مهاجرت سرمایه گذاری آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان

آلمان در منطقه مرکزی و غربی اروپا واقع شده است، این کشور اروپایی دارای مجلس نمایندگان فدرال است. جمعیت آلمان در 82 میلیون نفر تخمین زده می شود و این کشور پرجمعیت ترین عضو شهروندی اتحادیه اروپا است. آلمان دومین کشور محبوب برای مهاجرت در دنیا، پس از ایالات متحده آمریکا است. یکی از مزایای ثبت شرکت در آلمان بازار اقتصادی ایمنی است که ارائه می دهند. در این مقاله مشاورین مجرب میرداماد اطلاعاتی در رابطه با شرایط ثبت شرکت در آلمان را در اختیار شما قرار داده اند.

دلایل ثبت شرکت در آلمان

قدرت خرید قابل توجه، فضای نوآورانه، موقعیت آلمان در قلب یک شبکه حمل و نقل متراکم درست در مرکز اروپا و کارگران بسیار ماهر همه اینها مزایای آلمان به عنوان یک مکان تجاری است.

5 دلیل برای راه اندازی یک تجارت در آلمان وجود دارد، که در این مقاله کارشناسان مجرب میرداماد آن ها را توضیح داده اند.

اقتصاد قوی و پویا آلمان برای ثبت شرکت

علم و تحقیقات با یک گرایش عملی و متخصصان مجرب و حرفه ای، محیطی عالی برای نوآوری ایجاد کرده اند و در نتیجه، آلمان یک پیشرو اروپایی با 67,899 برنامه ثبت اختراع در سال 2016 است.

بسیاری از اینها بوسیله چیزی که به Mittelstand معروف است، تولید می شوند. Mittelstand از تعدادی شرکت های کوچک و متوسط تشکیل شده است، که مشخصه اقتصاد آلمان می باشد.

زیرساخت اقتصادی آلمان، راه اندازی بیزینس را برای شما آسان خواهد کرد. بیش از 230,000 کیلومتر جاده، 37,000 کیلومتر راه آهن و یک شبکه ارتباطی مدرن، محصولات و ایده ها و شما را به مقصد مورد نظر هدایت می کند.

شرایط پایدار و مناسب در آلمان برای ثبت شرکت

به عنوان یک کارآفرین در آلمان، می توانید یک فضای سیاسی و اقتصادی پایدار برای ایده های خود داشته باشید، و بیشتر از آن قانون شما را از سرقت ایده های تان محافظت می کند.

اختراعات، لوگوهای شرکت و مفاهیم مالکیت معنوی شما در آلمان محافظت می شود. حق چاپ، قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری به منظور محافظت از آنچه احتمالاً با ارزش ترین دارایی شما است، طراحی شده اند.

سیاست اقتصادی آلمان همچنین به حمایت از ایده های عالی توجه دارد؛ به عنوان مثال، قانون رقابت تضمین می کند که رقبای شما نمی توانند ادعاهای دروغین درباره محصولات شما انجام دهند تا بتوانند به جذب مشتری برای خود بپردازند.

آلمان نه تنها از آزادی رقابت بلکه از آزادی شهروندان خود نیز محافظت می کند. اساس آن نظم عمومی دموکراتیک آزاد است؛ مردم نمایندگان خود را انتخاب می کنند و تفکیک قدرت ها، مانع سوءاستفاده از قدرت می شود.

همه اینها دلیل بسیار پایدار بودن اقتصاد آلمان است؛ بین سال های 2007 تا 2011، تعداد کارمندان Mittelstand با وجود بحران اقتصادی، حدود 2.5 میلیون نفر افزایش یافته است.

ذهن‌ های باز و آزاد در آلمان برای ثبت شرکت

پیشینه فرهنگی شما به جذب مشتریان بین‌المللی کمک می‌کند. شما در مقایسه با آلمانی‌ها، بسیار آشناتر با فرهنگ کشور خود هستید. این قطعاً یک مزیت خواهد بود.

آلمان کشوری مهاجرپذیر می باشد. تنها در سال 2016 بیش از 5/1 میلیون نفر از خارج کشور به آلمان سفر کرده‌اند و این تعداد در حال افزایش است. اغلب این مهاجران دارای نیازها و خواسته‌ های خاصی هستند و شما نسبت به اکثر آلمانی‌ ها می‌توانید با آن‌ها بیشتر آشنا شوید. شاید این نقطه شروع یک ایده کسب و کار باشد.

دانش شما درباره زبان و فرهنگ ممکن است کلید مشارکت‌های تجاری بین‌المللی باشد. در حال حاضر بیش از 20 درصد از شرکت‌های Mittelstand در بازارهای بین‌المللی فعال هستند. شاید شما قبلاً با یکی از این شرکت‌ها تماس داشته‌ اید. از آنها برای راه‌ اندازی کسب و کار خود استفاده کنید.

کمک ‌کننده در آلمان برای ثبت شرکت

شما حمایت حرفه ‌ای و بودجه مالی دریافت خواهید کرد. هنگامی که شما یک ایده کسب و کار را مطرح کرده ‌اید، می‌ توانید آن را به عنوان مهم ‌ترین مبنای شرکت خود بدانید.

همه ایالت‌های آلمان دارای مراکز اطلاعاتی حرفه ‌ای برای کارآفرینان با مشاوره رایگان هستند. این‌ موارد در پیدا کردن شبکه ‌های مناسب و در مورد مسائل مربوط به بودجه و دیگر مسائل به شما کمک خواهد کرد. برنامه‌های پشتیبانی دولتی نیز ممکن است بودجه را تأمین کنند.

همچنین شما می‌ توانید از دیگر کارآفرینان بین‌المللی که ممکن است در شبکه ‌های استارت آپ یا مراکز اطلاعاتی با آنها ملاقات کرده ‌اید، مشاوره‌ های ارزشمندی دریافت کنید.

تبدیل‌ شدن به بخشی از یک جامعه متنوع در آلمان

اگر تصمیم به راه ‌اندازی کسب و کار خود در آلمان از طریق ثبت شرکت را دارید، شما تصمیم درستی برای زندگی در یک کشور با کیفیت گرفته ‌اید. علاوه بر این، فرهنگ آلمانی، مردم متنوع و خونگرمی آنها نیز جذاب است.

بیش از 10 میلیون نفر از سایر کشورها، آلمان را خانه خود می‌ دانند. این همزیستی فرهنگ‌ ها و مذاهب گوناگون باعث شده است که زمینه ‌های هنری و فرهنگی پر جنب ‌و جوش و بین‌المللی به وجود آید. کیفیت بالای زندگی و دموکراسی پایدار نیز به همزیستی صلح‌ آمیز در آلمان کمک می‌ کند.

خانواده نیز نقش مهمی ایفا می‌ کند؛ بیش از هشت میلیون خانواده در آلمان زندگی می‌کنند. سیاست‌ گذاران و شرکت‌ها منافع خود را بسیار جدی می ‌گیرند. به این ترتیب، والدین راه‌های بسیاری برای هماهنگی بین کار و زندگی خانوادگی خود دارند. برای مثال در آلمان، مراقبت از کودکان از سن یک سالگی به مهد کودک‌ ها سپرده می شود.

شرایط ویزا برای کسب و کارهای خود اشتغال

شرایط ویزا برای کسب و کارهای خود اشتغال

شرایط ویزا برای کسب و کارهای خود اشتغال

در آلمان دو راه برای راه اندازی مشاغل شخصی و کار در آلمان وجود دارد؛ شما می توانید به عنوان فریلنسر (Freiberufler) مشغول به کار شوید و یا به عنوان یک کارآفرین خود اشتغالی (Gewerbe ) کسب وکاری راه اندازی نمایید.

اگر به عنوان کارآفرین خود اشتغال مایل به ایجاد یک کسب و کار هستید، به منظور خود اشتغالی باید درخواست اجازه اقامت دهید. برای به دست آوردن این مجوز لازم است که معیارهای کلی و الزامات اضافی زیر را که باید به طور ایده آل در برنامه کاری خود بکار بگیرید، برآورده نمایید:

برای محصولات یا خدمات شما علاقه تجاری یا تقاضای منطقه ای وجود داشته باشد.

 • کسب و کارتان تاثیری مثبت بر اقتصاد کشور آلمان خواهد گذاشت.
 • از طریق سرمایه یا تعهد وام، اعتبار بودجه مورد نیاز کسب و کار خود را تأمین کرده اید.
 • شرایط اجازه اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

اگر ایده کسب و کار شما موفقیت آمیز باشد و بتوانید برای خود و خانواده خود تأمین درآمد نمایید، می توانید اجازه اقامت خود را که در ابتدا حداکثر محدود به سه سال می باشد را تمدید نمایید.

برای دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بعد از گذشت تنها سه سال می توانید مجوز نقل مکان دائم دریافت کنید که به شما امکان می دهد به مدت نامحدود در آلمان ساکن شوید.

هزینه های اقامت برای ثبت شرکت در آلمان

هنگامی که برای یک ویزا، اجازه اقامت یا اجازه نقل مکان یا تمدید این مجوز ها درخواست می دهید، به طور معمول باید هزینه ای بپردازید.

مبلغ هزینه به محل زندگی شما و مدت زمان اقامت شما بستگی دارد. اجازه اقامت حداکثر 140 یورو برای شما هزینه در بر خواهد داشت در حالی که اجازه نقل مکان دائم حداکثر 260 یورو هزینه دارد. به طور معمول هزینه ویزا 60 یورو است. لطفاً در مورد هزینه های مورد نیاز خود از مقامات و ماموران ذیصلاح اطلاعات کسب کنید.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان

در هنگام درخواست دریافت اجازه اقامت، معمولاً باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشید:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • برنامه تجاری
 • اثبات داشتن بیمه درمانی
 • محققان و دانشگاهیان: قرارداد کار فعلی
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان: کپی گواهی مدرک تحصیلی خود
 • افراد بالای 45 سال: اثبات داشتن شرط سن بالا
 • توصیه نامه های شما
 • تجربه کارآفرینی شما

لطفا توجه داشته باشید، این لیست جامع و کامل نیست، زیرا اسناد مورد نیاز شما به شرایط فردی پرونده بستگی دارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قبل از ارائه درخواست، با مامور ذیصلاح یا مقامات خارجی مربوطه تماس بگیرید و از آنها اطلاع کسب کنید.

همچنین می توانید درباره مدارک مورد نیاز اثبات بیمه درمانی اطلاعات به دست آورید. علاوه بر این مأمور ذیصلاح یا مقامات بیگانه می توانند در مورد کافی بودن سن در مورد مقررات مربوط به سالخوردگی به شما کمک کنند.

انواع ثبت شرکت در آلمان

انواع ثبت شرکت در آلمان

انواع ثبت شرکت در آلمان

ده موقعیت سرمایه گذاری برتر در کسب و کارهای کوچک در آلمان وجود دارد که هر کدام از آن ها توسط موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد در زیر توضیح داده شده است.

تولید یکی از انواع ثبت شرکت در آلمان

زمانی که صحبت از ساخت محصولات استاندارد می شود، آلمان یکی از بهترین مقاصد در دنیا به شمار می رود. بنابراین اگر شما ظرفیت مالی لازم برای تاسیس یک شرکت را دارید بهتر است شروع این کار را در هر یک از شهر های آلمان انجام دهید.

شما می توانید انتخاب کنید که به سمت تولید لوازم الکترونیکی بروید، می توانید تولید قطعات یدکی ماشین را انتخاب کنید و یا این که هر کالای دیگری را مطابق میل خود تولید کنید.

صنعت برش لیزری و جوش قطعات فلزی در آلمان

کسب و کار مرتبط با برش لیزری در آلمان از آن دسته کار هایی است که می توانید به راحتی آن را در آلمان شروع کرده و بسیار هم سود آور می باشد. کار برش لیزری سرمایه اولیه پایینی می خواهد و یک نفر می تواند به تنهایی کار را اداره نماید.

پشتیبانی فروش IT در آلمان

آلمان کشوری بسیار صنعتی و به لحاظ فناوری پیشرفته است. بنابراین اگر شما متخصص فناوری اطلاعات هستید یا به این حوزه علاقه دارید بایستی تاسیس شرکت پشتیبانی فروش IT خود در آلمان را در نظر داشته باشید.

با این کار شما درگیر فروش لوازم الکترونیکی و سپس ارائه خدمات پس از فروش نظیر نصب، تعمیرات و دیگر خدمات، خواهید بود. بازار کار پشتیبانی فروش IT بسیار بزرگ است و تمام اقشار اقتصادی آلمان را در بر می گیرد.

آرایشگری و سالن زیبایی در آلمان

یکی از کارهای آسان دیگر و با این حال پر سود این است که فعالیتی را در حوزه آرایشگری و سالن زیبایی آغاز نمایید. اگر شما آرایشگر باشید شما می توانید شروع این کار را مد نظر قرار دهید.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که مکانی مناسب را برای آرایشگاه و سالن زیبایی خود انتخاب کرده پس از آن از مقدار درآمد روزانه خود، به خصوص در تعطیلات آخر هفته، شگفت زده خواهید شد.

فروشگاه حیوانات خانگی در آلمان

آلمانی ها به دوست داشتن حیوانات خانگی مشهورند. بنابراین اگر شما به این کار علاقه دارید می توانید تاسیس یک فروشگاه حیوانات خانگی در هر یک از شهر های آلمان را مد نظر داشته باشید.

حقیقت این است که اگر شما یک فروشگاه حیوانات خانگی کامل داشته باشید که همه نیازهای حیوانات خانگی در آن جا تامین شود، می توانید خاطر جمع باشید که سرمایه گذاری شما سود آوری خوبی خواهد داشت.

بازار خوار و بار در آلمان

بازار خوار و بار یکی از تجارت هایی می باشد که در هر جایی از جهان قادر به بقاست و در صورت موقعیت یابی و مدیریت مناسب بسیار سود آور خواهد بود. پس اگر شما به فکر راه انداختن کاری هستید که به مهارت خاصی نیاز ندارد و یا مهارت اندکی می خواهد، باید تاسیس خوار و بار فروشی خود را در موقعیتی مناسب در هر یک از شهرهای آلمان مد نظر داشته باشید.

تعمیرگاه خودرو در آلمان

یک کار رو به رشد و سود آور دیگر که می تواند آن را برای آلمان مد نظر قرار داد تاسیس یک تعمیرگاه ماشین است. در واقع اگر تعمیرگاه ماشین شما در موقعیتی خوب واقع شده باشد در این صورت می توانید افراد زیادی را برای تعمیر یا سرویس ماشین هایشان به گاراژ خود جذب نمایید.

مدرسه آموزش زبان انگلیسی در آلمان

اگر به آلمان رفته باشید خواهید دید که به جز زبان آلمانی، انگلیسی زبان دیگری است که به گستردگی صحبت می شود. به همین دلیل، اگر در رشته زبان انگلیسی درس خوانده باشید، می توانید تاسیس یک مدرسه آموزش زبان انگلیسی را هم در نظر داشته باشید.

همجنین اگر شما مدرسه عصرانه تاسیس کنید که در آنجا خواندن، نوشتن و صحبت کردن به انگلیسی را آموزش دهید می توانید مطمئن باشید که مشتری های بسیاری در کلاس های شما ثبت نام خواهند کرد.

عمده فروشی تامین قطعات الکترونیکی در آلمان

زمانی که صحبت از فناوری و الکترونیک می شود، آلمان در خط مقدم این صنعت قرار دارد. شما می توانید یک عمده فروشی قطعات الکترونیکی در آلمان تاسیس کرده تا سود خوبی را از سرمایه گذاری خود به دست آورید، به ویژه در صورتی که بتوانید بازار خارجی را هم به دست آورید.

در واقع مالکان فروشگاه های لوازم الکترونیکی ای در دیگر کشورهای جهان وجود دارند که علاقه مند خواهند بود با یک نمایندگی در آلمان کار کنند و اگر عمده فروشی لوازم الکترونیک شما در موقعیت خوبی قرار داشته باشد، شما می توانید شرکای جهانی را برای خود دست و پا کنید.

فروش قطعات یدکی خودرو در آلمان

تجارت قطعات یدکی هم یکی دیگر از کسب و کار های پر دوام و در عین حال بسیار سود آوری است که می توان در آلمان شروع کرد. شما می توانید به کار تولید قطعات یدکی مشغول شوید و یا این که می توانید انتخاب کنید که به عمده فروشی یا خرده فروشی این قطعات بپردازید.

هر گزینه ای را که انتخاب نمایید، اگر کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید، به طور قطع بازگشت سرمایه خوبی خواهید داشت.

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

 • هزینه تاسیس یک شرکت در آلمان برای یک شخص حقوقی در آلمان تقریبا 1800 یورو می باشد.
 • هزینه های دفتر مجازی؛ یک دفتر مجازی به طورکل در ماه حدود 208 یورو هزینه دارد.
 • هزینه های حسابداری، برای شرکتهای آلمانی از 100 یورو در ماه شروع می شود.
 • هزینه ثبت نام؛ هزینه ثبت نام معمول برای GmbH در آلمان حدود 400 یورو می باشد.سایر هزینه ها مانند هزینه های دفتر اسناد رسمی اعمال می شود.
 • حداقل سهم سرمایه، شرکت با مسئولیت محدود 25000 یورو تا 100 یورو برای Mini GmbH می باشد.

 آلمان بسیار ایمن و اقتصاد آن یکنواخت است. هر دو این مفاهیم باعث می شوند تا آلمان برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب باشد. قانون شرکت آلمان شرکت های خود را تنظیم می کند. ابتدا نام شرکت را تأیید کنید یک نام منحصر به فرد برای شرکت که با سایر شرکت های آلمانی مشابه نخواهد بود و توسط مجلس محلی صنعت و تجارت تأیید خواهد شد. برای اطلاع از روش های مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری در آلمان بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد همراه باشید، مشاورین ما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *