مهاجرت کاری ترکیه

شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

به عنوان یک قاعده کلی، افراد ایرانی که بدون وابستگی شهروندی با جمهوری ترکیه به صورت مستقل و یا تحت شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان کار نمی کنند، مجبورند قبل از شروع کار مجوز کار معتبری را در اختیار داشته باشند.

قوانین و شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه به عنوان یک مقام با صلاحیت در پروسه مجوز کار خارجی ها عنوان می شود. با این حال، وزارتخانه ها، موسسات دولتی و سازمان های دولتی نیز دارای مجوز کار نیز می باشند. تمامی فعالیت های صورت گرفته توسط مقامات فعلی ناشی از قوانین مربوطه به ترکیه خواهد بود. تمامی امور مورد نظر توسط نخست وزیر، وزارت دفاع، وزارت بهداشت، وزارت اقتصاد، اداره کل مناطق آزاد و شورای آموزش عالی صلاحیت نیز اجرا می گردد. بیاد داشته باشید که اعطای مجوز کار توسط گروه های خاص و حرفه ای نیز صورت می گیرد.شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان
به طور انحصاری، برای دوره های کاری بیش از یک ماه و یا سرمایه گذاری در ترکیه، مزایای دولتی توسط مقامات مربوطه و با موافقت وزارتخانه نیز در اختیار اشخاص قرار خواهد گرفت.

قوانین کار در ترکیه برای ایرانیان

مشاوره موسسه حقوقی میرداماد ارائه دهنده کلیه خدمات مشاوره ای در سراسر ترکیه از جمله استانبول، آنکارا، آنتالیا، İzmir، Mugla، Bursa   Gaziantep. نیز خواهد بود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کار در ترکیه برای ایرانیان با ما تماس حاصل نمایید.
بیاد داشته باشید که قوانین و اصول مندرج در قانون مجوز کار که مستقل از ترکیه می باشد نیز آورده شده است. آن دسته از اشخاص خارجی که آموزش های شغلی را دریافت می کنند قابلیت استخدام شدن با توجه به قانون شماره 4817 را نیز خواهند داشت.  اصطلاح “خارجی” به طور کلی به شخصی اطلاق می شود که شهروند ترکیه و تحت قانون شهروندی ترکیه نمی باشد.

حتما بخوانید:  کار در ترکیه برای ایرانیان

 مجوز کار در ترکیه برای خارجی ها

با این حال آن دسته از شهروندان ترکیه که از نظر تولد مجوز لغو شهروندی را از وزارت کشور دارند، از محدوده قانون شماره 4817 نیز محروم می شوند. علاوه بر این گزارشگران مطبوعاتی را تحت قانون مطبوعات دارند که برای اعضای سازمان های مطبوعات خارجی نیز در نظر گرفته شده است. بیاد داشته باشید که کشور ترکیه الزامات متقابل را در قبال قوانین بین المللی و اتحادیه اروپا و اشخاص خارجی که مجوز کار را از وزارتخانه ها، موسسات عمومی و سازمان های دولتی دریافت کرده اند نیز در نظر گرفته است. این در حالیست که تمامی این موارد بر اساس قانون اقامت خارجی نیز می باشد.

شرایط اخذ مجوز کار در ترکیه

مطابق با ماده 15 قانون مجوز کار خارجی، برخی از حرفه ها فقط برای شهروندان ترکیه محفوظ می باشند.  برخی از ابزارهای مختلف قانونی در ترکیه ممنوع می باشد چرا که تا حد بسیاری وابسته و یا مستقل به حرفه کاری نیز می باشد. شما به عنوان یک وکیل؛ به عنوان صاحب دفتر اسناد رسمی؛ به عنوان نگهبان در نهادهای خصوصی یا دولتی؛  به عنوان کارگزار آداب و رسوم و معاون گمرک؛  ماما و پرستار؛ به عنوان داروساز؛  عنوان دامپزشک و به عنوان مدیر در بیمارستان خصوصی قابلیت کار کردن را نیز خواهید داشت.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد تماس حاصل نمایید تا به پشتوانه سابقه و تجربه خود در این عرصه شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *