071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای تحصیلی لتونی

ویزای تحصیلی لتونی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مشاورین ارشد موسسه حقوقی میرداماد به عنوان موسسه مهاجرتی و تحصیلی در این مقاله روش های اخذ ویزای تحصیلی لتونی را بیان کرده است. در صورت نیاز به مشاوره در تمامی مراحل دریافت ویزا با دفاتر شیراز و تهران موسسه تماس حاصل نمایید.

شرایط و روال اخذ ویزای تحصیلی لتونی

لیتوانی کشوری است که اولین دانشگاه شرق اروپا در آن تاسیس شد. تحصیلات دانشگاهی در این کشور سطح و استانداردهای آکادمیک بسیار بالایی دارد. مهاجرت تحصیلی به لتونی به خاطر شهریه های پایین، شرایط تحصیل ساده، کم بودن هزینه ها و موقعیت های کاری خوب بعد از اتمام تحصیلات، طرفداران زیادی در جهان دارد. تمامی دانشجویان بین المللی که غیر از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا می باشند و به قصد ادامه تحصیل به لیتوانی سفر می کنند، می بایست برای اخذ ویزای چند بار ورود نوع D اقدام کنند.

مدارک مرتبط به صدور ویزای نوع د می بایست به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری لیتوانی فرد متقاضی تحویل داده شوند. تصمیم اتخاذ شده برای صدور یا عدم صدور ویزای شما ظرف مدت 15 روز بعد از ثبت درخواست به اطلاعتان خواهد رسید. پیشنهاد می شود که قبل از درخواست ویزای نوع د اطلاعات لازم و دقیق را از سفارت لیتوانی محل زندگیتان کسب کنید. این نوع ویزا به ذانشجویان این اجازه را می دهد که برای مدت مشخص به کشور های اتحادیه شینگن سفر کنند.

ویزا چند بار ورود نوع د بیشتر از 12 ماه اعتبار نخواهد داشت. اگر برای تحصیلات دانشگاهی وارد لیتوانی شدید علاوه بر ویزا به مجوز اقامت کوتاه مدت یا TRP نیز احتیاج خواهید داشت. مدارک مربوط به مجوز اقامت کوتاه مدت باید به دفتر مهاجرت تحویل داده شوند. تصمیم برای صدور مجوز اقامت طی 4 ماه در حالت عادی و یا 2 ماه در حالت اضظرار، بعد از ثبت مدارکتان صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لتونی

برای تحصیل در لیتوانی و ماندن در خاک این کشور برای مدت بیشتر از 90 روز به ویزا نیاز است. شخصا به کنسولگری یا سفارت لیتوانی در کشور خود مراجعه کنید و مستقیما درخواست خود را ثبت کنید. مدارک مورد نیاز:

  • پاسپورت: اصل پاسپورت امضاء شده که 6 ماه بیشتر از مدت زمان ماندنتان در لتونی اعتبار داشته باشد و حداقل 2 صفحه خالی برای مهر ویزای لتونی داشته باشد به علاوه دو کپی از آن.
  • فرم درخواست ویزا: اصل فرم را دریافت و پر نمایید
  • عکس: عکس پاسپورتی 2 * 2 که اخیرا گرفته شده باشد، رنگی، تمام رخ، با پس زمینه سفید و ساده
  • سایر فرم ها: سند پرداخت هزینه ویزا: کپی تاییدیه پرداخت هزینه ویزا ، سند پذیرش: سند یا نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در لتونی، سند محل زندگی: سندی که ثابت کند در طول مدت اقامتتان در لتونی جایی برای زندگی خواهید داشت

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لتونی

موافقت نامه دانشگاه محل تحصیلتان در جمهوری لتونی و مدارکی که تایید می کنند که شما تحصیلات لازم برای شروع درس خواندنتان در آن دانشگاه دارید. دعوت نامه رسمی: دعوت نامه رسمی ای که توسط دفتر شهروندی و امور مهاجرین تایید شده باشد. برنامه سفر: برنامه پروازی که از جانب یک آژانس مسافرتی معتبر صادر شده باشد و یا کپی بلیط هواپیما که تاریخ ورود و خروجتان از لتونی در آن مشخص شده باشد.

توجه داشته باشید که دانشجویان می بایست پس از رسیدن به این کشور، برای اخذ مجوز اقامت در لتونی اقدام کنند و به تمامی مدارک بالا احتیاج خواهند داشت. مراجعه حضوری: مراجه حضوری به سفارت و یا کنسولگری الزامی است. از آنجایی که زمان های ملاقات محدود اند و سریع پر می شوند، ممکن است لازم باشد 4 تا 6 هفته زودتر تر برای گرفتن وقت قبلی اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای همسر و همراه لتونی

با توجه به هدفتان از سفر به لتونی، شما می بایست درخواست ویزای متفاوتی دهید. اگر همسر شما شهروند لتونی است، یا مجوز اقامت دائم در کشور لتونی را دارد، و شما قبلا کارت شهروندی لتونی را اتخاذ نکرده باشید، میتوانید برای ویزای این کشور درخواست دهید. مدارکی که باید ارائه دهید به این شرح است:

  • پاسپورتی که حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد.
  • عکس 4 * 5 با پس زمینه ساده و سفید
  • فرم درخواست
  • سند ازدواج
  • سندی که نشان دهد شما به اندازه کافی توانایی مالی دارید و از پس مخارج زندگی در لتونی بر می آیید.

مدرکی که نشان دهد که شما از بیمه ی سلامت برخوردارید و در صورت بروز مشکل پزشکی یا فوت ناگهانی شما را تحت پوشش خود قرار خواهد داد. حداقل مبلغ تحت پوشش باید 30000 یورو باشد و 15 روز بیشتر از مدت زمان ماندنتان اعتبار داشته باشد. اگر شاغل هستید باید از محل کارتان نامه ای دریافت کنید که در آن با خروج شما از کشور موافقت شده باشد و اگر دانشجویید مدرکتان را باید ارائه دهید.

اگر متقاضی کودک زیر 18 سال است و به تنهایی یا با یکی از والدین و یا با قیم قانونی سفر میکند، نامه ای از پدر و مادر که توسط دفتر اسناد رسمی تایید شده باشد الزامیست و در هنگام ثبت درخواست در سفارت والدین باید با فرزندشان حضور داشته باشند. همچنین ارائه سندی که نشان دهد والدین منبع درآمد معتبر و کافی دارند نیز الزامی است.

هزینه ویزای تحصیلی لتونی

برای تحصیل در لتونی به ویزای دانشجویی احتیاج است. دریافت ویزای دانشجویی مراحل طولانی ای دارد و در طی روند آن، ممکن است لازم باشد هزینه هایی را به سازمان های مختلف بپردازید. این هزینه ها به این صورت هستند، هزینه هایی بابت صدور مجوز اقامت میپردازید. این مبلغ از 72 یورو تا 355 یورو متفاوت می باشد. این مبلغ قابل استرداد نیست. سپس در سفارت کشور لتونی می بایست مبلغ 60 یورو بابت ویزای بلند مدت و یا کوتاه مدت بپردازید و مقداری هم بابت حق مشاوره به کارکنان سفارت پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد به گفت و گو بنشینید.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی لتونی

1-کیفیت نحصیل در دانشگاه های لتونی چطور است؟

لیتوانی کشوری است که اولین دانشگاه شرق اروپا در آن تاسیس شد. تحصیلات دانشگاهی در این کشور سطح و استانداردهای آکادمیک بسیار بالایی دارد.

2-مزایای تحصیل در لتونی چی هست؟

شهریه های پایین، شرایط تحصیل ساده، کم بودن هزینه ها و موقعیت های کاری خوب بعد از اتمام تحصیلات.

3-آیا با داشتن ویزای تحصیلی لتونی می توان به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد؟

بله ، می توانید به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

4-اعتبار ویزای تحصیلی لتونی چقدر است؟

یک ساله است که می توانید آن را تمدید کنید.

5-هزینه زندگی برای دانشجویان لتونی چقدر است؟

ماهیانه 600 الی 800 یورو.

6-آیا دانشجویان لتونی اجازه کار دارند؟

معمولا اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.

7-آیا داشتن ویزای تحصیلی برای تحصیل در لیتوانی کافی است؟

خیر ، می بایست مجوز اقامت کوتاه مدت هم داشته باشید.

8-پروسه زمانی گرفتن ویزای تحصیلی و اقامت کوتاه مدت در لیتوانی چقدر طول می کشد؟

حدود 4 ماه.

9-آیا دانشجویان لتونی اجازه همراه دارند؟

بله.

10-هزینه ویزای تحصیلی لتونی چقدر است؟

72 الی 355 یورو.

11-هزینه دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت در لتونی چقدر است؟

60 یورو.

اسکرول به بالا