071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در این مقاله که با همت مشاورین ارشد موسسه حقوقی میرداماد گردآوری شده است، شرایط ویزای تحصیلی یونان به دقت مورد بررسی قرار گرفته و برای علاقمندان تحصیل در این کشور بیان شده است. همچنین مطالبی در خصوص مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی بیان گردیده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مراکز شیراز و تهران موسسه تماس حاصل نمایید.

شرایط و روال اخذ ویزای تحصیلی یونان

دانشجویانی که می خواهند برای مدت بیش از 90 روز برای تحصیل در یونان بمانند باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. برای این کار ابتدا باید نامه ی رسمی پذیرش از یکی از دانشگاه های یونان، که توسط سفارت آموزش یونان مورد تایید است، را در دست داشته باشید. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دارید، از طریق وزارت آموزش عالی و امور دینی یونان اقدام می کنید و اگر در مقاطغ بالاتر قصد ادامه تحصیل دارید، می توانید مستقیما مدارک خود را برای آموزشگاه انتخابی خود بفرستید.

برای پذیرش دانشگاه می بایست مدرکی مبنی بر اینکه تحصیلاتتان را در مقطع دبیرستان در کشور خود به اتمام رسانده اید ارائه دهید. همچنین باید تسلط بر زبان انگلیسی یا یونانی خود را ثابت نمایید. درخواست ویزای تحصیلی از طریق سفارت یونان محل زندگی تان صورت می گیرد. فرم درخواست، به همراه مدارک تکمیل شده باید دست کم 3 هفته زودتر از تاریخ خروج شما از کشور به سفارت تحویل داده شود. به شدت پیشنهاد می شود که از قبل با سفارت تماس بگیرید و لیست رسمی مدارک لازم و قوانین مربوط را از آنها دریافت کنید.

بیشتر سفارت ها از شما می خواهند که شخصا فرم درخواست را به آنها ارائه دهید و مراجعه حضوری شما الزامی است. بنابراین پس از یافتن نزدیک ترین سفارت با آنها تماس گرفته و این مساله را مشخص کنید که آیا حضور شما لازم است یا میتوانید مدارک را با ایمیل برای آنها ارسال کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی یونان

اگر افراد یکی از کشوهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیستید، برای تحصیل و گذراندن بیشتر از 90 روز در یونان به ویزای دانشجویی (ویزای نوع D) احتیاج دارید. متقاضیان ویزای یونان باید به طور مستقیم و شخصا درخواست خود را به اطلاع نزدیک ترین کنسولگری یونان برسانند. مدارک لازم به شرح زیر است:

 • پاسپورت: پاسپورت اصلی که 6 ماه بیشتر از زمان مدنظرتان برای ماندن در یونان اعتبار داشته باشد و حداقل دو صقحه ی خالی برای ویزای تحصیلی یونان در خود داشته باشد و در طول 10 سال گذشته استفاده شده باشد.
 • فرم درخواست ویزای یونان: اصل فرم درخواست ویزا را دریافت و پر نمایید.
 • عکس: یک قطعه عکس 2 * 2 رنگی تمام رخ با پس زمینه روشن و ساده که اخیرا گرفته شده باشد.
 • دعوت نامه رسمی: نامه ی پذیرش موسسه یا دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید و قبض پرداختی هزینه تحصیل
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک تسلط به زبان انگلیسی
 • مدارک پزشکی: نامه ای از پزشک معتبر که سلامت شما و نداشتن بیماری مسریتان را تایید کند. به همراه مدرک بیمه ای که در صورت وقوع اتفاق شما را در ناحیه شنگن تحت پوشش خود قرار میده ( حداقل 30000 یورو)
 • مدرک توان مالی: مدرکی که ثابت کند در طی مدت اقامتتان در یونان تمامی هزینه هایتان پوشش داده میشود به همراه کپی حساب های بانکی و کارت های اعتباری والدین و ریز حسابشان در 2 سال اخیر
 • مراجعه حضوری: کنسولگری یونان از متقاضیان میخواهد که برای درخواست ویزا شخصا مراجعه نمایند. پیشنهاد می شود که مستقیما با کنسولگری تماس بگیرید و مدارکتان را تایید کرده و یک وقت ملاقات ترتیب دهید.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک اگر به زبان یونانی و یا انگلیسی نباشند، به ضمیمه ی ترجمه ی انگلیسی آنها باید ارسال شوند.مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی یونان

شرایط اخذ ویزای همسر و همراه یونان

در صورتی که می خواهید ویزای همراه برای کشور یونان بگیرید و پیش خانواده ی خود باشید، شخصی که در یونان است باید بالای 18 سال سن داشته باشد، محصل باشد یا کارمند تا برای اخذ ویزای شما اقدام کند. از طریق ویزای تحصیلی خود (اگر دانشجو است) یا قرارداد کاری (اگر کارمند است) به سفارتخانه ی یونان برود و نسبت خود را شخص متقاضی اخذ ویزا معین سازد. اگر شخص همراه، اعضای خانواده باشند شناسنامه لازم است اگر شخص همراه، همسر باشد سند ازدواج لازم است بنابراین طبق مقررات سفارت، مدارک و اسناد لازم را به سفارت یونان باید تحویل داد. کپی پاسپورت شخصی که در یونان زندگی میکند لازم است.

با توجه به اینکه شخص اگر دانشجو باشد مدت زمان محدودی برای اقامت و تحصیل دارد بنابراین ویزای همراه را به نسبت مدت زمان اقامت خود باید بگیرد. در صورتی که شما بعنوان شخص همراه با شهروند یونانی میخواهید ازدواج کنید و از این طریق ویزای همراه بگیرید، باید از مدت زمان آشنایی شما یکسال گذشته باشد و ازدواجتان توسط دولت یونان قانونی اعلام شده باشد. پس از ازدواج، ضمانت حمایت مالی از همراه، توسط شخصی که در یونان است الزامی میباشد. بنابراین صورتحساب بانکی شخص یونانی لازم است.

همچنین نوع رابطه، مدت زمان آشنایی، مدت زمان زندگی با همدیگر، در صورت داشتن فرزند (تعداد فرزندان، شناسنامه و تست ژنتیکی) باید مشخص شود و در فرمهای رسمی و قانونی به مسئولین سفارتخانه ی دولت یونان ارائه داده شود. با تقاضای صدور ویزای همراه، میتوانید خانواده ی خود را به کشور یونان بیاورید اما مدت زمان اقامتشان محدود است و برای تمدید آن باید دوباره درخواست ویزا کنید.

هزینه ویزای تحصیلی یونان

هزینه ی ویزای دانشجویی و تحقیقاتی یونان برای ایرانیان به اعضای هر یک نفر 90 یورو و مبلغ 27 یورو بابت خدمات و حق سرویس از شما گرفته می شود. ویزا برای افراد زیر رایگان می باشد:

 • کودکان بین 0 تا 12 سال
 • اعضای خانواده شهروندان یونان یا کشور های عضو اتحادیه اروپا
 • افرادی که پاسپورت دیپلماتیک و سیاسی دارند
 • دانش آموزان مدارس، دانشجویان مقاطع دکتری و معلم هایی که به منظور تحصیل و آموزش قصد ماندن در یونان دارند.

محققان کشور هایی غیر از کشور های عضو اتحادیه اروپا که به منظور انجام تحقیقات علمی خاص به این کشور سفر می کنند. برای اطلاع از نحوه پذیرش در دانشگاه های پزشکی یونان مشاورین موسسه میرداماد می توانند شما عزیزان را به صورت کامل راهنمایی کنند.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی بونان

1-تحصیل در یونان به چه زبانی است؟

انگلیسی و یونانی.

2-آیا برای تحصیل در یونان می بایست مدرک زبان ارائه دهیم؟

بله.

3-چه زمانی می بایست برای ویزای تحصیلی یونان اقدام کنیم؟

بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه یونان می بایست حداقل دو ماه قبل از شروع تحصیل به سفارت بونان رفته وبرای ویزا اقدام کنید.

4-پاسپورت متقاضی تحصیل در یونان چه ویژگی هایی می بایست داشته باشد؟

حداقل 6 ماه بیشتر از مدت زمان تحصیل اعتبار داشته باشد و حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و در طول 10 سال گذشته استفاد ه شده باشد.

5-آیا دانشجویان یونان اجازه همراه دارند؟

بله.

6-ویزای همراه برای دانشجویان یونان چقدر اعتبار دارد؟

با توجه به مدت زمان اقامت دانشجو این زمان متفاوت است.

7-هزینه ویزای تحصیلی یونان چقدر است؟

به ازای هر نفر 90 یورو و 27 یورو بابت خدمات و حق سرویس.

8-هزینه تحصیل در یونان چقدر است؟

سالیانه 2000 الی 9000 یورو که به دانشگاه و رشته مورد نظر بستگی دارد.

9-هزینه زندگی برای دانشجویان یونان چقدر است؟

ماهیانه 600 الی 800 یورو.

10-سال تحصیلی در یونان از چه ماهی آغاز می شود؟

از سپتامبر شروع می شود ودر ماه ژوئن به پایان می رسد.

11-مدت زمان تحصیلی برای مقطع پزشکی در یونان چند ساله است؟

5 الی 6 سال.

اسکرول به بالا