071-91009294  | 021-88724227  |

کار در گرجستان برای مهندس عمران

کار در گرجستان برای مهندس عمران

کار در گرجستان برای مهندس عمران

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مشاهده وضعیت کار در گرجستان برای مهندس عمران، برای تمامی افرادی فارغ التحصیل این رشته، که تمایل اخذ اقامت در این کشور را دارند، بسیار حائز اهمیت است. داشتن اطلاعات کافی در خصوص مشاغل مورد نیاز این رشته در گرجستان، میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان، هزینه‌های زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران و مواردی از ایم قبیل، از نکات مهم برای داشتن یک برنامه ریزی مناسب قبل از اقدام به اخذ ویزای کار و اقامت در کشور گرجستان به یک مهندس عمران کمک می‌کند. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در کنار دیگران همکارانمان در دفاتر تهران وشیراز با ارائه این مقاله در خصوص کار در گرجستان برای مهندس عمران در صدد رفع بخشی از ابهامات شما در این باره هستیم.

 • کار در گرجستان برای مهندس عمران
 • شرایط کار و شغل مهندسی عمران در گرجستان
 • میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان
 • بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان
 • مهارت‌های کاربردی و مورد نیاز مهندس عمران در گرجستان
 • وظایف شغلی مهندس عمران در گرجستان
 • نحوه اخذ ویزای کار برای مهندس عمران در گرجستان
 • هزینه‌های زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران
 • سوالات متداول درباره کار در گرجستان برای مهندس عمران

گرجستان یک کشور کم جمعیت است ،که به واسطه نزدیکی اش به ایران در لیست مهاجرت بیشتر افراد قرار دارد، نرخ بیکاری در این کشور نزدیک به 12 درصد بوده که در مقایسه با جمعیت کم گرجستان نشاندهنده کمبود کار یا کار به حقوق پایین به نسبت هزینه‌های بالا می‌باشد، بنابراین کار متقاضیان مهاجرت کاری در گرجستان باید به دنبال مشاغلی پر درآمد مثل مهندسی عمران باشند که امروزه در دسته مشاغل پر درآمد کار در گرجستان است.متقاضیان کار مهندسی عمران درگرجستان می‌توانند، رزومه خود را با روش‌های در نظر گرفته شده، به دست کارفرمایان این حوزه رسانده و منتظر پاسخ آنها بمانید، برای داشتن اطلاعات در زمینه نحوه مهاجرت به گرجستان برای کار در رشته‌ی مهندسی عمران یا هر رشته‌ی دیگری، با همکاران و مشاوران امور مهاجرت کاری، در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز درارتباط باشید.

کار در گرجستان برای مهندس عمران

در این بخش به آشنایی با بازار کار رشته‌ی مهندسی عمران در گرجستان می‌پردازیم و مشاغل این رشته در کشور گرجستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. ساخت و ساز بخش عظیمی از اقتصاد کشور گرجستان را در بر گرفته و امروزه افراد زیادی را در این حوزه مشغول به کار کرده است. توجه بیش از حد گرجستان به زیرساخت و سازه‌های قوی در این کشور را می توان به عبورش از اروپا به آسیا، و ایجاد ارتباطات بین دو قاره از راه‌های زمینی نسبت داد.در طرح لجیستیکی ابتکاری یک کمربند – یک جاده که همان طرح عمرانی جاده ابریشم جدید، گرجستان یک عامل مهم و کلیدی برای ایجاد ارتباطات ترانزیتی به چین شناخته شده است، به گونه ای که از این کشور به عنوان یک پل طبیعی بین کشور چین و اروپا یا کرده اند. دخیل شدن در همچنین پروژه‌های عمرانی وسیعی به رونق مهندسی عمران در گرجستان نقش به سزایی داشته است.

از عوامل دیگری که می‌تواند در تاثیر رشته‌ی مهندسی عمران در بازار کار کشور گرجستان اشاره داشت، رشد بخش ساخت و ساز در خصوص پرو‌ژه‌های زیر بنایی جدید این کشور می‌باشد. در کنار تمای این موارد رشد خرده فروشی و تاثیر مستقیم آن بر بازار ساخت و ساز و مهندسی عمران را نمی توان نادیده گرفت، به گونه‌ای که در سال 2013 بر اساس آمار به دست آمده از شاخص جهانی توسعه انسانی، کشور گرجستان بعنوان هشتمین کشور در حال توسعه در راستای گسترش خرده فروشی شناخته شد.از پروژه ساخت برج های محور و برج پادشاه دیوید که یک پروژه مستقل در این زمینه می‌باشد، می توان بعنوان یک نمونه برای نمایش پیشرفت ساخت و ساز در گرجستان نام برد. اما در کنار تمامی این پیشرفت‌ها و نوسازی‌ها نیاز به رعایت یک سری اصول مهندسی و استاندارها دیده می‌شود، که در این حالت اهمیت کار و رشته مهندسی عمران در گرجستان آشکار می‌گردد.

کار در گرجستان برای مهندس عمران
کار در گرجستان برای مهندس عمران

از دیگر مواردی که بازار کار مهندسی عمران را در کشور گرجستان رونق داده است، نیاز به تغییرات جدید و بازسازی بعضی مناطق توریستی و همین طور قدم گذاشتن در راه ساخت و ساز‌های پیشرفته و نوین در صنعت گردشگری در این کشور می‌باشد. کشور گرجستان با ساخت هتل‌ها و مراکز تفریحی در دسترس و یا قیمت مناسب و زیبا می‌تواند در جذب توریست موفق بوده و از موقعیت جغرافیای مناسب خود نهایت استفاده را داشته باشند. تمامی این موارد بیان شده در جان گرفتن مشاغل وابسته به مهندسی عمران در گرجستان تاثیر مثبتی دارد.

در ادامه این مطلب پس از آشنایی با وضعیت بازار کار مهندسی عمران در کشور گرجستان، به بررسی شرایط کار و مشاغل وابسته به مهندسی عمران در این کشور می‌پردازیم. علاقمندان مهاجرت به گرجستان از نظر کاری و افرادی که تمایل دارند حرفه‌ی مهندسی عمران را در بازار کار این کشور امتحان کنند، برای داشتن اطلاعات در خصوص نحوه اقدام به اخذ ویزای کار در این کشور با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران وشیراز در ارتباط باشند.

شرایط کار و شغل مهندسی عمران در گرجستان

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم این بخش از پیشرفت ساخت و ساز‌های عمرانی در کشور گرجستان، نیازمند یک ناظر و در کنار آن به کار گیری مهندسان عمران در گرایشات مختلف را در این شکور بیش از پیش کرده است. به گونه ای که امروزه ناظران بین المللی پروژه‌های جهانی این کشور نیاز سریع خود را به ناظر فنی تحصیل کرده در این رشته اعلام داشته اند، این مطلب به اندازه کافی بیانگر شرایط کار برای رشته‌ی مهندسی عمران در گرجستان می‌باشد.متقاضیان کار در رشته‌ی مهندسی عمران که رزومه علمی و کاری قوی دارند، با قراردادن اطلاعات خود در مراکز مرتبط در لیست پیشنهاد کار از کشور گرجستان قرار می‌گیرند، و کارفرمایان و ناظران پرو‌ژه های ساختمانی بزرگ که به دنبال به کار گیری نیرو‌های موفق از سرتاسر جهان هستند، با دیدن رزومه کاری آنها برای پذیرش مدارکشان در خصوص مشاغل مرتبط با گرایشات این رشته تصمیم گیری می‌کنند.ناظران پروژه‌های بین المللی در گرجستان علاوه بر مطالعه رزومه افراد متقاضی کار یک سری شرایط و وظایف را در قالب قرار داد کار در اختیار این افراد قرار می‌دهد، که عمده مواردی که باید بر اساس این قرارداد کاری از سمت مهندس عمران شاغل در پرژه‌های کشور گرجستان باید رعایت گردد به صورت زیر است:

وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های کشور گرجستان

 • مدیریت برنامه ریزی و اختصاص منابع به پروژه تا انتهای کار
 • حضور در جلسات تشکیل شده با مشتریان، پیمانکاران و دیگر مشاوران ساخت و ساز
 • تهیه و تنظیم قراردادهای فرعی و قراردادهای اجرایی
 • سرپرستی و نظارت بر قراردادهای کاری برای رسیدن به ساخت و سازهای مطابق با مستندات قرارداد.
 • بررسی و بازبینی مجدد مشخصات فنی قرارداد
 • فراهم کردن کلیه ضروریات و قرار دادن آنها در دستور کار و اداره سایت ساخت و ساز
 • اطمینان از درستی لیست مصالح موجود و تجهیزات مطابق با مشخصات مورد نیاز
وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های گرجستان
وظایف مهندس عمران شاغل در پروژه‌های گرجستان

ویژگی‌هایی که یک مهندس عمران برای کار در کشور گرجستان باید داشته باشد:

داشتن حداقل ده سال سابقه‌ی کاری در بیشتر پروژه‌های عمرانی طرح ریزی شده در کشور گرجستان و برای مهندس ناظر شدن در یک پروژه عمرانی در این کشور لازم است. تجارب قبلی شما به عنوان یک مهندس ناظر در پروژه عظیم ساختمانی و همین طور مدیریت سریع و دقیق شما مخصوصا در مواقع بحران و در نهایت میزان توانایی شما و مهارتتان در برخورد با مشتری برای داشتن این سمت در پروژه‌های ساختمانی کشور گرجستان ضروری می‌باشد، که در ازای این موارد می‌توان کار در یک محیط پایدار و رقابتی و پر از فرصت‌های پیشرفت را به شما نوید داد.الزامات اصلی و کلیدی برای یک مهندس ناظر شدن در پرژه‌های عمرانی کشور گرجستان به شرح ذیل است:

الزامات اصلی و کلیدی

حداقل 5 سال تجربه کار مرتبط
داشتن مدرک فارغ التحصیلی مهندسی عمران
ترجیحا کار در مدیریت پروژه و سایت های ساخت و ساز به مدت 5-4 سال
تسلط و آشنایی با نرم افزارهای مهندسی عمران  MS OFFICE ،  MS PROJECT و AUTOCAD
تسلط بر زبان انگلیسی و یا حداقل آشنایی با زبان انگلیسی برای ثبت و یا بازخوانی گزارشات و طرح ها

شرح کار یک مهندس ناظر رشته‌ی عمران در گرجستان

در راستای نیازهای ساخت و ساز برای تکمیل پروژه و کشف و طرح ریزی پروژه‌های جدید در منطقه
مدیریت پروسه ساخت و ساز، نگهداری و بازسازی ساختمان برای پروژه‌های عمرانی  مختلف
جمع آوری و تنظیم معیارهای پروژه‌های مرتبط

کار در رشته‌ی مهندسی عمران در کشور گرجستان، در کنار تمامی سختی‌ها از مشاغل پر درآمد به حساب می‌آید، هر چند که در بیشتر قراردادها میران حقوق و دریافتی توافقی در نظر گرفته شده است، اما برای مهندسان ناظر دیگر مهندسان پروژه وابسته به عظمت پروژه وشرایط محیطی آن سختی کار هم در نظر گرفته می‌شود. بنابراین حقوق در بند‌های قرارداد کاری یک مهندس عمران در بازار کار گرجستان، بر اساس توافق بین کارفرما و مدیر پرژه در نظر گرفته می‌شود.

میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان

در معرفی کار در گرجستان برای مهندس عمران، توضیح دادیم که مشاغل مرتبط به این رشته در گرجستان در لیست مشاغل پر درآمد در این کشور به حساب می‌آید. مهمترین عواملی که میزان حقوق و درآمد یک مهندس عمران در گرجستان تاثیر دارد، یکی تجربه‌ی بالا و رزومه عالی مهندس عمران و دیگری مدارک و تحصیلات دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی در این رشته می‌باشد. این عامل به گونه‌ای است که درصد متوسطی از مهندسان عمران را برای دریافت حقوق بیشتر به ادامه تحصیل در گرجستان در دوره کارشناسی ارشد تشویق کرده است، تعداد محدودی از متقاضیان کار در این رشته هم که دکترای این رشته را دارند، برای مدیریت پروژه به کار گرفته می‌شوند، که به مراتب دستمزد بالاتری را به ازای هر پروژه دریافت می‌نمایند.از دیگر عوامل موثر در دریافت حقوق بیشتر در گرجستان برای کار در رشته مهندسی عمران، می‌توان به شهرت افراد اشاره کرد، بعضی مهندسان عمران به دلیل انجام پروژه‌های سخت و خاص بین کارفرمایان مشهور هستند، این افراد علاوه بر دریافت دستمزد بیشتر؛ امکان انتخاب پرژه با شرایط مدنظر خود را داشته و در این خصوص تعیین کننده مزایای به دست آمده از پروژه خود آنها می‌باشند.
متوسط حقوق دریاقتی برای یک مهندس عمران و تکنسین عمران در شهر تفلیس پایتخت کشورگرجستان مبلغ 25023 لاری معادل (8469.97 دلار) و یا ساعتی (11 دلار) می باشد. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در حالت کلی متوسط حقوق دریافتی برای مهندسان عمران بصورت زیر است:

میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان
میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در گرجستان

میزان دریافتی یک مهندس عمران تحت عنوان حقوق در گرجستان

میانگین پرداختی اصلی 23250 لاری گرجستان  (۸۴۶۹.۹۷دلار)  است.
میانگین حقوق و پرداختی برای هر ساعت یک روز  ۱۱ لاری گرجستان  یا (۴ دلار ) است.
اضافه کاری و پاداش متوسط سالیانه ۵۱۸ لاری (۱۸۸.۷۰ دلار ) است.

میزان درآمد یک مهندس عمران در گرجستان با توجه به شرایط بیان شده می‌تواند متفاوت باشد، برای به دست آوردن اطلاعات کامل در خصوص میزان دریافتی یک مهندس عمران در این کشور با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان

مهندسی عمران شامل گرایش‌های متعددی است، که هر کدام به یک نسبت در ساخت و ایجاد سازه‌های ساختمانی ومسائل زیست محیطی مرتبط با آن تاثیر دارند، در این قسمت سعی داریم کاربرد گرایشات مختلف مهندسی در بازار کار مهندسی عمران در گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم. با توضیحات گرایشات به کار رفته در پرژه‌های عمرانی گرجستان می‌توانید تا حدودی به تاثیر این گرایشات در کار مهندسی عمران در این کشور پی ببرید.

بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان
بهترین گرایشات رشته مهندسی عمران در گرجستان

معرفی گرایش حمل و نقل مهندسی عمران در گرجستان

برای طراحی و ساخت سازهای جدید و پیشرفته‌ی، ساخت پل‌ها، راه‌ها، جاده‌ها، تونل‌ها، آزادراه‌ها برای تسهیل رفت و آمد و جلوگیری از ایجاد ترافیک از مهندسان عمران با گرایش حمل و نقل در انجام پروژه‌های راه‌سازی و عمرانی در گرجستان بهره می‌برند. متقاضیان کار فارغ التحصیل در رشته مهندسی عمران با این گرایش می‌توانند با ثبت رزومه خود در مراکز بین‌المللی برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند.

