071-91009294  | 021-88724227  |

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین 2023

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین از 1250 دلار شروع می شود،  تحصیل در دانشگاه های در اوکراین مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین و شهریه  MBBS پزشکی عمومی یا دکترای پزشکی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، شما حتی می توانید هزینه هایی نظیر 1750 $ را در برخی دانشگاه ها پیدا کنید، دانشگاه های خوب هزینه ای تا $ 2700 دارند. شهریه تحصیل پزشکی در اوکراین از دانشگاه ها روسی انگلیسی زبان پایین تر است. شهریه متوسط ​​روسیه از 1500 $ در تخصص های مختلف آغاز می شود. البته جهت کسب اطلاعات دقیق تر پیرامون هزینه تحصیل پزشکی در سال 2017 می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین و دانشگاه های علوم پزشکی، دانشکده های پزشکی بالاتر از دانشگاه فنی است، حداقل هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین در محیط های انگلیسی زبان در دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین تقریبا MBBS (MD) 2500 $ و حداکثر $ 4200 در دانشگاه های دولتی متغیر است. این هزینه ها کمتر از دانشگاه های علوم پزشکی دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی است. هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین دانشگاه دولتی Lugansk از 3700 $ آغاز می شود، اما هزینه های دانشگاه ملی علوم پزشکی Kharkov  از 4500 $ در هر سال برای تحصیلات به زبان ​​انگلیسی  MBBS (MD) 6 ساله متغیر است. شهریه پزشکی متوسط ​​در دانشگاه های روسی 3000 $ یا کمتر از این مقدار است. شهریه برای رشته دندان پزشکی اوکراین، بین 3500-4500 $ بسته به دانشگاه متغیر است. رشته داروسازی ارزان تر دیگر رشته های پزشکی است.

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است. در سیستم آموزش و پرورش اوکراین ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اوکراین با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در دانشگاه های پزشکی تایید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.

 تحصیل پزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است زبان تحصیل در این کشور به زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد.

 1. شهریه و هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین در دوره های مختلف در اوکراین از 1750-4200 USD شروع می شود.
 2. دعوت و تایید ویزا هزینه ی، 350-550 دلار را دارد.
 3. هزینه درمان های پزشکی معمولی و بیمه درمانی 150 USD در سال هزینه دارد.
 4. هزینه خوابگاه برای 1 سال-550-1200 دلار است. هزینه خوابگاه بسته به تعداد افراد در یک اتاق متغیر است. اما به طور کلی در حدود 800 USD در هر سال هزینه دارد.
 5. هزینه، پذیرش، اجازه اقامت موقت برای دانش آموزان در اوکراین $ 250 USD می باشد.
 6. ترخیص کالا از گمرک، اقدامات حمل و نقل، سیم کارت محلی، ثبت نام پلیس محلی همه با هم هزینه تقریبی -250-500 $ USD دارند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی اوکراین معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی اوکراین بسیار بالاتر است.

دوره ها و هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های اروپا را در اوکراین می توانید ببینید، اوکراین ارائه کننده هزینه و کیفیت بالا می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین در زیر آمده است:

 • پزشکی 1250 $ / در هر ترم
 • دندانپزشکی 1750 $ / ترم
 • داروسازی-1750 $ / در هر ترم
 • پرستاری $ 2700 / سال
 • خوابگاه تنها 800 $ تا 1200 $ در سال برای همه دانشجویان وجود دارد.

بورسیه و کمک هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اوکراین معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اوکراین  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراوکراین برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های اوکراین با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

نکات تحصیل در اوکراین

 • دروس دانشگاه های اوکراین بسته به رشته انتخابی متفاوت است. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.
 •  تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه کارازین خارکف مقدور است.
 • شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر دانشگاه ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد.
 •  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در دانشگاه کارازین خارکف ممکن است و دانشگاه های پزشکی کارازین خارکف مورد تایید وزارت علوم است.

هزینه های زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین نسبتا مقرون به صرفه است برخی موارد در زیر آمده است:

لباس

در اوکراین یک شلوار جین خوب هزینه ای معادل 10-20 $ دلار آمریکا، پیراهن هزینه ای معادل 5-15 $ دلار آمریکا، تی شرت هزینه ای معادل 5-12US $ دارند.

غذا

مواد غذایی در اوکراین بسیار ارزان است؛ برای مثال با 1.5 $  دلار آمریکا برای خرید 4 کیلوگرم سیب زمینی، یا 4 کیلوگرم پیاز یا 3 لیتر شیر کافی است ​.

سفر شهری (جا به جایی شهری)

سفر دانشجویی توسط حمل و نقل دولتی (مترو، اتوبوس برقی) است که توسط دانشگاهها هزینه آن پرداخت میگردد و تنها 5US $ در یک ماه می باشد.

سفر در سراسر کشور

دانشجویان یک تخفیف 40٪ از قیمت کامل برای بلیط در قطار، اتوبوس و غیره در اوکراین دارد.

علاقه مندان به تحصیل پزشکی در اوکراین برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه مهاجرتی میرداماد از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل پزشکی در اوکراین را دریافت کرده و به ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اوکراین مهاجرتی میرداماد از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

اسکرول به بالا