071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

الزامات ورود به سوئیس بستگی به دلیل بازدید شما به عنوان یک توریست، برای کار و یا تحصیل، و یا برای ادغام خانواده و مدت زمانی که شما می خواهید بمانید، دارد. که مشخصات ویزای سوئیس را برای شما روشن میکند و باعث می شود که در محدوده ی ویزای درخواستی اقدامات مهاجرتی خود را تکمیل کنید.

درخواست ویزای سوئیس

برای کسب اطلاعات  در مورد نیازهای خاص برای مهاجرت به سوئیس، می توانید با سفارت یا کنسولگری کشور خود در سوئیس تماس بگیرید و ملزومات و مدارک را از آنها بخواهید.با این حال، اکثر ملیت های دیگر از جمله ایران به یک ویزای توریستی سوئیس نیاز دارند. مجوز اقامت موقت، مجوزهای L و B که برای مدت یک سال صادر می شوند، معادل یک ویزای سوئیس نیستند. اگر می خواهید در مدت زمانی که در سوئیس هستید کار کنید، با ویزا این اجازه را دارید.

ویزای ترانزیت سوئیس

برخی از اتباع خارجی نیاز به دریافت ویزای فرودگاه برای ورود به سوئیس دارند. در غیر این صورت، بیشتر مسافران خطوط هوایی از طریق یک فرودگاه سوئیس اجازه ورود را نخواهند داشت، اما باید :

  • سند معتبر گذرنامه / مسافرتی داشته باشند.
  • یک بلیط هواپیمایی برای مرحله بعدی سفر خود ارائه دهند.
  • اسناد مسافرتی و ویزا برای ورود به کشور بعدی را همراه خود داشته باشند.

ویزای ترانزیت سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

اگر از اتحادیه اروپا یا EFTA نیستید و مایل هستید که به سوئیس بروید  و حداکثر تا سه ماه (اما نه بیشتر) بمانید، مطمئن شوید که ابتدا یک گذرنامه معتبر یا سند شناسایی سفر همراه خود دارید.

ویزای توریستی سوئیس برای اقامت کمتر از 90 روز یا سه ماه، ویزای کوتاه مدت مهاجرتی است که اجازه ورود به کل منطقه شنگن از جمله سوئیس را به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه می دهد. ویزای شنگن معمولا برای اهداف گردشگری، کسب و کار و یا شرکت در برنامه های ورزشی یا فرهنگی و برنامه های آموزشی استفاده می شود. اگر می خواهید بیشتر از 90 روز در سوئیس بمانید به یک ویزای طولانی مدت اقامت سوئیس برای ورود به کشور نیاز دارید.

ویزای شنگن سفر به سوئیس

برخی از شهروندان غیر اتحادیه اروپا تحت شرایط خاصی برای ورود به سوئیس نیازی به ویزا ندارند. به عنوان مثال استرالیایی ها، نیوزلندی ها، کانادایی ها و شهروندان ایالات متحده از شرایط ویزا سوئیس معاف هستند. مگر اینکه آنها برای بیش از هشت روز کار کنند یا در مشاغل خاص کار کنند. شهروندان ژاپن، مالزی و سنگاپور نیازی به ویزا برای ورود به سوئیس ندارند، اما مجوز اقامت خود را باید مانند افراد قبل ارائه دهند.

اگر شما مایل به اقامت دائم و تابعیت در سوئیس برای مدت بیش از 90 روز یا سه ماه هستید، باید به عنوان یک ویزای ملی ( نوع  D)  درخواست کنید، برای مثال اگر مشغول به کار هستید، در یک دوره ثبت نام کنید(مثل دوره دانشگاهی). شما هم چنین باید برای اجازه اقامت درخواست کنید.

ارائه درخواست ویزای سوئیس

باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خودتان ارسال کنید و یک فرم درخواست را پر کنید. شما هم چنین باید مستندات حمایتی از قبیل :

  • پاسپورت یا شناسه سفر؛
  • اثبات بیمه درمانی شامل پوشش حوادث
  • بیانیه بانکی یا حقوق بازنشستگی برای اثبات داشتن منابع مالی کافی را نیز ارسال کنید.

ویزای گردشگری سویئس

اگر تقاضای ویزای شنگن ( نوع C برای مدت اقامت تا 90 روز ) را درخواست می کنید، باید یک درخواست ویزای آنلاین ارسال کنید و قرار ملاقات خود را آنلاین با نمایندگی مربوطه تنظیم کنید. لطفا توجه داشته باشید که لازم است که درخواست کامل خود را با اسناد حمایتی به میز ویزای مربوطه برای مصاحبه ارسال کنید.

درخواست ویزا برای مدت بیش از 90 روز نیاز به اثر انگشت ندارد  و بنابراین ممکن است از طریق پست ارسال شود. شما باید اسناد زیر را برای اخذ ویزا به نمایندگی معتبر سوئیس ارسال کنید :

  • نامه مجوز روادید شما از سوئیس یا شماره SYMIC شما
  • یک عکس گذرنامه برای هر متقاضی ( عکس مورد نیاز )
  • گذرنامه معتبر اصلی Allicant، به همراه یک کپی
  • هزینه ویزا ( فقط پول و یا پول نقد )

بقیه اطلاعات لازم را از مشاورین و کارشناسان موسسه میرداماد بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.

اسکرول به بالا