معرفی گرایش آب- مهندسی عمران در گرجستان

به طور حتم پرژه‌های عمرانی کشیدن خط لوله برای انتقال آب و دیگر انرژی ها در سطح کشور گرجستان به یک مهندس ناظر تحصیل کرده در گرایش آب مهندسی عمران نیازمند است. این پروژه ها در سد‌ها و همین طور خط لوله‌های مرتبط به فاضلاب هم کاربرد دارند. به نسبت مهارت خود در این گرایش از مهندسی عمران می‌توانید برای اخذ ویزای کار در این کشور اقدام نمایید.

معرفی گرایش سازه مهندسی عمران در گرجستان

مهندسی سازه به معنی تجزیه و تحلیل و طراحی ساختمان ها و دیگر سازه‌های غیر ساختمانی است. این گرایش بعنوان فراگیرترین و پرطرفدارترین گرایش‌های رشته مهندسی عمران می‌باشد. تخصص یک مهندس عمران در این گرایش تاکید بر وجود ایمنی، کلیت ساختاری و عملکرد مطلوب در دوره ساخت دارد. طرح‌های عمرانی و ساختاری مثل حمل و نقل ژئوتکنیک، حمل و نقل در محیط زیست، و ایجاد سایت‌های توسعه را می‌توان بخشی از کاربرد گرایش سازه در پروژه‌های عمرانی گرجستان دانست.

معرفی گرایش ساخت وساز مهندسی عمران در گرجستان

مهندسین ساخت و ساز یا همان مهندس عمران-عمران، بعنوان بازرسان قراردادی و همین طور ناظران بر قیمت‌های تعیین شده برای مصالح ساختمانی می‌باشند. این گرایش از مهندسی عمران همیشه در راس تقاضای کار قرار داشته و بیشترین دست مزد را به خود اختصاص می‌دهد. این شاخه از مهندسی عمران همیشه بیشترین فارغ التحصیلان را برای ورود به عرضه کار دارد، بنابر مطالب گفته شده، اگر فارغ التحصیلان این گرایش متقاضی کار در گرجستان هستند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط کار و همین طور وضعیت دریافتی‌ها برای اخذ ویزای کار به این کشور اقدام نمایند.

معرفی گرایش کنترل مهندسی عمران در گرجستان

این گرایش مهندسی عمران که ریشه آن در مهندسی مکانیک و برق است، اخیرا برای کنترل سازه‌ها و همین طور آماده‌سازی رشته ها برای اندازه گیری عملکرد مطلوب خروجی بدون حضور انسان است. بهترین مثال برای این سبک مشاغل در این رشته می‌توان به مهندسی کنترل، تجهیزات و اکتشافات پرواز اشاره داشت.مهندسی عمران گرایشات زیادی دارد، که ما در این قسمت بخشی از آنها و تاثیراتشان، در روند انجام پروژه‌های عمرانی در کشور گرجستان مورد بررسی قرار دادیم.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص گرایش‌های پر کاربرد رشته مهندسی عمران در بازار کار کشور گرجستان، می‌توانید با همکاران ما و متخصصان این امور در موسسه مهاجرتی میردادماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به متقاضیان کار مهندسی عمران در گرجستان کمک می‌کند که برنامه ریزی مناسبی را برای آینده شغلی خود وابسته به مدرک تحصیلی و گرایششان اقدام نمایند.

مهارت‌های کاربردی و مورد نیاز مهندس عمران در گرجستان

کارفرمایان پروژه‌های عمرانی در گرجستان به دنبال فارغ التحصیلانی در این رشته هستند، که دانش تجاری را تا حد بالایی از بر باشند و قدرت کار در یک تیم به هم وابسته را داشته باشند، علاوه بر این موارد عنوان شده، چند مهارت کلیدی در کار مهندسان عمران در گرجستان برای کافرمایان اهمیت دارد که دانستن آنها برای متقاضیان کار در کشور گرجستان در این رشته یک ضرورت برای داشتن موفقیت تضمینی می‌باشد.

مهارت‌های کاربردی مهندس عمران در گرجستان