مهاجرت و اقامت صربستان

شرایط زندگی در صربستان

شرایط زندگی در صربستان

بلگراد به زندگی شبانه مشهور است و این شهر همیشه جشن گرفتن را دوست دارد که شاید به دلیل نوشیدنی های قدیمی باشد. شما این شهر را در مهمانی ها، عروسی ها، جشن ها و حتی در مراسم خاکسپاری و در کل به همه شکل مشاهده خواهید کرد، اما صرب ها می دانند که چگونه با شور و شوق ترین حالت مراسم ها را جشن بگیرند. جشن ها دیر شروع می شود و دیر هم تمام می شود و سراسر شادی است. این ها گوشه ای از شرایط زندگی در صربستان بود که ابتدای متنی است که مشاورین موسسه میرداماد برای شما گردآورده اند، برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزتر مهاجرت به صربستان، حتما بعد از اتمام مطلب، با مشاورین ما تماس بگیرید.

فرهنگ و آداب رسوم زندگی در صربستان

نسل جدیدی از صربهای تحصیل کرده با آموزش غربی وجود دارند که مشتاقانه از گذشته حرکت می کنند اما انکار اهمیت تاریخ در این کشور دشوار است. روزهای باشکوه پادشاهی قرون وسطی صربستان منبع الهام بخشی می باشد و منشأ بخش اعظمی از آگاهی ملی در اسطوره هایی است که از سال های اشغال عثمانی پدید آمده است.

برای بسیاری، مردم صربستان و کلیسای ارتدکس صربستان یکسان هستند. این کلیسا در تاریخ صربستان چنان نقش مهمی را ایفا می کند که جداسازی کامل آنها دشوار است، و دین هنوز در زندگی بسیاری از مردم عادی نقش اساسی دارد. به هر کلیسای ارتدکس در کشور بروید و خواهید دید که تعداد زیادی از افراد پیر و جوان در آن جا وجود دارند که اثبات می کند این نفوذ به زودی از بین نمی رود.

این قطعاً درسی است که بقیه جهان می توانند از فرهنگ صربستان بیاموزند. در این کشور تعهد به اشتیاق وجود دارد که در جای دیگر نخواهید یافت و این امر در اشکال مختلف ملموس است. هنگامی که یک صربستانی به موضوعی علاقه مند باشد، خود را کاملاً به آن واگذار می کند، و اقدامات نیمه تمام وجود ندارد. اگر می خواهید چیزی را امتحان کنید، چرا خودتان را به درون آن نمی اندازید؟ این ذات در فرهنگ صربستان وجود دارد و در حال حاضر به غرور ملی باز می گردد.

زبان مردم صربستان

مردم صربستان هیچگونه زبان رسمی یا مجزا برای ایجاد ارتباط با خودشان ندارند. مردم این کشور کاملاً مانند کشورهای همسایه خود صحبت می کنند. اصولاً زبان مردم کشور صربستان تقریباً مانند زبان کروات، بوسنیایی، و مونته نگرو است. بوسیله شباهت زبان ها، علم زبان شناسی صرب کرواسی ظهور کرد. با وجود ماهیت نامشخص زبان صربستان، این زبان به میزان بسیار زیادی بر روی افراد مبلغ مذهب ارتدوکس، شاخه سنت سیریل (Saints Cyril) و متدیوس (Methodius) تاثیر گذاشته است. خط سیریلی نیز به الفبایی توسعه پیدا کرد که بعداً مردم صرب از آن استفاده کردند. در برخی مناطق صربستان، زبان سیریلی به عنوان یک زبان رسمی است. با این حال، خط لاتین نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از بین نرفته است.

همچنین، تعدادی از اقلیت های قومی وجود دارند که هنوز با زبان و خط خود در ارتباط هستند و قانونی برای محافظت از زبان آنها تصویب شده است. زبان انگلیسی، نیز زبانی است که توسط مردم صربستان با آن صحبت می شود، بنابراین نباید از سفر به آنجا و مکالمه با مردم صربستان خودداری نمود. صرب های جوان به ملاقات با افراد خارجی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند عادت دارند و آنها می توانند با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند به میزان بسیار خوبی ارتباط برقرار کنند. اگر شما فردی هستید که به زبان آلمانی، فرانسه یا اسپانیایی صحبت می کنید، مدارس صربستان برای تدریس دروس خود از این زبان ها استفاده می کنند، بنابراین به شما توصیه می شود که از زبان هایی استفاده کنید که توسط شهروندان صربستان قابل درک است، زیرا از این طریق راحت تر می توانید فعالیت های مورد نظر خود را انجام دهید و با مردم صربستان ارتباط برقرار کنید. اکثر مردم صربستان به زبان صربی معمول صحبت می کنند، اما قسمت های معینی در شمال این کشور وجود دارد که به زبان مجاری صحبت می کنند. همیشه توجه داشته باشید که در چه منطقه ای در کشور صربستان می باشید تا بدانید که باید به چه زبانی برای مکالمه با مردم آن منطقه استفاده کنید.

وضعیت اقتصادی مردم صربستان

امتیاز کشور صربستان از نظر آزادی اقتصادی، برابر با 9/63 است که باعث شده است کشور صربستان در رتبه 69 لیست آزادترین اقتصادهای جهان از نظر شاخص سال 2019 قرار بگیرد. امتیاز کلی این کشور به 4/1 امتیاز افزایش یافته است که به دلیل افزایش چشمگیر سلامت مالی و بهبود امتیاز از نظر آزادی تجارت و کاهش بیش از حد هزینه های دولت و اثربخشی قضایی است. کشور صربستان در میان 44 کشور منطقه اروپا در رتبه 34 قرار دارد و امتیاز کلی آن پایین تر از میانگین امتیاز منطقه ای است اما بالاتر از میانگین امتیاز جهانی در این زمینه می باشد.

کشور صربستان هنوز در حال انتقال از روش دولت گرایی به اقتصاد بازار است و هنوز در حال بازسازی کشور پس از جنگ های داخلی است. کشور صربستان با رشد اقتصادی شدید و ادغام مالی قابل توجه، اصلاحات فزاینده بیشتری را برای بهبود فضای کسب و اقامت و کار در صربستان مد نظر قرار داده است. پیشرفت کشور صربستان در زمینه اصلاح مدیریت عمومی، و خصوصی سازی شرکت های دولتی در بخش های برق، ارتباطات و گاز طبیعی کندتر است. همچنین، به منظور ایجاد مدرن سازی اداره امور مالیاتی، مقابله با بوروکراسی، کاهش فساد و تقویت سیستم قضایی، انجام اصلاحات اساسی و عمیقی در این کشور مورد نیاز می باشد.

ارزش ترکیبی صادرات و واردات این کشور، برابر با 7/113 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) (قدرت خرید مردم) است. میانگین نرخ تعرفه اعمال شده در این کشور، 5/6 درصد است و ایجاد آزادی تجارت کلی بوسیله موانع غیر تعرفه ای با مشکلات شدیدی مواجه شده است، که اثر آن بوسیله پیشرفت کند در اصلاح مدیریت عمومی و ایجاد ضرر و زیان برای شرکت های دولتی، تشدید شده است. موانع نهادی برای سرمایه گذاری، پایدار می باشند. حدود 77 درصد از جمعیت بزرگسال کشور صربستان، دارای یک حساب رسمی در یک موسسه بانکی در آن کشور هستند.

بر اساس پیش بینی های مدل های کلان تجارت جهانی و همچنین برآورد انجام شده توسط تحلیلگران اقتصادی، اینگونه انتظار می رود که نرخ تورم در سه ماهه سوم سال 2019 به میزان 8/1 درصد باشد. با توجه به آینده، اینگونه برآورد می شود که نرخ تورم در کشور صربستان در پایان سال 2019، برابر با 7/2 درصد باشد.

شرایط زندگی در صربستان برای مهاجرین

براساس تحلیل انجام شده توسط گزارش شبکه اخبار و جهان ایالات متحده آمریكا، کشور صربستان از نظر كیفیت زندگی، از بین 80 كشور مندرج در لیست مربوطه، در رتبه 71 قرار دارد، که بدین معنی است که کشور صربستان از نظر سطح توسعه بازار كار، ثبات سیاسی و اقتصادی، ایجاد سیستم مراقبت بهداشتی و سیستم آموزشی و موارد دیگر، یک کشور به خوبی توسعه یافته است. به مدت سه سال متوالی است که کشور سوئیس از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول این لیست قرار دارد. این گزارش بیان می کند که این کشور “از نظر درک معیارهای مربوط به کسب و کار و کیفیت زندگی، به طور مداوم در شرایط خوبی قرار دارد”.

بیش از 20،000 محقق این نظرسنجی را انجام داده اند، که شامل رهبران مشاغل و شهروندان از 36 کشور جهان می باشند و این 80 کشور را بر اساس 75 معیار رتبه بندی می کنند، که شامل معیارهایی مانند کیفیت زندگی، تأثیر اقتصادی، قدرت، آموزش، پذیرش اکولوژیکی (بوم شناسی)، نفوذ فرهنگی، باز بودن کشور از نظر تجارت، تحرک، حوادث و میراث فرهنگی می باشد.

در سال جاری، کشور ژاپن بزرگترین جهش را در این لیست ثبت کرده است و از رتبه 5 در سال 2018 به رتبه 2 ارتقاء یافته است. شهرت جهانی ژاپن در پنج معیار بهبود یافته است. کشور فرانسه مجدداً به دلیل نفوذ فرهنگی و میراث فرهنگی، در بین ده کشور اول این لیست قرار گرفته است. کشور نروژ اخیراً در این لیست رتبه بندی درج شده است و از نظر شرایط پرورش فرزند و ایجاد “زندگی سبز و سالم” بهترین رتبه را دارد. کشور ایالات متحده آمریکا رتبه پایدار خود را در جایگاه هشتم در این لیست حفظ کرده است و داشتن بیشترین تاثیر در جهان می باشد.

از میان کشورهای منطقه، کرواسی در رده 49، اسلوونی در رتبه 53، رومانی در رده 58 و بلغارستان در رتبه 63 این لیست رتبه بندی قرار گرفته است. کشور صربستان بهترین رده بندی را از نظر قدرت دارد و در ردیف 46 این لیست درج شده است. در این گروه، که شامل نفوذ سیاسی و اقتصادی، و همچنین، شامل پیمان های بین المللی قدرتمند و ارتش قدرتمند است، کشورهای ایالات متحده آمریکا، روسیه، چین، انگلستان، آلمان و فرانسه در بالای این فهرست درج شده اند، در حالی که کشورهای رومانی، بلغارستان، اروگوئه، کرواسی، اسلوونی و لتونی در انتهای این لیست قرار دارند.

در رده بندی از نظر شهروندی، که شامل احترام به حقوق بشر و محیط زیست، برابری جنسیتی، آزادی های مذهبی و غیره است، کشور صربستان در رتبه 57، و کشورهای نروژ، سوئد، سوئیس، کانادا، فنلاند و دانمارک در بالای این فهرست قرار دارند و کشورهای مصر، تونس، لبنان و ایران بدترین رتبه را در این لیست دارند.

همچنین، از نظر کارآفرینی که شامل ایجاد ارتباط با جهان، آموزش، توسعه زیرساخت ها، نوآوری و موارد دیگر است، کشور صربستان رتبه 58 این فهرست را کسب نموده است. کشورهای دارای رتبه های بالا در این فهرست، شامل آلمان، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، انگلستان و سوئیس هستند، در حالی که کشورهای آنگولا، قزاقستان، بولیوی و گواتمالا در رده پایین این فهرست قرار دارند.

از نظر حوادث، که شامل آب و هوای مطبوع، جاذبه های طبیعی و زندگی خوب شبانه است، کشور صربستان در ردیف 64 این لیست قرار دارد، در حالی که کشورهای برزیل، ایتالیا، اسپانیا، تایلند و یونان در بالای جدول قرار دارند و کشورهای پاکستان، عربستان سعودی و ایران نیز در انتهای این فهرست درج شده اند.

هزینه های زندگی در صربستان

هزینه صرف غذا در رستوران ها

 1. یک وعده غذایی، در رستوران ارزان قیمت: 5.08 دلار آمریکا
 2. یک وعده غذایی برای 2 نفر، در رستوران با قیمت متوسط و به تعداد سه مرتبه: 21.66 دلار آمریکا
 3. یک وعده غذایی مک میل (McMeal) در رستوران مک دونالد (یا غذای معادل کمبو): 4.71 دلار آمریکا
 4. نوشیدنی خانگی (بطری 0.50 لیتری): 1.41 دلار آمریکا
 5. نوشیدنی وارداتی (بطری 0.33 لیتری): 1.88 دلار آمریکا
 6. کاپوچینو (عادی): 1.25 دلار آمریکا
 7. نوشیدنی کوکاکولا/ پپسی (بطری 0.33 لیتری): 1.25 دلار آمریکا
 8. آب (بطری 0.33 لیتری): 0.84 دلار آمریکا

هزینه تهیه مواد غذایی از بازار

 1. شیر (معمولی)، (1 لیتر): 0.84 دلار آمریکا
 2. نان سفید تازه (500 گرم): 0.43 دلار آمریکا
 3. برنج سفید، (1 کیلوگرم): 1.13 دلار آمریکا
 4. تخم مرغ (معمولی): (12 عدد): 1.34 دلار آمریکا
 5. پنیر محلی (1 کیلوگرم): 4.73 دلار آمریکا
 6. گوشت سینه مرغ (بدون استخوان، بدون پوست)، (1 کیلوگرم): 4.54 دلار آمریکا
 7. گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز ماهیچه): 6.77 دلار آمریکا
 8. سیب درختی (1 کیلوگرم): 0.74 دلار آمریکا
 9. موز (1 کیلوگرم): 1.10 دلار آمریکا 
 10. پرتقال (1 کیلوگرم): 1.10 دلار آمریکا
 11. گوجه فرنگی (1 کیلوگرم): 1.04 دلار آمریکا
 12. سیب زمینی (1 کیلوگرم): 0.53 دلار آمریکا
 13. پیاز (1 کیلوگرم): 0.50 دلار آمریکا
 14. کاهو (1 عدد): 0.42 دلار آمریکا
 15. آب (بطری 1.50 لیتری): 0.48 دلار آمریکا 
 16. یک بطری نوشیدنی (با کیفیت متوسط): 3.77 دلار آمریکا
 17. نوشیدنی خانگی (بطری 0.50 لیتری): 0.63 دلار آمریکا
 18. نوشیدنی وارداتی (بطری 0.30 لیتری): 1.03 دلار آمریکا
 19. یک بسته سیگار شامل 20 نخ سیگار (نوع مارلبورو): 2.92 دلار آمریکا

هزینه حمل و نقل

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی): 0.84 دلار آمریکا
 • هزینه حمل و نقل به صورت ماهانه (قیمت عادی): 28.25 دلار آمریکا
 • هزینه تاکسی (تعرفه عادی): 1.41 دلار آمریکا
 • هزینه تاکسی به مسافت 1 کیلومتر (تعرفه عادی): 0.61 دلار آمریکا
 • هزینه تاکسی با 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی): 5.65 دلار آمریکا
 • قیمت بنزین (1 لیتر): 1.48 دلار آمریکا
 • قیمت یک خودرو فولکس واگن با قدرت 1.49 کیلو وات مدل ترندلاین (یا یک ماشین جدید معادل آن): 18.831 دلار آمریکا 
 • قیمت یک خودرو تویوتا کرولا با قدرت 1.619 کیلو وات مدل راحت (یا یک ماشین جدید معادل آن): 18.849 دلار آمریکا 

هزینه خدمات عمومی (به صورت ماهیانه)

 • خدمات اساسی (برق، سیستم گرمایش، سیستم خنک کننده، آب، دفع زباله) برای آپارتمان به مساحت 85 متر مربع: 144.19 دلار آمریکا
 • پیش پرداخت هزینه 1 دقیقه تعرفه محلی تلفن همراه (بدون تخفیف و طرح): 0.11 دلار آمریکا 
 • اینترنت (با سرعت 60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، داده های نامحدود، کابل / ADSL): 21.48 دلار آمریکا

هزینه ورزش و اوقات فراغت

 • هزینه باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 نفر بزرگسال: 22.98 دلار آمریکا
 • اجاره زمین تنیس (یک ساعت در تعطیلات آخر هفته): 9.25 دلار آمریکا 
 • هزینه سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی: 3.77 دلار آمریکا

هزینه مراقبت از کودک

 • هزینه مدرسه بین المللی ابتدایی، به طور سالانه برای 1 کودک: 6161 دلار آمریکا

هزینه تهیه پوشاک و کفش

 • 1 عدد شلوار جین (مدل لویس 501 یا مشابه): 62.32 دلار آمریکا 
 • 1 دست لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (مدل زارا، H&M، غیره): 2.96 دلار آمریکا
 • 1 جفت کفش ورزشی نایک (با کیفیت متوسط): 78.63 دلار آمریکا
 • 1 کفش چرمی مردانه: 91.12 دلار آمریکا

هزینه اجاره مسکن به صورت ماهیانه

 • آپارتمان (دارای 1 اتاق خواب) در مرکز شهر: 297.27 دلار آمریکا
 • آپارتمان (دارای 1 اتاق خواب) در خارج از مرکز شهر: 322.87 دلار آمریکا
 • آپارتمان (دارای 3 اتاق خواب) در مرکز شهر: 521.43 
 • آپارتمان (دارای 3 اتاق خواب) در خارج از مرکز شهر: 322.87 دلار آمریکا

قیمت خرید آپارتمان:  

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر: 2025 دلار آمریکا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر: 1197 دلار آمریکا

برخورد و رفتار مردم صربستان با مهاجرین

بیشتر جمعیت صربستان و مونته نگرو که از همسایگان آنها می باشند از قسمت جنوبی اسلاوی می باشند. قبایل اسلاوی از قرن 5 تا 7 بعد از میلاد وارد کشور شدند و با مردمانی که ایلیریایی صحبت می کردند مواجه شدند. اگرچه آنها بیشتر صحبت های آنان را متوجه می شدند. اما بسیاری از این مهاجران زبان و آداب و رسوم خود را حفظ کردند و امروزه به زبان آلبانی صحبت می کنند. شکافی بین قبایل اسلاوی به مرور زمان شکل گرفت که می توان از بزرگترین آن به قرن 4 که بین بخش شرقی و غربی امپراطوری روم اتفاق افتاد اشاره کرد. که همچنین کلیسای مسیحیت در پی این تقسیم سازماندهی شد.

مبلغین قبایل اسلاو در سمت غرب به کاتولیسم تبدیل کردند که این قبیله شامل اسلوونی ها و کروات ها می شوند،؛ در حالی که مبلغین صربی ها و مونته نگری ها ارتدکس را تبلیغ می کردند. برای سالهای زیادی جریانی متلاطم بین مهاجران در صربستان و دیگر مناطق وجود داشته است. بر اساس سرشماری و اطلاعات دقیق و موجود در سال 1948 تنها یک پنجم از اهالی صربستان جزو مردمان بومی و اصیل این منطقه بودند و در شهر زندگی می کردند، اما پس از بررسی در اوایل قرن 21 معلوم شد بیش از نیمی از اهالی صربستان شهرنشین شده اند. با این حال تعداد شهرهای صربستان بسیار کم و محدود می باشد. بلگراد به دلیل نقش و اهمیت بالای خود دارای جمعیتی بیش از یک میلیون نفر می باشد. مردم صربستان با پناهندگان مخالف هستند و رفتار مناسبی ندارند اما به طور کلی می توان گفت از مهاجران در این کشور استقبال می شود.

مزایا و مشکلات زندگی در کشور صربستان

مزایا: مردمان خوب، طبیعت دلپذیر، مخصوصاً کوهستان های این کشور، افراد سیگاری بیشتر از قیمت سیگار خوشحال هستند (2 یورو) و افرادی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند از قیمت های الکل راضی می باشند. مردم صربستان روحیه شادی دارند، حتی در زمانی که اوقات سختی را پشت سر می گذارند. میهمان نوازی صرب ها هیچ حد و مرزی ندارد، آنها افراد بسیار خونگرمی هستند، به خصوص نسبت به بیگانگان، بنابراین صربستان برای گردشگران یک کشور امن و جذاب می باشد. صربستان یک کشور امن برای گردشگران است و در سال های اخیر بدترین اتفاقی که برای افراد خارجی رخ داده، دزدیده شدن تلفن همراه آنها بوده است.

بلگراد سطح جرم و جنایات خیابانی بالایی ندارد، اما جیب بری و کیف قاپی در آن اتفاق می افتد. و البته گردشگران از هدف های اصلی دزدان می باشند. افرادی که به صربستان سفر می کنند باید همان اقدامات احتیاطی را در بلگراد انجام دهند که در هر شهر بزرگی در سراسر جهان انجام داده می شود.

معایب: دولت و سیستم فاسد، دموکراسی توسعه نیافته، بوروکراسی، اقدامات مجرمانه آشکار که هیچگونه مجازاتی را از دولت دریافت نمی کند، حقوق و دستمزد پایین (حداقل دستمزد کمی بیشتر از 200 یورو) می باشد که حتی اگر قیمت اقلام ضروری کم به نظر برسد، اما برای گذراندن زندگی کافی نمی باشد. عموماً صربها از کیفیت زندگی در اینجا شاکی هستند و دلیل خوبی برای این کار دارند. زمانی که استاندارد زندگی صرب ها را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه می کنید، متاسفانه باید گفت که در پایین ترین حد قرار دارد. همچنین، اگر صربستان را با بیشتر کشورهای یوگسلاوی سابق (اسلوونی، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مونته نگرو و مقدونیه) مقایسه کنید، هیچ چیز بهتری به نظر نمی رسد. باید گفت که از نظر منابع و زمین هیچ تفاوتی با سایر کشورها در اروپا وجود ندارد، اما این مشکل در افرادی که رهبری این کشور را بر عهده دارند، نهفته است. اما اجازه دهید تا وارد سیاست نشویم.

زمانی که بحث از استاندارد زندگی می شود، درآمد همیشه حرف اول را می زند. پول به بخش مهمی از جامعه امروز تبدیل شده است که تقریباً همه جنبه های زندگی ما توسط آن کنترل می شود. میزان پولی که دریافت می کنید، بر نحوه زندگی، تفکر، رفتار و مهم تر از همه، روشی که احساس می کنید، تأثیر می گذارد. شاید به همین دلیل است که صرب های مسن بیشتر اوقات منفی هستند. اما در مورد این موضوع بعدا بحث خواهیم کرد.

وضعیت خرید و فروش و اجاره ملک در صربستان

به گفته اداره آمار جمهوری صربستان، تعداد معدودی از مردم صربستان قیمت املاک را در صدر لیست نگرانی های خود قرار می دهند، گرچه قیمت خانه 4.1 درصد (به طور واقعی 8.1- درصد) در سال کاهش یافته است. مسائل اقتصادی و سیاسی، نگرانی های بسیار بزرگی در این کشور است که هنوز کاملا از روزهای بد قدیمی پدیدار نشده است.

صربستان هنوز جمعیت بیکار زیاد (21٪)، سطح زندگی بسیار پایین (متوسط حقوق خالص 383 یورو در ماه)، فساد گسترده و اقتصادی که بخش اعظم آن در دوره کمونیسم گیر کرده است را دارد. طی 5 سال گذشته رشد اقتصادی صفر بوده است، هرچند طبق اعلام بانک ملی صربستان، اقتصاد صربستان 2.5 درصد در سال 2013 رشد داشته است. متوسط قیمت هر متر مربع برای آپارتمان های واقع در مرکز مهم ترین شهر هر کشور به دلار یا یورو می باشد:

 • پایتخت اداری؛ یا
 • پایتخت مالی؛ یا
 • مرکز بازار اجاره

قیمت متر مربع ساختمان های مسکونی منتشر شده توسط راهنمای املاک جهانی بر اساس تحقیقات داخلی بنا شده است، که با استفاده از روشی ساده و بطور منظم تبلیغات شبکه ای را اسکن کرده و به دنبال پیشنهادهای فروش و اجاره آپارتمان و خانه هستیم. املاک در شرایط عالی بوده و از امکانات خوبی برخوردار هستند و در 5 سال گذشته بازسازی شده اند. قیمت املاک تازه ساخت و پیش فروش شامل این موارد نمی باشند. خریداران باید انتظار داشته باشند که قیمت ملک های جدید بالاتر از قیمت خانه هایی باشد که توسط راهنمای جهانی املاک منتشر شده است. شما می توانید شرایط اقامت صربستان و شرایط زندگی در صربستان را به صورت کامل از زبان متخصصین ما در موسسه حقوقی میرداماد بشنوید پس با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *