مهاجرت و اقامت مجارستان

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

مهم است قبل از سفر به مجارستان همه چیز را با توجه به بودجه خود برنامه ریزی کنید، که آیا این یک سفر یا سبک زندگی مطابق پول شما است یا نه. اگر شما قصد تحصیل در مجارستان دارید، ابتدا باید از تمام هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان اطلاع داشته باشید.

شرایط و هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

این مقاله شما را در مورد هزینه تحصیل در مجارستان راهنمایی می کند. هزینه زندگی دانشجویی از شهر به شهر متفاوت است، اجاره در بوداپست هزینه بیشتری را نسبت به شهرهای دیگر مجارستان دربر خواهد داشت. اگر می خواهید در یک آپارتمان کوچک در شهر بوداپست زندگی کنید، هزینه اجاره شما بین 150 تا 250 یورو در هر ماه خواهد بود. شما همچنین می توانید در تالار خوابگاه دانشگاه زندگی کنید زیرا قیمت در خوابگاه ارزان تر است. این مقاله شامل موارد زیر است:

  • هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان
  • هزینه زندگی دانش آموز
  • هزینه اقامت قانونی در مجارستان برای دانشجویان
  • هزینه های اضافی یعنی غذا، حمل و نقل

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان از موسسه به موسسه متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی پایین است. شما باید یک دانشگاه را انتخاب کنید و آن را در وب سایت رسمی خود برای پرداخت هزینه های تحصیلی دقیق را ببینید.

هزینه تحصیل در مجارستان

گران ترین برنامه های آموزشی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان است، که می تواند هزینه ای بالغ بر 20 هزار یورو در سال داشته باشد. اگر شما در مورد برخی برنامه های تخصصی دیگر صحبت کنید، دانشگاه ها تا قیمت 4500 یورو در هر سال تحصیلی از شما دریافت می کنند. علاوه بر هزینه های تحصیل، شما باید هزینه های امتحان و هزینه ثبت نام را که تقریبا 100 تا 150 یورو است را بپردازید.

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

طبق استانداردهای اروپایی، هزینه زندگی در مجارستان در سطح پایینی قرار دارد، که این امر باعث می شود جایگاه مقدماتی برای تحصیلات تکمیلی بیشتر شود. هزینه زندگی یک دانش آموز در مجارستان در شهرهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اگر می خواهید در بوداپست زندگی کنید، بودجه شما باید بالاتر از سایر شهرها باشد. بوداپست در بهترین شهر برای دانشجویان بین المللی و همچنین جزو گران ترین شهرهای مجارستان است.

یک دانشجو باید حداقل ماهانه 520 یورو را برای پوشش مسکن، آب و برق، حمل و نقل محلی و خروج از کشور داشته باشد. بودجه زندگی دانشجویان دیگر شهرهای مجارستان نسبت به شهر بوداپست کم است. برای زندگی در هر شهر دیگر از مجارستان، حداقل 300 یورو در هر ماه نیاز دارید.

هزینه های اضافی در مجارستان

تمام هزینه های اضافی شما به طور کامل به شما بستگی دارد. شما می توانید تمام این هزینه های متفرقه صرفه جویی در غذا را کم کنید. به طور متوسط ​​دانش آموز از ماهیانه 100 یورو به 200 یورو فقط برای غذا نیاز دارد. علاوه بر تمام هزینه های ذکر شده در بالا، شما باید برای نیازهای اضافی دیگر بخشی از بودجه خود را ذخیره کنید. یک دانش آموز با بودجه محدود، از جمله پرداخت اجاره، که یک یا دو بار در ماه می باشد و صرف غذا در یک رستوران ارزان، نیاز به حداقل 400 یورو در ماه برای زندگی در این کشور را دارد.

برای اطلاع از تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان، مشاورین ما در موسسه میرداماد می توانند شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *