071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای تحصیلی کرواسی

ویزای تحصیلی کرواسی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور کرواسی در جنوب مرکزی اروپا واقع شده است. زبان رسمی این کشور کرواتی و واحد پول آن کونا می باشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا است. اگر قصد تحصیل در کرواسی را دارید، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کرواسی از کارشناسان مجرب دفتر حقوقی مهاجرتی میرداماد راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

شرایط و روند اخذ ویزای تحصیلی کرواسی

شهروندان غیر اروپایی می توانند مطابق سهمیه تعیین شده برای اتباع خارجی در موسسات آموزش عالی کرواسی ثبت نام کنند و شهریه تعیین شده از طرف هر موسسه را پرداخت نمایند. همچنین دانشجویان می توانند در کرواسی با برنامه اراسموس در سطح اتحادیه اروپا یا در چارچوب برنامه تبادل دانشجویی منطقه ای CEEPUS ادامه تحصیل دهند. فرصت های تبادلی این چنینی بخشی از برنامه های پویای اتحادیه اروپاست.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کرواسی هستند، باید ویزای ورود C را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کروواسی می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد تماس حاصل نمایید.

داوطلبان باید فرم درخواست ویزا C را تکمیل کنند و آن را همراه با مدارک لازم به سفارت یا کنسولگری کرواسی در محل سکونت خود ارائه دهند. داوطلبان می توانند درخواست خود را نیز از طریق ایمیل یا به صورت حضوری ارسال کنند. همچنین شهروندان غیر کرواسی که قصد اقامت بیش از 90 روز در این کشور را دارند، باید برای ویزای اقامت بلند مدت درخواست دهند. ویزاها و مجوز های اقامت مختلف و متعددی با توجه به ملیت و هدف اقامت شما وجود دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کرواسی

دانشجویان بین المللی باید فرم درخواست مجوز اقامت را تکمیل کرده و آن را یا به سفارت و یا کنسولگری کرواسی در کشور خود ارائه دهند و یا پس از ورود به کرواسی، به ایستگاه پلیس مربوطه تحویل دهند. پروسه زمانی صدور مجوز اقامت 3 ماه به طول می انجامد.

مدارک زیر باید برای اخذ ویزای تحصیلی ارسال شود:

 • کپی برابر اصل پاسپورت شهروندان غیر اروپایی و یا کارت شناسایی اروپاییان
 • یک قطعه عکس رنگی 35*45 میلی متر
 • اثبات وجود مسکن مناسب :می توانید از طریق نامه ای از طرف دانشگاه که نشان دهد خوابگاه و محل اسکان به شما تعلق گرفته، این موضوع را اثبات کنید. اگر قصد اقامت در منزل شخصی دارید، باید آدرس خود را در اداره پلیس خارجیان محلی مربوطه طی 24 ساعت پس از ورود به کرواسی ثبت نمایید.
 • بیمه درمانی: دانشجویان بین المللی باید دارای کارت بیمه اروپایی باشند و یا اگر توافق نامه دو جانبه بین کشور شما و کرواسی وجود دارد، می توانید فرم دو زبانه را دریافت و آن را توسط شرکت بیمه درمانی خود تکمیل و مهر کنید. سپس این فرم باید به سازمان بیمه درمانی کرواسی ارسال شود، پس از آن بیمه درمانی معتبر در این کشور برای شما صادر خواهد شد. شهروندان کشورهایی که توافق نامه ای با کشور کرواسی ندارند، باید برای دریافت بیمه طبق مقررات بیمه درمانی کرواسی، به موسسه بیمه HZZO مراجعه نمایند.
 • داشتن تمکن مالی : می توانید با بورسیه (در صورت وجود) این موضوع را اثبات کنید و یا وجوه کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی داشته باشید ( حداقل 148.43 دلار در ماه برای یک سال). برای اثبات تمکن مالی باید صورت حساب بانکی ارائه شود.
 • نامه پذیرش از دانشگاه: این نامه باید از طرف موسسه آموزش عالی کرواسی و به زبان کرواسی صادر شده باشد.

هزینه ویزای تحصیلی کرواسی

مقامات مهاجرتی کرواسی برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در کرواسی هستند، ویزا یا مجوز اقامت صادر می کند. این ویزا یا مجوز اقامت به آنها کمک می کند تا در یک زمان خاص برای تحصیل در کشور اقامت داشته باشند. هزینه درخواست ویزای موقت تحصیلی 74.21 دلار است.

متقاضیان بین المللی که از وزارت علوم، آموزش و ورزش کرواسی و آژانس پویایی برنامه های اتحادیه اروپا کمک هزینه ای دریافت کرده اند، نیازی به پرداخت هزینه درخواست ندارند؛ اما باید هزینه صدور ویزای اقامت که در حدود 35.62 دلار و هزینه تمبر که 2.96 دلار می باشد، را بپردازند. هزینه ویزای فرهنگی، ورزشی و تحصیلی 69 دلار است.

شرایط اخذ ویزای همسر و همراه کرواسی
شرایط اخذ ویزای همسر و همراه کرواسی

شرایط اخذ ویزای همراه کشور کرواسی

برای اخذ اقامت موقت به عنوان همسر یک شهروند کرواسی باید فرم درخواست را آماده کرد و سپس اسناد و مدارک لازم را جمع آوری کرد. اسناد و مدارکی که باید ارائه شود عبارتند از:

 • شماره شناسایی OIB
 • بیمه بهداشت و درمان HZZO
 • آدرس ثبت که در آن شما با همسر خود در کرواسی اقامت دارید.
 • سند ازدواج (محضری و ترجمه شده)
 • گذرنامه برای هر دو شما، با انقضای بیش از 6 ماه
 • عکس پاسپورت30 *35
 • فرم کامل (که پلیس به شما تحویل می دهد)

لطفا توجه داشته باشید الزامات بالا برای افراد خارجی، بدون توجه به ملیت آن ها مورد نیاز است. الزامات اضافی متناسب با ملیت افراد نیز باید آماده شود :

اگر کشور مبداء شما در منطقه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نباشد و یا یک شهروند سوئیسی نباشید، پس کشور شما جزء کشورهای ثالث به شمار می آید. اتباع کشورهای ثالث برای دریافت اقامت، موارد دیگری را علاوه بر موارد بالا باید ارائه دهند:

 • اتباع کشورهای ثالث که زن و شوهر هستند مجاز به اقامت تابعیت خود مانند شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروندان سوئیس نیستند، بنابراین نیاز به اجازه اقامت موقت تحت عنوان Family Reunificatio دارند.
 • یک کپی از مدرک دانشگاهی خود
 • یک نسخه کپی شده و محضری از گواهی تولد
 • اثبات توان مالی: شما و همسرتان در صورتی که ملیت کشور ثالت دارید، باید اثبات کنید که دارای درآمدی هستید که از کمترین میزان درآمد مورد نیاز یک خانواده، درآمد شما، بیشتر است. افیسر وضعیت شما را ارزیابی می کند.

امیدواریم در این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کرده باشید، در صورتیکه نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کرواسی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی دارید، می توانید به دفاتر ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

اسکرول به بالا