071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای قطر

ویزای قطر

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشورهای عربی به دلیل داشتن اقتصاد پویا و میدان های نفتی از موقعیت های خوبی برای کارو زندگی، سرمایه گذاری و حتی شرایط تفریحی مناسب برخوردارند. یکی از این کشورها قطر است که انواع ویزاها را با توجه به نیاز شما در اختیارتان می گذارد. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده است به معرفی انواع ویزای کشور قطر همچون ویزای کار، ویزای بیزینس، ویزای توریستی، ویزای خانواده و ویزای GCC پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات دقیق تر و کمک در اخذ ویزای قطر می توانید با مشاورین موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس حاصل کنید.

انواع ویزای قطر

به عنوان یکی از سریعترین کشورهای در حال رشد جهان در منطقه خلیج فارس ، مردم کشورهای مختلف در طول سال از قطر بازدید می کنند. بعضی به قصد تفریح و افراد دیگر برای کار و تجارت وارد این کشور می شوند. مطابق با اهداف افراد ویزاهای مختلفی برای سفر به قطر تعریف شده است. انواع ویزای قطر به شرح زیر است:

ویزای توریستی

ویزای توریستی قطر فقط در هنگام ورود ارائه می شود. شما باید ویزای خود را از بندر قطر پس از ورود دریافت کنید. این نوع ویزا برای شهروندان معدود کشورها در دسترس است. ویزای قطر دو نوع دارد: ویزای توریستی کوتاه مدت قطر (2 هفته) و ویزای توریستی طولانی مدت قطر (3 ماه).

ویزای بیزینس قطر

اگر می خواهید در کشور قطر سرمایه گذاری کنید و یا ملاقات های تجاری انجام دهید، واجد شرایط ویزای تجاری قطر هستید. این تنها مسئولیت شرکت برای تنظیم ویزا برای شما خواهد بود.

ویزا کار قطر

ویزای کار قطر توسط یک کارفرما برای شما باید گرفته شود. شما موظفید حداقل دو سال با یک کارفرما کار کنید تا واجد شرایط این ویزا باشید.

ویزای توریستی قطر

در صورت داشتن اقوامی در قطر که از شما حمایت مالی کنند، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا خواهید بود. اعتبار این نوع ویزا شش ماه است.

ویزای خانواده قطر

این ویزا با ویزای توریستی متفاوت است زیرا ویزای خانواده تاریخ انقضا ندارد. مهاجری که در قطر کار می کند و توانایی مالی لازم را دارد، می تواند خانواده خود را به قطر ببرد.

ویزا اقامت GCC قطر:

اگر شما مقیم GCC باشید، ممکن است واجد شرایط ویزا اقامت GCC باشید. اما در برخی موارد به شغل شما نیز بستگی دارد.

ویزای کار قطر:

برای کار در قطر، داشتن اجازه اقامت معتبر و ویزای کاری اجباری است. مراحل اداری برای به دست آوردن مجوزهای قانونی زندگی و کار در قطر اغلب پیچیده هستند.:ابتدا شما باید یک “حامی مالی” پیدا کنید، یعنی یک کارفرمای محلی که مایل باشد شما را استخدام کند. حامی مالی باید درخواست ویزای کار را با درخواست کلیه مجوزهای قانونی برای استخدام یک کارگر خارجی به وزارت کشور قطر ارسال کند. حامی نقش ویژه ای را ایفا می کند زیرا باید در شرایطی از قبیل باز کردن حساب بانکی یا هنگام اجاره محل اسکان در کشورقطر، شما را پشتیبانی کند و در واقع نقش ضامن را ایفا کند. پس از این مراحل، شما با ویزای کاری قطر که به مدت سه ماه اعتبار دارد وارد خاک این کشور می شوید و در این سه ماه ویزای اقامت کاری خود را برای مدت طولانی تری دریافت می کنید. به خاطر داتشه باشید اگر طی مدت زمان سه ماهه از کشور قطر خارج شوید، ویزای شما باطل شده و تمامی مراحل را باید از ابتدا طی کنید.

ویزای کار قطر
ویزای کار قطر

دارندگان ویزاهای کاری می توانند در صورت دریافت حقوق 2000 دلار ماهیانه یا بیشتر، خانواده های خود را با خود همراه کنند. این افراد باید برای همسر و فرزندان زیر 25 سال مجوز اقامت بگیرند. در بیشتر مواقع، حمایت مالی از خانواده با یک حقوق برای مهاجران دشوار است در این شرایط، شوهر موظف است اسپانسر جداگانه ای پیدا کند و یا درخواست ویزاهای دیدار خانوادگی را به مدت 6 ماه برای اعضای خانواده دریافت کند. این امکان وجود دارد که زنان تحت حمایت مالی شوهر، خود نیز شاغل شوند. اگر می خواهید ساعات کار بیشتری برای کارفرمای دیگر یا مشاغل آزاد (به عنوان مثال تدریس) کار کنید، ممکن است به مجوز کارفرمای خود نیاز داشته باشید. عدم درخواست این مجوز می تواند منجر به عواقب جدی و نقض قرارداد شود. همچنین شما حداقل باید دو سال با کارفرما یا حامی خود کار کنید و در صورتی که پس از دو سال تصمیم به تغییر کارفرمای خود گرفتید، نامه ای مبنی بر عدم اعتراض و یا شکایت کارفرمای اولتان باید ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار قطر به شرح زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده به زبان عربی
 • کارت مهاجرت تجاری
 • کپی قرارداد کار معتبر بین شرکت و کارمند
 • گذرنامه کارمند
 • چهار قطعه عکس با اندازه گذرنامه

پس از اخذ ویزای اشتغال، یک نسخه از مجوز باید قبل از ورود کارمند به قطر برای کارمند و اصل ارائه شده در فرودگاه هنگام ورود کارمند به او داده شود. ویزاهای اشتغال به صورت کلی از یک تا پنج سال معتبر است. هزینه ویزاهای کاری 55 دلار است و مدت زمان انتظار از زمان درخواست تا دریافت ویزا به مدت دو تا چهار هفته طول می کشد.

ویزای بیزینس قطر:

اگر به دنبال گزینه هایی برای گسترش کسب و کار خود هستید، قطر می تواند کشوری با آینده روشن برای یک سرمایه گذاری باشد. هنگام برنامه ریزی و تهیه استراتژی های سرمایه گذاری، باید در مورد ویزای تجاری قطر اطلاعات کسب کنید. بگذارید نگاهی به انواع مختلف ویزاهای تجاری قطر و همچنین روش درخواست داشته باشیم.دو نوع ویزای تجاری قطر وجود دارد:

ویزای بیزینس 72 ساعته :

این ویزای تجاری هنگام ورود صادر می شود. همچنین، برای تمدید بیشتر تا 72 ساعت قابل استفاده است. افرادی که به سفرهای کاری کوتاه می روند، می توانند درخواست این ویزا را بدهند. به عنوان مثال، اگر با مشتری در قطر ملاقات کاری دارید یا مایل به شرکت در یک کنفرانس تجاری هستید، می توانید برای این ویزای تجاری اقدام کنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد معتبر را در اختیار داشته باشید.

ویزای سرمایه گذار:

این نوع ویزا نیز در گروه ویزای تجاری قطر قرار دارد. افرادی که مایل به سرمایه گذاری در قطر هستند، می توانند برای ویزای سرمایه گذار اقدام کنند. قبل از درخواست ویزای سرمایه گذار، باید دستورالعمل ها و پروتکل ها را کاملاً بخوانید. ویزای سرمایه گذار به همراه اقامت در قطر برای شما صادر می شود. برای این کار، شما باید مدارکی معتبری داشته باشید که مالکیت اموالتان را تأیید می کند، یک گواهی سوپیشینه قضایی و گواهی معاینات پزشکی نیز باید داشته باشید. لیست اسناد مورد نیاز ویزای تجاری قطر به شرح زیر است:

