مهاجرت و اقامت

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

بیشتر افرادی خارجی در لوکزامبورگ در صنعت آهن و فولاد کار می کنند،و تعداد زیادی دیگر در شرکت های خارجی و سازمان های بین المللی مستقر در پایتخت مشغول هستند.زبان لوکزامبورگ زبان ملی است ولی جهت کارهای اداری از زبان آلمانی و فرانسه استفاده می شود. علیرغم شیوع تاثیرات خارجی، هویت ملی در میان لوکزامبورگ ها قوی است.

زندگی در لوکزامبورگ

میانگین دما در شهر لوکزامبورگ از اواسط ژانویه 30s F (حدود 0.7 درجه سانتیگراد) و در پایان ژانویه تا 60s F (حدود 17 درجه سانتیگراد) متغیر است، اما در Oesling هر دو دما اندکی پایین تر است. Oesling بارش بیشتری نسبت به Bon Pays را دریافت می کند، اما بیشترین مقدار آن حدود 40 اینچ (1000 میلی متر) و حداقل آن حدود 27 اینچ (حدود 685 میلی متر) است و به ترتیب این بارش ها در جنوب غربی و جنوب شرقی قرار دارد. دره مخفی رود موزل از آب و هوای شلوغ تر نسبت به سایر نقاط مختلف کشور بهره مند است.

زبان در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از نقاط تاریخی اروپا بوده است،همچنین لوکزامبورگی ها خطوط خونین خود و همچنین تاثیرات فرهنگی خود را در قلمرو بزرگ خود بر جای گذاشته اند. سلت ها، مردمان بلژیکی به نام Treveri، Ligurians و رومی ها از ایتالیا و به ویژه فرانک ها بر این مسیر تاریخی تاثیر گذار بودند. زبان ساکنان لوکزامبورگ، لوکزامبورگی است، یا Lëtzebuergesch، یک گویش مسیل فرانکنونی از آلمان است که توسط بسیاری از کلمات و عبارات فرانسوی غنی شده است.

زبان در لوکزامبورگ

شهروندی لوکزامبورگ

اکثریت بزرگی از شهروندان لوکزامبورگی، کاتولیک رومی هستند، که تعداد کمی از پروتستان ها (عمدتا لوتری ها)، یهودیان و مسلمانان در آنجا مشغول زندگی هستند همچنین لوکزامبورگ دارای تعداد زیادی از خارجی ها است که در مرزها زندگی می کنند. این به طور عمده ناشی از نرخ تولد بسیار کم در میان لوکزامبورگی های محلی است که منجر به کمبود کار مزمن می شود. تقریبا نیمی از کل جمعیت متولد خارجی است و عمدتا پرتغالی، فرانسوی، ایتالیایی، بلژیکی و آلمانی هستند.

وکلای متخصص ما در موسسه حقوقی میرداماد دارای تجربه زندگی در کشورهای مختلف هستند و از قوانین مهاجرت لوکزامبورگ مطلع هستند پس بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر نشست با مشاورین ما می باشد با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *