071-91009294  | 021-88724227  |

مدرک دندانپزشکی در فیلیپین

مدرک دندانپزشکی در فیلیپین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین به دلیل شرایط مساعد تحصیل در این کشور سالانه دانشحویان زیادی را برای ادامه تحصیل به سمت خود جذب می‌کند. در مقاله تحصیل پزشکی در فیلیپین اشاره کردیم، تایید مدرک دانشگاه توسط وزارت بهداشت در سرنوشت یک فارغ التحصیل رشته پزشکی در فیلیپین که تصمیم به ادامه زندگی و شغل در کشوری دیگر را دارد، بسیار تاثیر گذار است. در این مقاله اعتبار مدرک دنداپزشکی در فیلیپین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • تحصیل و اخذ مدرک در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین
 • دوره مقدماتی دندانپزشکی یا پیش دندانپزشکی در فیلیپین
 • دوره کلی و یک پارچه دندانپزشکی در فیلیپین
 • اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین
 • شرایط پذیرش دوره دکترای دنداپزشکی در فیلیپین
 • دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در فیلیپین
 • دانشگاه‌های برتر دندانپزشکی در فیلیپین
 • مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین
 • اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین در دیگر کشور‌های دنیا
 • سوالات متداول درباره اعتبار مدرک دانشگاه دندانپزشکی در فیلیپین

سطح علمی دانشگاه، سطح دانش اساتید تشکیل دهنده هیئت علمی، رنکینگ جهانی، قدمت تاسیس و فعالیت دانشگاه همگی در کنار مجوز فعالیت از سازمان‌های مربوطه اعتبار یک مدرک دانشگاهی را تضمین می‌کنند. علاوه بر نکات بیان شده، رشته‌های تحصیلی پزشکی که ارتباط مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارند بیشتر زیر ذره بین هستند، وزارت بهداشت در تایید اعتبار مدارک در دانشگاه‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی سهم زیادی دارد.برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین و اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین با همکاران و مشاوران متخصص در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

تحصیل و اخذ مدرک در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین

برای اخذ مدرک دندانپزشکی و تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین گذراندن یک دوره و ترم آموزشی برای تبدیل شدن یک دانشجو به داندانپزشک حرفه ای در نظر گرفته شده است. این دوره که دکترای دندانپزشکی(DME) نامیده می‌شود، به منظور گسترش دایره‌ی مهارت یک دانشجوی دندانپزشکی و یادگیری اصول فنی رویه‌های مختلف داندانپزشکی اجرا می‌شود. اقدامات پیشگیرانه برای بهداشت دهان و دندان، تشخیص به موقع عارضه بوجود آمده در دندان و دهان، داشتن تخصص لازم برای درمان مشکلات مربوط به دندان و دهان و … ویژگی ‌هایی است که یک دندانپزشک فارغ التحصیل شده از دانشگاه در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین باید داشته باشد.از دیگر اقدامات مهمی که در راستای آموزش یک دندانپزشک و تایید اعتبار مدرک دانشگاهی در فیلیپین صورت می‌گیرد، بالا بردن اطلاعات شخصی و روش‌های تشخیصی در دوره‌های جامع بهداشت دهان و دندان که با انجام درمان‌های عملی و بالینی صورت گرفته و یادگیری خدمات اورژانس را به دنبال دارد.بخشی از اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین مستلزم گذراندن دوره‌های تعیین شده و آموزش‌های در نظر گرفته شده در این دانشگاه است، که در ادامه اشاره کوتاهی به نحوه ثبت نام و اخذ پذیرش در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین می‌پردازیم .به دو صورت می‌توانید برای دندانپزشک شدن از طریق تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین اقدام نمایید.

تحصیل و اخذ مدرک دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین
تحصیل و اخذ مدرک دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین

دوره مقدماتی دندانپزشکی یا پیش دندانپزشکی

اولین راه ثبت نام در دوره دو ساله مقدماتی دندانپزشکی است، که از آن تحت عنوان دوره پیش دندانپزشکی یاد می‌کنند. فارغ التحصیلان دوره دبیرستان و تمامی افرادی مدرک کارشناسی رشته‌های دیگر را دارند اما تمایل به دندانپزشک شدن دارند، می‌توانند از این راه برای شروع تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه فیلیپین اقدام نمایند. برای ورود به مقاطع بالاتر حتما باید این دوره را با اخذ معدل نمره مورد قبول به پایان برسانید.

دوره کلی و یک پارچه دندانپزشکی در فیلیپین

روش بعدی برای گرفتن مدرک دندانپزشکی دانشگاه فیلیپن این است که ابتدا مدرک لیسانس خود را در هر دوره پیراپزشکی مثل پرستاری، فناوری پزشکی، فیزیوتراپی و … با حد نصاب نمره در نظز گرفته شده دریافت نمایید، سپس اقدام به گرفتن پذیرش و ادامه تحصیل در دوره‌های دندانپزشکی نمایید. دوره‌های پیراپزشکی اصولا چهار سال و دوره فیزیوتراپی 5 سال طول می‌کشد، که با اتمام آنها می‌توانید برای ثبت نام در رشته دندانپزشکی اقدام نمایید.

در این بخش بطور مختصر به نحوه گذراندان دوره‌های پزشکی و غیر پزشکی و ایجاد ارتباط بین این رشته‌ها با داندانپزشکی در دانشگاه فیلیپین اشاره کردیم. اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین به گذراندن صحیح و اصولی این دوره‌ها نیز مرتبط است. زیرا بیشتر مهارت‌ها در دوره‌های مقدماتی تدریس و آموزش داده می‌شود و هر فردی با گذراندن دوره مقدماتی باید نصف اعتبار کاری خود را برای دندانپزشک شدن دریافت نماید.

اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین

اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تا حد بالایی به نوع آموزش در دانشگاه‌ها و یادگیری روش‌های بالینی و اورژانسی درمان و نحوه تشخیص درست و به موقع عارضه های دهان و دندان مرتبط است.در ابتدای امر باید بدانیم مسئولیت‌های یک دندانپزشک چیست و تا چه حدی رعایت این مسئولیت‌ها در گرفتن اعتبار یک دندان پزشک تاثیر دارد؟
وظایف و موسئولیت‌های یک دندانپزشک از دید بهداشت رفتاری جهانی به صورت ذیل است:

 • بررسی سلامت جسمانی بیمار و معاینه دقیق دندان‌های بیمار جهت تشخیص درست بیماری دندان و دهان
 • توجیه و آموزش لازم به بیماران برای چگونگی پیشگیری از بروز مشکلات دهانی و روش‌های سالم نگهداشتن طولانی مدت دندان
 • تشخیص نحوه درمان دندان، برای ترمیم دندان‌های پوسیده و رفع شکستگی دندان و کشیدن دندان‌هایی که به دلیل پوسیدگی زیاد قابل درمان نیستند.
 • تشخیص آبسه و بیماری لثه در هنگام انجام عمل‌هایی مثل عصب کشی و جراحی دندان
 • در نظر گرفتن روش های مختلف درمان و توضیح گزینه‌های بهبود دندان آسیب دیده برای بیمار جهت درمان بهتر و به کارگیری متد‌های صحیح معالجه دندان برای هر بیمار
 • نظارت و ارزیابی تصاویر اشعه ایکس برای هر بخش از حفره دهان بیمار، عکس گرفته شده از دندان به درستی بازبینی شود.
 • ارجاع بیمار به سایر متخصصان دندانپزشکی برای مراحل پیشرفته تر بیماری و مراقبت های ویژه
اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین
اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین

تمامی نکات بیان شده در لیست مسئولیت‌های یک دندانپزشک مستقیما با سلامت بیمار مرتبط است، به همین دلیل داشتن اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین از مهم ترین اقداماتی است که قبل از گرفتن پذیرش در این دانشگاه‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد. سازمان نظارتی وزارت بهداشت و درمان لیست دانشگاه‌های دارای اعتبار برای افرادی که تصمیم به مهاجرت به فیلیپین از نوع تحصیلی به این کشور را دارند منتشر کرده است. برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و لیست تغییرات و به روز رسانی شده اسامی دانشگاه‌های دارای اعتبار راه تهیه نمایید.

شرایط پذیرش دوره دکترای دنداپزشکی در فیلیپین

حال که به بررسی اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین اشاره داشتیم، بهتر است شرایط پذیرش دوره دکترای دندانپزشکی در فیلیپین را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم برای ورود به رشته‌ی دندانپزشکی لازم است، دو دوره متفاوت با توجه به شرایط افراد گذرانده شود.دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین پس از اقدامات لازم برای اخذ پذیرش که یکی از مهم ترین آنها تحقیق درباره اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین است، باید برای پذیرش در این رشته به دو روش دوره مقدماتی دکترای دندانپزشکی را بگذرانند.

شرایط پذیرش دوره دکترای دنداپزشکی فیلیپین
شرایط پذیرش دوره دکترای دنداپزشکی فیلیپین

تکمیل دوره 2 ساله پیش دندانپزشکی

الزامات پذیرش برای دوره پیش دندانپزشکی برای متقاضیان این رشته در دانشگاه‌های دندانپزشکی فیلیپین به صورت زیر است:
متقاضی باید فارغ التحصیل دبیرستان باشد، افرادی تحصیلات دبیرستانی خود را تکمیل نکرده‌اند، می‌توانند برای شروع تحصیلات خود در رشته دندانپزشکی در سیستم یادگیری جایگزین(ALS) و برای واجد شرایط بودن تحصیل در کالج های فیلیپینی در آزمون (PEPT) شرکت کنند. لازم به ذکر است، دارندگان مدارک این آزمون فقط برای یک سری از دوره‌ها می توانند پذیرش بگیرند.

 • آزمون مهارت علمی: متقاضی باید حداقل تراز و نمره قبولی را برای شرکت در دوره پذیرش دندانپزشکی دو ساله داشته باشد.
 • امتحان ورودی کالج: برای ورود به کالج های مدنظر یک سری آزمون با امتیازات مشخص در نظر گرفته شده که افراد برای ورود به این دانشگاه‌ها باید حد نصاب امتیاز لازم را از این آزمون ورودی کسب نمایند.

بدون دوره مقدماتی دندانپزشکی

حتی بدون تکمیل دوره پیش دندانپزشکی یا مقدماتی این رشته، دانشجو می تواند با اتمام دوره تحصیلی مرتبط با پزشکی به دانشکده دندانپزشکی راه پیدا کند. متقاضیان برای تحصیل در دوره دندانپزشکی از این طریق باید گواهی الحاقی از کمسیون آموزش عالی(CHED) دریافت نمایند، این گواهی بر تایید اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تاثیر دارد و صلاحیت دانشجو را برای ادامه تحصیل در این رشته تایید می‌نماید. در واقع تمامی مدارک تحصیلی چهارساله این متقاضیان و درجه علمی آنها مورد ارزیابی و بازبینی قرار می‌گیرد.برای داشتن اطلاعات کامل در خصوص موارد موثر در تایید اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر شیراز و تهران ارتباط داشته باشید.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در فیلیپین

داشتن اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تا حد زیادی به تایید دانشگاه دندانپزشکی در فیلیپین از نظر وزارت بهداشت دارد. اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین برای افرادی که تصمیم به زندگی در کشور‌های دیگر دارند حائز اهمیت است،در صورتی که مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین از طرف کشور مورد دارای اعتبار نباشد. ملزم به گذراندن دوره‌های تعیین شده از وزارت بهداشت می‌باشند. در این قسمت دانشگاه‌های مورد تایید را معرفی می‌نماییم.کشور فیلیپین دارای دانشگاه های معتبری است، که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند. از جمله‌ی این دانشگاه ها می توان به دانشگاه دولتی فیلیپین(University of Philippines) و دانشگاه ایست اشاره کرد، اما فهرست دانشگا های مورد تایید ایران هر ساله منتشر می شود که بهتراست، دانشجویان قبل از اقدام و انتخاب دانشگاه ها آنها را مورد بررسی قرار دهند.برای داشتن اطلاعات دقیق در خصوص دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در فیلیپین با موسسه مهاجرتی میرداماد و دفاتر تهران و شیراز این موسسه تماس گرفته و از مشاوران مهاجرت تحصیلی راهنمایی لازم را درخواست کنید.

دانشگاه‌های برتر دندانپزشکی در فیلیپین

اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین کاملا به دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید، بستگی دارد، اخذ مدرک از دانشگاه‌های برتر دندانپزشکی فیلیپین راه شما را برای ادامه زندگی در کشور‌های دیگر هموار تر می‌کند، در این قسمت با نام تعدادی از این دانشگاه‌ها آشنا می‌شویم:

 1. دانشگاه جنوب غربی فیلیپین
 2. دانشگاه خصوصی شهر سبو
 3. دانشگاه Adventist فیلیپین
 4. دانشگاه خصوصی، سیلانگ، کاویت
 5. دانشگاه دائمی راهنما DALTA در لاس پیساس
 6. دانشگاه خصوصی، لاس پیناس، مترو مانیل
 7. کالج امیلیو آگوینالدو
 8. کالج خصوصی، مانیل، مترو مانیل
 9. دانشگاه سنترو اسکولار
 10. دانشگاه خصوصی، شهر باگیو، بنگوت
 11. دانشگاه باگیو
 12. دانشگاه ویسایاس فیلیپین – پردیس باتانگاس
 13. دانشگاه خصوصی، شهر باتانگاس، باتانگاس
 14. کالج ایلوئیلو
 15. کالج های Pines City

دانشگاه‌های معرفی شده در این قسمتی بخشی از دانشگاه‌های دندانپزشکی برتر کشور فیلیپین است. شما می‌توانید با بررسی اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین یکی از این دانشگاه‌ها را مطابق تایید وزارت بهداشت برای تحصیل انتخاب نمایید. هر کدام از این دانشگاه‌ها قوانین خاص خود را برای پذیرش دانشجو دارند، به این موضوع توجه داشته باشید.

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

مدرک کارشناسی، دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فیلیپین دارند باید یک مدارک کارشناسی برای ارائه به دانشگاه داشته باشند.

شرکت در آزمون پذیرش پزشکی ملی (NMAT)

آزمون(NMAT) توسط مرکز سنجش آموزشی (CEM) که مورد تایید کمیسیون آموزش عالی (CHED) در هر تفاهم نامه (1985) بین هیئت مدیره سابق آموزش پزشکی، که اکنون کمیته فنی آموزش پزشکی و CEM است، مدیریت و اجرا می شود. تاریخ آزمون، داخلی و خارجی، توسط CHED و CEM تصمیم گیری و اعلام می شود.برای دانشجویانی که در این دانشگاه ها  قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فیلیپین دارند، در نظر گرفته شده است.شرط شرکت کردن متقاضیان در آزمون NMAT فارغ التحصیلی از دوران دبیرستان و یا دانشجوی فارغ التحصیل دوره‌های دانشگاهی باشند. ارائه سوابق تحصیلی با فرم شناسایی NMAT در روز آزمون برای دانشجویان خارجی و فارغ التحصیلات رشته‌های دانشگاهی از دیگر کشورها نیز الزامی است. متقاضیان باید به خوبی در آزمون عمل کنند تا بتوانند بهترین نمرات را کسب کنند و شانس خود را برای پذیرش در بهترین دانشکده های پزشکی فیلیپین افزایش دهند.

گواهی صلاحیت پزشک برای پذیرش در دوره پزشکی (CEMed)

فرم درخواست CEMed را از دفاتر کمیسیون آموزش عالی (CHED)درخواست نمایید. مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهی CEMed عبارتند از:

 • فرم درخواست CEMed تکمیل شده. این برگه باید توسط فردی که متقاضی است، تکمیل گردد.
 • رونوشت سوابق تحصیلی، یک برگ کپی از سوابق تحصیلی فرد.
 • کپی دیپلم و پایان دوره دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی که از سوی مدیر (رئیس) دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند. این گواهی باید از نظر موسسات اصلی مورد تایید باشد.
 • اصل و کپی نتایج NMAT صادر شده از طرف CEM
 • اصل شناسنامه
 • گواهی تایید حسن رفتار و اخلاق متقاضی تحصیل در دانشگاه.
 • نامه پذیرش متقاضی در دانشگاه دندانپزشکی مورد نظر
 • گواهی CEMed برای پذیرش شما در دانشگاه پزشکی تضمین نمی‌کند. حتما قبل از اقدام به تکمیل مدارک دانشگاه دندانپزشکی از پذیرش دانشگاه اولیه اطمینان حاصل نمایید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی فیلیپین با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل بفرمایید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین نیازمند بررسی ریزهزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه‌های مورد نظر قبل اقدام به پذیرش تحصیلی در این دانشگاه‌ها می‌باشد. شهریه هر ترم تحصیلی در دانشکده‌های دندانپزشکی فیلیپین متفاوت بوده و داشتن یا نداشتن خوابگاه‌ در این دانشگاه‌ها متغیر است. علاوه بر این موارد دانشجو باید نسبت به هزینه‌ زندگی در فیلیپین دقیق باشد، تا پس اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور برای ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشود.کشور فیلیپین از جمله کشورها با هزینه مناسب می باشد و با داشتن حدود ۷۰۰ دلار در ماه می توان هزینه های اصلی خود از جمله مسکن ، خوراک ،پوشاک و غیره را تامین کرد . کار دانشجویی به صورت پاره وقت نیز می تواند تا حدی به تامین هزینه ها کمک کند .توجه داشته باشید، اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین را برای پرداخت هزینه کمتر نادیده نگیرید و حتما برای ادامه تحصیل دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و دارای اعتبار علمی جهانی را انتخاب نمایید، تا پس از اتمام تحصیل برای انتخاب کشور مورد علاقه خود برای زندگی و کار با مشکل مواجه نشوید.در این قسمت به طور مختصر به شهریه یک سری از دانشکده‌های دندانپزشکی فیلیپین اشاره می‌کنیم:

دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه ایست

 • کارشناسی ارشد در دندانپزشکی
 • دکتر دندانپزشکی
 • دندانپزشکی قبل از دندانپزشکی
 • مبلغ کارشناسی ارشد سالانه 533-990 دلار

یکی از برترین دانشگاه‌ دندانپزشکی فیلیپین

دانشگاه باگیو

 • کارشناسی ارشد آموزش دندانپزشکی
 • دکتر دندانپزشکی
 • سالانه 418-890 دلار

جزو دانشگاه‌های برتر و تراز بالای فیلیپین

دانشگاه فیلیپین مانیل

 • کارشناسی ارشد در دندانپزشکی
 • دکتر دندانپزشکی
 • دیپلم در بهداشت عمومی دندانپزشکی
 • کارشناسی ارشد سالانه 169-628 دلار

از جمله دانشگاه‌های برتر فیلیپیی

دانشگاه پزشکان سبو

 • کارشناسی ارشد در دندانپزشکی
 • دکتر دندانپزشکی
 • دندانپزشکی قبل از دندانپزشکی
 • کارشناسی ارشد سالانه 380-837 دلار

از سری دانشگاه‌های برتر دندانپزشکی فیلیپین

دانشگاه مرکزی مانیل

 • کارشناس ارشد دندانپزشکی در ارتودنسی
 • دکتر دندانپزشکی
 • سالانه 685 دلار

یک دانشگاه برتر و رده بالای دندانپزشکی در فیلیپین

دانشگاه Centro Escolar

 • کارشناسی ارشد در دندانپزشکی
 • کارشناسی ارشد در آموزش علوم بهداشت عمده در آموزش دندانپزشکی
 • دکتر دندانپزشکی
 • کارشناسی ارشد سالانه 514-971 دلار

آمار‌های به دست آمده از شهریه چندین دانشگاه دندانپزشکی معتبر و برتر در فیلیپین را بر اساس پرداخت سالانه شهریه مورد بررسی قرار دادیم. یک متقاضی ادامه تحصیل در دانشکده‌های دندانپزشکی فیلیپین باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش حتما درباره اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین و همین طور شهریه هر ترم تحصیلی در این دانشگاه‌ها تحقیقات لازم را انجام دهدپیشنهاد ما به شما برای داشتن اطلاعات دقیق و به روز درباره هزینه تحصیل در فیلیپین و زندگی در این کشور برای یک دانشجوی رشته دندانپزشکی در این کشور با مشاوران امور مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط  اهای لازم را از آنها درخواست نمایید.

اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین در دیگر کشور‌های دنیا

سیستم آموزش و پرورش فیلیپین از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و مدارک آن در سراسر جهان شناخته شده و معتبر می‌باشد، بعبارتی فیلیپین سومین کشور انگلیسی زبان در دنیا است و دانشگاه هایی با اعتبار بین المللی دارد .از این رو همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فیلیپین به این کشور زیبا و پیشرفته مهاجرت می کنند. در مقاله تحصیل پزشکی در فیلیپین اشاره کردیم با مدرک تحصیلی این رشته می‌توان در کشور‌های آمریکا، انگلستان، استرالیا به زندگی و تحصیل پرداخت، برای اطمینان کامل از اینکه مدرک دندانپزشکی فیلیپین هم در این کشور‌ها اعتبار دارد، با مشاوران امر مهاجرت تحصیلی، موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز ارتباط حاصل بفرمایید و اخبار و اطلاعات دقیق در در این خصوص دریافت نمایید.

اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین، از جمله موارد بسیار مهم در انتخاب دانشگاه دندانپزشکی برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک در دانشگاه‌های این کشور است. این امر مخصوصا برای افرادی که تصمیم به زندگی وکار و یا حتی ادامه تحصیل در کشور‌های دیگر هستند حائز اهمیت می‌باشد. در این مقاله در گام اول علاوه به فاکتور‌های مهم در تایید اعتبار مدرک دندانپزشکی فیلیپین اشاره داشتیم، مسئولیت‌های یک دندانپزشک که در تایید اعتبار مدرک تحصیلی اش تاثیر دارد را برشمردیم و در کنار تمامی این موارد با دانشگاه‌های معتبر و رتبه بالای دندانپزشکی در فیلیپین آشنا شدیم. در ادامه هزینه زندگی و تحصیل در فیلیپین را مورد بررسی قرار داده و به میزان شهریه یک سری از دانشگاه‌های معتبر دندانپزشکی در فیلیپین اشاره کرده و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دانشکده‌های دندانپزشکی فیلیپین را مورد بررسی قرار دادیم.

نکته ای که در انتهای مقاله لازم می‌دانیم به آن اشاره کنیم، این است که داشتن اطلاعات لازم و صحیح درباره اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین را جدی گرفته و برای انتخاب دانشگاه‌ درست حتما با موسسه‌های مهاجرتی معتبر در ارتباط باشید. همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز برای راهنمایی شما در این امر حاضر بوده و تازه‌ها واخبار به روز شده در این زمینه را به اطلاع شما می‌رسانند.

سوالات متداول درباره اعتبار مدرک دانشگاه دندانپزشکی در فیلیپین

1- دوره مقدماتی دندانپزشکی برای رشته‌های غیر مرتبط و افراد فارغ التحصیل در دبیرستان چند سال است؟

دوره مقدماتی پیراپزشکی دو سال طول می‌کشد، و در این دوره افراد فارغ التحصیل دبیرستان و رشته‌های دانشگاهی غیر مرتبط می‌توانند با گذراندن ترم برای دندانپزشک شدن اقدام نمایند.

2- دوره مقدماتی دندانپزشکی برای رشته‌های پرستاری، فناوری پزشکی، پیراپزشکی و فیزوتراپی چند سال است؟

دانشجویان رشته‌های پرستاری، فناوری پزشکی یک دوره چهار ساله و دانشجویان رشته فیزیوتراپی یک دوره پنج ساله را برای ورود به دانشگاه دندانپزشکی می‌گذرانند.

3- چه مواردی در داشتن اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تاثیر دارد؟

یادگیری و آموزش درست مسئولیت‌های یک پزشک در اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تاثیر مستقیم دارد.

4- برای افرادی که تحصیلات خود را در دبیرستان تکمیل نکرده‌اند امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی فیلیپین وجود دارد؟

بله، افرادی تحصیلات دبیرستانی خود را تکمیل نکرده‌اند، می‌توانند برای شروع تحصیلات خود در رشته دندانپزشکی در سیستم یادگیری جایگزین(ALS) و برای واجد شرایط بودن تحصیل در کالج های فیلیپینی در آزمون (PEPT) شرکت کنند. لازم به ذکر است، دارندگان مدارک این آزمون فقط برای یک سری از دوره‌ها می توانند پذیرش بگیرند.

5- متقاضیان ورود به دانشگاه‌های دندانپزشکی فیلیپین از طریق دوره دو ساله در چه آزمون‌هایی باید شرکت کنند؟

آزمون مهارت علمی: متقاضی باید حداقل تراز و نمره قبولی را برای شرکت در دوره پذیرش دندانپزشکی دو ساله داشته باشد.

امتحان ورودی کالج: برای ورود به کالج های مدنظر یک سری آزمون با امتیازات مشخص در نظر گرفته شده که افراد برای ورود به این دانشگاه‌ها باید حد نصاب امتیاز لازم را از این آزمون ورودی کسب نمایند.

6- افرادی که بدون دوره مقدماتی و برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدام می‌کنند، از چه سازمانی باید تایید بگیرند؟

متقاضیان برای تحصیل در دوره دندانپزشکی از این طریق باید گواهی الحاقی از کمسیون آموزش عالی(CHED) دریافت نمایند، این گواهی بر تایید اعتبار مدرک دندانپزشکی در فیلیپین تاثیر دارد و صلاحیت دانشجو را برای ادامه تحصیل در این رشته تایید می‌نماید. در واقع تمامی مدارک تحصیلی چهارساله این متقاضیان و درجه علمی آنها مورد ارزیابی و بازبینی قرار می‌گیرد.

7- دانشگاه‌های دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در فیلیپین کدام دانشگاه‌ها هستند؟

کشور فیلیپین دارای دانشگاه های معتبری است، که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند. از جمله‌ی این دانشگاه ها می توان به دانشگاه دولتی فیلیپین (University of Philippines) و دانشگاه ایست اشاره کرد، اما فهرست دانشگاههای مورد تایید ایران هر ساله منتشر می شود که بهتراست، دانشجویان قبل از اقدام و انتخاب دانشگاه ها آنها را مورد بررسی قرار دهند.

8- تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی دانشگاه فیلیپین چند سال طول می‌کشد؟

برای اخذ مدرک دندانپزشکی در فیلیپین 5 سال طول می‌کشد.

9- برای اخذ پذیرش در دانشگاه دندانپزشکی چه آزمون‌هایی باید شرکت کنند؟

متقاضیان اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی و پزشکی فیلیپین باید در آزمون (NMAT)، شرکت کرده وضمن دریافت نمره قبولی، گواهی CEMed را نیز تکمیل نمایند.

10- تکمیل و ارسال گواهی CEMed برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی فیلیپین کافی است؟

خیر. برای گرفتن اقامت تحصیلی تاییدیه دانشگاه‌ مبدا برای تحصیل نیز لازم است.

11- هزینه‌های زندگی یک دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور فیلیپین برای یک ماه به طور تقریبی چقدر است؟

کشور فیلیپین از جمله کشورها با هزینه مناسب می باشد و با داشتن حدود ۷۰۰ دلار در ماه می توان هزینه های اصلی خود از جمله مسکن ، خوراک ، پوشاک و غیره را تامین کرد .

اسکرول به بالا