 • گذرنامه ای که از تاریخ ورود به قطر به مدت شش ماه اعتبار دارد
 • اثبات تمکن مالی
 • سایر اسناد تأیید کننده هدف شما از بازدید( به طور مثال مدارکی که به کنفرانس یا قرار ملاقات تجاری می روید و یا قرارداد اولیه خرید یک بیزینس یا ملک تجاری یا تاسیس کمپانی

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ویزای سرمایه گذاری قطر با مشاورین موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل کنید.

ویزای توریستی قطر:

سفر به کشورهای عربی یکی از مقاصد پرطرفدار برای تفریح می باشد. هنگام آمادگی سفر تفریحی به قطر شما باید ویزای توریستی قطر را دریافت کنید. دو صورت برای دریافت این ویزا وجود دارد. شما قصد سفر چند روزه با تورهای مسافرتی را داشته باشید و یا خود به صورت مستقل هتل بگیرید، یا اینکه به دعوت دوستان و آشنایان به این سفر بروید. برای هر کدام از اهداف بالا مدارک مشخصی لازم است. این ویزا از سه تا شش ماه معتبر است. در زیر به شرح مدارک و گواهی لازم ویزای توریستی قطر پرداخته ایم.

 • اصل گذرنامه که حداقل تا شش ماه پس از تاریخ سفر معتبر باشد.
 • نسخه های اسکن شده از اولین و همچنین آخرین صفحه گذرنامه متقاضی.
 • دو قطعه عکس گذرنامه ای که ترجیحاً پس زمینه سفید داشته باشد.
 • کپی اسکن شده بلیط های برگشت به کشور خود.
 • کپی اسکن شده از برنامه دقیق سفر برای مدت زمان اقامت، زمان رفت و برگشت.
 • کپی گردش مالی بانکی متقاضی مربوط به سه ماه گذشته که خود افرا صاحب حساب آن است.
 • نامه مشروح و نامه ای امضا شده به آدرس سفارت قطر که در آن هدف از سفر، تاریخ ها و همچنین شهرهایی که قصد رفتن دارید، ذکر شده است. مکان اسکان نیز باید ذکر شود.
 • در صورت خردسال بودن متقاضی، نامه باید توسط سرپرست وی امضا شود.

در صورتی که هدف از سفر متقاضی دیدن یک دوست یا خانواده باشد باید اسناد زیر ارائه شود :

 • نامه دعوت از طرف میزبان.
 • نام، نام خانوادگی و مشخصات تماس میزبان.
 • تأیید محل اقامت از سمت میزبان به همراه آدرس، امضا و تاریخ آنها.
 • نسخه اسکن شده صفحه اطلاعات گذرنامه میزبان یا کپی اسکن شده مجوز اقامت قطری.

ویزای خانواده قطر:

ساکنانی، که مایل به همراه داشتن خانواده های خود برای زندگی در قطر هستند، می توانند برای ویزای خانوادگی اقدام کنند.
قبل از شروع مراحل ویزای خانوادگی، باید بدانید که دریافت اجازه اقامت در قطر بدون قرارداد کار و همچنین یک کارفرمای محلی امکان پذیر نیست. کارفرمای شما باید اطمینان حاصل کند که قرارداد شما توسط وزارت کار تأیید شده است. در قراردادها باید توضیحات شغلی، ساعات کاری، حقوق و مزایا و سایر مزایایی که کارمند از آن برخوردار است را مشخص کند. نسخه عربی قرارداد کار نیز باید ارائه شود. مدارک لازم برای دریافت این ویزا به شرح زیر است:

 • قبل از هر چیز، شما باید برای ویزای خانوادگی در قطر، اجازه اقامت معتبر داشته باشید. یک کپی از کارت شناسایی فرد دارای اقامت قطر (QID) بگیرید.
 • فرم درخواست ویزا که باید پر شود.
 • نامه NOC از شرکت شما (فقط برای 3 ماه از تاریخ نامه معتبر است)
 • قرارداد کار (اگر شما برای یک دولت یا نهاد نیمه دولتی کار می کنید، لازم است نامه رسمی از طرف کارفرمای خود ارائه دهید که بیانگر حرفه و حقوق شما باشد)
 • گواهی آموزش و پرورش که توسط وزارت امور خارجه (MOFA) کشور شما و همچنین سفارت قطر در کشور شما تأیید شده است. همچنین بسیاری از شرکت های معتبر خصوصی در قطر این کار را از طرف شما انجام می دهند.
 • قرارداد خانه / توافق نامه اجاره نامه که شهرداری آن را تصدیق کرده است (شهرداری باید برای تمبرسازی مجموعه دیگری از اسناد مانند کپی عنوان، نسخه کپی مالک QID، طرح و غیره را نیز لازم داشته باشد)
 • برای همسر: گواهی ازدواج، گواهی وزارت امور خارجه کشور شما و همچنین سفارت قطر در کشور شما.
 • برای کودکان: شناسنامه فرزند که توسط وزارت امورخارجه و همچنین سفارت قطر در کشور شما تایید شده است.
 • بیانیه شش ماهه بانکی با حداقل حقوق 2800 دلار در ماه (یا 2400 دلار در صورت تأمین مسکن خانواده توسط کارفرمای شما)
ویزای خانواده قطر
ویزای خانواده قطر

ویزای GCC قطر:

وزارت کشور برای ورود به کشور برای اهداف بازدید یا گردشگری، این ویزا را برای ساکنان GCC و شخص همراه وی با مشاغل مجاز صادر می کند. ویزا برای یک ماه اعتبار دارد و حداکثر تا سه ماه قابل تمدید است. ساکنان GCC کسانی هستند که شورای همکاری خلیج (GCC) را تشکیل می دهند. اتحاد سیاسی و اقتصادی شش کشور خاورمیانه – عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر، بحرین و عمان است. هزینه آن برای هر ماه 30 دلار است. این ویزا شامل حال ایرانیانی می شود که سکونت این کشورهای عربی را دارند.

با توجه به ویزاهای معرفی شده، برای هریک از اهدافی که از سفر به قطر دارید، می توانید شرایط و مدارک لازم را آماده سازی کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای قطر

1- چه زمانی می توان برای ویزای کشور قطر اقدام کنید؟ شما می توانید حداکثر 90 روز و حداقل 4 روز کاری قبل از سفر درخواست ویزا کنید.

2- گذرنامه من به زودی منقضی می شود،آیا می توانم ویزا بگیرم؟ قطر از کلیه بازدیدکنندگان می خواهد که گذرنامه ای داشته باشند که حداقل 6 ماه از زمان ورود معتبر باشد. اگر گذرنامه شما کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد، قبل از درخواست ویزا باید آن را تمدید کنید.

3- چرا درخواست ویزا رد می شود؟ متأسفانه، مقامات مهاجرت قطر دلایلی برای رد درخواست ویزا ارائه نمی دهند، بنابراین نمی توان دلایل خاصی را برای عدم موفقیت درخواست ارائه داد.

4- ویزای رایگان قطر به چه کسانی اهدا می شود؟ افراد بالای 18 سال و کودکان خردسال واجد شرایط ویزای رایگان قطر هستند.

5- ویزای GCC قطر برای چه افرادی است؟ افرادی که سکونت شش کشور کویت، قطر، عمان، امارات، عربستان را دارند می توانند درخواست این ویزا را داشته باشند.

6- مدت زمان ویزای کار قطر چقدر است؟ این ویزا به مدت یک تا پنج سال به افراد تعلق می گیرد.

7- ویزای خانوادگی نیاز به اسپانسر مالی دارد؟ بله، شخصی که شما به واسطه او قصد دریافت ویزای خانوادگی را دارید باید تمکن مالی پرداخت هزینه های شما را داشته باشد.

8- آیا ویزای کار بدون داشتن کارفرما امکان پذیر است؟ خیر. الزاما شما باید یک کارفرمای محلی که دارای شرکت معتبر است را پیدا کنید و این شخص برای شما درخواست ویزای کار کند.

9- کارمندان قطر با داشتن چه درآمدی میتوانند برای خانواده ویزا اخذ کنند؟ کارمندان دارای حقوق بیش از 2000 دلار درآمد داشته باشند تا بتوانند ویزای خانواده را دریافت کنند.

10- ویزای توریستی قطر برای چه مدت زمان معتبر است؟ این ویزا به مدت سه تا شش ماه برای مسافران می تواند معتبر باشد.

11- آیا گرفتن ویزای کار قطر آسان است؟ خیر، کشورهای عربی شرایط سختی برای اخذ ویزای کار دارند و قطر نیز طبق همین قانون پیش می رود.

نظرات کاربران

 • توسط احمدی
  تاریخ: اردیبهشت 27, 1397
  نفر
  نفر

  سلام خسته نباشید ببخشید از چه طریق میتونید اقامت یکی از کشورای عربی رو برا من بگیرید 47 سالمه و تو کار تجارت خشکبار هستم

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 29, 1398
   نفر
   نفر

   سلام با سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید ضمن توجیه اقتصادی و معرفی کفیل اقامت را دریافت نمائید.

 • توسط س
  تاریخ: مهر 4, 1397
  نفر
  نفر

  سلام متشکر از توضیحات ، حال بخواهیم برای کار برویم امکانش وجود داره . لطفا بگید چطور سریعتر و آسانتر و هزینه کمتر اقدام کرد ؟ متشکر

  • توسط مشاور
   تاریخ: مهر 5, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت بخیر
   اخیرا کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، برای صدور ویزای افراد با تابعیت ایرانی سختگیری های زیادی را لحاظ میکنند و هم چنین ریسک ویزای کار امارات و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بالاست و معقول است از این روش برای مهاجرت صرف نظر کرد.

 • توسط ل.ن
  تاریخ: آبان 26, 1397
  نفر
  نفر

  سلام ببخشین ایا قطر هم مثل کشور های دیگه عربی سخت گیری زیادی برای ایرانیان داره؟ یا یکم روابطش بهتره

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 24, 1397
   نفر
   نفر

   سلام
   بازار کار کشور های عربی در صورت وجود پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرما، امکان پذیر است و شرایط را به میزان بالایی، فراهم می کند.

 • توسط حسن
  تاریخ: خرداد 23, 1399
  نفر
  نفر

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ایا شرایط کار برای مهندسی شیمی در قطر امکان پذیر هست؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 26, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   در صورت تسلط به زبان می توانید برای کار در قطر اقدام نمایید.

 • توسط مصطفی عکاشه
  تاریخ: فروردین 21, 1400
  نفر
  نفر

  با سلام و خسته نباشید،ببخشید چطور میشه به من کمک کنید ، فرزندم با سن 33 سال و داشتن مدرک فوق دیپلم رشته مکانیک با معدل 18/40 و با 3 سال سابقه انبارداری ،بیکاره ، برای کار در قطر راهنمایی و همکاری میخواستم ،بسیار سپاسگزارم

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: فروردین 22, 1400
   نفر
   نفر

   با سلام و احترام
   برای کاریابی در قطر می توانید از طریق دفاتر کاریابی، ارتباط مستقیم با کارفرما و غیرخ اقدام نمایید. موسسه ما فعالیتی را در زمینه کاریابی انجام نمی دهد.

 • توسط مصطفی عکاشه
  تاریخ: فروردین 21, 1400
  نفر
  نفر

  سلام،میشه برای پیدا کردن کارفرما به من کمک کنید؟ بسیار سپاسگزارم

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: فروردین 22, 1400
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   موسسه ما در زمینه کاریابی فعالیتی انجام نمی دهد.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا