071-91009294  | 021-88724227  |

زبان ژاپنی

زبان ژاپنی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کسانی که وارد کشور ژاپن می شوند و زبان این کشور را نمی دانند، مثلا در مورد ادای احترام در زبان ژاپنی شیوه خاصی را انجام می دهند که میتوانید با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را بدست آورید.

فواید یادگیری زبان ژاپنی

ژاپنی ها علاقه فراوانی به چرخاندن زبان هنگام ادا کردن لغت ها دارند. این کار در زبان انگلیسی بدلیل دشوار بودن هیچ گونه کاربردی ندارد.

سخت ترین لغات ژاپنی

  • (Nama mugi(生麦
  • (nama gome (生米
  • (nama tamago (生卵

معادل کلمات در زبان انگلیسی

  • raw wheat
  •  raw rice
  •  raw egg

 یادگیری زبان ژاپنی 

یادگیری زبان ژاپنی کمکی برای یادگیری زبان کره ای نیز می باشد و این بدان علت است که این دو زبان از لحاظ شیوه تلفظ و گرامر بسیار به هم شباهت دارند. درواقع با یادگیری زبان ژاپنی می توان به دو زبان مسلط شد.کلمات بی محتوا در زبان ژاپنی 

برخلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند زبان چینی هم شباهت فراوانی به زبان ژاپنی دارد، باید خاطر نشان کرد این دو زبان بسیار باهم متفاوت بوده و تنها وجه مشترکشان گرامر مربوط به character می باشد. درواقع یادگیری character در زبان ژاپنی راه را برای یادگیری بهتر این گرامر در زبان چینی(آموزش زبان چینی) برای افراد باز خواهد کرد.

کلمات بی محتوا در زبان ژاپنی 

یکی از بدترین شرایطی که اتباع بیگانه بخصوص ایتالیایی تبارها آنرا تجربه کرده و باعث شرمساری این عزیزان می شود بکار بردن کلمه cin cin هنگام مراجعه به بار در ژاپن می باشد. این عزیزان هنگام مراجعه به بار با استفاده از این کلمه قصد سفارش نوشیدنی را دارند اما با تلفظ اشتباه این کلمه لغتی را ادا می کنند که معنی بسیار ناخوشاندی را در پی خواهد داشت.( آلت تناسلی مردان)

نقل قول های زبان ژاپنی

بهترین ادبیات مربوط به ژاپن که از دیگر کشورها وارد خاک این کشور شده است Haiku نام دارد. این ادبیات دارای ساختار 5-7-5 است و ریشه در Zen Buddhism دارد. این شیوه برای نوشتار زبان بهترین شیوست و بواسطه معلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

عجیب ترین موضوع درمورد زبان ژاپنی این است که در این زبان شواهد بسیار اندکی درمورد سیستم نوشتاری بومی وجود دارد. البته تا زمانیکه character از زبان چینی وارد این زبان شد. اما باز با این تفاسیر باید خاطر نشان کرد که تفاوت فاحشی میان زبان ژاپنی و چینی وجود دارد.

ادای احترام در زبان ژاپنی 

در روزگاران قدیم جنگجویان سامورایی بر سر کسانیکه بی حرمتی می کردند فریاد می زدند و با این کار می خواستند به طرف مقابل جایگاهشان را یادآوری کنند. این روزها دیگر از این رفتارها بین افراد دیده نمی شود. کسانیکه جهت اقامت ژاپن از طریق کار و تحصیل وارد خاک این کشور می شوند و به اندازه کافی به مهارت زبان مسلط نیستند می توانند با نرمی لحن بیانشان و همچنین استفاده از زبان بدن احترام خود را نسبت به دیگران نشان می دهند.

کسانی که میخواهند به ژاپن سفر کنند و از آداب و رسوم این کشور بی خبرند می توانند با مشاورین مجرب ما در موسسه میرداماد به گفت و گو بنشینند.

اسکرول به بالا