اساس این قرارداد کاری از سمت مهندس عمران شاغل در پرژه‌های کشور گرجستان باید رعایت گردد به صورت زیر است:

وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های کشور گرجستان

 • مدیریت برنامه ریزی و اختصاص منابع به پروژه تا انتهای کار
 • حضور در جلسات تشکیل شده با مشتریان، پیمانکاران و دیگر مشاوران ساخت و ساز
 • تهیه و تنظیم قراردادهای فرعی و قراردادهای اجرایی
 • سرپرستی و نظارت بر قراردادهای کاری برای رسیدن به ساخت و سازهای مطابق با مستندات قرارداد.
 • بررسی و بازبینی مجدد مشخصات فنی قرارداد
 • فراهم کردن کلیه ضروریات و قرار دادن آنها در دستور کار و اداره سایت ساخت و ساز
 • اطمینان از درستی لیست مصالح موجود و تجهیزات مطابق با مشخصات مورد نیاز
وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های گرجستان
وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های گرجستان

ویژگی‌هایی که یک مهندس عمران برای کار در کشور گرجستان باید داشته باشد:

داشتن حداقل ده سال سابقه‌ی کاری در بیشتر پروژه‌های عمرانی طرح ریزی شده در کشور گرجستان و برای مهندس ناظر شدن در یک پروژه عمرانی در این کشور لازم است. تجارب قبلی شما به عنوان یک مهندس ناظر در پروژه عظیم ساختمانی و همین طور مدیریت سریع و دقیق شما مخصوصا در مواقع بحران و در نهایت میزان توانایی شما و مهارتتان در برخورد با مشتری برای داشتن این سمت در پروژه‌های ساختمانی کشور گرجستان ضروری می‌باشد، که در ازای این موارد می‌توان کار در یک محیط پایدار و رقابتی و پر از فرصت‌های پیشرفت را به شما نوید داد.الزامات اصلی و کلیدی برای یک مهندس ناظر شدن در پرژه‌های عمرانی کشور گرجستان به شرح ذیل است:

الزامات اصلی و کلیدی

حداقل 5 سال تجربه کار مرتبط
داشتن مدرک فارغ التحصیلی مهندسی عمران
ترجیحا کار در مدیریت پروژه و سایت های ساخت و ساز به مدت 5-4 سال
تسلط و آشنایی با نرم افزارهای مهندسی عمران  MS OFFICE ،  MS PROJECT و AUTOCAD
تسلط بر زبان انگلیسی و یا حداقل آشنایی با زبان انگلیسی برای ثبت و یا بازخوانی گزارشات و طرح ها

شرح کار یک مهندس ناظر رشته‌ی عمران در گرجستان

در راستای نیازهای ساخت و ساز برای تکمیل پروژه و کشف و طرح ریزی پروژه‌های جدید در منطقه
مدیریت پروسه ساخت و ساز، نگهداری و بازسازی ساختمان برای پروژه‌های عمرانی  مختلف
جمع آوری و تنظیم معیارهای پروژه‌های مرتبط

کار در رشته‌ی مهندسی عمران در کشور گرجستان، در کنار تمامی سختی‌ها از مشاغل پر درآمد به حساب می‌آید، هر چند که در بیشتر قراردادها میران حقوق و دریافتی توافقی در نظر گرفته شده است، اما برای مهندسان ناظر دیگر مهندسان پروژه وابسته به عظمت پروژه وشرایط محیطی آن سختی کار هم در نظر گرفته می‌شود. بنابراین حقوق در بند‌های قرارداد کاری یک مهندس عمران در بازار کار گرجستان، بر اساس توافق بین کارفرما و مدیر پرژه در نظر گرفته می‌شود.

میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان

در معرفی کار در گرجستان برای مهندس عمران، توضیح دادیم که مشاغل مرتبط به این رشته در گرجستان در لیست مشاغل پر درآمد در این کشور به حساب می‌آید. مهمترین عواملی که میزان حقوق و درآمد یک مهندس عمران در گرجستان تاثیر دارد، یکی تجربه‌ی بالا و رزومه عالی مهندس عمران و دیگری مدارک و تحصیلات دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی در این رشته می‌باشد. این عامل به گونه‌ای است که درصد متوسطی از مهندسان عمران را برای دریافت حقوق بیشتر به ادامه تحصیل در گرجستان در دوره کارشناسی ارشد تشویق کرده است، تعداد محدودی از متقاضیان کار در این رشته هم که دکترای این رشته را دارند، برای مدیریت پروژه به کار گرفته می‌شوند، که به مراتب دستمزد بالاتری را به ازای هر پروژه دریافت می‌نمایند.از دیگر عوامل موثر در دریافت حقوق بیشتر در گرجستان برای کار در رشته مهندسی عمران، می‌توان به شهرت افراد اشاره کرد، بعضی مهندسان عمران به دلیل انجام پروژه‌های سخت و خاص بین کارفرمایان مشهور هستند، این افراد علاوه بر دریافت دستمزد بیشتر؛ امکان انتخاب پرژه با شرایط مدنظر خود را داشته و در این خصوص تعیین کننده مزایای به دست آمده از پروژه خود آنها می‌باشند.
متوسط حقوق دریاقتی برای یک مهندس عمران و تکنسین عمران در شهر تفلیس پایتخت کشورگرجستان مبلغ 25023 لاری معادل (8469.97 دلار) و یا ساعتی (11 دلار) می باشد. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در حالت کلی متوسط حقوق دریافتی برای مهندسان عمران بصورت زیر است:

میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان
میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان

میزان دریافتی یک مهندس عمران تحت عنوان حقوق در گرجستان

میانگین پرداختی اصلی 23250 لاری گرجستان  (۸۴۶۹.۹۷دلار)  است.
میانگین حقوق و پرداختی برای هر ساعت یک روز  ۱۱ لاری گرجستان  یا (۴ دلار ) است.
اضافه کاری و پاداش متوسط سالیانه ۵۱۸ لاری (۱۸۸.۷۰ دلار ) است.

میزان درآمد یک مهندس عمران در گرجستان با توجه به شرایط بیان شده می‌تواند متفاوت باشد، برای به دست آوردن اطلاعات کامل در خصوص میزان دریافتی یک مهندس عمران در این کشور با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان

مهندسی عمران شامل گرایش‌های متعددی است، که هر کدام به یک نسبت در ساخت و ایجاد سازه‌های ساختمانی ومسائل زیست محیطی مرتبط با آن تاثیر دارند، در این قسمت سعی داریم کاربرد گرایشات مختلف مهندسی در بازار کار مهندسی عمران در گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم. با توضیحات گرایشات به کار رفته در پرژه‌های عمرانی گرجستان می‌توانید تا حدودی به تاثیر این گرایشات در کار مهندسی عمران در این کشور پی ببرید.

بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان
بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان

معرفی گرایش حمل و نقل مهندسی عمران در گرجستان

برای طراحی و ساخت سازهای جدید و پیشرفته‌ی، ساخت پل‌ها، راه‌ها، جاده‌ها، تونل‌ها، آزادراه‌ها برای تسهیل رفت و آمد و جلوگیری از ایجاد ترافیک از مهندسان عمران با گرایش حمل و نقل در انجام پروژه‌های راه‌سازی و عمرانی در گرجستان بهره می‌برند. متقاضیان کار فارغ التحصیل در رشته مهندسی عمران با این گرایش می‌توانند با ثبت رزومه خود در مراکز بین‌المللی برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند.

معرفی گرایش آب- مهندسی عمران در گرجستان

به طور حتم پرژه‌های عمرانی کشیدن خط لوله برای انتقال آب و دیگر انرژی ها در سطح کشور گرجستان به یک مهندس ناظر تحصیل کرده در گرایش آب مهندسی عمران نیازمند است. این پروژه ها در سد‌ها و همین طور خط لوله‌های مرتبط به فاضلاب هم کاربرد دارند. به نسبت مهارت خود در این گرایش از مهندسی عمران می‌توانید برای اخذ ویزای کار در این کشور اقدام نمایید.

معرفی گرایش سازه مهندسی عمران در گرجستان

مهندسی سازه به معنی تجزیه و تحلیل و طراحی ساختمان ها و دیگر سازه‌های غیر ساختمانی است. این گرایش بعنوان فراگیرترین و پرطرفدارترین گرایش‌های رشته مهندسی عمران می‌باشد. تخصص یک مهندس عمران در این گرایش تاکید بر وجود ایمنی، کلیت ساختاری و عملکرد مطلوب در دوره ساخت دارد. طرح‌های عمرانی و ساختاری مثل حمل و نقل ژئوتکنیک، حمل و نقل در محیط زیست، و ایجاد سایت‌های توسعه را می‌توان بخشی از کاربرد گرایش سازه در پروژه‌های عمرانی گرجستان دانست.

معرفی گرایش ساخت وساز مهندسی عمران در گرجستان

مهندسین ساخت و ساز یا همان مهندس عمران-عمران، بعنوان بازرسان قراردادی و همین طور ناظران بر قیمت‌های تعیین شده برای مصالح ساختمانی می‌باشند. این گرایش از مهندسی عمران همیشه در راس تقاضای کار قرار داشته و بیشترین دست مزد را به خود اختصاص می‌دهد. این شاخه از مهندسی عمران همیشه بیشترین فارغ التحصیلان را برای ورود به عرضه کار دارد، بنابر مطالب گفته شده، اگر فارغ التحصیلان این گرایش متقاضی کار در گرجستان هستند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط کار و همین طور وضعیت دریافتی‌ها برای اخذ ویزای کار به این کشور اقدام نمایند.

معرفی گرایش کنترل مهندسی عمران در گرجستان

این گرایش مهندسی عمران که ریشه آن در مهندسی مکانیک و برق است، اخیرا برای کنترل سازه‌ها و همین طور آماده‌سازی رشته ها برای اندازه گیری عملکرد مطلوب خروجی بدون حضور انسان است. بهترین مثال برای این سبک مشاغل در این رشته می‌توان به مهندسی کنترل، تجهیزات و اکتشافات پرواز اشاره داشت.مهندسی عمران گرایشات زیادی دارد، که ما در این قسمت بخشی از آنها و تاثیراتشان، در روند انجام پروژه‌های عمرانی در کشور گرجستان مورد بررسی قرار دادیم.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص گرایش‌های پر کاربرد رشته مهندسی عمران در بازار کار کشور گرجستان، می‌توانید با همکاران ما و متخصصان این امور در موسسه مهاجرتی میردادماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به متقاضیان کار مهندسی عمران در گرجستان کمک می‌کند که برنامه ریزی مناسبی را برای آینده شغلی خود وابسته به مدرک تحصیلی و گرایششان اقدام نمایند.

مهارت‌های کاربردی و مورد نیاز مهندس عمران در گرجستان

کارفرمایان پروژه‌های عمرانی در گرجستان به دنبال فارغ التحصیلانی در این رشته هستند، که دانش تجاری را تا حد بالایی از بر باشند و قدرت کار در یک تیم به هم وابسته را داشته باشند، علاوه بر این موارد عنوان شده، چند مهارت کلیدی در کار مهندسان عمران در گرجستان برای کافرمایان اهمیت دارد که دانستن آنها برای متقاضیان کار در کشور گرجستان در این رشته یک ضرورت برای داشتن موفقیت تضمینی می‌باشد.

مهارت‌های کاربردی مهندس عمران در گرجستان
مهارت‌های کاربردی مهندس عمران در گرجستان

مهارت کلیدی اول – آموزش فنی

پایه‌ی اصلی رشته‌ی مهندسی عمران، فهم و دانش برای انجام کار عملی است. یک مهندس عمران باید آموزش کامل را درباره شاخص های اصلی علوم شیمی، زیست شناسی، فیزیک و علوم رایانه بطور تکمیلی دیده باشد. برتریت دانش آموختگان علوم مهندسی مثل عمران بر مهندسان تجربی گذشته در تشخیص یک سری موارد اثبات گر اهمیت آموزش فنی می‌باشد. این آموزش با همکاری سیستم آموزشی و پروژه‌های ارائه شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بصورت الزامی مهندسان عمران را در این زمینه تقویت کرده است. اهمیت این مهارت در کشور گرجستان با تاثیرگذاری مدرک تحصیلی در درآمد و همین طور جذب یک متقاضی کار مشخص شده است.

