مهاجرت و اقامت روسیه

زندگی در روسیه

زندگی در روسیه

تحولاتی بزرگ تعداد زیادی از مهاجران را به کشور روسیه آورده است، که بسیاری از آنها در شهرهای شلوغ مسکو یا سنت پترزبورگ مستقر و مشغول به زندگی در روسیه هستند.

زندگی در روسیه چگونه است ؟

زندگی در روسیه ممکن است در ابتدا یک چشم انداز دلخواه به نظر برسد اما زندگی در این کشور با شرایط و راه های مهاجرت به روسیه و محیطی شگفت انگیز می تواند تجربه واقعا منحصر به فرد زندگی را به شما ارائه دهد.

فدراسیون روسیه با دارا بودن 9 منطقه مختلف زمانی بزرگترین کشور جهان است و مساحتی تقریبا دو برابر مساحت ایالات متحده را تحت پوشش قرار می دهد. جمعیت این کشور تقریبا 142 میلیون نفر است.

روسیه دارای تاریخ غنی و میراث فرهنگی بسیاری است و این در موزه ها، معماری و بناهای تاریخی آن منعکس شده است. همچنين طبیعت بکر آن فرصتي را براي لذت بردن از شگفتي هاي طبيعي مانند دریاچه ها، کوه ها، بيابان ها، رودخانه ها و جنگل ها فراهم مي کند.

زندگی در روسیه

فرهنگ زندگی در روسیه

روس ها به شدت به فرهنگ غنی خود افتخار می کنند و در هنگام زندگی در روسیه شما ممکن است حتی در حین کار نیز دعوت به بحث در مورد بزرگترین هنرمندان، موسیقیدانان کلاسیک و نویسندگان آن ها شوید، بنابراین مطالعه در این زمینه ها می تواند شما را برای معاشرت بهتر با مردم و یا حتی انگیزه مهاجرت تحصیلی به روسیه یاری دهد.

روسیه به عنوان مقصد مهاجرت

روسیه کشوری است که همواره پیشرفت قابل توجهی در اقتصاد دارد و این در میزان فعالیت های اقتصادی کشور های غربی و حضور آن ها در این منطقه قابل مشاهده است. چنین تحولاتی تعداد زیادی از مهاجران را به کشور آورده است، که بسیاری از آنها در شهرهای شلوغ مسکو یا سنت پترزبورگ مستقر هستند.

مزایای زندگی در روسیه

زندگی در روسیه می تواند کاملا چالش برانگیز باشد. آب و هوا در برخی مناطق بد است و بسیاری از شهرها سطح آلودگی بالایی دارند. همچنین میزان جرم نسبتا بالا و تعدادی از مسائل امنیتی را نیز باید در نظر گرفت. با این حال، اکثریت مهاجرانی که به این کشور می آیند، قادر به پرداختن هزینه ها برای سطح بالایی از زندگی هستند که به آنها امکان می دهد تا در شهر هایی که دارای سطح بالایی از امنیت هستند، زندگی کنند. برای چنین مهاجرانی، مسائل مربوط به بوروکراسی در روسیه و ارائه خدمات ناکافی به مشتری، تأثیر بیشتری بر زندگی روزمره آنها نسبت به خطرات امنیتی دارد.

امکانات موجود برای مهاجرانی که در شهرهای بزرگ روسیه زندگی می کنند بسیار خوب است و دسترسی به مدارس بین المللی و مراکز بهداشتی و درمانی نیز بسیار مناسب است.

هزینه زندگی در روسیه

روسیه اغلب به عنوان گران قیمت ترین کشور اروپا برای زندگی شناخته می شود و به گفته بسیاری از تحلیل گران، این موضوع برای چند سال آینده نیز ادامه دارد. در سال 2012 طبق یک بررسی از لحاظ هزینه زندگی، برای سومین سال متوالی، مسکو به عنوان 4 اَمین شهر گران جهان برای مهاجران تحصیل در روسیه در نظر گرفته شد. سنت پترزبورگ نیز در این رتبه بندی یک پله صعود داشت و به عنوان 28 اَمین شهر گران جهان نامگذاری شد.

با این حال، در صورتی که مهاجران برخی از هزینه های زندگی لوکس که با خانه مرتبط است را کنار بگذارند و استاندارد های زندگی پایین تری را اتخاذ کنند، زندگی مقرون به صرفه نیز برای آن ها ممکن است. در حالی که هزینه های مسکن در اینجا می تواند بسیار گران باشد، اقلام دیگر مانند مواد غذایی، حمل و نقل عمومی و بنزین کاملا مقرون به صرفه می باشد.

زبان رسمی در روسیه

زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است و اگر زبان آموزان بتوانند تا حدی این زبان را یاد بگیرند، سود خواهند برد. زبان ترکی نیز در برخی مناطق استفاده می شود. تعداد کمی از روس ها نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اغلب در معاملات تجاری از این زبان استفاده می شود، اکثر نشانه ها و دستورالعمل های عمومی فقط به زبان روسی موجود است.

آب و هوا

روسیه دارای مناطق مختلف آب و هوایی، از شرایط سرد حاره ای در سیبری تا آب و هوای معتدل و قاره ای در جنوب است. اگر همچنان در ذهن خود سوالاتی را دارید می توانید  به راحتی از طریق مشاورین و وکلای موسسه حقوقی میرداماد به کسب اطلاعات خود بپردازید تا آنها نیز با کمال آرامش و اطلاعات پاسخ شما را بدهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *