071-91009294  | 021-88724227  |

معرفی زبان روسی

معرفی زبان روسی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در مبحث معرفی زبان روسی گفته می شود؛ روسی زبان رسمی کشور روسیه و یکی از زبان‌های رسمی کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، و جمهوری خودمختار کریمه، و همچنین یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. زبان روسی با خط سیریلیک نوشته و خوانده می‌شود.

معرفی زبان روسی

زبان روسی یکی از گسترده ترین زبان هایی است که به صورت مداوم توسط اشخاص اروپایی مورد استفاده واقع می شود. این زبان متعلق به گروه اسلاویک یکی از گروه های زبانی اروپایی- هندی می باشد. گروه های زبان اسلاویک به اسلاویک غربی (چک؛ اسلواک؛ لهستان و صربستان)؛ اسلاویک جنوبی (بلغارستان؛ کرواسی؛ صربستان و اسلوونی)؛ شرق اسلوایک (روسیه؛ اوکراین و بلاروس) نیز تقسیم می شود.

معرفی زبان روسی

زبان روسی به عنوان یکی از پنج زبان رسمی در نظر گرفته می شود و رتبه جهانی خاصی را در میان زبان هایی چون چینی؛ انگلیسی؛ اسپانیایی و هندی به خود اختصاص داده است. این در حالیست که تعداد 142 میلیون شهروند به زبان روسی تکلم می نمایند. هر ساله افراد زیادی از طرق مختلف از جمله مهاجرت تحصیلی به روسیه، وارد آن کشور می شوند که دانستن زبان روسی از شرایط و راه های مهاجرت به روسیه می باشد.

جغرافیای زبان روسی

از نظر جغرافیا؛ زبان روسی از شهرت خاصی برخوردار است چرا که در اغلب کشورها بخصوص در مرکز آسیا نیز مورد استفاده واقع می شود. تخمین زده شده است که تعداد افرادی که به زبان روسی تکلم می نمایند به 255 تا 258 میلیون نفر خواهد رسید.

کشور روسیه اثبات کرده است که زبان روسی هم از جهت بین المللی بودن و ظاهر شدن در متن های ادبی نویسنده های مشهور نظیر: Dostoevsky, Tolstoy, Pushkin, Gogol, Chekhov و دیگر نویسندگان از شهرت والایی بر خوردار است.

زبان روسی در کجا تکلم می گردد؟

دامنه گسترده ای از روسی زبانان در فدرال روسیه زندگی می نمایند. این در حالیست که زبان روسی در کشورهایی چون ارمنستان؛ آذربایجان؛ بلاروس؛ استونی؛ گرجستان؛ قزاقستان؛ قرقیزستان؛ لیتوانی؛ لتونی؛ تاجیکستان؛ ترکمنستان؛ ازبکستان و اوکراین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این در حالیست که زبان روسی به صورت گسترده ای مورد استفاده مهاجرانی چون اسرائیل؛ ایالات متحده؛ کانادا و دیگر کشورها نیز قرار می گیرد. در کنار تمامی این کشورها؛ کشور روسیه قدمت طولانی از جهت آموزش زبان روسی به افرادی که در اروپای شرقی می باشند؛ لهستان؛ بلغارستان؛ مجارستان؛ جمهوری دموکراسی آلمان؛ ورشو؛ رومانی و چک اسلواکی نیز خواهد داشت.

میزان دشواری زبان روسی

زبان روسی به لحاظ  دشواری و یادگیری شهرت خاصی را به خود اختصاص داده است. به راستی این زبان نسبت به زبان انگیسی و دیگر زبان های اروپای غربی دشوار به نظر می رسد. با این وجود زبان روسی نسبت به زبان چینی؛ ژاپنی و یا عربی بسیار آسان تر می باشد. این در حالیست که امکان یادگیری زبان روسی با استفاده از یک  کتاب و یا فایل های صوتی برای شما وجود خواهد داشت. و این خود راه را برای افرادی که قصد تجارت یا کار در روسیه دارند را هموار میکند.

الفبای زبان روسی

الفبای روسی ممکن است در ابتدا و به دلیل وجود حروف سیریلیک کمی دشوار به نظر برسد بیاد داشته باشید که الفبای این زبان مربوط به قرن 9 نیز می باشد. سازندگان این زبان را دو مبلغ یونانی، برادران سیریل و Methodius، که تا حد زیادی در یونان بودند را تشکیل خواهند داد.

اغلب نگرانی اشخاص در رابطه با الفبای سیریلیک می باشد، در واقع، یکی از دلایل عدم مطالعه زبان روسی همین می باشد. البته، الفبای روسی از الفبای زبان انگلیسی تا حد زیادی متفاوت است، اما با این وجود یادگیری آن؛ آنچنان هم دشوار نمی باشد.

به هر حال، تعدادی از نامه های نوشته شده و تلفظ های روسی به زبان انگلیسی نزدیک خواهد بود. به طور کلی در عرض یک هفته می توان به الفبای زبان روسی نیز تسلط پیدا کرد. علاوه بر این، سیستم املایی روسیه در مقایسه با زبان انگلیسی بسیار ساده تر می باشد.
به عنوان یک زبان هند و اروپایی، زبان روسی تا حد بسیاری به پایگاه های یونانی و لاتین نزدیک می باشد.

برخی کلمه روسی و ترجمه انگلیسی آنان

  • школа مدرسه
  • دانشجو студент
  • فضا атмосфера
  • واقع факт
  • کیهان космос

همچنین صدها کلمه مدرن به صورت مستقیم از زبان انگلیسی قرض گرفته شده است. پیشنهاد می شود که کلمات روسی و ترجمه انگلیسی آنان را مطالعه نمایید:

  • کامپیوتر компьютер
  • اینترنت интернет
  • وب سایت вебсайт
  • ارائه دهنده провайдер
  • چتчат

سایر اطلاعات و ملزومات را از کارشناسان ما در آموزشگاه زبان روسی در شیراز بشنوید.

اسکرول به بالا