071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط اقامت دائم در اسپانیا

شرایط اقامت دائم در اسپانیا

شرایط اقامت دائم در اسپانیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

یکی از شرایط اقامت دائم در اسپانیا این است که شما می توانید آزادانه کار کنید و از خدمات و مزایای اجتماعی در اسپانیا بهره مند شوید که جهت مهاجران بسیار مناسب است. شما می توانید بین کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا برای حداکثر سه ماه و حتی بیشتر با داشتن اهداف خاص جا به جا شوید.اسپانیا هزینه هایی بین 60 تا 100 یورو غیر قابل برگشت برای پردازش درخواست شهروندی شما دریافت می کند.

مزایا و شرایط اقامت دائم در اسپانیا

اگر قصد زندگی در اسپانیا برای طولانی مدت یا حتی به طور دائم دارید، شما باید برای اقامت اسپانیا درخواست کنید یا یک شهروند اسپانیایی شوید. بعد از پنج سال زندگی در اسپانیا، می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید و بعد از 10 سال می توانید برای ملیت اسپانیا درخواست دهید، اگر چه معافیت هایی وجود دارد که اجازه می دهد برخی افراد زودتر درخواست دهند، مثلا اگر شما با یک فرد اسپانیایی یا فرزندی با والدین اسپانیایی ازدواج کرده اید. هر دو شهروند اسپانیایی و اقامت دائم اجازه می دهند شما در اسپانیا اقامت داشته باشید، اما بین این دو تفاوت وجود دارد.

شهروندی اسپانیا

داشتن یک اجازه اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا شما در اسپانیا ساکن شوید و ملیت و گذرنامه خود را حفظ کنید. به عنوان ساکن دائمی اسپانیا، تا زمانی که شرایط خاصی را برآورده کنید (مانند داشتن پشتیبانی مالی کافی در زمان اقامت در اسپانیا)، دارای اکثر مزایای مشابه شهروندان اسپانیا خواهید بود. شما می توانید سفرهای کوتاه مدت در EU داشته باشید و با اجازه اقامت، مدت زمان بیشتری می توانید بمانید.

شهروندی اسپانیا

اگر شما تبدیل به یک شهروند اسپانیا شوید باید ملیت و پاسپورت اصلی خود را رها کنید، مگر اینکه واجد شرایط معافیت باشید. در این کشور شما دارای حقوقی مشابه با شهروندان اسپانیا خواهید بود و همچنین به عنوان شهروند EU ، دارای آزادی حرکت در سراسر اتحادیه اروپا خواهید شد. شما همچنین می توانید در انتخابات اروپا رأی دهید.

درخواست اقامت دائم در اسپانیا

هنگامیکه 5 سال به صورت قانونی و متوالی در اسپانیا زندگی کنید، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای اخذ اقامت اسپانیا در طولانی مدت در EU درخواست دهند. اجازه اقامت طولانی مدت به شما اجازه می دهد در اسپانیا تحت شرایط مشابه با شهروندان اسپانیا به طور نامحدود کار کنید،  همچنین شما باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای اقامت خود و خانواده (اگر متقاضی هستند) دارید،مانند حقوق بازنشستگی، بورس تحصیلی یا حقوق و اثبات بیمه بهداشت عمومی یا خصوصی با یک شرکت مجاز به کار در اسپانیا.مدارک درخواستی جهت اقامت دائم به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات اقامت قانونی در اسپانیا (قرارداد اجاره خانه طولانی مدت)
 • سو سابقه جنایی، صادر شده توسط مقامات مسئول در کشورتان
 • گواهی پزشکی
 • اثبات اینکه کمک های بهداشتی در طول اقامت شما در اسپانیا تضمین شده است
 • گواهی ازدواج یا طلاق (ترجمه شده به اسپانیایی، اگر ضروری است)

نحوه گرفتن ملیت اسپانیایی

پس از 10 سال اقامت در اسپانیا، می توانید برای ملیت اسپانیا درخواست کنید. شما همچنین می توانید ملیت اسپانیا را از طریق ازدواج یا تولد دریافت کنید، حتی اگر شما یا والدین اسپانیایی شما در خارج از اسپانیا متولد شده باشند.شما همچنین باید ثابت کنید که یک شهروند خوب هستید به لحاظ مالی پایدار و بدون سابقه کیفری و به نظر مقامات یک سطح کافی برای ادغام در جامعه اسپانیا وجود دارد، مثلا توانایی صحبت در اسپانیایی و شرکت در فعالیت های اجتماعی، که بخشی از زندگی اسپانیایی است.شما باید در دفتر ثبت شهری (Civil Registry) اسپانیا که در آن زندگی می کنید، ثبت نام کنید. شما باید مدارک لازم برای تقاضانامه شهروندی اسپانیایی خود، همراه با یک فرم درخواست شهروندی اسپانیایی به همراه داشته باشید.

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا دارید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد به گفت و گو بنشینید تا در این زمینه آسان ترین راه را به شما معرفی کنند.

نظرات کاربران

 • توسط پویان
  تاریخ: اردیبهشت 17, 1398
  نفر
  نفر

  سلام.می خواستم هزینه اقدام برای تمکن مالی واسه اروپا به ویژه اسپانیا رو بدونم.

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 19, 1398
   نفر
   نفر

   سلام یک فرد جهت توجیه اقتصادی برای اقامت اسپانیا مستلزم ارائه ی 213هزار یورو می باشد که همسر و فرزند زیر 18 سال نیز زیر نظر این حمایت مالی قرار خواهند گرفت.

 • توسط محسن
  تاریخ: اردیبهشت 17, 1398
  نفر
  نفر

  سلام.
  می خواستم بدونم حداقل حقوق ماهیانه کسی که تو اسپانیا بخواد کار کنه چه قدره؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 18, 1398
   نفر
   نفر

   سلام میانگین حقوق در اسپانیا برای کارگر معمولی 1000 یورو می باشد.

 • توسط پریسا
  تاریخ: اردیبهشت 18, 1398
  نفر
  نفر

  سلام.شرایط کار در اسپانیا چه جوریه؟ میشه کسی که می خواد اقامت بگیره اونجا کار کنه و هزینه زندگیش رو در بیاره؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 19, 1398
   نفر
   نفر

   سلام از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و ارائه ی تکن مالی 200000 یورو می توانید اقامت این کشور رادریافت نمائید.

 • توسط سالار
  تاریخ: خرداد 22, 1399
  نفر
  نفر

  سلام. روز بخیر. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار دندانپزشکی اطلاعات می خواستم. مدارک مورد نیاز و شرایط. ممنونم

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 24, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت اقامت کاری اسپانیا در ابتدا باید یک افر کاری و یا پیشنهاد شغلی پیدا کرده و از طریق آن اقدام نمایید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید