071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای tier 5 انگلستان

ویزای tier 5 انگلستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

این ویزا به فرد برای تجربه کاری، آموزش، تحقیقات علمی یا بورس تحصیلی و شرکت در برنامه زبان دولتی خارج از کشور اجازه می دهد تا وارد کشور انگلستان شود. ویزای tier 5 انگلستان برای کارگران بین 18 تا 30 از تعداد محدودی از کشورهایی که مایل به زندگی و کار در انگلیس هستند تا 2 سال اعتبار دارد. در مقاله زیر از موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو میرداماد به بررسی ابعاد موجود این ویزا و همچنین شرایط گرفتن آن و مهاجرت به انگلستان پرداخته ایم.

ویزای tier 5 انگلستان

نگاهی اجمالی بر ویزای ردیف 5 انگلستان

ویزای tier5 انگلستان به مهاجرین این اجازه را می دهد که در رده های شغلی گوناگون مانند کارکنان خیریه و بازیگران و در زمینه های سیاسی و ورزشی مشغول به کار شوند. بسیاری از کارکنان این ویزا به پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای بریتانیایی نیاز دارند اما این در حالیست که جوانانی که از چند کشور بخصوص می آیند نیازی به داشتن این پیشنهاد کار ندارند.

دسته بندی ویزای ردیف 5 انگلستان

 • ویزای ردیف 5 (کارکنان موقت-کارکنان خیریه)برای کارگرانی است که یک پیشنهاد کاری بدون حقوق یا داوطلبانه و یک گواهی حمایتی از یکی از سازمان های خیریه ی که تحت لیسانس اسپانسری این ویزا قرار دارند دریافت کرده اند. کاری که آنها انجام می دهند باید کاملا مطابق با پیشنهاد کاری ارائه شده به آنها از طرف اسپانسر باشد.این ویزا مخصوص افرادی با مهارتی است که در زمینه ورزشی یا کار خلاقانه (مانند نوازندگی یا بازیگری) پیشنهاد کاری دریافت کرده اند و همچنین دارای گواهی اسپانسری از طرف یکی از کارفرمایان تحت لیسانس این ویزا باشند. افرادی که قرار است به عنوان ورزشکار استخدام شوند باید به صورت بین المللی شناخته شده باشند و همچنین قادر باشند به طور تضمینی سطح ورزشی را در همان زمینه افزایش دهند.
 • ویزای مبادله ی دولتی مناسب افرادی است که برای کسب تجربه کارآموزی و یا فعالیت های تحقیقی قصد مهاجرت کوتاه مدت به انگلستان را جهت تبادل اطلاعات دارند.
 • ویزای موافقت نامه های بین المللی برای افرادیست که برای کار تحت قانون بین المللی به صورت کوتاه مدت به انگلستان مهاجرت می کنند.
 • ویزای موقت مذهبی برای افرادیست که به صورت موقتی قصد مهاجرت به انگلستان را برای انجام کارهای مذهبی دارند.

مدارک لازم برای ویزای tier 5 انگلستان

ویزا درجه 5: نحوه درخواست گواهینامه حمایت مالی

همه شرکت کنندگان که به صورت کارآموزی یا به عنوان داوطلب از طریق خدمات داوطلبانه اروپا (انگلستان) به انگلستان می آیند به منظور به دست آوردن محل / فرصت / فرصت Erasmus + خود در انگلستان باید ویزای tier5 ، کارگر موقت ، بورس مجاز دولتی تحت انگلستان ویزا و سیستم مبتنی بر نقاط مهاجرت داشته باشند.متقاضیان ویزا ی tier5 (کارگر موقت) قبل از درخواست ویزای خود ابتدا به یک اسپانسر احتیاج دارند. شورای بریتانیا و اكوریس مجوزهای حامی دسته A را دارند. به عنوان حامیان مالی مجاز ، شورای بریتانیا و اكوریس به هر كارآموز Erasmus + یا داوطلب EVS مصوب گواهی حمایت اختصاص می دهند. متقاضیان باید قبل از درخواست ویزای درجه 5 خود CoS خود را داشته باشند.

لطفاً توجه داشته باشید که دریافت یک شماره CoS از تاریخی که شورای بریتانیا یا اکوریس دریافت کلیه مستندات کامل و صحیح می تواند تا چهار هفته طول بکشد. مستندات ناقص یا نادرست ممکن است باعث تاخیر در صدور CoS شود.

متقاضیان tier5 باید مدارک متعددی را در رابطه با درخواست خود ارائه دهند ، این موارد عبارتند از:

 • گذرنامه و / یا سایر اسناد مسافرتی
 • عکس گذرنامه جداگانه
 • اثبات این که آنها می توانند الزامات صندوق های نگهداری برای ویزای خود مانند اظهارنامه های بانکی را تأمین کنند

در صورتی که متقاضی یکی از کشورهایی است که در لیست آزمایش سل وزارت امور داخله قرار دارد ، در اینجا (لینک) ، یک نامه نتیجه آزمایش سل مشخص است.

مدارک لازم برای ویزای tier5 انگلستان
مدارک لازم برای ویزای tier5 انگلستان

اعضای خانواده (وابستگان)

در بعضی موارد ، می توانید شریک زندگی یا فرزندان خود را در طول مدت اقامت انگلستان ، با خود همراه کنید ، اما باید نشان دهید که بودجه کافی برای تأمین آنها دارید. آنها می توانند تحت ویزای خانوادگی اقدام کنند ، لطفاً برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزاهای خانوادگی مراجعه کنید.

نیاز به زبان انگلیسی

متقاضیان ویزا tier5 اگر اتباع یک کشور انگلیسی زبان نیستند و یا هیچ دوره آکادمیک انگلیسی را پشت سر نگذاشته اند ، ممکن است لازم شود در آزمون انگلیسی شرکت کنند.

ویزای همراه tier 5 انگلستان

چندین نوع ویزا تحت دسته ویزا tier 5با هم گروه بندی می شوند. یکی از جنبه های مشترک همه ویزاهای tier 5 این است که آنها به مهاجران اجازه می دهند در انگلستان کار کنند ، اما فقط برای یک دوره محدود.ویزای tier 5 نمی تواند مسیری برای مرخصی فراهم کند ، مگر اینکه بخشی از مسیر اقامت قانونی 10 ساله مستمر برای مرخصی باشد.در صورتی که می خواهید از طریق یک برنامه تبادل مجاز به انگلستان بیایند ، می توانید از این نوع ویزا درخواست کنید. کلیه مؤسسات آموزش عالی که دارای مجوز مبادله مجاز دولتی (tier 5) هستند ، مجاز به استفاده از tier 5 (GAE) برای انواع نقش های زیر هستند:

محققان حمایت مالی (که معمولاً بدان معنی است که برای انجام تحقیق کمک هزینه یا تحصیلی دریافت کرده اید)

بازدید از دانشگاهیانی که سخنرانی می کنند ، به عنوان کنکور عمل می کنند یا روی یک تحقیق پژوهشی فوق العاده کار می کنند.با این حال ، شما فقط می توانید با استفاده از خارج از انگلستان وارد این مسیر شوید.

وابستگان تحت رده tier 5

یک وابسته ، معمولاً شریک زندگی شما یا فرزند شما در سن زیر 18 سال ، می تواند به عنوان وابسته به دارنده ویزای tier 5در انگلیس به شما ملحق شود. وابستگان شما باید در همان زمان درخواست خود درخواست دهند و هزینه اضافی خدمات درمانی را نیز به عنوان بخشی از درخواست خود بپردازند.علاوه بر مبلغ 945 پوند لازم برای حمایت از خود ، باید علاوه بر 945 پوند نیز نیازهای نگهداری بیشتری را برای وابستگان خود برآورده کنید.

شرایط ویزای tier 5 انگلستان

ویزا tier 5(کارگر موقت – بورس مجاز دولت)

در صورتی که می خواهید از طریق یک برنامه تبادل مجاز به انگلستان بیایند ، می توانید از این نوع ویزا درخواست کنید. کلیه مؤسسات آموزش عالی که دارای مجوز مبادله مجاز دولتی (tier 5) هستند ، مجاز به استفاده از tier 5 (GAE) برای انواع نقش های زیر هستند:

محققان حمایت مالی (که معمولاً بدان معنی است که برای انجام تحقیق کمک هزینه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده اید)
بازدید از دانشگاهیانی که سخنرانی می کنند ، به عنوان کنکور عمل می کنند یا روی یک تحقیق پژوهشی فوق العاده کار می کنند

با این حال ، شما فقط می توانید با استفاده از خارج از انگلستان وارد این مسیر شوید.

شایستگی

شما باید:یک اسپانسر دارای مجوز داشته باشید که بتواند گواهی حمایت مالی (CoS) شما را صادر کند. قبل از ارسال درخواست ویزا به CoS نیاز خواهید داشت CoS .جزئیات مختلفی در مورد نقش و اطلاعات شخصی شما ارائه می دهد.
945 پوند پس انداز داشته باشید تا ثابت کنید که می توانید خود را کاملاً از لحاظ مالی حمایت کنید. (این پول باید 90 روز در حساب بانکی شما بوده باشد. (اشخاص دارای حامی کاملاً تأیید شده دارای یک “حامی معتبر” نیازی به پاسخگویی به این نیاز ندارند و نگهداری شما در CoS شما تأیید شده است.بودجه / حقوق باید الزامات حداقل دستمزد ملی انگلیس را برآورده کند.

مدت زمان

بسته به طرحی که متقاضی هستید یا مدت زمانی که در CoS اضافه شده است به مدت 28 روز ، می توانید بسته به طرحی که درخواست می کنید ، تا 12 یا 24 ماه در انگلستان بمانید.شما می توانید تا 14 روز قبل از تاریخ شروع کار خود وارد انگلیس شوید.

جابجایی از داخل انگلستان

دانشجویانی که در حال حاضر ویزای درجه 4 را در اختیار دارند ، مجاز به ورود به tier 5 (GAE) هستند ، اما تنها در صورت انجام تجربه کار یا کارآموزی. شرایط زیر در این موارد اعمال می شود:

اگر می خواهید تجربه کار یا کارآموزی را انجام دهید ، ابتدا باید به یک نهاد برتر که حامی شما خواهد بود ، نزدیک شوید. فقط اعضای خاص به عنوان حامی برای اهداف تجربه کار تأیید می شوند. برای جزئیات کامل به لینک مراجعه کنید.
این وظیفه شماست که CoS را از طریق یک نهاد عمومی دریافت کنید و سپس از آن استفاده کنید تا ویزای tier 5(GAE) را درخواست کنید. مؤسسه ای که میزبان تجربه کار / کارآموزی شما خواهد بود ، ملزم به ارائه نامه برای اهداف ویزای شما هستند.

شرایط ویزای tier5 انگلستان
شرایط ویزای tier5 انگلستان

ویزا tier 5(تحرک جوانان)

شایستگیبین 18 تا 30 سال سن دارند1890 پوند پس انداز دارید.از کشورهای استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، موناکو ، نیوزلند ، هنگ کنگ ، جمهوری کره ، تایوان یا OR هستند

آیا یک شهروند بریتانیا ، شهروند سرزمین بریتانیا یا شهروند بریتانیا (خارج از کشور)شما نمی توانید در صورت داشتن فرزندانی که با شما زندگی می کنند ، فرزندانی که مسئولیت مالی آنها را بر عهده دارید یا اگر قبلاً در انگلستان تحت این طرح یا در دسته سازنده تعطیلات کار سابق بوده اید ، نمی توانید درخواست کنید.

مدت زمان

شما می توانید بدون محدودیت تا 24 ماه در انگلستان زندگی و کار کنید. شما می توانید در هر زمان و در طول مدت اقامت انگلیس را وارد و ترک کنید.

جابجایی از داخل انگلستان

شما نمی توانید از داخل انگلستان به این ویزا تغییر دهید.

هزینه ویزای tier 5 انگلستان

دسته هزینه ها

 • طرح اسپانسر ویژه – TIER 2 و TIER 5 ( اسپانسر بزرگ ) : 27.000 یورو
 • طرح اسپانسر ویژه – TIER 2 و TIER 5 ( اسپانسر کوچک ) : 8.200 یورو
 • طرح اسپانسر ویژه – TIER 2 و TIER 5 ( اسپانسر بزرگ ) – برای دوره سه ماهه : 6.960 یورو
 • طرح اسپانسر ویژه – TIER 2 و TIER 5 ( اسپانسر کوچک ) – برای دوره سه ماهه : 2.200 یورو
 • هزینه لایسنس اسپانسر TIER 2 ( اسپانسر بزرگ ) – ممکن است شامل TIER 4 و یا TIER 5 شود : 1.890 یورو
 • هزینه لایسنس اسپانسر TIER 2 ( اسپانسر کوچک ) – ممکن است شامل TIER 4 و یا TIER 5 شود : 590 یورو
 • هزینه لایسنس اسپانسر TIER 5 نیز 590 یورو است

اضافه شدن هزینه ویزای TIER 2 به هزینه لایسنس ویزای TIER 4 و یا TIER 5 ( اسپانسر بزرگ ) : 1.000 یورو

گواهی اسپانسرشیپ TIER 5 –( مخفف COS) : 27 یورو

نکته 1: هزینه درخواست برای متقاضیان چینی که در سرزمین چین تحت طرح ویزای چین درخواست می دهند 100 یورو است

نکته 2: منشور اجتماعی شورای اروپا (CESC) تخفیف 60 یورو برای متقاضیان مهم اعمال می کند

نکته 3: افسر اداری ، افسر اجرایی و افسر اجرایی دارای مقام بالا در دسته بندی کارکنان خدمات مدنی هستند .

نکته 4: هزینه مراسم شهروندی ( 95 یورو ) به هزینه درخواست اضافه می شود

نکته 5: هزینه های اضافی ( 95 یورو ) برای پوشش هزینه مراسم شهروندی برای تمام متقاضیان 18 سال به بالا در زمان پروسه درخواست ، مورد نیاز است . این هزینه در مرحله تصمیم گیری درخواست می شود .

مشاورین موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو میرداماد ضمن ارائه اطلاعات خوب و کافی در مورد مهاجرت به خارج از کشور، از ارزان ترین شهرهای انگلستان برای زندگی و کار نیز به صورت کامل مطلع هستند، پس می توانید با ما در ارتباط باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

سوالات متداول در مورد ویزای tier 5 انگلستان

1- مزیت داشتن ویزای tier 5 انگلستان برای مهاجرین چگونه است ؟

ویزای tier5 انگلستان به مهاجرین این اجازه را می دهد که در رده های شغلی گوناگون مانند کارکنان خیریه و بازیگران و در زمینه های سیاسی و ورزشی مشغول به کار شوند. بسیاری از کارکنان این ویزا به پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای بریتانیایی نیاز دارند اما این در حالیست که جوانانی که از چند کشور بخصوص می آیند نیازی به داشتن این پیشنهاد کار ندارند. این ویزا به فرد برای تجربه کاری، آموزش، تحقیقات علمی یا بورس تحصیلی و شرکت در برنامه زبان دولتی خارج از کشور اجازه می دهد تا وارد کشور انگلستان شود

2- ویزای tier 5 انگلستان برای کارگران چند سال اعتبار دارد ؟

ویزای tier 5 انگلستان برای کارگران بین 18 تا 30 از تعداد محدودی از کشورهایی که مایل به زندگی و کار در انگلیس هستند تا 2 سال اعتبار دارد

3- متقاضیان ویزای tier 5 مدارک متعددی را که باید در رابطه با درخواست خود ارائه دهند کدامند ؟

 • گذرنامه و / یا سایر اسناد مسافرتی
 • عکس گذرنامه جداگانه
 • اثبات این که آنها می توانند الزامات صندوق های نگهداری برای ویزای خود مانند اظهارنامه های بانکی را تأمین کنند .

4- شرایط برای اعضای خانواده( وابستگان ) جهت دریافت ویزای ردیف 5 انگلستان چگونه است ؟

در بعضی موارد ، می توانید شریک زندگی یا فرزندان خود را در طول مدت اقامت انگلستان با خود همراه کنید . اما باید نشان دهید که بودجه کافی برای تامین آنها دارید . آنها میتوانند تحت ویزای خانوادگی اقدام کنند .

5- نحوه درخواست گواهینامه حمایت مالی ویزای درجه 5 انگلستان چگونه است ؟

همه شرکت کنندگان که به صورت کارآموزی یا به عنوان داوطلب از طریق خدمات داوطلبانه اروپا (انگلستان) به انگلستان می آیند به منظور به دست آوردن محل / فرصت / فرصت Erasmus + خود در انگلستان باید ویزای tier5 ، کارگر موقت ، بورس مجاز دولتی تحت انگلستان ویزا و سیستم مبتنی بر نقاط مهاجرت داشته باشند.متقاضیان ویزا ی tier5 (کارگر موقت) قبل از درخواست ویزای خود ابتدا به یک اسپانسر احتیاج دارند. شورای بریتانیا و اكوریس مجوزهای حامی دسته A را دارند. به عنوان حامیان مالی مجاز ، شورای بریتانیا و اكوریس به هر كارآموز Erasmus + یا داوطلب EVS مصوب گواهی حمایت اختصاص می دهند. متقاضیان باید قبل از درخواست ویزای درجه 5 خود CoS خود را داشته باشند.

6- مدت زمان اقامت در انگلستان از طریق ویزای درجه 5 چند ماه میباشد ؟

بسته به طرحی که متقاضی هستید یا مدت زمانی که در CoS اضافه شده است به مدت 28 روز ، می توانید بسته به طرحی که درخواست می کنید ، تا 12 یا 24 ماه در انگلستان بمانید.شما می توانید تا 14 روز قبل از تاریخ شروع کار خود وارد انگلیس شوید.

7- هزینه درخواست برای متقاضیان چینی که در سرزمین چین تحت طرح ویزای چین درخواست می دهند چقدر است ؟

100 یورو میباشد .

8- گواهی اسپانسرشیپ ویزای درجه 5 انگلستان چقدر است ؟

27 یورو میباشد .

9- هزینه ی ویزای د رجه 5 انگلستان طرح اسپانسر ویژه برای دوره ی سه ماهه چقدر میباشد ؟

6.960 یورو میباشد .

10- هزینه ی ویزای درجه 5 انگلستان طرح ویژه اسپانسر کوچک برای دوره ی 2 ماهه چقدر میباشد

2.200 یورو میباشد .

اسکرول به بالا