071-91009294  | 021-88724227  |

پذیرش مدارس دندانپزشکی آمریکا

پذیرش مدارس دندانپزشکی آمریکا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

انجمن پذیرش مدارس دندانپزشکی آمریکا شما دانشجویان را در جهت دادن درخواست به مدارس با توجه به شرایط ذکر شده در ذیل یاری خواهد کرد.

پذیرش مدارس دندانپزشکی آمریکا

  • چگونگی دادن درخواست:

دو روش متفاوت برای دادن درخواست وجود دارد: دادن درخواست برای پذیرش مستقیم و یا غیر مستقیم در مدارس آمریکا البته لازم است بدانید که تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا نیز از روش مشابه تبعیت می کند اما، برای کسب اطلاعات و جزئیات دقیق در خصوص فرایند دانشگاه های آمریکا و برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با مشاوران موسسه میردامادی صحبت کنید. مشاورین ما همچنین می توانند اطلاعاتی در خصوص تحصیل مدارس پیش دبستانی روسیه نیز در صورت تمایل شما؛ ارائه دهند.

درخواست پذیرش مدارس آمریکایی

متقاضیانی که برای این مدارس درخواست می دهند قادر به اخذ مدارک حرفه ای نیز می باشند. پیشنهاد می شود که تمامی فرایندهای درخواست یکسال قبل از شروع تمامی امور نیز صورت گیرد. فرم درخواست بایستی کاملا تکمیل شود؛ علاوه بر این ارائه رونوشت و توصیه نامه به هر مدرسه و به طور مستقل نیز نیاز می باشد.

  • دادن درخواست برای مدارس دندانپزشکی و استفاده از خدمات درخواست AADSAS

تمامی متقاضیان میبایست موارد مورد نیاز برای دادن درخواست به سازمان مدارس دندانپزشکی را مد نظر داشته باشند. AADSAS یک درخواست مرکزی می باشد که بایستی به صورت یک فرم مستقل به مدارس دندانپزشکی و توسط خود دانشجو ارائه شود. مراجعه به وب سایت AADSAS نیز امکان پذیر است.

پذیرش مدارس دندانپزشکی آمریکا

 اطلاعات ضروری برای درخواست مدارس آمریکایی

  • ساختار درخواست و دیگر اطلاعات ضروری

شرایط ورود به مدرسه دندانپزشکی از موسسه ای به موسسه دیگری کاملا متفاوت می باشد؛ برای آگاهی از شرایط خاص دیگر با خود مدرسه و به طور مستقیم در ارتباط باشید. انجمن پذیرش آمریکا شما دانشجویان را در جهت دادن درخواست به مدارس با توجه به شرایط ذکر شده در ذیل یاری خواهد کرد:

  • دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و نحوه اجرا

ماهیت هنرهای لیبرال در آمریکا به گونه ای است که دانشجویان را در جهت کسب آگاهی در علوم طبیعی یاری می نماید. علاوه بر این امکان شرکت در دوره های هنری؛ علوم اجتماعی و علوم انسانی برای اشخاص نیز وجود دارد. اغلب دانشجویان و کسانی که قصد دادن درخواست در مدارس پزشکی را دارند میبایست مدرک کارشناسی زیست شناسی؛ شیمی و یا دیگر گرایش های مرتبط با این عنوان را داشته باشند. توجه داشته باشید که این امر اختیاری نمی باشد. تمامی ندارس دندانپزشکی آمریکا بر اهمیت هنرهای لیبرالی و آموزش آنان تاکید خواهند داشت.

دوره های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا

این در حالیست که دوره های اختیاری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت می باشد و شرایط آنان با توجه به موارد ذکر شده در ذیل می باشد:

  • زیست شناسی و جانور شناسی؛ مدت زمان 1 سال در آزمایشگاه
  • شیمی غیرآلی ؛ مدت زمان 1 سال در آزمایشگاه
  • شیمی ارگانیک؛ مدت زمان 1 سال در آزمایشگاه
  • فیزیک، 1 سال در آزمایشگاه
  • انگلیسی؛ 1 سال در آزمایشگاه

تمامی این مدارس نسبت به تدریس در گرایش ریاضیات؛ علوم رفتاری؛ علوم انسانی و کامپیوتر نیز مبادرت می ورزند. توجه داشته باشید که دوره های پیش از دوره دندانپزشکی (دوره هایی که دانشجویان را در جهت آماده کردن به مدرسه دندانپزشکی یاری می نماید) ورود به مدرسه دندانپزشکی را تضمین نمی کند و در برخی از موارد آزمون هایی از دانشجویان گرفته می شود. البته باید بدانید که تمامی این موارد تا حد بسیاری به میزان علایق دانشجویان بستگی دارد. علاوه بر این؛ این امکان وجود دارد که اشخاص در دوره های غیرمرتبط نیز شرکت نمایند.

فرایند پذیرش در مدارس دندانپزشکی آمریکا

علاوه بر کسب موفقیت در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد؛ افراد بایستی حد متوسطه نمره مشخص شده را دریافت نمایند. GPA در نظر گرفته شده برای مدارس داروسازی حدود 3.5 از مقیاس 4.0 نیز می باشد. (معادل آن برابر B و یا 2:1 نیز می باشد).

باید بدانید که در  GPA بالاترین سطح در نظر گرفته شده A می باشد؛ علاوه بر این با وجود این فرایند پذیرش در مدرسه دندانپزشکی نیز تضمین شده نمی باشد. تحصیل در این مدارس کاملا رقابتی می باشد لذا دانشجویان قابلیت دادن درخواست با در اختیار داشتن مدرک کارشناسی را خواهند داشت. با در اختیار داشتن این مدرک شانس شما نیز افزایش خواهد یافت.

فراتر از مباحث سیاست، اگر شما قادرید  برای تحصیل رشته های ذکر شده و یا تابعیت آمریکا اقدام کنید، بهتر آن است که با مشاورین و متخصصان موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید تا کامل ترین اطلاعات و روش های صحیح و قانونی را در اختیار شما قرار دهند.

اسکرول به بالا