دومین مهارت کلیدی- مهارت‌های ریاضی

کاربرد ریاضیات به وظایف کاری یک مهندس عمران در روز بستگی دارد. بسیاری از مهندسان عمران یک مهندس موفق را فردی می دانند که به درک درستی از ریاضیات، جبر، حساب، هندسه، مثلثات رسیده باشد. همین طور در زمینه‌های تخصصی مثل مهندسی حمل ونقل و مهندسی آب می توان نیاز به درک پایه ای از آمار هم اشاره داشت.

سومین مهارت کلیدی – مهارتهای نوشتاری و گزارش نویسی ‌

تکنیک گزارش نویسی یعنی یک مهندس عمران بتواند با نوشتن گزارش کتبی یک کار با مدیرپرژه و کارفرما در ارتباط باشد. و بتواند منظور خود را بصورت کامل به کارفرما با رعایت اصول فنی در نگارش و بکارگیری اصطلاحات مهندسی عمران برساند. از طرفی ممکن است یک مهندس عمران گاهی کلیت یک پروژه را برای فهم مخاطب و مشتری روی کاغذ بیاورد و از این طریق با آنها در ارتباط باشد. این مهارت چون ریشه در مدرک یک مهندس عمران ندارد، حتما بعنوان یک مهارت بصورت تجربی و در پرژه‌های متعدد باید توسط مهندسان عمران کسب شود.

مهارت چهارم کلیدی – مهارت های ارتباطی شغلی محاوره‌ای

مهارت های ارتباطی شغلی محاوره‌ای از ابزارهای مهم برای مهندس عمران پروژه محور در آینده است. این مهارت مستلزم داشتن توانایی گوش دادن به مشتریان، مقامات، اعضای تیم و دیگر کارگران ماهر می‌باشد، تا بتواند با درخواست‌ها و نگرانی‌های آنها را درک نماید. مهارت بیان اطلاعات فنی پیچیده به افرادی که برای یک پروژه کار می کنند، و ایجاد ارتباط با این افراد برای انتقال اطلاعات یک پروژه لازم است.

مهارت پنجم کلیدی – تصمیم گیری

یک رهبر و مدیر پروژه مشغول قدرت بالایی در تصمیم گیری در مواقع ضروری و خاص داشته باشد، علاوه بر این یک مهندس عمران باید اطلاعات موجود، اهداف متضاد از طرفین مختلف، اخلاق حرفه ای، مسئولیت های مالی و نگرانی های امنیتی را در هنگام تصمیم گیری برای یک پروژه در مواقع خاص در نظر بگیرد. آنها باید با اطمینان به تیم خود و مواردی که در ارزیابی تیمی آنها به دست آمده اطلاعات درست را در بین افراد انتقال دهند.در این بخش با پنج مهارت کلیدی مهم برای کارفرمایان در هنگام انتخاب یک مهندس عمران، برای انجام پروژه‌های در دست داشته آشنا شدیم. متقاضیان کار مهندسی عمران در کشور گرجستان باید این مهارت‌ها را در رزومه کاری خود تقویت نمایند.

وظایف شغلی مهندس عمران در گرجستان

به طور کلی مهندس عمران به دو نوع تقسیم می شود، مهندسان مشاور و مهندسین قراردادی، کار مهندسان مشاور طراحی پروژه و بصورت دفتری می‌باشد، اما پیمانکاران یا مهندسان قرار دادی کار ساخت وساز را پس از طراحی انجام داده و وظایف آنها خلاصه شده در محل ساختمان سازی و در جایگاه ناظر در محل می‌باشد.بخشی از وظایف مهندسان طراحی و پیانکار به تفکیک به صورت زیر است:

وظایف شغلی یک مهندس مشاور و طراحی
انجام تبلیغات مربوط به پروژه
مطالعات فنی و امکان سنجی دقیق برای طراحی پروژه
تحقیقات در مورد قرارگیری سایت و شرایط کاری در آن
کار با طیف وسیعی از نرم افزارهای کامپیوتری برای توسعه طرح ها
انجام محاسبات پیچیده و ریز برای بدست آوردن خطا و بازبینی طرح
وظایف شغلی یک مهندس قراردادی یا پیمانکار
ارتباط با مشتریان و متخصصین مختلف از جمله معماران و قراردادی های فرعی
تدوین مشخصات کار بصورت شناسه کاری و نظارت بر مراحل تدارکات
حل مشکلات طراحی و توسعه و بازگرداندن طرح برای بازبینی
مدیریت بودجه و منابع پروژه و زمان بندی تحویل پروژه
برنامه ریزی مواد و تجهیزات خرید و تحویل به موقع
داشتن اطمینان از مجوز دار بودن پروژه و عدم مغایرت آن با طرح تایید شده.
رعایت الزامی نکات ایمنی و بهداشت در محیط
ارزیابی پایداری و تاثیرات زیست محیطی پروژه‌ها و حراست از پروژه‌ها
اطمینان از اجرای پروژه ها بصورت یکپارچه و اطمینان از داشتن بودجه تا انتهای کار
تجزیه و تحلیل گزارش های نظرسنجی، نقشه، نقاشی نقشه های هوایی عکاسی و دیگر اطلاعات مکان نگاری(توپوگرافی یا عکاسی زمین) و یا زمین شناسی برای برنامه ریزی پروژه.
برنامه ریزی و طراحی حمل و نقل، سیستم های هیدرولیک و سازه‌ها. و رعایت اصول ساخت وساز‌های وابسته به پروژه‌های دولتی

وظایف یک مهندس عمران در مشاغل گوناگون مرتبط به ساخت وساز تقریبا در همه جای دنیا بر اساس اوصول فنی و مهندسی یکسان است، هر متقاضی کاری برای ادامه زندگی خود در تقش یک مهندس عمران در کشور گرجستان برای جذب ذر یک محیط کاری خوب باید به این موارد توجه داشته باشد.

نحوه اخذ ویزای کار برای مهندس عمران در گرجستان

در این قسمت از مقاله به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کشور گرجستان برای کار مهندسی عمران در این کشور می‌پردازیم، اگر در این خصوص با سوالات تخصصی تری مواجه شدید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران وشیراز برای داشتن اطلاعات دقیق تر در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در گرجستان

 • داشتن اطمینان از اعتبار شش ماهه پاسپورت متقاضی
 • فرد متقاضی برای صدور ویزا باید فرم درخواست را تکمیل نماید.
 • فراهم آوردن یک قطعه عکس برای پاسپورت
 • با توجه به مشاغل مورد نظر یک رسید پرداخت مالیاتی مشخص باید ارائه گردد.
 • توجه داشته باشید فراهم آوردن بیمه سفر متناسب با قوانین گرجستان ضروری است.
 • داشتن دعوت نامه کاری دارای اعتبار از سمت کارفرمای گرجستانی امری مهم و ضروری برای دریافت ویزای کار است.
 • تایید نامه ای مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی به ارزش 1700 دلار برای ورود به کشور گرجستان الزامی است.
 • داشتن یک طرح ثبت شده و یا نمونه کاری که انگیزه و هدف شما را به روشنی برای کار در گرجستان بیان می‌کند، ضمیمه مدارک گردد.
 • هزینه صدور ویزا حدودا به مبلغ 100 لاری گرجستان باید پرداخت گردد.
مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در گرجستان
مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در گرجستان

در تهیه و سپس ارسال مدارک برای اخذ ویزای کاری گرجستان حتما با افراد و موسسه‌های قابل اعتماد و معتبر در ارتباط باشید.

هزینه‌های زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران

به دلیل پایین بودن هزینه زندگی در گرجستان ، این کشور یکی از انتخابات اصلی ایرانیان برای مهاجرت می‌باشد، افرادی که تصمیم به اخذ ویزای کار در این کشور برای کار مهندسی عمران دارند خوب است، از وضعیت هزینه‌های زندگی در برابر حقوق و دستمزد دریافتی‌شان مطلع باشند، تا بتوانند به راحتی برای یک زندگی ایده‌آل برنامه ریزی نمایند. در این بخش بر اساس آمار بدست آماده در ماه مارس 2020 بطور مختصر هزینه زندگی در گرجستان را با ایران مقایسه می‌کنیم.

مقایسه هزینه زندگی دو کشور ایران و گرجستان

هزینه های زندگی و امورات مربوط به آن در ایران به میزان  %20 بیشتر از گرجستان برآورد شده است.
اجاره ملک در انواع مختلف در ایران 39.97% بالاتر از گرجستان ارزیابی شده است.
قیمت اجاره مسکن در ایران 63.08 درصد بیشتر از گرجستان اعلام شده است.
قیمت رستوران در ایران به میزان  4.3%بالاتر از گرجستان برآورد شده است.
هزینه تامین مواد غذایی در ایران 82.12% بیشتر از گرجستان ارزیابی شده است.

تمامی همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز به دنبال پاسخگویی سوالات شما در خصوص کار مهندسی عمران در گرجستان هستیم، یک سری از سوالات متداول کاربران متقاضی کار مهندسی عمران در گرجستان در این قسمت مطرح و پاسخ آنها داده شده است. امیدواریم در رفع ابهامات ذهن شما تاثیر گذار باشد.

سوالات متداول در مورد کار در گرجستان برای مهندس عمران

1-دلایل مهم رشد کار مهندسی عمران در گرجستان چه می‌باشد؟

تاثیر حضور جغرافیایی این کشور در ایجاد ارتباط بین کشور‌های آسیایی چین با اروپا در پروژه جدید جاده ابریشم و همین طور رونق خرده فروشی و ارتباط آن با ساخت و ساز از سال 2013 به بعد در گرجستان و در نهایت تمایل به ایجاد ساخت و ساز های جدید برای جذب توریست و همین طور بازسازی بناهای قدیمی از سری مواردی است که در پیشرفت رشته مهندسی عمران و مشاغل وابسته به آن در بازار کار کشور گرجستان تاثیر داشته است.

2-ازمواردی که نیاز به مشاغل مرتبط به رشته‌ی مهندسی عمران را در بازار کار کشور گرجستان مشخص می‌کند، چه می‌باشد؟

راه اندازی پرژه‌های بین المللی بزرگ و نیاز به مهندس ناظر با مهارت و سابقه شغلی بالا، نیاز بازار ساخت و ساز در گرجستان را به نیرو‌های غیر بومی مشخص می‌کند.

3-برای جذب شدن در پرژه‌های عمرانی در کشور گرجستان بعنوان مهندس ناظر چه اندازه سابقه کار نیاز است؟

داشتن حداقل پنج تا ده سال سابقه‌ی کاری در بیشتر پروژه‌های عمرانی طرح ریزی شده در کشور گرجستان و برای مهندس ناظر شدن در یک پروژه عمرانی در این کشور لازم است.

4-متقاضیان کار در رشته مهندسی عمران بعنوان مهندس ناظر برای کار در گرجستان به چه صورت می‌توانند اقدام نمایند؟

حالت‌های مختلفی برای گذاشتن رزومه در معرض دید کارفرمایان پروژه‌های بین اللملی در گرجستان وجود دارد، یکی از این حالت‌ها این است که متقاضیان کار در رشته‌ی مهندسی عمران که رزومه علمی و کاری قوی دارند، با قراردادن اطلاعات خود در مراکز مرتبط در لیست پیشنهاد کار از کشور گرجستان قرار ‌گیرند.

5- وظایف مهندس عمران شاغل در پرژه‌های کشور گرجستان چه می‌باشد؟

مدیریت برنامه ریزی و اختصاص منابع به پروژه تا انتهای کار، حضور در جلسات تشکیل شده با مشتریان، پیمانکاران و دیگر مشاوران ساخت و ساز، تهیه و تنظیم قراردادهای فرعی و قراردادهای اجرایی، سرپرستی و نظارت بر قراردادهای کاری برای رسیدن به ساخت و سازهای مطابق با مستندات قرارداد.، بررسی و بازبینی مجدد مشخصات فنی قرارداد، فراهم کردن کلیه ضروریات و قرار دادن آنها در دستور کار و اداره سایت ساخت و ساز، اطمینان از درستی لیست مصالح موجود و تجهیزات مطابق با مشخصات مورد نیاز از جمله این وظایف می‌باشد.

6-موارد تاثیر گذار در میزان دستمزد یک مهندس عمران در گرجستان را نام ببرید؟

یکی تجربه‌ی بالا و رزومه عالی مهندس عمران و دیگری مدارک و تحصیلات دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی در این رشته می‌باشد. از دیگر عوامل موثر در دریافت حقوق بیشتر در گرجستان برای کار در رشته مهندسی عمران، می‌توان به شهرت افراد اشاره کرد.

7- متوسط حقوق دریاقتی برای یک مهندس عمران و تکنسین عمران شهر تفلیس گرجستان چقدر می‌باشد؟

متوسط حقوق دریاقتی برای یک مهندس عمران و تکنسین عمران شهر تفلیس گرجستان مبلغ 25023 لاری معادل (8469.97 دلار) و یا ساعتی (11 دلار) می باشد. و همین طور مبلغ ۵۱۸ لاری (۱۸۸.۷۰ دلار ) بعنوان پاداش در نظر گرفته می‌شود.

8- پنج مهارت کلیدی مهم برای کارفرمایان در هنگام انتخاب یک مهندس عمران برای کار در گرجستان و بصورت کلی نام ببرید؟

مهارت‌هایی تحت عنوان آموزش فنی، مهارت‌های ریاضی، مهارتهای نوشتاری و گزارش نویسی، مهارت های ارتباطی شغلی محاوره‌ای، تصمیم گیری برای کار مهندسی عمران در گرجستان از سوی کارفرمایان یک پروژه حائز اهمیت است.

9-مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در گرجستان کدامند؟

 • داشتن اطمینان از اعتبار شش ماهه پاسپورت متقاضی
 • فرد متقاضی برای صدور ویزا باید فرم درخواست را تکمیل نماید.
 • فراهم آوردن یک قطعه عکس برای پاسپورت
 • با توجه به مشاغل مورد نظر یک رسید پرداخت مالیاتی مشخص باید ارائه گردد.
 • توجه داشته باشید فراهم آوردن بیمه سفر متناسب با قوانین گرجستان ضروری است.
 • داشتن دعوت نامه کاری دارای اعتبار از سمت کارفرمای گرجستانی امری مهم و ضروری برای دریافت ویزای کار است.
 • تایید نامه ای مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی به ارزش 1700 دلار برای ورود به کشور گرجستان الزامی است.
 • داشتن یک طرح ثبت شده و یا نمونه کاری که انگیزه و هدف شما را به روشنی برای کار در گرجستان بیان می‌کند، ضمیمه مدارک گردد.
 • هزینه صدور ویزا حدودا به مبلغ 100 لاری گرجستان باید پرداخت گردد.

10- هزینه زندگی در گرجستان برای متقاضیان کار مهندسی عمران در این کشور نسبت به ایران چگونه است؟

هزینه زندگی در گرجستان نسبت به دیگر کشور‌های خارجی برای زندگی و کار مناسب می‌باشد.

11- اجاره منزل در گرجستان به نسبت ایران به چه صورت است؟

قیمت اجاره مسکن در ایران 63.08 درصد بیشتر از گرجستان اعلام شده است.

نظرات کاربران

 • توسط حسین
  تاریخ: خرداد 30, 1399
  نفر
  نفر

  سلام راننده پایه یک ویژه جرثقیل بلدوزر لودر بیل گریدر لیفتراک و راننده تاویرکران نصف ارتفاع جوشکاری اسکله فلزی بتنی ونیروی رسانی اجرایی در زمینه پروژه های عمرانی سدسازی نیروگاه ها و پالایشگاه کارخانه سیمان و غیره فعالیت داشتم خواهشمند است دراین مورد اقدامات لازم را مبذول بفرمایید

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: تیر 2, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   برای کار در گرجستان در صورت یافتن پیشنهاد شغلی می توانید اقدام نمایید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا